FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipament De Joc 2009-2010

«123458»
gio_stgloria09.07.2009 08:33

Aia e, ce sa le ceri , ei chiar nu vad ca-i inestetic. Si nu tre sa fii vreun Catalin botezatu sa-ti dai seama.

cristy.steaua2109.07.2009 08:35
Propun ca tricourile sã aibe glugã la spate, ca sã fim și noi originali. Eventual sã fie fãcute din lânã de la oile lui jj. Sau, mai binã, sã fie niște ilice cu nasturi. Cel puțin la iarnã, când e frig.

În dungi s-a mai jucat cel puțin în sezoanele 72-73, 65-66, 62-63, 1954 (doar cã erau orizontale). ªi ultima datã, înainte de cele din 2006 încoace, s-a jucat prin 1999-2000. Meciurile cu Slavia Praga din Cupa UEFA, de atunci, s-au jucat atunci.

 

 

cam la ce lot avem ar trebui aproape toate sa aiba gluga... sa nu vedem cine da cu stangu`ndreptu

1on09.07.2009 08:36

Acum vãd și poza fațã-spate. Spatele e oribil, parcã ușor mai puțin oribil decât cel de anul trecut, pentru cã sunt dungile mai late și mai puține.

Mie-mi place mai mult tricoul alb-roșu al lui Dinamo, cu guler. E posibil sã-mi iau unul sã-l port. Ar merge bine pe sub pulover. ªtie cineva cât costã?

NonMollareMai8809.07.2009 08:37
Propun ca tricourile sã aibe glugã la spate, ca sã fim și noi originali. Eventual sã fie fãcute din lânã de la oile lui jj. Sau, mai binã, sã fie niște ilice cu nasturi. Cel puțin la iarnã, când e frig.

În dungi s-a mai jucat cel puțin în sezoanele 72-73, 65-66, 62-63, 1954 (doar cã erau orizontale). ªi ultima datã, înainte de cele din 2006 încoace, s-a jucat prin 1999-2000. Meciurile cu Slavia Praga din Cupa UEFA, de atunci, s-au jucat atunci.

 

ce nu ti-e clar ? in 90 % din cazuri am jucat cu echipamente fara dungi deci nu ne caracterizeaza, iar cele verticale in nici un caz . Nu trebuie sa aibe gluga sa fie originale, e suficient sa retusesi echipamente din trecut ale Stelei.

 

 

MoWeed09.07.2009 08:37
acasa.jpg

 

Iar au dat-o cu mucii-n fasole la spate.

Spatele ala e oribil

Maye09.07.2009 08:40

NU va mai tot certati ma.

NU s-a schimbat mare lucru de anul trecut , doar ca n-a mai avut ciobanul bani de inca cateva dungi.

Si oricum conteaza cum se misca doamnele in el pe teren , nu daca ne asortam noi la ceva cu el!

NonMollareMai8809.07.2009 08:42

imi place al 3-lea echipament. ar trebuie sa fie cel de-acasa .

 

470_d1.jpg

 

470_d2.jpg

gio_stgloria09.07.2009 08:43
NU va mai tot certati ma.

NU s-a schimbat mare lucru de anul trecut , doar ca n-a mai avut ciobanul bani de inca cateva dungi.

Si oricum conteaza cum se misca doamnele in el pe teren , nu daca ne asortam noi la ceva cu el!

bine zis, echpa face/ nu face echipamentul frumos.

 

asta rosu imi aduce aminte de arsenal.

1on09.07.2009 08:43
ce nu ti-e clar ? in 90 % din cazuri am jucat cu echipamente fara dungi deci nu ne caracterizeaza, iar cele verticale in nici un caz . Nu trebuie sa aibe gluga sa fie originale, e suficient sa retusesi echipamente din trecut ale Stelei.

 

În 90 % din cazuri nu am jucat în dungi, în alte 90% din cazuri nu am jucat cu tricouri cu 2 dungi pe mâneci, în alte 90% din cazuri nu am jucat cu dungi întrerupte pe margini, în alte 90% din cazuri capetele mânecilor erau în altã culoare. Niciun tricou nu ne caracterizeazã. Sã joace ca Forlan, fãrã tricou.

Pânã la urmã, cea mai mare performanțã din istorie s-a obținut jucând în alb-roșu. Conteazã atât de mult modelul tricoului, câtã vreme aratã bine? Bine, cã astea aratã rau pe spate. Da' oricum, jumate din fotbaliști îl bagã în șort, așa cã partea de jos n-o sã se vadã.

 

Tricoul ãla roșu nu-mi place. Parcã e prea simplu. Dungilea alea-s negre sau bleu-Marin? (Marin cu m mare, cã așa e filtrul) Bine, acuma într-un fel aratã pozate atârnând pe umeraș și-n alte fel se vãd pe jucãtor. Într-un fel se vãd dacã jucãtorul joacã bine, în alt fel se vãd dacã jucãtorul nu joacã nimic.

cristy.steaua2109.07.2009 08:44

trebuia sa puna si FCSB pe undeva pe tricou. cum au pus pe jambiere.. :steag_sah_mic:

 

 

in rest, sa le purtati sanatos.... eu poate le iau la anul pe vremea asta..., cand se mai ieftinesc... :shifty:

NonMollareMai8809.07.2009 08:45
 Conteazã atât de mult modelul tricoului, câtã vreme aratã bine? Bine, cã astea aratã rau pe spate. Da' oricum, jumate din fotbaliști îl bagã în șort, așa cã partea de jos n-o sã se vadã.

 

 

 

pai asta era si ideea ca astea in dungi arata oribil, alea simple sunt mult mai frumoase.

 

 

 

bodanelu09.07.2009 08:47

bah ce nu va place mah la el? Spatele e albastru ca acolo o sa vina numarul si numele si poate un eventual sponsor.

In rest e dungat cum e stema, acelasi numar de dungi.

 

Daca era doar rosu ziceati ca e prea simplu doar o culoare. Daca era albastru era la fel.

Deci, care e problema?

cristy.steaua2109.07.2009 08:49
bah ce nu va place mah la el? Spatele e albastru ca acolo o sa vina numarul si numele si poate un eventual sponsor.

In rest e dungat cum e stema, acelasi numar de dungi.

 

Daca era doar rosu ziceati ca e prea simplu doar o culoare. Daca era albastru era la fel.

Deci, care e problema?

 

 

lasa k e OK....

mai trebuie sa vedem cum se misca in el :steag_sah_mic:

axl09.07.2009 08:49

Eu vreau echipament asa!!!

florentin_dumitru_princ.jpg

NonMollareMai8809.07.2009 08:50
Eu vreau echipament asa!!!

florentin_dumitru_princ.jpg

 

aprob .

Maye09.07.2009 08:51

Eu vreau ala rosu-galben cu care am jucat in groapa. :))

bodanelu09.07.2009 08:51

ala era adidas. Nici adidasul nu mai face tricouri misto acum. Au doar dunga aia pe el si atat...

Adrian09.07.2009 08:51

Mie cel mai mult mi-a placut asta:

 

Mirel-Radoi-wallpapers3.jpg

fredysteaua09.07.2009 08:55

daca dam cate 10-0 putem sa jucam si dezbracati :))

Daniel-Ionut09.07.2009 08:55

Pfff...

Au pus mai putine dungi, si acum este albastru cu rosu, nu rosu cu albastru ca anul trecut...

Pic de imaginatie n-au unii :thumbdown:

Al 3-lea echipament este al juniorilor...

1on09.07.2009 08:55

Mie cel mai mult mi-au plãcut combinațiile din perioada 2004-2006. Poate cã sunt ușor influențat și de performanțele și jocul din perioada aia, dar foarte ușor.

JDERUL09.07.2009 08:55

Spatele strica tot.

The Flyer09.07.2009 08:57
acasa.jpg

 

Iar au dat-o cu mucii-n fasole la spate.

 

in gura ma-sii,nici daca ma imbatam nu scoteam porcariile astea!sunt de tot rahatu'! :thumbdown::finger:

NonMollareMai8809.07.2009 08:58
Spatele si fata strica tot.

 

:thumbup:

cristy.steaua2109.07.2009 08:59
Mie cel mai mult mi-a placut asta:

 

Mirel-Radoi-wallpapers3.jpg

 

 

e mai faina poza in sine decat tricoul...

«123458»