Asa e, dar din pacate avem multi accidentati si suspendati si vom fi nevoiti sa jucam cu rezervele:
Antrenorul Stelei se confrunta cu mari probleme de lot si se felicita pentru victoria categorica din tur, care spulbera orice emotie joi sera. Szekely, Bicfalvi, Ovidiu Petre, Toja si Emeghara au fost lasati acasa din cauza accidentarilor, Ghionea este incert, iar Goian si Kapetanos sunt suspendati.
In aceste conditii, Cristiano Bergodi va apela si la solutiile de rezerva pentru a vedea pe ce jucatori se bazeaza in cazul in care indisponibilitatile vor continua.
"Cine va fi pe teren joi seara pentru mine va fi cel mai bun. La mine nu exista rezerva, nu exista titular. Eu cand fac primul 11, pentru mine acela e cel mai bun", a spus Bergodi.
Tehnicianul italian le-a mai cerut jucatorilor sai sa fie foarte atenti sa nu fie sanctionati cu cartonase galbene sau rosii, in vederea meciurilor din play-off-ul Europa League.
De asemenea, Bergodi a cerut atentie la duelurile cu jucatorii adversi, cunoscuti pentru stilul rudimentar de a se apara.
In lotul deplasat in Scotia se regasesc si Alexandru Iacob si Tininho, acestia avand sanse sa debuteze in cupele europene.
ONlinesport