FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Motherwell - Steaua 1-3 (1-0)

«12311»
Virgil31.07.2009 06:13

Joi 6 august 2009, de la 20:45, Steaua va disputa partida retur din turul III al calificarilor pentru Europa League, pe Fir Park Stadium, in compania formatiei scotiene Motherwell.

 

Dupa acel 3-0 sec obtinut in Templul Fotbalului Romanesc in meciul tur si mai ales dupa fazele frumoase de joc, dupa jocul in viteza si disponibilitatea la efort, Steaua este privita ca favorita si in al doilea meci.

 

Motherwell este o echipa eminamente tanara care, in spiritul jocului britanic, joaca pe viata si pe moarte din primul si pana in ultimul moment. Stilul lor de joc se bazeaza pe intentia de a duce o faza de joc de la un cap la altul. Ma rog, nu le iese intotdeauna, dar nu am observat la ei in niciun moment incercarea de a se retrage in aparare.

 

Steaua, prin forta imprejurarilor dar si datorita antrenorului Bergodi, om cu alte vederi decat precedentii antrenori ai Stelei, a folosit in buna parte jucatori care pana in editia trecuta erau imprumutati, erau rezerve sau erau folositi la Steaua II in Liga a III-a. Jucatori in marea majoritate a lor tineri, ca Onicas, Tatarusanu, Bicfalvi, Ninu, Ionescu, Surdu, Szekely. Printr-o buna coordonare dar si motivatie, prin folosire pe posturile lor, prin inteligenta, au inceput sa vina si rezultatele scontate si atat de mult dorite.

 

Steaua nu a atins in acest moment maximul de forma si de conditie fizica si cu toate acestea rezultatele ne multumesc pana in prezent. 3 victorii din 3 meciuri oficiale nu e la indemana oricarei echipe de la noi.

 

In meciul de la Motherwell sunt sigur ca Steaua va practica acelasi joc curajos, cu atentie sporita pe faza de aparare, pentru a nu primi gol. In alta ordine de idei sunt sigur ca nu vor lipsi golurile Stelei.

 

Pronostic Motherwell - Steaua: 2.

 

MECIUL VA FI TRANSMIS IN DIRECT DE Pro TV

 

FORZA Steaua VINCI PE NOI!

 

 

EmpTy4steaua31.07.2009 06:36

Daca vom juca tot asa , sper la un 2-0 sau poate chiar 3-0. Vedem ce va fi. Dar ma repet , daca vom juca la fel si poate chiar mai bine , nu vom avea probleme. fular-campionii

mihaita1331.07.2009 08:39

asta da meci :X bravo Steaua , bravo ionescu !!

daca vom juca asa rupem europa !

 

in retur va fi 2-0 , 3-1 pentru Steaua !

Daniel-Ionut31.07.2009 09:04
:yawn: Ii batem si acolo...
cristy.steaua2131.07.2009 09:06
:yawn: Ii batem si acolo...

 

 

acuma e in reluare pe sport.ro

 

pentru cine nu la vazut.. :steag_sah_mic:

Alinut.31.07.2009 09:21

nu cred ca sunt sanse sa pierdem meciul ...motherwell nu va avea nimic de pierdut deci v'or ataca insa un 2-1 pentru Steaua e exceptional . bafta forzateaua

Astristul31.07.2009 09:23

Sper sa joace cu Bibishkov si Kapetanos in atac! :)

Andrei-Cristian31.07.2009 11:59
Sper sa joace cu Bibishkov si Kapetanos in atac! :)

 

Nu cred , pentru ca nu sunt oameni de contraatac ..si la cum " vor ataca aia " .. :)

Stryker31.07.2009 12:36

Meci de X2 , doar daca prindem o zi proasta ar putea sa ne bata , si asta doar la maxim un gol diferenta...

D4v1dstelist31.07.2009 13:19

Meci doar de 2.Lasa-ti naibii x-u ala ca deja ma seaca meciurile care se termina la egalitate.

dulcicutza31.07.2009 23:32

Cred ca 2-0 sau 3-0,ce bine-mi pare ca da meciul la Pro TV,macar comenteaza aia mai dragut si nu incurca jucatorii.

Virgil01.08.2009 05:10
Sper sa joace cu Bibishkov si Kapetanos in atac! :)

 

 

Kapetanos mai are de stat o etapa pentru ca a primit o suspendare de 3 meciuri.

D4v1dstelist01.08.2009 12:30

De la 4 boabe in sus! :ike:

cornisa5802.08.2009 16:03

Un meci de care nu trebuie sã ne facem prea mare grij cu acel 3-0 din tur nu cred cã o sã mai avem probleme .

Virgil03.08.2009 05:28

 

 

 

Partida retur dintre Motherwell si Steaua Bucuresti, din turul trei al Europa League, va fi condusa de spaniolul Carlos Gomez.

Acesta va fi asistat la cele doua tuse de Juan Jose Gallego Galindo si de Luis Fernando Marco Martinez. Rezerva va fi Antonio Miguel Mateu Lahoz.

Ronnie03.08.2009 09:36

Zapata, Ninu, Tudose(daca e pe lista), Ionescu, Ochirosii, Bibiskov - sper sa ii vedem si pe ei titulari.

MoWeed03.08.2009 10:18

N-ar strica sa-l incerce si pe Rusu la meciul asta pe langa cei enumerati de Ronnie. Oricum nu se mai pune problema echipei care se va califica

4_ever_steaua03.08.2009 13:10

Dupa 3-0 la Bucuresti,ar fi culmea sa nu ne calificam,dar,cum niciodata nu se spune niciodata,nu se stie ce se va intampla.Vrem calificarea..

ady_ultras03.08.2009 13:31

middlesbrough - Steaua 0-3 scor general in min 30 ... urmat de infern

KuzMaN03.08.2009 15:28

nu cred ca putem compara middlesbrough cu motherwell

D4v1dstelist03.08.2009 15:52

Liga a 2a engleza cu Scottish Premier?

Guardian03.08.2009 17:25

5-1 le dam :)

_yang03.08.2009 19:12
Liga a 2a engleza cu Scottish Premier?

 

Pai Boro era in Liga a II-a ?

Aveau cativa jucatori foarte buni ca Hasselbaink sau Downing...

Virgil04.08.2009 05:47

Se pare ca Bergodi s-a hotarat sa trimita in teren urmatorul 11:

 

Tãtãrușanu - Golanski, E. Baciu, Goian, Ninu - Szekely, Onicaș, A. Ionescu, Nicolițã - Surdu, B. Stancu

Ronnie04.08.2009 06:13

Goian nu e suspendat? Szekely accidentat?

«12311»