Si care puIa ta e problema ta? Cu ce te futte pe tine grija de ce ascultam noi? Asculta in plm in continuare Inna si Tiesto si lasa-ne-n plm in pace sa ascultam noi vorbele lor.
Si care puIa ta e problema ta? Cu ce te futte pe tine grija de ce ascultam noi? Asculta in plm in continuare Inna si Tiesto si lasa-ne-n plm in pace sa ascultam noi vorbele lor.
ce fac astia nu cred ca se poate numi muzica. se numeste VORBIT. Da, au facut rime misto, mare branza, uite aici:
kellerman e pe felie
ca pe vremea lui Adi Ilie'
un' te prinde te indoaie
si te gadila la koae
e simplu, bagi ceva "lalalăălală" pe fundal si ti-a iesit melodia. acum o ard "underground" si eu, asai ? formatia mea se va numi KELLERMAN SUBTERANUL.
bozgorul in pat era
la ungaria el tot visa
cu tinutul secuiesc in cap
am sunat la arafat
mi-a luat fix 5 secunde
bagam si fundalu' ? ronnie, ca tu esti ala cu versurile de pe alte topice, facem o trupa de hip hop? o ardem si noi UNDERGROUND
I HAVE SOME MORE:
versurile tot veneau
rimele nu se opreau
kellerman A INNEBUNIT
guma turbo a smeclit
Nu vreau sa ma bag,dar...
Modul in care tii o sticla de vodka in mana te face mai rapper?! ![]()
@Kellerman, iti spun doar atat
"Ei zic că eu nu cant, doar spun versuri
Și-alea cu prea multe sensuri
Nu-i ca house-ul sau ca dance-ul
Auzi, cică scriu cu dex-ul"
"Toți iubesc și vor la soare
Clipuri fine, pasari goale
Dar la mine tot vine muzica și-mi zice c-o doare
Capul de la insolații, pielea de la radiații
Timpanul de la vibrații, trece anul și-apar alții
Același sunet, aceleași dume doar că-s alte nume
Spune bai romane, chiar iți plac astea? Hai zi pe bune
Ai dat banii pe albume, pai de ce? Radio-ul e gratis"
"Ei cred că rapperi stau după bloc
Fumează dintr-un chiștoc
Și se strang toți la un loc
Iarna-n jurul unui foc
Și să vezi ce urat vorbesc, injură des"
PS: Si inca ceva. "Restul au doua versuri".
http://www.youtube.com/watch?v=7HgrEKns-tw dragonasul nebunul
Adio Brrrraaaailaaa
Kellerman a spus cumva ca ne gadila la koae? Plus ca,omul persista cum ca unii din cei de mai sus n-au sau au viitor,dupa caz,cand ei au deja un trecut consistent.
Dragonu si Cedry2k ar trebui sa se stima mandri ca un specialist in fenomen, un doctor, un filozof al hip-hopului ii apreciaza cat de cat asa.. Traiasca cei care sunt cunoscatori !
Dragonu Aforic Chimie Grigo @Elephant 13.11.2011:
http://www.youtube.com/watch?v=SNHGdIldQ-g...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=e_f7gHNGeio...feature=related
Ma,muzica e facuta pt cei ce-o asculta,o simt si o inteleg. Daca tu, kellerman, nu il intelegi pe DOC sau pe Cedryk sau pe Specii etc. nu inseamna ca ei nu sunt rapperi. Spune tare si raspicat ca parerea ta e ca Mafia si Parazitii sunt mai tari. Dar spune-o ca pe o parere,nu ca pe o concluzie,cum face si Daniel-Ionut. Daniele,pt tine Mafia sunt mai tari ca CTC-ul,deci n-o spune la general. Dupa mine,CTC sunt la ani lumina de ei in materie de rap,doar ca Mafia o dau la un nivel foarte jos si ii inteleg toti cocalarii. Facem si un experiment: mergem pe strada si iti garantez ca atunci cand vedem pe unu care asculta Mafia in masina,daca mutam 2-3 melodii in fata sau in spate dam de Salam. Pe pariu. Cam aceeasi faza e si la Parazitii. Majoritatea celor care ii asculta habar n-au ce zic aia pe piese. Daia au priza. Pe cand CTC,Cedryk si restul au un simplu motiv pt care n-ajung pe radio si TV: lumea nu-i cumpara pt ca oamenii nu le inteleg muzica si mesajul. Au partea lor de public,din pacate,o parte mica.
ce fac astia nu cred ca se poate numi muzica. se numeste VORBIT. Da, au facut rime misto, mare branza, uite aici:
kellerman e pe felie
ca pe vremea lui Adi Ilie'
un' te prinde te indoaie
si te gadila la koae
e simplu, bagi ceva "lalalăălală" pe fundal si ti-a iesit melodia. acum o ard "underground" si eu, asai ? formatia mea se va numi KELLERMAN SUBTERANUL.
Aoleuuuuu
Inseamna ca asculti degeaba, n-ai inteles nimic din muzica asta.
Ultima manea, scuze, cea mai recenta manea de la MUC Mafia:
AoleuuuuuInseamna ca asculti degeaba, n-ai inteles nimic din muzica asta.
Ultima manea, scuze, cea mai recenta manea de la MUC Mafia:
Hai ca melodia aia e destul de ok
...cu exceptia refrenului care zici ca-i facut de salam.
Mai degraba ''Olimpiada'' sau ''O la la'' sunt niste ''melodii'' de-a dreptul cretine.
@Kellerman un exemplu de melodie pe care tu nu o sa o intelegi:
@Kellerman un exemplu de melodie pe care tu nu o sa o intelegi:<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/d1mFIohbd8U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Melodia asta e chiar pentru MUC Mafia: Klax 187 aka tatae mamae Juicifruit, Doom (Dumb) si nUzzi (Nuti), "cei mai gangsteri mari" din tara asta. ![]()
Acum incerci sa faci o gluma? E gata? Sau revin mai tarziu?
@Kellerman un exemplu de melodie pe care tu nu o sa o intelegi:<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/d1mFIohbd8U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Te da in judecata ca i se prajeste creieru cand il aude pe Rimaru ![]()
AoleuuuuuInseamna ca asculti degeaba, n-ai inteles nimic din muzica asta.
Ultima manea, scuze, cea mai recenta manea de la MUC Mafia:
imi e mila de voi, astia mai redusi cu aere de cunoscatori. Saracii, nu au auzit de flamenco... ![]()
si acum sa vina toti elitistii, toti filozofii, academicienii sa dezbata, sa discute... misto manea, este ?
uite ma hip hop pur!
adevarul e ca , o parte are dreapta si kellerman ultimele albume ale lui doc sunt chiar slabe! dar daca ascultam Dificultati Tehnice schimbam parerea ! L Doc era tare , Doc nu prea!
ps: kazimire cel mai bun de la noi! de departe!
http://www.youtube.com/watch?v=rek8bbn3kJE...feature=related
Ascultand piesele astea o sa va dati seama ce-i Hip Hop de fapt si ca nu e de voi muzica asta. Ma refer la cei care jigniti artistii facandu-le piesele "cretine" sau ca "suna a salam" cand tipul de pe refren e cantaret de flamenco, samd. Ascultati pe cine vreti voi, dar lasati-i pe altii sa asculte si ei ce vor. Pace si prosperitate!
uite ma hip hop pur!
adevarul e ca , o parte are dreapta si kellerman ultimele albume ale lui doc sunt chiar slabe! dar daca ascultam Dificultati Tehnice schimbam parerea ! L Doc era tare , Doc nu prea!
ps: kazimire cel mai bun de la noi! de departe!
Mi se pare o prostie treaba asta cu cel mai bun. Pot sa zic ca sunt multi care sunt foarte buni, dar imi place in mod special Nimeni Altu'. Totusi asta nu ma determina sa zic ca e cel mai bun din Romania.
KRS One la 46 de ani:
@KuzMan e tare Nimeni altu' pacat pentru el ca e caine ![]()
Nu stiu cum ati ajuns concluzia ca EU nu am inteles nimic din melodiile lor. Ba chiar am inteles, si inteleg perfect mesajul si fenomenul, dar neohiphoperii astia sunt niste avortoni ratati. Asta nu e muzica, asta nu e hip hop.
Trebuie decat sa nu fii cretin sa iti dai seama de acest lucru.
Nu stiu cum ati ajuns concluzia ca EU nu am inteles nimic din melodiile lor. Ba chiar am inteles, si inteleg perfect mesajul si fenomenul, dar neohiphoperii astia sunt niste avortoni ratati. Asta nu e muzica, asta nu e hip hop.
Trebuie decat sa nu fii cretin sa iti dai seama de acest lucru.
*** troll ce esti
_______
"Paranoia ta e o boala grea si stii ceva
Nu poti scapa, surprize, nu se poate vindeca
Inconstientul colectiv, ti-e cam strain de fel
Si esti si cam rasist, Manca'mi'ai **** mea de fier
Ai stofa de sifon imperial si esti harpon
Nu-ti place rapu' romanesc, manca', ca-i monoton
Il ti pe loc sa sune toti ca tine, ai vrea da' nu
Se poate ma manca'v'as gura voastra, sufletu' ... (aha)"
Usurel baieti, sa nu ajungem la sanctiuni. Ar fi trist ![]()