FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«18586878889115»
Ronnie16.11.2011 18:24

Si care puIa ta e problema ta? Cu ce te futte pe tine grija de ce ascultam noi? Asculta in plm in continuare Inna si Tiesto si lasa-ne-n plm in pace sa ascultam noi vorbele lor.

Liviu: VPM16.11.2011 18:25
ce fac astia nu cred ca se poate numi muzica. se numeste VORBIT. Da, au facut rime misto, mare branza, uite aici:

 

kellerman e pe felie

ca pe vremea lui Adi Ilie'

un' te prinde te indoaie

si te gadila la koae

 

e simplu, bagi ceva "lalalăălală" pe fundal si ti-a iesit melodia. acum o ard "underground" si eu, asai ? formatia mea se va numi KELLERMAN SUBTERANUL.

 

cum suna?
Kellerman16.11.2011 18:29

bozgorul in pat era

la ungaria el tot visa

cu tinutul secuiesc in cap

am sunat la arafat

 

mi-a luat fix 5 secunde

 

bagam si fundalu' ? ronnie, ca tu esti ala cu versurile de pe alte topice, facem o trupa de hip hop? o ardem si noi UNDERGROUND

 

 

I HAVE SOME MORE:

 

versurile tot veneau

rimele nu se opreau

kellerman A INNEBUNIT

guma turbo a smeclit

pytycrys16.11.2011 18:38

Nu vreau sa ma bag,dar...

Modul in care tii o sticla de vodka in mana te face mai rapper?! :drunk:

Ronnie16.11.2011 18:52

@Kellerman, iti spun doar atat

 

"Ei zic că eu nu cant, doar spun versuri

Și-alea cu prea multe sensuri

Nu-i ca house-ul sau ca dance-ul

Auzi, cică scriu cu dex-ul"

 

"Toți iubesc și vor la soare

Clipuri fine, pasari goale

Dar la mine tot vine muzica și-mi zice c-o doare

Capul de la insolații, pielea de la radiații

Timpanul de la vibrații, trece anul și-apar alții

Același sunet, aceleași dume doar că-s alte nume

Spune bai romane, chiar iți plac astea? Hai zi pe bune

Ai dat banii pe albume, pai de ce? Radio-ul e gratis"

 

"Ei cred că rapperi stau după bloc

Fumează dintr-un chiștoc

Și se strang toți la un loc

Iarna-n jurul unui foc

Și să vezi ce urat vorbesc, injură des"

 

PS: Si inca ceva. "Restul au doua versuri".

Liviu: VPM16.11.2011 19:11

http://www.youtube.com/watch?v=7HgrEKns-tw dragonasul nebunul

Adio Brrrraaaailaaa

Ronnie16.11.2011 20:24
blindica17.11.2011 05:37

Kellerman a spus cumva ca ne gadila la koae? Plus ca,omul persista cum ca unii din cei de mai sus n-au sau au viitor,dupa caz,cand ei au deja un trecut consistent.

puyol17.11.2011 08:20

Dragonu si Cedry2k ar trebui sa se stima mandri ca un specialist in fenomen, un doctor, un filozof al hip-hopului ii apreciaza cat de cat asa.. Traiasca cei care sunt cunoscatori !

KuzMaN17.11.2011 11:51
RedScorpyON17.11.2011 16:08

Ma,muzica e facuta pt cei ce-o asculta,o simt si o inteleg. Daca tu, kellerman, nu il intelegi pe DOC sau pe Cedryk sau pe Specii etc. nu inseamna ca ei nu sunt rapperi. Spune tare si raspicat ca parerea ta e ca Mafia si Parazitii sunt mai tari. Dar spune-o ca pe o parere,nu ca pe o concluzie,cum face si Daniel-Ionut. Daniele,pt tine Mafia sunt mai tari ca CTC-ul,deci n-o spune la general. Dupa mine,CTC sunt la ani lumina de ei in materie de rap,doar ca Mafia o dau la un nivel foarte jos si ii inteleg toti cocalarii. Facem si un experiment: mergem pe strada si iti garantez ca atunci cand vedem pe unu care asculta Mafia in masina,daca mutam 2-3 melodii in fata sau in spate dam de Salam. Pe pariu. Cam aceeasi faza e si la Parazitii. Majoritatea celor care ii asculta habar n-au ce zic aia pe piese. Daia au priza. Pe cand CTC,Cedryk si restul au un simplu motiv pt care n-ajung pe radio si TV: lumea nu-i cumpara pt ca oamenii nu le inteleg muzica si mesajul. Au partea lor de public,din pacate,o parte mica.

pcsbb17.11.2011 16:31
ce fac astia nu cred ca se poate numi muzica. se numeste VORBIT. Da, au facut rime misto, mare branza, uite aici:

 

kellerman e pe felie

ca pe vremea lui Adi Ilie'

un' te prinde te indoaie

si te gadila la koae

 

e simplu, bagi ceva "lalalăălală" pe fundal si ti-a iesit melodia. acum o ard "underground" si eu, asai ? formatia mea se va numi KELLERMAN SUBTERANUL.

 

Aoleuuuuu :yeahh: Inseamna ca asculti degeaba, n-ai inteles nimic din muzica asta.

 

Ultima manea, scuze, cea mai recenta manea de la MUC Mafia:

iNsTiGaToR17.11.2011 16:36
Aoleuuuuu :yeahh: Inseamna ca asculti degeaba, n-ai inteles nimic din muzica asta.

 

Ultima manea, scuze, cea mai recenta manea de la MUC Mafia:

 

Hai ca melodia aia e destul de ok :)) ...cu exceptia refrenului care zici ca-i facut de salam.

Mai degraba ''Olimpiada'' sau ''O la la'' sunt niste ''melodii'' de-a dreptul cretine.

Bogdan17.11.2011 16:56

@Kellerman un exemplu de melodie pe care tu nu o sa o intelegi:

pcsbb17.11.2011 17:13
@Kellerman un exemplu de melodie pe care tu nu o sa o intelegi:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/d1mFIohbd8U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

Melodia asta e chiar pentru MUC Mafia: Klax 187 aka tatae mamae Juicifruit, Doom (Dumb) si nUzzi (Nuti), "cei mai gangsteri mari" din tara asta. :P

Daniel-Ionut17.11.2011 17:33

Acum incerci sa faci o gluma? E gata? Sau revin mai tarziu?

iNsTiGaToR17.11.2011 17:33
@Kellerman un exemplu de melodie pe care tu nu o sa o intelegi:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/d1mFIohbd8U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Te da in judecata ca i se prajeste creieru cand il aude pe Rimaru :))

puyol17.11.2011 18:03
Aoleuuuuu :yeahh: Inseamna ca asculti degeaba, n-ai inteles nimic din muzica asta.

 

Ultima manea, scuze, cea mai recenta manea de la MUC Mafia:

 

imi e mila de voi, astia mai redusi cu aere de cunoscatori. Saracii, nu au auzit de flamenco... :(

 

si acum sa vina toti elitistii, toti filozofii, academicienii sa dezbata, sa discute... misto manea, este ?

aliuta4717.11.2011 18:48

uite ma hip hop pur!

adevarul e ca , o parte are dreapta si kellerman ultimele albume ale lui doc sunt chiar slabe! dar daca ascultam Dificultati Tehnice schimbam parerea ! L Doc era tare , Doc nu prea!

 

ps: kazimire cel mai bun de la noi! de departe!

ebonyc17.11.2011 19:06

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rek8bbn3kJE...feature=related

 

Ascultand piesele astea o sa va dati seama ce-i Hip Hop de fapt si ca nu e de voi muzica asta. Ma refer la cei care jigniti artistii facandu-le piesele "cretine" sau ca "suna a salam" cand tipul de pe refren e cantaret de flamenco, samd. Ascultati pe cine vreti voi, dar lasati-i pe altii sa asculte si ei ce vor. Pace si prosperitate!

KuzMaN18.11.2011 00:39

uite ma hip hop pur!

adevarul e ca , o parte are dreapta si kellerman ultimele albume ale lui doc sunt chiar slabe! dar daca ascultam Dificultati Tehnice schimbam parerea ! L Doc era tare , Doc nu prea!

 

ps: kazimire cel mai bun de la noi! de departe!

 

Mi se pare o prostie treaba asta cu cel mai bun. Pot sa zic ca sunt multi care sunt foarte buni, dar imi place in mod special Nimeni Altu'. Totusi asta nu ma determina sa zic ca e cel mai bun din Romania.

 

KRS One la 46 de ani:

south-side18.11.2011 08:50

@KuzMan e tare Nimeni altu' pacat pentru el ca e caine :D

Kellerman18.11.2011 10:02

Nu stiu cum ati ajuns concluzia ca EU nu am inteles nimic din melodiile lor. Ba chiar am inteles, si inteleg perfect mesajul si fenomenul, dar neohiphoperii astia sunt niste avortoni ratati. Asta nu e muzica, asta nu e hip hop.

 

Trebuie decat sa nu fii cretin sa iti dai seama de acest lucru.

Liviu: VPM18.11.2011 10:18
Nu stiu cum ati ajuns concluzia ca EU nu am inteles nimic din melodiile lor. Ba chiar am inteles, si inteleg perfect mesajul si fenomenul, dar neohiphoperii astia sunt niste avortoni ratati. Asta nu e muzica, asta nu e hip hop.

 

Trebuie decat sa nu fii cretin sa iti dai seama de acest lucru.

*** troll ce esti

_______

"Paranoia ta e o boala grea si stii ceva

Nu poti scapa, surprize, nu se poate vindeca

Inconstientul colectiv, ti-e cam strain de fel

Si esti si cam rasist, Manca'mi'ai **** mea de fier

Ai stofa de sifon imperial si esti harpon

Nu-ti place rapu' romanesc, manca', ca-i monoton

Il ti pe loc sa sune toti ca tine, ai vrea da' nu

Se poate ma manca'v'as gura voastra, sufletu' ... (aha)"

Maye18.11.2011 10:29

Usurel baieti, sa nu ajungem la sanctiuni. Ar fi trist :)

«18586878889115»