FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipament De Joc 2009-2010

«1234568»
Daniel-Ionut09.07.2009 09:00

Acum am observat, da' mai frumoasa e replica decat tricoul original :D

Are si pe spate dungi :) spre deosebire de original...

 

PS: Asta imi place cel mai mult:

213_d1.jpg

f234567k09.07.2009 09:00

Adriane, in ala transpirau jucatorii. Nu e bun . In plus, daca ploua, atarna greu pe ei . :))

I.N.Money09.07.2009 09:14

E tare enervant ca de doi ani folosim cam acelasi model pe care il are Barcelona. Steaua are un contract cu nike, iar ei sunt obligati sa prezinte variante totalmente diferite fata de alte cluburi, dar stim cum functioneaza la noi, nu? Pac pac facem echipament ca al Barcelonei si jucam ca ei. Exemplul de anul trecut cu jucam acelasi sistem ca Spania este destul de concludent.

Eh, sa fie echipamentul in continuare oribil, dar sa dam vreo 5 in Groapa de Gunoi imbracati in el.

cristy.steaua2109.07.2009 09:28

 

 

 

:steag_cruce_invers:

470_d1.jpg

214_d1.jpg

nume.jpg

1on09.07.2009 09:29

Sigur îs copiate dupã ale Barcei? ªi Arsenal Kiev joacã tot în tricou cu dungi roș-albastre.

Catania.jpg

basel.jpg

red&blue_boy09.07.2009 09:29

Nu prea sunt incantat de echipament,dar merge,poate cam prea simplu.Nici mie nu mi se pare ok sa tot copiem ce foloseste Barcelona.Cele doua randuri de rezerva nu prea-mi plac,mai ales cel verde fosforescent.Ma gandeam ca renuntam la el.Dar,important e ce facem pe teren,acolo sa vedem ca transpira tricourile!Sau mai exact purtatorii!

zloty09.07.2009 09:31

Galbenu ala de gunoier e asa oribil, alta culoare nu au gasit ??Cele de la Steaua 2 si de la copii erau mai belea decat echipamentu asta secund de polaris

cristy.steaua2109.07.2009 09:31

. :steag_sah_mic:

nume.jpg

red&blue_boy09.07.2009 09:35

@ zloty : si la prezentare ai vazut cine era in ala galben-verde fosforescent?Banel!Cred ca pt el e,sa fie vazut mai bine in teren!

Maye09.07.2009 09:35

Ca o testoasa sta tiganu` in poza...

The Flyer09.07.2009 09:38
:naughty: moama,Banel si Petre,doi dintre cei mai prezentabili!
red&blue_boy09.07.2009 09:38

Da,o testoasa ninja!!!Dar si aia cred ca joaca mai bine ca el!Petre Marin zici ca-i la prezentare la juniori mici!!!

NonMollareMai8809.07.2009 09:40
:naughty: moama,Banel si Petre,doi dintre cei mai prezentabili!

 

asociatia rromilor pro europa o avea asa mare influenta de-l tot baga pe cioara asta de Nicolita peste tot ?

1on09.07.2009 09:40

Echipamentul principal aratã bine pe jucãtor. Celelalte nu-mi plac, mai ales cel roșu.

http://magazin.steauafc.com/ro/lei/produse..._TRICOU_REPLIC/

Tricourile-replicã (cele la 150 ron) au dungi și pe spate. Anul trecut, am impresia cã cele care aveau "CitiFinancial" scris pe fond alb erau cele replicã, deoarece pãreau mai largi. Cele pe care scria "CitiBank" și care au fost folosite în UCL și la începutul campionateului, erau mulate. Mã gândesc cã e posibil ca și anul ãsta sã joace în cele replicã, da' la cât de mare e diferența de preț între ele, nu cred. Anul trecut țin minte cã era 300 sau 350 ron tricoul original, de joc (cel cu CitiBank) iar celãlat era parcã vreo 200 ron.

ªi din câte vãd, pe șort numãrul e scris cu roșu, deci e posibil sã fie scris și pe spate tot cu roșu. Deci e cam imposibil sã fie folositã și replica în meciuri oficiale.

zloty09.07.2009 09:42

Baa da cica noile echipamente :))) la primu au mai adaugat o dunga , au redesenat numerele si au mai adaugat un set de echipament pe care probabil nu il vor folosi ca pana acuma pentru ca aduce ghinion.

Fan FC Steaua09.07.2009 09:47

Mie nu-mi place niciunul.... Nike nu mai are idei. Tricoul de acasa e urat. Tricoul din deplasare e de gunoier. Tricoul trei e de gloria buzau.

red&blue_boy09.07.2009 09:47

E criza.Costuri reduse!!!

**alex**09.07.2009 09:48

Mare diferenta nu e, insa de data asta e mai frumos fontul , iar numele si numerele jucatorilor cred ca o sa arate bine pe spatele ala ciudat.

Al 3-lea echipament e mai simplu, clasic si aduce aminte de vremurile bune ale clubului.

cristy.steaua2109.07.2009 09:59

sper sa se vanda si echipamentul de prezentare....modelul este identic cu cel al barcelonei( la cel de prezentare) la ei e 45 euro.. :steag_sah_mic:

prez.jpg

prez2.jpg

1on09.07.2009 10:04
Tricoul trei e de gloria buzau.

 

Ai exprimat-o perfect. :beer2:

zloty09.07.2009 10:05

@crysti Steaua 21 da ce si-au batut joc de manechinu ala cu echipament de antrenor? asa o sa stea si bergodi cred cu mana pa ciocan:))

bijoux_bz09.07.2009 10:08

parca anul trecut la prezentarea echipamentului era si sponsorul pe tricou. acum nu mai e. poate nu o sa mai fie deloc, mi-ar placea sa nu mai avem niciun sponsor pe tricou .

cristy.steaua2109.07.2009 10:10
@crysti Steaua 21 da ce si-au batut joc de manechinu ala cu echipament de antrenor? asa o sa stea si bergodi cred cu mana pa ciocan:))

 

bergodi e mai discret

din ce am vazut de prin cantonament numai Argaseala purta acest trening..:))))

I.N.Money09.07.2009 10:11

Cum sa fim fara sponsor? Pai sa nu faca Gigi un ban in plus? Sa fim multumiti ca nu ne lipesc astia abtibilduri cu "citi financial" pe spate, cand intram pe stadion, doar sa primeasca un bonus.

bijoux_bz09.07.2009 10:15

interesant e ca l-au pus pe Nicolita ( cel mai negru dintre negri ) sa prezinte echipamentul verde-fosforescent ca sa fie contrastul cat mai evident; daca il vezi noaptea zici ca-i de la drumuri si poduri .

«1234568»