FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Zapata Sau Tatarusanu

«123457»
D4v1dstelist03.08.2009 14:16
Cernea e la Alba Iulia.

 

 

Oricum nu e de Steaua.

Wally07.08.2009 06:21

Tatarusanu. A inceput bine sezonul, sa vedem in continuare de ce e in stare. Oricum un plus si pentru Zapata pentru prestatia de aseara.

RoscaStyle07.08.2009 10:27

Zapata

 

Are interventii bune dar e prea energic si iese prea mult la mingiile inalte.

rezistenta_ultras07.08.2009 10:32

zapata

BAF-kimi07.08.2009 11:16

Zapata

dalexandru2007.08.2009 17:00

Cu scotienii prima minge prinsa de zapata a fost in minutul 38 iar ce a respins pana atunci a respins aiurea. Ii respect pe ambii dar zapata nu e deloc in forma.

daniel_1008.08.2009 19:52

tatarusanu :thumbsup:

Guardian08.08.2009 23:07

tatarusanu

f234567k08.08.2009 23:42

Zapata

RaDoooI09.08.2009 00:17

Zapata clar. Prefer reflexul extraordinar pe care il are. E incredibil reflexul lui. Totusi mi se pare ca el chiar nu vede bine cateodata, si din cauza asta nu e sigur la centrari, dar cu 2 fundasi inalti (Rada si Ghionea), nu avem nevoie chiar asa mare de iesiri pe centrari.

D4v1dstelist09.08.2009 12:24

De fapt Zapata nu e prea sigur.Atata tot.

Ally_stelista09.08.2009 13:54

mie sincer imi place mai mult Tatarusanu...mi s pare mai sigur...mai increzator...mai concentrat...e adevarat k si Zapata s-a descurcat destul de bine in returul cu Motherwell, insa mai are de muncit...

c0nVicT10.08.2009 09:44
Zapata clar. Prefer reflexul extraordinar pe care il are. E incredibil reflexul lui. Totusi mi se pare ca el chiar nu vede bine cateodata, si din cauza asta nu e sigur la centrari, dar cu 2 fundasi inalti (Rada si Ghionea), nu avem nevoie chiar asa mare de iesiri pe centrari.

 

Gresesti grav.

 

Un portar bun scoate toate mingile care pot fi scoase si din cand in cand mai scoate si mingi care par imparabile. Acesta nu greseste, lucru care inspira incredere echipei.

 

Poate ca Zapata are reflexe mai bune pe linia portii, dar acest lucru este doar o parte mica din postul de portar. In schimb, el greseste nepermis de des. Cand acest lucru se intampla, nu numai ca luam goluri, dar apararea joaca prost pentru ca stie ca orice sut pe spatiul portii poate fi un gol.

 

Mai terminati cu tampeniile gen Tatarusanu e titular la ordinul lui Becali, pentru ca nu e asa. Tatarusanu nu e (inca) un portar foarte bun, dar mai are cel putin 10 ani de zile sa ajunga acolo. ganditi-va ca portarii joaca si pana la 35 de ani, si chiar la 25 de ani un portar este considerat inca tanar.

Ronnie10.08.2009 10:00

Zapata momentan este sub Tatarusanu.

Maye10.08.2009 10:23

Pe Zapata l-ai vazut intr-un meci oficial.Pe Tatarusanu in restul meciurilor.Cu ce a fost Zapata mai prejos?

**alex**10.08.2009 11:04

Tatarusanu mai are mult pana sa demonstreze ca e peste Zapata.

Ronnie10.08.2009 11:13

Comparand pe Zapata din sezonul trecut cu Tatarusanu din inceputul acestui sezon, romanul a aratat ca este peste columbian.

**alex**10.08.2009 11:20

Cand Tatarusanu o sa prinda niste meciuri in cupele europene cu echipe puternice si o sa apere cum a facut-o Zapata cu Bayern, Arsenal etc. abia atunci putem spune ca sunt egali ca valoare sau ca romanul este peste columbian.

BNQ10.08.2009 11:23
Cand Tatarusanu o sa prinda niste meciuri in cupele europene cu echipe puternice si o sa apere cum a facut-o Zapata cu Bayern, Arsenal etc. abia atunci putem spune ca sunt egali ca valoare sau ca romanul este peste columbian.

 

adevãrat

Ronnie10.08.2009 11:28

Asa este. Dar totusi, Otelul, Vaslui, Brasov nu erau chiar niste echipe europene puternice.

**alex**10.08.2009 11:39

Ca orice portar, a mai facut si Zapata unele greseli. Dar au fost mult mai multe meciuri bune decat meciuri slabe. Sa nu uitam ca si Zapata a avut un debut bun la Steaua, la fel ca si Tatarusanu. Insa nu ne putem da seama de valoarea unui portar dupa meciuri cu echipe ca Ujpest, Motherwell, Ceahlaul sau Saint Patrick's. Timpul le va rezolva pe toate.

Adrian10.08.2009 11:45

Ronnie

 

Vrei sa amintesc si eu "greselile" lui Tatarusanu din unele "meciuri" ale Gloriei?

Astea pe langa greselile obisnuite. Nu degeaba a pierdut anul trecut postul de titular si chiar convocarea la nationala de tineret. La un moment dat chiar si Lungu i-a luat fata.

Ronnie10.08.2009 12:08

Ca orice portar, a facut si el gafe la viata lui. Zapata nu degeaba statea 1-2 sezoane la echipele la care a fost pana acum.

MoWeed10.08.2009 12:13

Tatarusanu a parut nesigur in unele faze. Vom vedea acum in conditiile unei aparari slabe si unor adversari tari exact cat de bun e Tatarusanu. Eu as miza pe Zapata

Nyghty10.08.2009 12:21

Dupa cum spuneati si voi,sa vedem cum va rezista la presiunea unor meciuri importante Tatarusanu. Deocamdata,eu il prefer pe Zapata,avand in vedere ca ne-a scapat de multe ori,dar a si gresit de multe ori. Cat de cat,apararea pare nesigura de cand cu plecarea lui Goian...vedem ce va fi.

«123457»