FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«14950515253115»
Dragos_G07.11.2010 18:46

Multumesc Kuzman pentru veste. Mi-a schimbat saptamana. Nu ma asteptam sa revina Deceneu.

 

KuzMaN07.11.2010 22:06

Sa speram ca nu o sa fie singura aparitie a lui Deceneu si ca vor mai urma si altele. Ar fi magnific daca ar scoate ceva nou.

RobYnho09.11.2010 21:24
blindica10.11.2010 18:01

Un mic remember :

 

Liviu94sud10.11.2010 18:12

Cedry2k mai ceva ca Bacovia!

Nimeni Altu ZEU!

Ronnie10.11.2010 19:53

Dupa 4 ani de zile a aparut in sfarsit si albumul lui Grasu, "Oameni". Momentan e doar pe net scapat, neoficial lansat.

 

Probabil ca daca nu stiam piesele vechi de pe album, era un album fantastic de bun. Asa sunt doar 2-3 piese noi care-mi plac mult ("Orasul de piatra", "Cel mai rau prieten, cel mai bun dusman", "Perfect"). Pacat de colaborarile cu George Hora, Smiley sau Alex care trag albumul mult in jos.

MikStelista11.11.2010 21:32

Desi initial am promis ca videoclipul va fi lansat in 12 noiembrie, ne-am gandit sa va facem o surpriza placuta si sa ii dam drumul ceva mai devreme, pentru ca stim ca sunteti nerabdatori.

 

Asadar, Okapi Sound si MusicExpertCompany lanseaza mult asteptatul videoclip Guess Who: Manifest . Produsa de Mitza si Vlad de la Agresiv, piesa a fost compusa special pentru fanii GW. Filmat la jumatatea lunii august in regia lui Andrei Staruiala, videoclipul beneficieaza de aparitia a peste 50 de fani, o adevarata Armata a artistului.

 

Guess Who se bucura de un fan-club extrem de activ, cu 5000 de membri inregistrati in doar doua luni pe reTU-r.ro si cu peste 32.000 pe Facebook, unde este cel mai popular artist cu piese in limba romana: facebook.com/GuessWhoRomania.

 

Castigator al premiului Best Hip Hop in acest an la Romanian Music Awards, Guess Who a reusit sa se faca ascultat de publicul de toate varstele datorita puternicelor mesaje sociale din single-urile Locul Potrivit si Unu altu . Intr-o tara in care pop-dance-ul este la putere, artistul a repurtat un succes greu de prevazut, aducand din nou hip-hop-ul in atentia mainstream-ului si ajungand unul dintre cei mai difuzati artisti romani din ultimul an.

 

 

 

crysty1412.11.2010 10:56
KuzMaN12.11.2010 17:01

La doar un an dupa lansarea albumului "Poezie Balistica" Cedry2k revine cu o noua colectie de rime si beaturi grele "Cuvintecevindeca". Albumul o sa se lanseze pe 5 Decembrie la Silver Church. Prima lovitura e o directa in glanda pineala si Cedry2k i-a dat titlul Mintea Vizuala, de instrumental e vinovat Sez, iar de mix & master Mitza.

 

Spre sfarsitul lunii albumul va fi la precomanda pe HHK Shop.

 

 

 

 

Ronnie12.11.2010 21:34

Guess Who este genial.

Daniel-Ionut14.11.2010 12:44

 

Superb.

MikStelista14.11.2010 15:15

Daniele, uita-te cu o pagina in urma :))

KuzMaN16.11.2010 05:02

DOC - Genti de bani

 

   

 

Specii - Masina timpului

 

 

Tudor Sisu - Freestyle Din toate florile

 

 

 

 

KuzMaN23.11.2010 22:44

Dragonu feat Bean - Fluier

 

 

Sisu Feat Dragonu' 47 - Temnita luminii

 

Dragos_G24.11.2010 19:59

Dragonu' e pe val in perioada asta. La fel si Specii, normal.

Au fost acum cateva zile la Severin si pot sa spun ca am tot respectul pentru ei. Sunt foarte 'umani'. Nu le-a ramas bani deloc. Cu ce au luat din concert au platit biletele de tren si au cumparat bautura. Si nu s-au plans deloc, poate doar pentru sonorizarea proasta.

 

De abia astept sa scoata urmatorul album, 'Usile', mai ales ca au scapat de Kazi. :D

Nyghty26.11.2010 12:19

Cabron cu Cedry2k-In bataia pustii

 

Sisu-Am nevoie de rabdare(cu Angeles)

 

Acelash-Partea buna

Daniel-Ionut01.12.2010 12:06
AG02.12.2010 17:30
crysty1403.12.2010 15:06
KuzMaN05.12.2010 00:08

Maine va avea concertul de lansare noul album Cedry2k "Cuvintecevindeca" in Silver Church Bucuresti. Materialul are 15 track-uri si doar 3 invitati: Carbon, Pacha Man & Cabron.Piesele au fost inregistrate la Beat Studio Records in Bucuresti. De instrumentale s-au ocupat: Sez, Christu, Sagace, Seb, Dj Cell Block, Bibbi, K-rie & Ofens. Vlad Dobrescu s-a ocupat de aranjamente si premix, iar Mitza de la Agresiv de mixul final si de master.

 

Tracklist:

 

01. Horror din Berceni

02. Atitudine

03. Iarna grea (cu Pacha Man)

04. Mintea vizuala

05. Explicit

06. Din mormant

07. In bataia pustii (cu Cabron)

08. Cuvintecevindeca

09. Clisee

10. Decapitalism (cu Carbon & Pacha Man)

11. Efect de boomerang

12. Derobotizare

13. Neprevazutul

14. Actiune de noapte

15. KOutro

 

CD-ul se poate cumpara maine la concertul de lansare cu pretul de 15 lei sau se poate comanda de pe HHK Shop la 25 de lei + taxa postala.

AG05.12.2010 10:42

Cedrea face furori!

Ronnie05.12.2010 12:41

Vine mosu' Cedry2k :x

Sper sa rupa si albumul asta.

Banita06.12.2010 09:53
pcsbb06.12.2010 10:11

Slym , PH ,Cainele a.k.a So'ldat , Safu , Zeno , One Riddim , Ice pack , X-klus , Brentano , Semnific , Valuta

prietene06.12.2010 13:13
«14950515253115»