FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Hip Hop

«123456115»
Maye13.08.2009 19:08
Mie unu imi plac melodiile alea inna-love si deja vu... sunt cocalar?

da.

Ronnie13.08.2009 19:13

Eu cand eram mic ascultam 3 sud est - Amintirile. Sunt cocalar?

D4v1dstelist13.08.2009 19:18

Eu ascultam sunteul muzical de cand era trasa apa de la veceu.Ce mai dadeam din cap pe ea!!Sunt cocalar?

Ronnie13.08.2009 19:24

Tu poti sa asculti si muzica folk ca tot cocalar esti :)))

D4v1dstelist13.08.2009 19:27

place la mine manelele!

RaMs3s13.08.2009 19:30

@ maye :boxing:

Catalyn0713.08.2009 19:42

stiu ca o sa fiu injurat mult, dar nu stiu ce venerati atata Mafia...mie nu mi se pare decat ca iar incearcam aiurea sa copiem tot ce e american. Cine stie, isi da seama de vechile lor melodii care au sample din NWA

Maye13.08.2009 19:49
Eu cand eram mic ascultam 3 sud est - Amintirile. Sunt cocalar?

Da.

Ramses

Hai sa ne lovim.

RaMs3s13.08.2009 19:51
Da.

Ramses

Hai sa ne lovim.

 

te distrug la fotbal manager :naughty:

Maye13.08.2009 19:56

Ai vrea?

"Javra din mine doar de bine ma invata"

MoWeed13.08.2009 20:16
Eu cand eram mic ascultam 3 sud est - Amintirile. Sunt cocalar?

Tu esti cel mai cocalar mah

 

@Catalyn07

Toate trupele romanesti vechi au fost inspirate mai mult sau mai putin de cele americane

ady_ultras13.08.2009 20:52
Ai vrea?

"Javra din mine doar de bine ma invata"

echilibrul in viata e k fuga p gheatza

 

Maye13.08.2009 21:18

Nu.Echilibrul in viata e ca fuga pe gheata.

rezistenta_ultras13.08.2009 22:03

care vreti sa o ardeti "cu talpile arse" weekendul asta...o puteti face la costinesti,sambata seara in disco tineretului...concert mafia.

oricum meci nu avem zilele astea asa ca va astept acolo poate aprindem niste "torte pentru eternitate".

hai ca am plecat spre litoral.

puyol13.08.2009 23:25

au dat lovitura baietii cu piesa asta noua, pur si simplu de geniu, am cumparat albumul chiar in ultima mea zi in Romania, printr-un noroc incredibil.

 

Albumul se va mai gasi doar comandand editia de lux care contine VN 1, VN 2 si un dvd cu toate clipurile B.U.G. Mafia, la pretul de 50 ron + taxele postale de pe www.catmusic.ro . Vi se pare mult? hehe... 500/3 aproximativ 17 ron pe cd, dintre care unul din cd-uri e de fapt un dvd :)

 

http://twitter.com/Tataee :)

 

@ Catalyn07

 

intr-o tara abia trezita din comunism, cine stia de hip-hop? Intr-un domeniu in care abia te-ai bagat, mai ales la inceput, nu mai tragi si tu ochiul pe la astia mai experimentati? Apoi, chiar l-am intrebat personak pe Tataee, pe twitter, care e treaba cu sample-urile folosite si mi-a spus ca pe vremea aceea in legislatia romaneasca nici macar nu exista cuvantul "sample". Deci... :)

Daca vreti ciordeala nesimtita, fara a avea ceva cu Puya (piesele cu cedry2k sunt chiar tari pe ultimul lui album) desi Undeva in balkani e o caricatura de piesa, intr-o-ul de pe Romanisme e izbitor de asemanator cu... http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseacti...ideoID=10199799

ady_ultras13.08.2009 23:33

il gasesti p file list, e un fel de bufet suedez

The Game14.08.2009 04:44

Am cumparat si eu albumul B.U.G.,am avut noroc ca in Neptun,unde am fost plecat marti,nu a fost multa lume in statiune,pentru ca am auzit ca in Bucale a fost omor pe album,cat despre album,e destul de ok,nu pot sa spun ca nu imi place,remixurile care mi-au placut in special sunt "Zi de zi","Romania" si "Hai sa fim high",dar in rest toate remixurile sunt bune.Dar totusi,astept albumul cu piese noi,sper sa il scoata pana la sfarsitul lui 2009,sa nu mai asteptam inca vreo 3 ani.

 

BTW,ca tot suntem la categoria "Hip hop",nu stiu daca majoritatea stiti,dar Guess Who va scoate videoclip la "Gen".

 

 

P.S. 2: Pentru cei interesati,astazi Spike lanseaza noul sau videoclip, "Banii",pe mtv.ro,la ora 12:00.

puyol14.08.2009 08:16

http://www.apropo.ro/fun/sisu-cine-este-2p...xclusiv-4752165

 

a scos si sisu clip astazi... ai vrea sa aaaaaai :)

psr14.08.2009 08:47

Incapand cu ora 12 pe www.mtv.ro va fi disponibil noul clip Spike.

The Game14.08.2009 09:56

http://www.mtv.ro/stiri/concurs/spike-lans...ineri-pe-mtv-ro

 

A aparut videoclipul,totul este bestial,de la negativ pana la videoclip,nu mai am rabdare pana pe 15 septembrie,cand apare albumul,se anunta ceva absolut senzational!

Ronnie14.08.2009 10:05

Genial Spike!

Bun si Sisu!

Maye14.08.2009 10:10

Spike , in opinia mea , e mai slabut decat pe unele melodii precedente.

Sisu...nu zic ca starnesc furtuni pe aici...

ady_ultras14.08.2009 10:36

foarte tare spike, clipul a fost regizat de el , foarte tare

dr.adrian914.08.2009 14:09

sensational spike

ady_ultras15.08.2009 18:42

a auzit cineva de Ekzit, ati ascultat ? pareri ceva?

 

 

unul din membrii trupei, anume Cosmin a decedat din pacate vara trecuta intr-un accident

 

http://www.youtube.com/watch?v=xgSLEtZ2xFQ vocea a-2a Cosmin

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wut5lNDJdb8

 

«123456115»