FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«18384858687115»
Lays28.10.2011 16:32

plictisit fiind, tocmai ma uitam pe wikipedia la European Hip Hop pana am ajuns la Romania.. WHO in the almighty fuuck is "Drei Ros"?!

navodarean28.10.2011 18:39

Roman stabilit prin State... colaborari cu Akon ( asta de curand ) cu skizzo de pe la noi, nane .. si mai sunt.

Lays28.10.2011 21:38

mersi. eu n-am gasist nimic bAkon, sigur nu il confunzi cu Rick Ross? :D

Bogdan29.10.2011 07:26

Are o melodie cu akon:

 

http://ro-ro.facebook.com/DreiRosOfficial

 

Dar foarte buna e melodia cu DOC- Film

KuzMaN30.10.2011 08:01

Subsemnatu cu Nimeni Altu' - De la 8 la 4 : http://www.youtube.com/watch?v=AATXPhTjMqo

Albumul "Nu strica muzica" se poate comanda de aici: http://subsemnatu.ro/magazin/

Liviu: VPM30.10.2011 12:59

 

Dragos_G31.10.2011 12:32

 

 

blindica01.11.2011 19:24
V3301.11.2011 22:18

DOC - Copilul 90'ilor

 

Nyghty08.11.2011 18:35

Flou Rege-Spirala

 

Vescan- Prin ochii vostri... IV

 

Deliric1- Linii de tramvai feat Doc

KuzMaN10.11.2011 17:17

Nimeni Altu' - Lupta : piesa apare pe net in data de 1 dec.

Albumul Transmisii in distors o sa apara in seara de Craciun.

Pana atunci mai sunt 452 precomenzi ramase : https://secure.epayment.ro/order/sms.php

Omul are nevoie de banii din precomenzi ca sa plateasca orele de studio(masterizare,etc.).

RedScorpyON10.11.2011 17:43

http://www.youtube.com/watch?v=Ylq2gnBggCM

 

Vescan-Spune lumii...feat. Mahia B. & OneShot(Camuflaj)(official video 2011)

Nyghty10.11.2011 19:46

Stress- Toti hotii ( cu Cerbu)

 

pytycrys11.11.2011 10:04
KuzMaN11.11.2011 10:52

Ortega a facut public tracklistul materialului Ladi Dadi , ce va fi lansat vineri 11 Noiembrie.

 

01. 1984

02. Anii f. Aforic

03. Omega

04. XXI f. RomaN & DJ Undoo

05. Lei La Umbra f. Funktastics & Skizzo Skillz

06. Arme (remix) f. Butch

07. Alfa f. Zeppelin & DJ Undoo

08. Vechi Si Noi f. Criss Blaziny & Mario V

09. Criminal

10. Spirala f. Flou Rege

11. Supafly f. Aforic

12. Fratii Prastie f. Zeppelin, Chimie & Praetor

13. Good Girls

14. Pictura f. Nimeni Altu'

Concert lansare Ortega : Ladi Dadi " Elephant Pub " 11.11.11

blindica11.11.2011 11:15

 

Nu va uitati la masina de spalat.

KuzMaN11.11.2011 12:53

Merita vazut si primul episod, am impresia ca n-a fost postat aici: http://www.youtube.com/watch?v=V0WwR7YIxbw...feature=related

 

Cei care vor albumul Ortega - Ladi Dadi il pot comanda de aici.

 

Mecanique - You definitely know our names (Fanas ft. Dj Grigo - live studio session)

 

Si raspunsul lui N A' la intrebarea: De ce n-o sa apara albumul "Transmisii in distors" pe suport fizic?

 

Nimeni Altu' wrote: "trecerea asta la digital download au cerut-o chiar oamenii care ne asculta muzica pe internet , prin pre comenzi putem achita ore de studio si ingineri de sunet si am putea lansa mai multe albume intr-un an , decat sa lansam odata la 3 ani pe suport fizic si albumul sa zaca in magazie . Iti explic , avem un album editat pe suport fizic , se gaseste in Magazinul Muzica , Magazinul Titan , Libraria Mihai Eminescu . Anul acesta au fost achizitionate 10 albume din fiecare magazin ... inainte de a-l lansa spuneau foarte multi da in sfarsit iese respect o sa-l iau si alte nebunii d-astea de incurajare , in timp ce torrentul pirat cu Nopti Prea Lungi a avut peste 100.000 de accesari vanzarile din magazine ne duc spre faliment ca label independent si prin pre comenzi evitam imposibilitatea de a lansa urmatoarele albume la Sociopat Records . Si nu ne dorim sa lansam in alta parte . Preferam sa lansam doar contentul muzical , atunci cand va fi timpul , direct catre oamenii care l-au pre comandat . Albumul va fi trimis in format flac direct pe mail in seara de Craciun . Multumesc pentru intelegere ."

 

Nimeni Altu' wrote: "urmeaza albumul 2 semnat 1OARECARE , urmeaza albumul 2 Beatehas si urmez si eu cu 2 albume , e foarte scump sa editezi un album pe suport ... nu ne mai permitem asta , dar un sms , 4 taste e simplu de trimis de pe telefon ."

 

Nimeni Altu' wrote: "pentru noi e important e sa aveti muzica in calculator la calitate de studio . la cum evolueaza tehnologia in viitor veti putea sa va editati singuri cd-uri si coperti amintire , noi planuim o editie limitata la final de cariera , dar ca sa continuam sa ajungem sa avem sansa unei cariere nu putem sa ne blocam asteptand 3 ani de zile sa se epuizeze exemplarele dintr-un album ca sa-l putem lansa pe al doilea . totul se intampla repede in era digitala , consider ca e cea mai buna solutie asta cu pre comenzi , cand vor fi 1.500 de pre comenzi cu oamenii astia vom lucra , lor le vom multumi si cand va veni ziua minunata in care vor intelege si restul si vor da toti sms , toti odata in aceeasi zi , a doua zi le vom putea trimite un album direct pe mail , dand toti sms in acelasi timp nu vom mai astepta 8 luni un album . vine 2012 , hai sa alegem internetul ca mijloc de transmitere a muzicii , telefoanele si sms-urile pentru aprecierea muncii oamenilor din studio si la cat mai multe piese tari care sa ramana peste ani . despre asta e vorba"

 

447 pre comenzi ramase

rezistenta_ultras11.11.2011 14:20
south-side11.11.2011 15:47

Mi se pare mie sau sunt aia care facusera imnul cu Armata Ultra ? Cel putin cel gras pare ca e dintre cei trei.

ebonyc11.11.2011 16:23
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/-w4lXJPp0iE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Din ce an e chestia asta?

Ronnie11.11.2011 16:30

E aparuta acum, cred. I-am vazut din intamplare promovand melodia la TV acum cateva saptamani.

pcsbb12.11.2011 06:22
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/-w4lXJPp0iE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Mr. Boss :wall::w00t:

KuzMaN12.11.2011 16:26

Zeppelin ft. Chimie & Praetor " Fratii Prastie ( Ortega " Ladi Dadi ):

Cei care vor sa comande albumul o pot face de

 

Omu Gnom cu BeanMC - De unde atata tristete?:

Piesa extrasa de pe albumul Omu Gnom : "Nu uita sa nu uiti " valabil pentru comenzi aici.

ebonyc13.11.2011 02:01

Mr. Boss Nambar Uan Cel mai Best. Nu-mi aduc aminte de vreo piesa de dinainte de 2000 care sa sune in halul asta. Calu e "Nea Calu" ala care avea formatie cu unu "La Fix" sau ceva in genul asta si apoi s-au dat pe manele? Desi parca suna mai decent din ce-mi aduc eu aminte.

cristy.steaua2113.11.2011 09:41
«18384858687115»