FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CFR 2-2 (1-1)

«1345679»
Maye09.08.2009 16:23

A jucat slab , dar nu a fost cel mai slab. Si in afara de Ochirosii nu vad nicio alternativa pe stanga.

DelPiero1009.08.2009 16:36

Ochirosii e un jucator previzibil,fara talent si limitat.Si are deja 22 de ani.N-a invatat nimic de cand e in lotul Stelei.Adevarul supara,dar asa e.

Maye09.08.2009 16:42

Cate meciuri ai vazut tu cu Ochirosii titular si integralist?

Ronnie09.08.2009 16:45

Grzelak - cam praf in ultimele meciuri. De fapt, a prins un meci bun doar in tur cu Motherwell. Sa speram ca nu a fost doar noroc.

Nicolita - praf-modest. Are noroc ca se mai lipeste golul de el.

Ochirosii - nu prea arata nimic. E tanar.. plm.

 

Normal Tanase va juca in stanga cand se va pune la punct cu pregatirea fizica.

Maye09.08.2009 16:48

Grzelak are 3 meciuri Ronnie.1 bun si 2 modeste.Nu cred ca merita sa fie biciuit de acum.

De Banel gandim la fel.

Ochirosii arata cand are incredere si prinde destul de multe zile bune.E tanar.Daca nu joaca acum cand o va face?

De Tanase nu zic nimic de cat din decembrei incolo.Oricum nu prea am mare incredere in el.

Ronnie09.08.2009 16:50

@Maye

 

Da' nu l-am biciuit, nu zic nimic rau despre el. La fel, de Grzelak putem vorbi abia dupa vreo 2-3 luni.

 

Titularul din seara asta ar trebui ales dintre Nicolita si Ochirosii, parerea mea. Si eu il prefer pe Ochirosii, dar nu eu sunt antrenor.

mircea_1009.08.2009 16:53

Roonie, grzelak a facut 2 meciuri slabe si unu bun...Nicolita a facut un sezon bun(in 2006) si de atunci 3 sezoane praf...

Maye09.08.2009 16:54

Am priceput Ronnie.Si pt titularul din seara asta il prefer pe Ochirosii!

Ronnie09.08.2009 16:54

Mircea, nu ii iau ma aparea tiganului. Din partea mea Nicolita sa fie rezerva toata viata. E praf. Da' asta nu este o scuza ca si Grzelak a fost praf in ultimele 2 meciuri.

ady_ultras09.08.2009 16:59

peste astia 3 cea mai buna solutie pe stanga este toja, dar e accidentat si bergodi il vede creierul de la centru :|:|:|

Maye09.08.2009 17:25

Tãtãrușanul - Golanski, Baciu, Ghionea, P. Marin - Szekely, Onicaș, A.Ionescu, Nicolițã - Surdu, Stancu.

Bravo ma!

cornisa5809.08.2009 17:28

mai e un pic și începe primul meci greu pentru Steaua dar am încredere și cred intr-o victorie

Hai Steaua :steag_cruce_invers:

DelPiero1009.08.2009 17:28

Mda,Banel si Baciu titulari...

cornisa5809.08.2009 17:50

Vai Doamne minutul 3 Ghionea parcã dormea lîngã Kone

Dragoshel09.08.2009 17:51

nu prea ii mai arde lu Ghionea de Steaua

dulcicutza09.08.2009 17:52

V-am zis ca ne-o luam urat....

ros-albastru4ever09.08.2009 17:53

frumos Ghionea,ff frumos... e clar ca nu mai are nicio treaba dupa ce a plecat Goe

dulcicutza09.08.2009 17:54

Lasa ca si Goian a stricat-o din primul meci...

SzabiStelistu09.08.2009 17:57

pleaca si tu Ghionea daca nu vrei sa mai stai!!macar ambitie sa ai!!dar park ai dormi...mai bine pleaca...rada ar fi mai bun..

Dragoshel09.08.2009 17:57

si de cand a plecat Goian apararea cum se comporta dulcicutza??

ros-albastru4ever09.08.2009 17:58
Lasa ca si Goian a stricat-o din primul meci...

 

a gresit n-a gresit e treaba lui ce face acum acolo...cert este ca atunci cand erau amandoi in centrul apararii,erau amandoi "suferinzi" ca nu pleaca si se intelegeau bine...acum,Ghionea e in minoritate...

Astristul09.08.2009 17:58
Vai Doamne minutul 3 Ghionea parcã dormea lîngã Kone

 

Nu, nu. Asa e Ghionea. El si Goian au o mare hiba .... n-au viteza, sunt lenti. Asa ca n-ai ce sa-i reprosezi lui Ghionea. Poate plasamentul putin, dar oricum, nici marcajul zonal nu ne ajuta.

zamainmenu09.08.2009 17:59

Pai n-a zis Fernandel ca vede un cuplu de fundasi centrali Ghionea-Rada sau Ghionea-Tudose? Inseamna ca Ghionea poate juca titular pana la 40 de ani chiar daca dadea semne ca-i place mai mult kung-fu-ul inca din returul cu Motherwell. E limpede pentru toata lumea ca Ghionea nu mai poate tine ritmul. S-a vazut f clar la reluarea de aproape, alerga pe langa Kone precum Trabantul pe langa Mercedes. :(

 

PS: de observat ca avem o viteza sub cei de la CFR, mai ales pe verticalizare; jucatorii nostri preiau mingea, se intorc, o mai gadila nitel si abia apoi incearca sa o paseze. :(

nemilosul09.08.2009 18:08

vai ce aparare de 2 lei avem,Baciu si Ghionea cascadorii rasului

ros-albastru4ever09.08.2009 18:10

cu ce usurinta combina chefereul in comparatie cu noi... de fapt,nici nu e de mirare,la ce mijlocasi centrali avem noi,Ionescu si Onicas care aluneca la fiecare pasa (gresita) pe care o dau... iar pe stanga,conationalii Marin si Nicolita sunt in tribune cred

 

deci,ma tem ca astia o sa ne omoare cu jocul asta,azi vom vedea adevarata fatza a echipei

«1345679»