jegosul si scarbosul de mai sus spune ceva de genul plimbarea de azi va fi ....
tiganilor ... restu numai stiu... e de kko google translate:D
scarbosul
jegosul si scarbosul de mai sus spune ceva de genul plimbarea de azi va fi ....
tiganilor ... restu numai stiu... e de kko google translate:D
scarbosul
Nu le mai dati apa la moara, lasati moderatorii sa-si faca datoria.
Forza Steaua! Sa-i batem pe cei de la Ujpest (la fotbal, nu la altceva) sa le planga de mila cei de la Adevarul. Si sa-i dea in judecata. Doamne, cat de penibili au fost sa ceara la UEFA ca Steaua sa fie sanctionata drastic. Mai demn de balamuc mi se pare gestul de a-i da in judecata pe Becali, pe Argaseala, pe seful Jandarmeriei si pe conducatorul grupului Vacarm. Pentru ce? Doar asa, ca sa fie in centrul atentiei si ca sa-i injure lumea.
12:05 - Fanii din Ghencea au trecut fãrã probleme prima vama Nãdlac și se îndreaptã spre punctul de frontierã dinspre Ungaria. Vameșii maghiari nu le vor permite suporterilor sã intre pe teritoriul țãrii vecine pânã nu se va ști exact dacã partida se amânã sau nu. Se dorește astfel preîntâmpinarea unor eventuale conflicte ce ar putea sã aparã între cele suporterii Stelei și cei ai lui Ujpest. În condițiile în care meciul se va amâna, ultrașii vor face cale întoarsã.
Vameșii maghiari au anunțat cã fanii Stelei care vor pleca azi la Budapesta la meciul Ujpest - Steaua vor fi reținuți în vamã mai bine de o orã pentru un control amãnunțit.
Suporterii Stelei, care se vor grupa înainte de ieșirea din țarã, vor ajunge în jurul orei 12:00-12:15 în vama Nãdlac, iar din partea vameșilor români nu vor întâmpina niciun fel de probleme.
sursa: prosport
Potrivit unor surse din cadrul UEFA, atât Steaua, cât și Ujpest riscã în aceastã searã sã fie excluse din cupele europene timp de un sezon, informeazã EVZ.
Oficialii UEFA au trimis în Ungaria doi observatori speciali pentru returul dintre cele douã formații. Menirea acestora este sã monitorizeze scandãrile și comportamentul suporterilor și, în cazul în care vor fi din nou probleme serioase, forul european se gândește serios la excluderea din Europa a celor douã formații.
prosport
A forrásokat az UEFA, a Steaua és Újpest valószínûleg ma este ki kell zárni az európai kupák egy szezon tájékoztatja EVZ.
UEFA tisztviselõket küldtek két megfigyelõk Magyarország a speciális vissza a két sávban. Feladata, hogy figyelemmel kíséri a szkennelés és a szurkolókat, és ha ez megint egy súlyos probléma, európai fórumot komolyan gondolt Európa, kivéve a két sávban.
fordítás google
Proverb: Cand doi se bat al treilea castiga. Si acela nu poate fi decat Motherwell.
Közmondás: Ha két harc, a harmadik gyõzelem. És ez nem lehet, de Motherwell.
Sper ca suporterii Stelei sa nu mai aibe niste bannere idioate. Pentru ca si ei sunt niste idioti. Sa ma scuzati daca sunt si pe aici suporteri care au pus umarul la afisarea acelui banner.
Nu sunt deloc idioti. Idioti sunt cei care au dat amploare unui banal banc.
Nu sunt deloc idioti. Idioti sunt cei care au dat amploare unui banal banc.
Uite cu un banc de asta rasist putem fi exclusi din Europa.
Nu e deloc rasist. Era doar un fel de a spune ca ungurii sunt altfel decat noi. Cuvantul rahat era in sens figurativ.
nu cred k se amana meciul , slabe sanse
Nu e deloc rasist. Era doar un fel de a spune ca ungurii sunt altfel decat noi.
Nu stiu cum te-ai simti daca cineva ti-ar spune tie ca sotia ta ar tine un kkt 9 luni in ea. Eu cred ca nu bine. Si crede-ma , nu le iau apararea. Sunt un pic mai mult sau mai putin rasist. Dar bannerul ala nu ajuta Steaua. Au vrut si au iesit in evidenta. Bravo lor!!!
Virgile, poate te superi, poate nu, nu imi pasa.
De acum inainte voi sterge orice postare de-a ta in limba maghiara. Nu am chef sa mai citesc limba aia de rahat!
Am tradus o stire pe care e bine sa o cunoasca si prietenii nostri moghiori. Ar fi bine sa o lasi.
UEFA a decis, meciul Stelei se va juca
Nu stiu cum te-ai simti daca cineva ti-ar spune tie ca sotia ta ar tine un kkt 9 luni in ea. Eu cred ca nu bine. Si crede-ma , nu le iau apararea. Sunt un pic mai mult sau mai putin rasist. Dar bannerul ala nu ajuta Steaua. Au vrut si au iesit in evidenta. Bravo lor!!!
Dar cum te-ai simtit tu, cand la tine in tara, pe propriul tau stadion, la doi pasi de casa ta, niste suporteri straini ti-au strigat in fata ca esti tigan? Banuiesc ca nu confortabil. Dar ai tacut. Ti-ai zis probabil "da-i in ma-sa" si ti-a trecut. Asa trebuiau sa procedeze si ei. Nu era un capat de tara, nu era o declaratie de razboi, era pur si simplu un raspuns premeditat la probalilele lor jigniri.
Suspendarea in acest an din Europa, daca va fi, se va datora numai valurilor facute de ei. Bine ca nu suntem in Champions League in acest an, ca ar fi fost un dezastru pentru club. Si cand zic club ma gandesc la tot ce tine de Steaua, inclusiv la noi suporterii ei.
Cand vad cum se plang pizdele astea de unguri pentru un banner... Purtatori ilegali de cohones.
UEFA a decis, meciul Stelei se va juca
Foarte bine, dar jucatorii nostri sunt obositi si probabil marcati de cele intamplate. Sper sa le dea o mama de bataie!
Cand vad cum se plang pizdele astea de unguri pentru un banner... Purtatori ilegali de cohones.
Cata dreptate ai! Un banner nevinovat la un meci de fotbal. Cate ca asta nu au fost. Daca acest banner ar fi fost pus la vedere in Parlamentul Romaniei si tot n-ar fi fost motiv de suparare. Credeti ca ar fi luat cineva ca atare mesajul? Nici macar Marko Bella.
Bölöni: "Cît timp am fost la Steaua, publicul era cu adevãrat superior. Clubul în sine era superior. Steaua pe care o știu și de care îmi amintesc nu se preta la asemenea lucruri. Din pãcate, minți bolnave sunt peste tot. Atât în mediul român, cât și în cel maghiar sau occidental"
Nu putem sa ii schimbam pe altii, ne sta insa in putere sa devenim noi mai buni.
@ Dionis
Dar noi romanii suntem oameni cu suflet, buni, toleranti. Orice strain iti poate spune asta. Un banner nevinovat nu te poate face rau. Asa e la meci. Probabil asta n-au stiut ei.
Sa revenim la fotbal.
Iarasi ma vad nevoit sa zic ca Bergodi e un sclav daca joaca cu Nicolita si cu Baciu.
Nicolita nu are ce cauta in echipa Stelei. Nu are ce cauta la Steaua. Nu e fotbalist de Steaua. Nu e fotbalist.
M-am saturat deja de aceasta cioara borata. Nu eram rasist inainte. Dar acum sunt. Din cauza lui Tiganel Nicolita am ajuns rasist si am o boala pe tigani de imi plesneste capul.
Ochirosii trebuie sa fie titular. Ce daca nu a prins un meci bun in tur? Dupa un singur meci prost il schimbi? Pai tiganel cate meciuri proaste a jucat la rand si nu l-a schimbat nimeni? Ochirosii trebuie sa fie titular, sa i se dea incredere, sa aibe meciuri in picioare. Doar asa se poate impune. Valoric e oricum peste Banel.
Bergodi e sclav daca nu incepe cu el titular. Sau macar sa joace cu Toja pe stanga si Andrei Ionescu in centru, langa Onicas.
Banel nu are ce cauta in primul 11.
Cat despre Baciu, e om serios si baiat de treaba dar nu e mai bun ca Rada. Valoric, Rada e peste el. E peste el cu mult. Si sa nu uitam nici faptul ca Baciu are 29 de ani, Rada 27.
In acest moment Rada e al doilea cel mai bun fundas central din lot, dupa Goian. E peste Ghionea. Ghionea nu mai e de foarte multa vreme jucatorul in care puteam avea incredere.
Daca bergodi renunta la Rada, e un sclav.
@ ciakanu
Moghiorii au avut acelasi tratament de la Români dupa ce Ardealul a revenit intre granitele tarii noastre. Cel putin asa am citit. Cat priveste superioritatea rasei s-o lasam balta. Ne aflam in anul de gratie douamiinoua, nu pe vremea lui Hitler, Mussolini, Antonescu sau Horty.
Faptul ca au dat acea alarma falsa in hotelul in care au fost cazati jucatorii nostri, denota ca nu-i duce prea tare capul. Astept decizia UEFA pentru disconfortul produs echipei noastre. Ei cred ca e joaca.
pt Virgil,
da frate, eu nu spun ca sunt, dar ei chiar cred si acum ca ne sunt superiori, uita'te la "Garda Maghiara" cati membri are, si uita'te la asociatiile lor paramilitare care se antreneaza in secuime, in tehnici de supravietuire in teren ostil, si arte martiale, chiar sub nasul nostru. Ei chiar cred ca intr'o zi vor avea o sansa sa ia Ardealul. Altceva, multi din cei care in ultimii ani au vandalizat Budapesta ca sa dea jos guvernul socialist fac parte din firma "uipest" bulldogs. Am vazut aceiasi situatie fascista premergatoaresi in anii 90' in fosta Yugoslavie, trust me, am fost acolo, si ai vazut in ce a degenerat...ei sunt crescuti asa in ura fata de romani, slovaci, sarbi. Si vor razbunare. Si acum este o ocazie buna. In 83' daca nu ma insel cand am jucat la Bratislava, ungurii de acolo au omorat 3 romani pe doi i'au injunghiat, si pe al treilea l'au aruncat de pe tribuna in zona unde se refugiase. Chestia cu bomba, ne face noua rau ca'i afecteaza pe jucatori, nu cred ca UEFA va schimba locatia,
Le trebe o lectie ca prea ne'au dat'o, sa' i faci sa planga si sa sangereze. that's it!
Forza Steaua ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Sa revenim la fotbal.
Iarasi ma vad nevoit sa zic ca Bergodi e un sclav daca joaca cu Nicolita si cu Baciu.
Nicolita nu are ce cauta in echipa Stelei. Nu are ce cauta la Steaua. Nu e fotbalist de Steaua. Nu e fotbalist.
M-am saturat deja de aceasta cioara borata. Nu eram rasist inainte. Dar acum sunt. Din cauza lui Tiganel Nicolita am ajuns rasist si am o boala pe tigani de imi plesneste capul.
Ochirosii trebuie sa fie titular. Ce daca nu a prins un meci bun in tur? Dupa un singur meci prost il schimbi? Pai tiganel cate meciuri proaste a jucat la rand si nu l-a schimbat nimeni? Ochirosii trebuie sa fie titular, sa i se dea incredere, sa aibe meciuri in picioare. Doar asa se poate impune. Valoric e oricum peste Banel.
Bergodi e sclav daca nu incepe cu el titular. Sau macar sa joace cu Toja pe stanga si Andrei Ionescu in centru, langa Onicas.
Banel nu are ce cauta in primul 11.
Cat despre Baciu, e om serios si baiat de treaba dar nu e mai bun ca Rada. Valoric, Rada e peste el. E peste el cu mult. Si sa nu uitam nici faptul ca Baciu are 29 de ani, Rada 27.
In acest moment Rada e al doilea cel mai bun fundas central din lot, dupa Goian. E peste Ghionea. Ghionea nu mai e de foarte multa vreme jucatorul in care puteam avea incredere.
Daca bergodi renunta la Rada, e un sclav.
Adriane,
pana ciobanu nu pleaca, nici un antrenor, nu s'ar putea desfasura liber la Steaua, asta e problema noastra, el crede ca e de toate acolo, si neamu prost prost ramane...
Deci trebe facut sa vanda clubul la cineva cu cap si creeri in el, cu IQul mai mare decat al unei oi, bai eu nu stiu cum de a facut toti banii astia, cand el le ducea bagajele la alde Hagi si Laca. Mind u nici ei nu le au cu antrenoratul
![]()
"Adevãrul" îi dã în judecatã pe vinovați
Gigi Becali
Finanțatorul Stelei se face vinovat de urmãtoarele: insultã, instigare la discriminare, ultrajul contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii și liniștii publice, asocierea pentru sãvârșirea de infracțiuni, instigarea publicã și apologia infracțiunilor.
Valeriu Argãsealã
"Adevãrul" considerã cã președintele Stelei se face vinovat de sãvârșirea urmãtoarelor infracțiuni prevãzute și pedepsite prin Codul Penal: Insultã, instigare la discriminare, ultraj contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Silion Costicã
"Adevãrul" considerã cã Inspectorul General al Jandarmeriei se face vinovat prin complicitate la insultã, instigare la discriminare, ultraj contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii publice, asocierea pentru sãvârșirea de infracțiuni și instigarea publicã.
Alexandru Tofan, poreclit "Lecce"
Liderul facțiunii galeriei care a afișat banner-ul rușinii se face vinovat de insultã, instigare la discriminare, ultraj contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii publice și instigarea publicã și apologia infracțiunilor.
![]()
![]()
Nu dau pe nimeni , dai in mortii lor.Sa mai vanda un ziar flamanzi drecu`.
pentru rasism ii suspenda mai degraba pe unguri ca au strigat de cand au intrat in Romania "Tiganii, Tiganii"
@mdionis: Boloni a atacat in principal conducerea Stelei, nu suporterii. A spus ca cei din conducerea Stelei ar fi trebuit sa intervina la suporteri inainte de meci, nicidecum nu a atacat suporterii ![]()