bai, lasati omul in pace si nu mai il amenintati ca ia ban pt ca nu o sa se intample.
nu va place ceea ce scrie, nu mai accesati topicul!
si da, poate sa posteze si linkuri, inclusiv clipuri video.
restul sunt detalii
bai, lasati omul in pace si nu mai il amenintati ca ia ban pt ca nu o sa se intample.
nu va place ceea ce scrie, nu mai accesati topicul!
si da, poate sa posteze si linkuri, inclusiv clipuri video.
restul sunt detalii
Dar este stelist Azzido?
Maye, am zis si mai demult!
Tin cu Steaua! ![]()
Dar acum sunt lucruri mult mai importante de discutat decat ce facem sezonul asta!
Lucruri atat de urgente incat daca nu facem ceva ne putem trezi morti/ologi/sterilizati pana la anul!
Ma refer de exemplu la vaccinul impotriva populatiei(a, pardon, impotriva gripei porcine)!
De aceea ma voi concentra exclusiv pe aceste probleme extrem de urgente, si o fac doar aici in discutii libere! Nu am facut-o in sectiunile celelalte ale forumului unde trebuie sa se vorbeasca despre fotbal!
Lucrurile astea trebuie spuse pentru ca majoritatea habar nu au ce urmeaza sa se intample!
Iar in mass-media din mana masonilor corporatisti nu o sa auziti niciodata lucrurile astea!
Azzido, iti multumesc mult pentru ca nu ii lasi sa imi stearga threadul!
Diseara o sa revin cu niste informatii de ultima ora despre Gripa porcina!
Acum trebuie sa ies din casa.
Inca odata, iti multumesc mult!
Atunci daca tu tii cu Steaua , zi-mi si mie cine a marcat la Sevilla?E a treia oara cand te intreb.
Fiecare om care isi pune video acolo are canalul lui. La aia le faci reclama.
Ti-am zis. Nu mai pune linkuri si nu mai fa reclama.
Daca vrei sa demonstrezi ceva, zi-o cu gura ta. Poti sa citezi linistit, nu e problema. Dar fara reclama.
mwahahahahahahahahahaaaaaa, de asta n-am mai auzit... reclama la iutub mwahahahahahahahahaaaaaa
Pai, mai iesi din casa. Ca poate auzi ![]()
pai peste vreo 2 ore ajung acasa dupa 3 zile in care am iesit din casa ![]()
dar tot n-am auzit de reclama la iutub ![]()
Da, da. Ai fost pe invisible tot weekendul ca iti era frica sa joci table cu mine.
Nu cu tine bah Ronnie, cu mine ii era frica sa joace ![]()
Dane iti esta rau cand vezi asta?
Atunci daca tu tii cu Steaua , zi-mi si mie cine a marcat la Sevilla?E a treia oara cand te intreb.
Deci de la misto-ul cu pentagrama, treci la mistoul cu Sevilla.
Oricine stie ca Steaua si Barsa au terminat 0-0 si ca ca adevaratul erou al meciului de atunci a fost portarul Duckadam la penalty-uri...
In fine... mistourile tale sunt de prost gust.
Dra in fine, considerati-ma HANDICAPAT daca asta va face placere... ![]()
Asa este mai... spuneti-mi ca sunt un ciudat, conspirationist, nebun, habotnic, fundamentalist, consirationist, bigot, urat, prost, incuiat la minte, care habar nu are de fotbal, unul care este efectiv handicapat... Considerati-ma asa daca vreti! Nu e nicio problema!
De acum in colo in acest thread nu mai raspund la intrebari mistocare.
Ma voi axa exclusiv pe probleme cu adevarat importante!
De exemplu:
acum sunt lucruri mult mai importante de discutat decat ce facem sezonul asta!Lucruri atat de urgente incat daca nu facem ceva ne putem trezi morti/ologi/sterilizati pana la anul!
Ma refer de exemplu la vaccinul impotriva populatiei(a, pardon, impotriva gripei porcine)!
Oricine stie ca Steaua si Barsa au terminat 0-0 si ca ca adevaratul erou al meciului de atunci a fost portarul Duckadam la penalty-uri...
Da' cine au fost dintre cei 5 executanti de la noi aia care au bagat-o in ate la Sevilla? (cunoscatorii sunt rugati sa nu "sufle" vreun raspuns, evident astea sunt chestii care nu se uita)
pai peste vreo 2 ore ajung acasa dupa 3 zile in care am iesit din casa
dar tot n-am auzit de reclama la iutub
Marius, si nu e tot... ![]()
Sa nu uitam expresia initiala a lui Adrian...
Fratele meu, ce faci tu se numeste reclama. Faci reclama la toate siteurile alea de youtube, la toate cartile la toate prostiile tale.......
Dar sa nu mai vad nici un link!
Ai priceput?
La urmatoarea reclama pe care o faci o sa fii sanctionat.
"siteurile alea de youtube"??? ![]()
Ce exprimare frate.... ce exprimare... ![]()
) ![]()
Oricine stie ca Steaua si Barsa au terminat 0-0 si ca ca adevaratul erou al meciului de atunci a fost portarul Duckadam la penalty-uri...
In fine... mistourile tale sunt de prost gust.
Un raspuns si mai de prost gust.
Zi, Dane, cine a marcat la Sevilla?
Revin in sfarsit la lucrurile cu adevarat importante:
Optsprezece motive pentru care sa NU va vaccinati copiii împotriva gripei porcine, in acest sezon
În acest an este mult mai important sã vã protejati copiii și pe cei dragi de vaccinurile împotriva gripei, decât de gripã în sine. Aici sunt motive:
1. Aceasta gripa este pur și simplu o alta gripã. Nu este neobișnuit de mortala. De fapt, gripa H1N1 porcina, aflata în circulație, este mult mai putin mortala decat multe alte focare de gripã. Primele 1000 de cazuri confirmate de gripa porcina din Japonia și China au produs zero decese. Centrele de Control al bolilor spun ca 36 000 de americani se imbolnavesc de gripa în fiecare an, dar pânã în prezent, începând din Martie-pana in August 2009 (6 luni),~ 500-600 de decese au fost atribuite gripei procine în SUA. Gripa procina din 2009 a cuprins emisfera sudica in sezonul gripei, fãrã nici un motiv de alarma pentru populatie. Doar rapoartele exagerate au fost emise de cãtre Organizația Mondialã a Sãnãtãții în ceea ce privește necesitatea spitalizarii în timpul sezonului de gripã, în țãrile din America de Sud. Expunerea la gripã și dezvoltarea de anticorpi naturali conferã rezistențã pentru viitoarele izbucniri ale gripei. Creșterea anticorpilor In mod artificial prin expunerea la virusuri gripale din vaccinuri este mai problematicã decât expunerea naturala. Americanii au fost expusi la gripa H1N1 porcina pe tot parcursul verii anului 2009, inregistrandu-se, totusi, cu mult mai puține decese și spitalizari atribuite gripei sezoniere decât de obicei.
2. Autoritãțile de sãnãtate recunosc în mod tacit faptul ca programele anterioare de vaccinare de gripã au fost fãrã valoare. Aceasta este prima datã, cand se va administra un vaccin atat pentru pandemie cat si pentru gripa sezoniera si va necesita douã inoculari. Acest lucru se datoreazã faptului cã inocularea unicã nu au reușit sã producã anticorpi suficienti. Copiii foarte mici și adulții mai sensibili, grupurile de populație cu risc ridicat de imbolnavire, este posibil sa nu poata produce anticorpi suficienti ca rãspuns la vaccinul gripal. Aceasta este o acceptare a faptului cã vaccinarile anterioare împotriva gripei au fost practic inutile. Aceiași oameni care au adus vaccinurile ineficiente în ultimii ani, vã aduc vaccinuri din nou in acest an. Puteti avea incredere in ei de data aceasta?
3. În plus fațã de imposibilitatea producerii unui numar suficient de anticorpi, acest vaccin anti gripa porcina este adus de aceiași oameni care nu au fost în mãsurã sã producã în mod adecvat un vaccin gripal sezonier care sa se potriveasca tulpinei gripei în circulație. Vaccinãrile din ultimii ani a fost total lipsite de valoare, deoarece tulpinile de gripã în circulație nu se potrivesc tulpina de virus din vaccinuri. Autoritãțile susțin ca tulpina predominanta in gripa în circulație la jumãtatea lunii Septembrie '09 este gripa H1N1 porcina, care pare sã fie mai ușoarã decât de gripã sezonierã din trecut aflata în circulație. În cazul în care aceste date sunt corecte, de ce primim in acest an vaccinul impotriva gripei?
4. Vaccinurile vor fi produse de nu mai puțin de patru producatori diferiti, eventual cu aditivi diferiti (numite adjuvanți) și metode de fabricație distincte. Cele douã inoculari pentru gripa pot fi obținute de la un sistem multi-dozã și în cazul unei crize, dozele acestea vor fi diluate pentru a oferi mai multe doze și apoi trebuie sã se adauge adjuvanți care sã declanșeze un rãspuns imunitar mai puternic. Adjuvanții se adaugã la vaccinuri pentru a stimula producerea de anticorpi, dar pot declanșa reacții autoimune. Unii adjuvanți sunt: mercur (thimerosal), aluminiu și squalene. Vreti sa permiteti copiilor dumneavoastrã sã fie injectati cu plumb? Plumbul este foarte dãunãtor pentru creier. Atunci, de ce ați semna un formular de consimțãmânt, astfel incat copii dvs. sã fie injectati cu mercur, care este chiar mai mult mai toxic decat plumbul, pentru creier? Injectarea cu mercur poate "praji" creierul copiilor.
5. Acesta este primul an cand vaccinurile - mostrã au fost folosite pentru a obține aprobarea FDA. Vaccinurile - mostra sunt fãcute pentru a obține aprobarea metodei de fabricație și apoi tulpina virusului predominant în circulație, se adaugã la doar câteva zile înainte de a fi pus efectiv în folosințã. Nu va supuneti copiii dumneavoastrã la vaccinuri experimentale. Da, aceste vaccinuri au fost testate pe copii și adulți sãnãtoși, dar acestea nu sunt aceleași vaccinuri care vor fi date copiilor dvs. Copiii cu astm bronșic, alergii, diabet zaharat de tip I, etc risca mai mult sa dezvolte reacții adverse. Copii sub vârsta de 2 ani nu au o bariera sange-creier suficient de dezvoltata și sunt supusi la infecții cerebrale cronice care emana în simptome numite autism. Copii mici nu ar trebui sã fie supusi unor viruși injectati!
6. Supra-vaccinarea este o practicã comunã în prezent în America. Copii americani sunt supusi la 29 de vaccinuri pânã la vârsta de doi ani. Acest lucru înseamnã ca un pic de boalã este injectata in continuu, in copii mici, tocmai în anii lor de formare! Medicii veterinari nu au sprijinit vaccinarea repetata la câini, din cauza efectelor secundare observate.!!
7. Oficialii de sãnãtate doresc sã fie vaccineze femeile în timpul sarcinii, supunand creierul fatului la un asalt biologic intenționat. Un studiu recent a arãtat virusurile gripale distribuite femeilor în timpul sarcinii, prin intermediul vaccinurilor, provoca la fãt un tipar de gena cu expresie similarã ca cea observatã la copii cu autism. Aceasta este o recunoastere tacitã cae vaccinurile care injecteazã un pic de gripã în om, cauzeaza autismul.
8. Medicina moderna nu are nici o explicație pentru autism, în ciuda creșterii numarului de cazuri.Cu toate acestea, autismul nu este raportat în rândul copiilor, care raman nevaccinati. Feriti-va de minciunile din medicina moderna!
9. Copii de scoalai sunt susceptibili la administrarea de vaccinuri pe cale nazala(Flu-Mist), care nu necesitã injectare. Dar aceastã formã de vaccin viu produce risipirea virusului pe cale virala, care va fi cu siguranțã transmis membrilor familiei. Ce mod bun de a porni o epidemie!
10. Acest virus in tripla varianta pare a fi conceput de om. Virusul H1N1 al gripei porcine din 2009 a apãrut în Mexic- ce coincidențã - in aceeași sãptãmânã cand președintele Franței, Nicolas Sarkozy l-a vizitat pe presedintele mexican Felipe Calderon, pentru a anunța cã Franța intenționeazã sã construiascã o fabrica de vaccinuri in valoare de mai multe milioane de dolari în Mexic. Un articol scris de Ron Maloney din Seguin, la Monitorul din Texas - anunțã o repetitie "pentru un dezastru pandemic", programat pentru 2 Mai 2009. Articolul spune: "Districtul Guadalupe si departamentul pentru gestionarea situațiilor de urgențã și omologii lor din țarã se pregãtesc pentru exact un astfel de scenariu ..." Aceasta înseamnã autoritãțile districtuale de sãnãtate de pe teritoriul SUA au pregãtit o repetiție pentru vaccinarea în masã inca înainte de izbucnirea anunțata în Mexic. Virusologii recunosc faptul ca aceastã gripã parte porcina / parte gripa aviare / parte virus gripal uman trebuie sã fi avut timp sã se dezvolte. Dar cumva, nu a fost detectat de sutele stațiile de monitorizare a gripei pe tot globul. Pe 24 aprilie 2009 Dr. John Carlo, Director Medical al Dallas County, face referire la tulpina H1N1 a gripei porcine ca fiind, probabil, proiectata într-un laborator.
11. Va amintiti gripa porcina din 1976. Într-o atmosferã cu încãrcãturã politicã, atunci cand Gerald Ford urmarea sa castige alegerile pentru președinție, gripa porcina brusc a apãrut la o bazã militarã. Vaccinul a fost produs și milioane de americani au fost vaccinati. Dar, vaccinul a fost mai rãu decât boala, cauzând sute de cazuri de sindrom Guillain Barre și câteva decese. Într-o repetare a trecutului, Casa Albã este direct implicatã în promovarea vaccinului de gripã porcina H1N1. Guvernului federal va utiliza fondurile federale pentru a achita a administra vaccinuri in școli, pentru a promova vaccinarea, prin intermediul panourilor de afișaj de pe autostrada si prin clipuri publicitare TV, și pentru a proceda la inoculari in masã într-un mod rapidm iar dacã apar efecte secundare, va fi prea târziu. Masele vor fi fost vaccinate deja. Peste 9 miliarde $ au fost alocati de cãtre guvernul federal sã se dezvolte și sã se emitã un vaccin neverificat și experimental pentru gripã. Nu fiti cobai pentru guvern!
12. Cercetatorii avertizeaza cã supra-utilizarea vaccinului gripal și supradozarea cu medicamente anti-gripale, precum Tamiflu și Relenza, poate aplica o presiune genetica asupra virusurile gripale și apoi acestea au mai multe șanse de a evolua într-o tulpinã mai periculoasa, chiar mortala. Autoritãțile de sãnãtate din SUA doresc ca 70% din public sã fie vaccinat împotriva gripei in acest sezon '09, ceea ce reprezinta mai mult decât dublu fațã de procentul de vaccinare din orice sezon de gripã din trecut. Acest lucru ar aplica presiuni genetice mai puternice, iar gripa ar putea evolua într-o tulpinã mai virulenta.
13. Cele mai multe tulpini de virus gripã sezonierã A (H1N1) testate din Statele Unite și alte țãri sunt acum rezistente la Tamiflu (oseltamivir). Tamiflu a devenit un medicament aproape fãrã valoare împotriva gripei sezoniere. Conform datelor furnizate de Centrele de control al bolilor, dintre 1148 probe de gripã sezonierã testate, 1143 (99,6%) au fost rezistente la Tamiflu!
14. Pe masura ce sezonul gripei progreseaza, guvernul federal poate constrânge sauobliga pe americani sã se supunã la vaccinare. Franța a comandat deja o cantitate de vaccin suficiena pentru a inocula întreaga populație și a anunțat cã vaccinarea va fi obligatorie. SUA pare a fi in așteptare pentru a anunța vaccinare obligatorie la o datã ulterioarã, atunci când publicul va fi mai speriat si vor exista mai multe sanse de a consimți la vaccinare. S-a raportat ca, guvernul federal a angajat oameni pentru a vizita casele de copii nevaccinați. Trebuie sã ne ascunde copiii noștri acum?
15. Autoritãțile de sãnãtate publicã au strigat inspaimantate în fiecare sezon de gripã pentru a obține doze de vaccin pentru gripã. Autoritãțile de sãnãtate publicã, în mod repetat publica informatii false, cu privire la un numar de 36000 de decese anuale din cauza gripei, pentru a speria publicul sa se vaccineze. Dar aceastã cifrã se bazeazã pe decese combinate de pneumonie la vârstnici și victime ale gripei. Poate un numar de 5000-6000 de decese legate de gripa apar în fiecare an, mai ales în rândul persoanelor fizice cu sisteme imunitare compromise, al celor spitalizati,al persoanelor cu boli autoimune sau cu alte probleme de sãnãtate. Așa cum s-a menționat mai sus, gripa porcina a generat, în 6 luni, aproximativ 500-600 de decese și este mult mai temuta de cãtre autoritãțile din domeniul sãnãtãții publice, decât gripa sezonierã. Centrele de control al bolilor emit comenzi de achiziție pentru vaccinuri împotriva gripei și apoi isi asuma calitatea de agenție de relații publice, pentru a determina publicul sã plãteascã pentru vaccinuri. Dintr-o populație de 325 de milioane de americani, doar 100 de milioane de doze de vaccin gripal s-au administrat în fiecare an și nici o epidemie nu a izbucnit în randul persoanelor nevaccinate.
16. Mass-media de știri este iresponsabila, provocand temeri nejustificate cu privire la acest sezon de gripa. Cat de etic este pentru ziar sa publice rapoarte cu privire la decesul unei persoane, din cauza gripei porcine, atunci când se presupune cã mii de oameni mor anual de gripa? În trecut, mass-media nu a publicitat fiecare deces legat de gripa, dar de data aceasta a ales sã sperie publicul. De ce? Examinați graficul de mai jos. Diagrama aratã cã sezonul tarziu al gripei anului 2009 a atins punctul culminant în sãptãmâna 23 (începutul lunii Iunie) și ca s-a disipat considerabil.În timp ce fiecare deces legat de gripa, din randul copiilor trebuie sã fie luat în considerare ca fiind tragic, și numãrul de decese legate de gripa pediatrica, în 2009, este mai mare, din punct de vedere procentual, decat in sezoanele gripale antarioare, dar în numere reale, nu este o creștere semnificativã. Conform datelor furnizate de Centrele de control al bolilor, pentru sãptãmâna 34, care se încheie pe 29 August 2009, existau 236 spitalizari și 37 de decese legate de gripa. Asta ar reprezenta doar 5 spitalizari și mai puțin de un deces/ stat, care este "sub pragul epidemic."
17. Oficiali din domeniul sãnãtãții publice sunt iresponsabili, omitand orice metode utile pentru a consolida imunitatea împotriva gripei. Nu sunt oferite alte opțiuni, în afara de vaccinuri problematice și medicamente anti-gripale, în ciuda faptului existã dovezi clare cã vitaminele C și D a activeaza sistemul imunitar și ca urmelor de seleniu mineral previne cea mai grava formã de boalã în care plãmânii se umplu cu lichid și literalmente îneacã o persoanã infectatã cu gripa. Singura explicație plauzibilã a motivului pentru care sezonul de gripa atinge cote maxime de obicei, în lunile de iarnã, este intensitatea mai scazuta a luminii soarelui, si prin urmare scaderea producerii de vitamina D. Protejati-va familia. Inarmati-va sistemul imunitar cu vitamine si minerale!
18. Vom afla vreodatã, dacã vaccinul gripal din acest an este mortal? În 1993, guvernul federal a ascuns faptul ca un vaccin gripal mortal a omorât mii de pacienti beneficiind de asistențã medicalã la domiciliu. Acesta a fost primul an în care dozele de vaccin de gripa au fost plãtite de cãtre Medicare. Mortalitatea legata de vaccinuri a fost atât de mare încât reduce speranța de viațã a americanilor pentru prima datã dupa anul 1918, al Gripei spaniole! Intocmirea rapoartelor de mortalitate ar sã dureze un an sau doi, pana la centralizarea finala, iar Guvernul Federal poate alege sã nu dezvãluie adevãrata rata de mortalitate și nici dacã aceasta a fost legatã de gripa sau de vaccinuri, din punct de vedere al cauzei. Credeti ca acest lucru nu se poate intampla? S-a intamplat deja în 1993!
http://www.urbaniulian.ro/2009/09/18/optsp...in-acest-sezon/
Asta este adevarata problema, nu mistourile de 2 lei!
Vai dane da' ce destept esti.
Voiai sa zic "canale"?
Bine ma, zic "canale".
Faci reclama la toate canalele alea de iutub. E bine? Macar recunosti ca faci reclama.
Ca oricum altceva nu faci.
Desteptule, stii macar ce inseamna o pentagrama?
Hai, repede, cauta un filmulet pe iutub si informeaza-te.
p.s.
Pentru restul lumii:
Ce nu va e clar ca omul nu are nici o legatura cu Steaua?
Degeaba il tot intrebati. Pana nu gaseste un film pe iutub in care sa fie numiti toti cei care au batut penaltyuri la Sevilla, nu o sa spuna.
Later Edit
Cam multe povesti spui tu acolo mai Dane. De unde stiu eu ca e adevarat? De unde stiu eu ca nu e totul inventat?
Sa imi zica si mie un om de stiinta cunoscut. Sa spuna ceva.
Mi se pare prea complicat. Prea mult te straduiesti ca sa ne convingi ca e adevarat si asta ma face sa cred ca nu e. Plus ca tu folosesti date statistice din burta. Sa vad si eu o sursa sau ceva ca asa si eu pot sa spun ca n oameni au facut x lucruri in y timp.
Slaba de tot explicatia. Mai mult doar un nou articol cu teoria conspiratiei. Din astea apar zilnic.
Cel mai mult imi place linkul de la sfarsitul articolului. Nici nu se vede ca faci reclama unui om politic. Sau, ma rog, blogului lui ![]()

PROVITA Romania: Vaccinul pentru gripa porcina: periculos si ineficient!
Material întocmit de cãtre Federația Organizațiilor Ortodoxe Provita din România în 12 septembrie 2009
http://www.razbointrucuvant.ro/2009/09/18/...-si-ineficient/
apoi materialul: http://www.razbointrucuvant.ro/2009/09/11/...ru-toti-copiii/

MINISTRUL Sanatatii, BAZAC A MAI DECIS, TOT ACUM - APARENT SURPRINZATOR! - OPRIREA CAMPANIEI DE VACCINARE CU GARDASIL/SILGARD!
Nici nu mai este nevoie, de vreme ce vaccinul contra "gripei noi" va face de zece ori mai "bine" treaba pe care trebuia sa o faca "vaccinul anti-HPV" pe o populatie incomparabil mai restransa! "In mod sigur, daca nu am fi stopat vaccinarea am fi putut distruge tot ceea ce inseamna campania de imunizari ale Ministerului Sanatatii", a declarat ministrul. Logic, nu? Sa vedem daca macar acum, in al XII-lea ceas, pusi in fata evidentelor oficiale, se vor misca organizatiile si personalitatile crestine care au reactionat puternic in cazul Gardasil. Sau ne vom intreba, resemnati, in continuare: De ce nu credem, de ce nu vrem sa stim?
Cruciada" A(H1N1) începe în școli
Ziarul Adevarul scrie: "Ministerul Sãnãtãții a decis sã vaccineze obligatoriu un sfert din populație contra noii gripe. Cinci milioane de români vor fi vaccinați contra virusului A(H1N1), în încercarea de a rãspunde adecvat celei mai mari provocãri la adresa sãnãtãții publice din anul 2010."
Ministrul Ion Bazac spune cã rãspândirea virusului A(H1N1) va reprezenta "o mare problemã de sãnãtate publicã" în anul 2010, inclusiv în România. Se așteaptã ca anul viitor virusul sã capete o formã cu mult mai agresivã decât în acest an, iar pe mãsurã ce pandemia se propagã, boala devine și mai severã.
"Sunt situații în care bolnavii nu mai reacționeazã la Tamiflu (medicamentul prescris în asemenea cazuri - n.r.)", afirmã ministrul.
El are în vedere vaccinarea tuturor celor aproximativ 3 milioane de copii, de la preșcolari pânã la elevi de liceu, ceea ce ar reduce incidența virusului cu 50 la sutã. Celelalte categorii care vor fi vaccinate cu prioritate sunt personalul medical și cel din sectorul serviciilor sociale.
"Este greu ca societatea sã funcționeze fãrã personalul care asigurã aprovizionarea cu apã, energie sau gaze, plus cã acești oameni sunt printre cei mai expuși", explicã ministrul, care precizeazã cã "vaccinarea este obligatorie și nu la latitudinea fiecãrei persoane".
apoi materialul:

http://www.urbaniulian.ro/2009/09/11/bazac...tutia-Romaniei/
(pentru Adrian: Nu ii fac campanie daca asta vrei sa insinuezi, dar e singurul care a spus adevarul in privinta gripei porcine! De asta il citez!)
Un doctor spune ca vaccinul pentru gripa va provoca numai în Franța 60 000 de decese
Dr Marc Girard, un specialist în efecte secundare ale medicamentelor și medic expert desemnat de instanțele judecãtorești franceze, a declarat pentru televiziunea franceza cã vaccinul gripei "porcine" ar putea provoca 60 000 de decese în Franța, în special în rândul tinerilor, al copiilor și femeilor gravide .
El a mai spus cã oamenii care promoveaza vaccinul gripei "porcine" fac acest lucru pentru cã au legãturi cu compania farmaceuticã.
Problema cu vaccinul "gripei porcine" este faptul cã nu este doar "prost dezvoltat", dar ca "nu e dezvoltat deloc", a spus el, adãugând cã acesta este pregãtit în condiții care pun în pericol sãnãtatea publicã.
Iata ce declara medicul:
"Un vaccin este în curs de elaborare în condiții de amatorism, cum nu am vazut niciodata. Sã luam ipoteza pesimista: un deces la fiecare 1000 de pacienți. Existã planuri de vaccinare a 60 milioane de oameni, și asa avem deja 60000 decese, și de aceastã datã sunt: tinerii, copiii, femei însãrcinate. "
"Ceea ce spuneti este grav, deoarece multe persoane se pregatesc sa obțina vaccinul și dumneavoastra spuneti:" Nu trebuie sã va vaccinati! "
"Da, este un vaccin care a fost dezvoltat în mare vitezã, în condiții care pun în pericol sãnãtatea publicã. Este nevoie sã se revina la obligativitatea, pentru politicienii de acum, de proteja cetãțenii împotriva Dorinței industriei farmaceutice de a face bani cu toate aceste vaccinuri. Existã un cod de sãnãtate publicã din 2007, care obligã toti profesioniștii din domeniul sãnãtãții si le angajeaza raspunderea. Aceastã lege este ridiculizata în fiecare zi. Toți oamenii pe care ii vedeți spunând: "gripa, e foarte grava, au interese și de aceea ei spun ceea ce spun. Administrația publica de sãnãtate este un exemplu pentru noi de încãlcare a legii in fiecare zi. Eu sunt un medic specialist și sunt împotriva medicamente care nu au scop. Acest vaccin nu este doar prost dezvoltat: nu este dezvoltat deloc! "
apoi asta:
"Nu are nimeni voie sa atinga copiii impotriva vointei lor"

Federatia Nationala a Asociatiilor de Parinti-Invatamant Preuniversitar (FNAP-IP) a protestat, duminica, fata de declaratia ministrului Sanatatii, Ion Bazac, cu privire la vaccinarea obligatorie a fiecarui copil impotriva gripei porcine, declaratie potrivit careia "vaccinarea nu este la latitudinea fiecarei persoane".
sustine asociatia intr-un comunicat, informeaza Agerpres. Potrivit documentului, astfel de actiuni nu pot decat sa trezeasca suspiciunea parintilor, sa le induca o stare de neincredere, care se poate extinde cu usurinta in legatura cu ideea vaccinului in sine.
"Nu putem face aprecieri despre calitatea acestui vaccin, dar cerem sa fie respectate drepturile omului cu privire la informare si libertate individuala", sustin parintii.

Cam asta am vrut sa va spun pe scurt.
In incheiere vreau sa repet, NEAPARAT SA CITITI ACEST STUDIU AMANUNTIT!
PROVITA Romania: Vaccinul pentru gripa porcina: periculos si ineficient!
http://www.razbointrucuvant.ro/2009/09/18/...-si-ineficient/
.
Cat despre cei(de exemplu Adrian) care inca mai credeti ca "astea sunt doar niste conspiratii sustinute de niste nebuni" va recomand sa vedeti acest filmulet din America...
Trebuie sa recunosc: Perversa miscare si diabolic de inteligenta, caci multi se asteapta ca pericolul sa vina dintr-o singura directie: actele biometrice. Si multi aloca resurse si energie pe acest front de lupta, in timp de lovitura principala va veni din alta parte. Iata de ce lupta impotriva vaccinarii este atat de importanta. Dar si atat de grea.
Filmarea conferintei de care va ziceam este aici:
are 117,829 views si a fost postat pe 11 septembrie 2009. Deci e foarte vizionat.
"Greg Evensen, fost membru în Kansas State Troopers, vorbește la un congres în Texas, Oklahoma cu privire la planurile guvernului federal de a implementa un sistem de supraveghere încorporat în brãțãri și de a suprima drepturile de liberã cãlãtorie în perioada sezonului gripal și a erupției de GRIPA PORCINA.
Greg Evensen a fost rugat sã vorbeascã despre extrasul din articolul sãu în care facea legãtura între gripa porcinã și pregãtirea armatei pentru a interveni. În acest articol, el face referire la niște brãțãri de metal cu cip pe care oamenii vor fi forțați sa le accepte. "Din pãcate, eu cred cã acesta este unul dintre multele planuri realizate pentru a asigura punerea în practicã a decretului guvernamental pentru obligativitatea vaccinãrii, care din nefericire a fost adoptat și în Oklahoma sãptãmâna trecutã. Acest decret stipuleazã faptul cã toatã lumea din Statul Oklahoma va fi vaccinatã.
Acum, acestea fiind spuse, existã de asemeni planuri ce vor asigura faptul cã nu veți mai cãlãtori liber și nici nu veți mai putea merge nicãieri fãrã dovada faptului cã v-ați vaccinat, în momentul în care guvernul obligã vaccinarea populației la anumite niveluri. Când aceastã obligativitate va avea loc, mi s-a spus de cãtre trupele militare cã existã proiecte gata a fi implementate, proiecte ce includ blocaje stradale și puncte cheie, așa cum le numim noi, noduri mari interstatale în jurul marilor orașe unde majoritatea locuitorilor pot fi ținuți pânã când ei ori dovedesc vaccinarea pe baza actelor, ori, cum e cazul unui medic specialist din Wisconsin, Milwaukee ce a observat descãrcarea la spital a cutiilor ce conțineau brãțãri de metal ce conțin un fel de dispozitiv, ce odatã puse, se considerã cã sunt permanente. Deasupra este un cip, iar acesta va conține tot felul de informații despre deținãtor, incluzând faptul cã acesta a fost sau nu vaccinat.
Acesta este un plan dintre multe altele. Încã nu a vãzut lumina zilei, dar existã. Tu alegi otrava. Este uciderea lentã sau sinuciderea lentã. Ori te vor omorî cu injecția, sau dacã te trezești și spui, sigur, vreau sã cãlãtoresc oriunde doresc și ceri vaccinarea, pentru mine este sinucidere, sinucidere în mod lent. Deci, noi nu dorim sã ne vaccinãm, asta e clar, dar s-ar putea sã nu fie de ales. Mi s-a spus cã aceste planuri includ autobuze ce vor fi folosite pentru cei ce refuzã vaccinarea. Oamenii vor fi însoțiți atunci cãtre autobuze și duși, așa cum mi s-a spus când eram în Troopers. Vor avea o cãlãtorie gratis cãtre un adãpost drãguț și cãlduț.
Ei bine, acesta este unul din multele planuri. Nu putem sã știm cã e chiar așa pânã nu se va implementa, dar vã asigur cã aceste planuri existã și forțele de execuție for face tot posibilul sã instaleze ordinea mondiala. Vor fi mulți care se vor opune vaccinãrii, iar acesta este un lucru bun pentru noi, dar cred cã tot majoritatea va fi cea care va sta drepți și va striga: vaccineazã-te, sau urcã în autobuz. Asta ne așteaptã."
Intr-adevar, acest "majoritatea va fi cea care va sta drepți și va striga: vaccineazã-te sau urcã în autobuz" va fi cat se poate de real iar evenimentele actuale o confirma:
Toate planurile expuse mai sus sunt reale si este foarte probabil ca ele sa fie puse in practica. Vaccinare obligatorie, lagare, legea martiala, legi speciale … cititi va rog detalii despre ticalosiile acestea la:
Comentariul zilei: ATITUDINE ANTI VACCINARE OBLIGATORIE
Si dintre toate, cea mai terifianta este … bratara RFID. De ce toate acestea? Caci se vor impusca mai multi iepuri dintr-un foc. In primul rand reducerea populatiei, caci vaccinul va contine substante mortale:
EXTREM DE IMPORTANT: NANOPARTICULE mortale in VACCINUL contra gripei porcine?
Apoi instaurarea statului politienesc.
Dar in primul rand, blestamata asta de bratara sau orice forma de cip implantat sau atasat care sa ateste vaccinarea … caci ea va insemna inceputul pecetluirii. Deoarece nu se vor limita la ea ci va reprezenta obisnuirea maselor cu ideea de cip. Pasul imediat urmator va fi punerea in aplicare a vechiul lor plan de cipuire a indivizilor, in fapt insemnarea teribila a fiarei, semn fara de care nu vei putea cumpara sau vinde. Simplu, nu? Caci daca tot exista bratara, le este la indemna si restul.
Perversa miscare si diabolic de inteligenta, caci multi se asteapta ca pericolul sa vina dintr-o singura directie: actele biometrice. Si multi aloca resurse si energie pe acest front de lupta, in timp de lovitura principala va veni din alta parte. Iata de ce lupta impotriva vaccinarii este atat de importanta. Dar si atat de grea.
http://saccsiv.wordpress.com/2009/09/18/vi...ne-am-vaccinat/
A, si am uitat, asta pentru acei mistocari si Gica-contra care spun "astea sunt prostii conspirationiste ale unor nebuni"...
Braratile RFID nici nu exista, este...?
Sunt doar o alta "inventie conspirationista", este...?
Ia uitati-va aici atunci...
VIDEO: Promovare BRATARI RFID (Smat Band)
http://saccsiv.wordpress.com/2009/09/20/vi...rfid-smat-band/
Site-ul oficial Precision Dynamics Corporation: http://www.pdcorp.com/en-us/index.html
Deci tehnologia exista pentru a se pune in aplicare:
Asa ca TREZITI-VA!!!
Cipul implantat in mana si eliminarea banilor cash urmeaza imediat dupa...
ZECE MINCIUNI referitoare la GRIPA PORCINA promovate in MASS-MEDIA
Conform articolului Ten Swine Flu Lies Told by the Mainstream Media: "Principalele canale mass media sunt angajate în ceea ce noi, americanii, numim "minciuni pe fațã" în legãturã cu gripa porcinã. Pare a fi adevãrat cu aceastã problemã mai mult decât cu altele și mi-a devenit evident în ultima perioadã când un coleg de-al meu – un autor de editoriale la un sindicat al ziarelor naționale – mi-a spus cã editorialul lor despre remediile naturale împotriva gripei porcine a fost respins de ziarele din toatã țara. Multe ziare au refuzat sã publice editorialul și, în locul acestuia, au pus publicitate la "clinicile cu vaccinuri gratuite".
Se pare cã media este atât de strâns legatã de cei ce desfãșoarã vaccinãrile încât vor face aproape totul pentru a dezinforma publicul. ªi aceasta include și minciuna în legãturã cu vaccinurile împotriva gripei porcine.
Sunt zece minciuni de bazã ce continuã a fi spuse de cãtre canalele principale de media (MSM) în legãturã cu gripa porcinã și cu vaccinurile împotriva gripei porcine.
Minciuna 1 – Nu se folosesc adjuvanți în vaccinuri
Am fost intervievat recent de reprezentanții unui mare canal de știri, când reporterul a spus aceastã grozãvie: nu sunt folosiți adjuvanți în vaccinurile împotriva gripei porcine, a spus el!
L-am asigurat cã adjuvanții au fost, într-adevãr, o parte importantã a remediului vaccinãrii și cã au fost folosiți excesiv de companiile de medicamente pentru a "extinde" stocul de vaccinuri. Nu este un secret. Dar el a insistat cã i s-a spus în mod direct de cãtre reprezentanții unei companii farmaceutice cã nu au fost folosiți deloc adjuvanți. Iar el i-a crezut! Deci tot ce va fi publicat de acum înainte de acest canal de știri în legãturã cu vaccinul împotriva gripei porcine pleacã de la premisa cã nu existã deloc adjuvanți în vaccinuri.
Minciuna 2 – Gripa porcinã este mai periculoasã decât gripa sezonalã
Aceastã minciunã începe în sfârșit sã se clarifice. Recunosc faptul cã în primele zile ale acestei pandemii chiar și eu am fost îngrijorat cã ar putea sã fie un ucigaș global. Dar dupã ce am observat efectul foarte blajin pe care virusul l-a avut asupra oamenilor în lumea realã, a devenit clar cã aceasta reprezenta o gripã blândã, nu mai periculoasã decât una sezonierã.
Cu toate acestea, MSM continuã sã promoveze virusul H1N1 ca fiind foarte periculos, inducând fricã în mințile oamenilor și încurajându-i sã se grãbeascã sã se vaccineze pentru o gripã ce nu are nici o probabilitate sã îi omoare mai mare decât fonfãiala obișnuitã din timpul iernii.
Minciuna 3 – Vaccinurile protejeazã împotriva gripei porcine
Aceasta este cea mai mare minciunã dintre toate, iar media o promoveazã foarte mult. Ei insitã cã vaccinarea protejeazã împotriva gripei porcine. Dar este complet fals. Chiar dacã vaccinul produce anticorpi, nu este același lucru ca imunitatea realã obținutã de la un virus activ, în special dacã virusul se modificã (așa cum se întâmplã adesea).
Așa cum am arãtat într-un articol recent, vorbind statistic, probabilitatea ca americanii sã fie loviți de fulger este de 40 de ori mai mare decât sã fie salvați de cãtre vaccinul împotriva gripei porcine. (http://www.naturalnews.com/026955_s…)
Minciuna 4 – Vaccinurile sunt sigure
ªi cum ar putea sã știe cu adevãrat un jurnalist acest lucru? Nici un vaccin nu a fost supus unei adevãrate testãri pentru o duratã stabilitã a fi relevantã. "Siguranța" acestor vaccinuri nu este mai mult decât speranțã.
MSM, de asemeni, nu dorește sã aflați ce conțin vaccinurile. Câteva din vaccinuri sunt compuse din fragmente virale ce se dezvoltã în maimuțele africane bolnave. Dacã sunã incredibil, citiți adevãrata poveste aici : http://www.naturalnews.com/026779_s…
Minciuna 5 – Vaccinul nu este obligatoriu
Auziți aceastã minciunã tot timpul: vaccinarea împotriva gripei porcine este voluntarã, spun ei. Dar nu este adevãrat, dacã ești angajat într-un loc unde vaccinurile sunt mandatate. Sunt milioane de americani cãrora li se spune de cãtre angajatorii lor cã dacã nu se vaccineazã vor fi pur și simplu concediați. Este adevãrat, în special în domeniul celor angajați în sistemul de sãnãtate și învãțãmânt.
Minciuna 6 – Dacã te vaccinezi este un lucru bun pentru sãnãtatea ta
În realitate, un vaccin mai degrabã îți dãuneazã decât sã te ajute. Conform unui expert virusolog, rata actualã de mortalitate în urma infectãrii cu virusul gripei porcine este mai joasã de 0.007 procente (http://www.reuters.com/article/heal…). Acest lucru înseamnã cã virusul H1N1 ucide mai puțin de o persoanã din 100 000. Chiar dacã vaccinul funcționeazã, sã spunem 10 procente din timp, ar trebui sã se vaccineze un milion de oameni pentru a preveni o moarte din cauza gripei porcine.
ªi pentru a vaccina un milion de oameni inevitabil ai rãni sau ucide mai mulți oameni, doar din efectele secundare ale vaccinului! Riscul tãu net de decese va crește prin vaccinul împotriva gripei porcine.
Minciuna 7 – Vaccinul nu este compus din "viruși activi slãbiți"
Când vaccinurile împotriva gripei porcine au fost anunțate prima datã acum câteva luni, au fost descrise ca fiind realizate cu "viruși activi slãbiți". Acest lucru a fost menționat direct în documentele CDC, printre alte surse.
Acest lucru aparent a speriat presa americanã și de atunci informația a fost scoasã din orice discuție în legãturã cu vaccinarea. Acum, jurnaliștii se vor certa cu tine și vor susține cã vaccinurile nu conțin deloc viruși activi slãbiți.
Doar cã ei se înșealã. Vaccinurile sunt într-adevãr fãcute cu "viruși activi slãbiți". Un vaccin se face astfel: iei un virus activ, apoi îl slãbești ("atenuezi") și îl injectezi în oameni.
Minciuna 8 – Spãlați-vã, spãlați-vã, spãlați-vã mâinile (pentru a evita expunerea)
Aceastã idee de a-ți spãla mâinile de sute de ori pe zi este bazatã pe presupunerea cã ai putea sã eviți expunerea la virusul gripei porcine. Dar nu este practic. Virusul este acum atât de rãspândit încât toatã lumea este cu siguranțã expusã la acesta prin aer dacã nu prin alte modalitãți. Aceastã idee de a evita expunerea la virusul gripei porcine este un nonsens. Conversația ar fi trebuit schimbatã la modalitãți de a supraviețui la expunere printr-un sistem imun sãnãtos.
Bineînțeles, spãlatul mâinilor este o idee foarte bunã într-un spital. ªtiri recente aratã cã doctorii sunt prea ocupați ca sã își mai spele mâinile încât astfel se rãspândesc tot felul de microbi prin spitalele din întreaga lume.
Minciuna 9 – Copiii sunt mai vulnerabili în fața gripei porcine decât adulții
Aceasta este doar o minciunã pe fațã, dar se folosește pentru a se vinde vaccinurile. În momentul de fațã, vaccinãrile vizeazã în primul rând școlarii.
Dar adevãrul este cã gripa porcinã este extrem de blândã la copii. "Este mai blândã la copii", spune Dr Marc Lipsitch de la Universitatea Hravard. "Este una dintre știrile cu adevãrat bune referitoare la aceastã pandemie." Reuters chiar a avut curajul sã anunțe aceastã știre, dar majoritatea canalelor de știri încã mai spun cã cei mai vulnerabili sunt copiii.
Minciuna 10 – Nu mai este nimic de fãcut în afarã de vaccinare și Tamiflu
Aici media minte prin omisiune. Canalele media principale pur și simplu refuzã sã promoveze orice știre în care se vorbește despre folosirea vitaminei D, ceaiurilor anti-virale sau remediilor naturale pentru a te proteja împotriva gripei porcine. În MSM sunt numai douã opțiuni: vaccinurile și Tamiflu. Asta este. Nu existã alte opțiuni în realitatea lor fictivã.
De ce media se teme atât de mult sã spunã adevãrul în zilele acestea? De ce rapoartele despre gripa porcinã nu pot vedea lumina zilei… doar pentru cã menționeazã lumina soarelui și vitamina D ca remedii pentru gripa porcinã? Marea industrie farmaceuticã deține atât de mult monopolul asupra mass mediei încât nici o știre adevãratã despre gripa porcinã nu mai poate strãbate.
Trebuie sã fie cu adevãrat deprimant sã muncești pentru mass media. Chiar și reporterii pe care îi cunosc nu mai pot suporta. Ei admit cã adevãrul rar iese la ivealã.
În ultimii ani, am avut oferte de angajare în domeniul mass media. Ei doreau sã îmi plãteascã un salariu format din șase cifre și spatele unui birou unde puteau sã controleze tot ce fãceam. Nu mai trebuie sã spun, am respins ofertele. Dacã nu aș putea sã spun adevãrul aici, la NaturalNews.com, nu ar avea sens sã mai vorbesc deloc.
Nu este vina reporterilor care muncesc acolo. În cea mai mare parte ei sunt de acord cu ceea ce spun eu. Este vina corporației ce este îndreptatã spre profit , unde știrile reprezintã vânzãri și nu informarea cu adevãrat a oamenilor.
Media a contribuit în fiecare zi la rãspândirea ignoranței în mijlocul poporului american referitor la subiectul vitaminei D și a remediilor naturale împotriva gripei porcine, remedii ce pot reduce fatalitatea acesteia. Mai degrabã decât sã informeze cititorii MSM și-a propus sã îi prostescã pe oameni și fãcând acest lucru media și-a ratat misiunea cea adevãratã și și-a trãdat auditorii pe care pretinde cã îi servește."
Cititi va rog si:
EXTREM DE IMPORTANT: NANOPARTICULE mortale in VACCINUL contra gripei porcine?
VIDEO (si transcriptul): Vom avea bratari RFID obligatorii, pentru a dovedi ca ne-am vaccinat?
GRAV: s-a acordat imunitate juridica producatorilor vaccinului anti GRIPA PORCINA (AH1N1)
Ciudatenii la prima "Conferinta Internationala despre Gripa Porcina"
VIDEO: PENTAGONUL se alatura FEMA in campania de vaccinare in masa a americanilor
Deci de la misto-ul cu pentagrama, treci la mistoul cu Sevilla.
Oricine stie ca Steaua si Barsa au terminat 0-0 si ca ca adevaratul erou al meciului de atunci a fost portarul Duckadam la penalty-uri...
In fine... mistourile tale sunt de prost gust.
Nu sunt ba de prost gust mistourile mele.
TU esti de prost gust!
eeeeeeeee.... WRONG!
Toate linkurile tale contin: wordpress, blogspot si youtube.
De ce nu poti sa imi dai si tu un link oficial?
Vreau sa vad si eu un CERN.ch sau macar un link catre un muzeu. Vreau sa vad si eu date stiintifice adevarate, nu pareri de pe bloguri.
Ce face baiatul asta aici?
Isi face reclama. Aia face. Face reclama la politicieni, face reclama la blogul lui, face reclama la tot.
Pentru cei care nu stiu, poti scoate bani de pe net, facand reclama. Si, cu cat ai mai mult trafic, cu atat vin mai multi bani.
Dar vai! Cum se poate asa ceva?
Ca doar dan_20 nu e nebun cu conspiratiile. El are dreptate in tot ce zice.
Dupa el, Darwin a fost platit ca sa "inventeze" teoria evolutionista. Dupa el, pamantul are vreo 4000 de ani. Dupa el, Dumnezeu l-a facut pe om dupa chipul si asemanarea Lui ca sa se poata vaccina impotriva gripei porcine.
Dupa el, gripa nu e un lucru serios.
Dan_20Aceasta gripa este pur și simplu o alta gripã. Nu este neobișnuit de mortala.
Asta desi gripa spaniola din 1918 a ucis intre 50 si 100 de milioane.
Eeee... dar asta e o statistica adevarata, de aia nu se foloseste dan_20 de ea. Ca asta nu apare pe bloguri, apare pe siteuri specializate.
Eu cred ca l-am citit pe dan_20.
A venit pe site-ul asta ca sa oblige lumea sa faca ce zice el.
"Ortodoxismul e singura religie adevarata."
"Evolutionismul e o prostie."
"Darwin a fost un comunist."
"Gripele sunt niste boli usoare si nepericuloase."
"Yotubeul si blogurile sunt cele mai bune surse de informatie."
Dane, hai sa iti dau un sfat.
Daca nu vrei sa te vaccinezi, nu te vaccina.
Nimeni nu te obliga. Si, daca oamenii vor sa se vaccineze, lasa-i sa o faca.
Nu e treaba ta sa controlezi ce vor sa faca altii.
@Dan_20
Evita sa mai faci posturi consecutive. Pune toate ideile intr-un singur post.
PS: Acum sper ca nu ma faci ateu pentru ca iti spun sa respecti regulamentul.
Bicisnicule!
Dar este stelist Azzido?
Azzido sigur e stelist. Dan oricum e mai stelist decat multi care o ard pe aria de fifa de aici.
eeeeeeeee.... WRONG!
Toate linkurile tale contin: wordpress, blogspot si youtube.
De ce nu poti sa imi dai si tu un link oficial?
Dar pe steauafc.com de ce nu scrie ca Becali e un dictator si a distrus clubul asta ?
Sa fie oare din cauza faptului ca siteul respectiv e controlat de berbec si se posteaza doar ce ordona seful?
Intelegi analogia? Pac, pac