FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Zapata Sau Tatarusanu

«1237»
Ronnie07.07.2009 11:22

Robinson Zapata

tn2_549128310_14.JPG

Data nasterii: 30.09.1978

Robinson Zapata a venit la Steaua in vara 2007 de la Club Deportivo Union San Felipe.

Anul 2007 a fost unul de exceptie pentru portarul columbian care a demonstrat ca este poate cel mai bun portar venit la Steaua dupa revolutie.

 

Ciprian Tatarusanu

ciprian-tatarusanu.jpg

Anton Ciprian Tãtãrușanul, jucãtor de fotbal român, evolueazã la clubul Steaua București. Face parte din Echipa naționalã de tineret a României.

Anul trecut a fost portarul titular al echipei Gloria Bistrita.

weeezer07.07.2009 11:24

Zapata

strezahuzum07.07.2009 11:26

Zapata all the way, dar dupa o vizita la oftalmolog. Sezonul trecut mi-a dat impresia ca uneori nu vede mingea

MoWeed07.07.2009 11:28

Zapata este un portar mult mai bun ca Tatarusanu. Desi sezonul trecut a evoluat mai slab si Tatarusanu a avut un sezon prost...

dangeor07.07.2009 11:53

Deocamdata am mai mare incredere in Zapata

andrey_ptm_steaua07.07.2009 11:55

sper sa joace tatarusanu...e tanar,e roman si din ce am vazut in meciul cu zagreb iese foarte bine pe centrari..

bodanelu07.07.2009 11:56

eu zic Zapata. Nu l-am vazut pe tatarusanu anul trecut dar am auzit cuvinte mai urate ca despre niggerul din poarta noastra :)

se7en07.07.2009 12:19

Tatarusanu a jucat fara nici o motivatie la Gloria, stiind ca deja e jucatorul Stelei, deci nu ar trebui judecat zic eu. e bine ca avem 2 portari buni in lot dar chiar nu ma pot pronunta, depinde de Bergodi si de cum ii vede el la antrenamente.

KERATOCONUS07.07.2009 12:28

Sa i se acorde o sansa tanarului ROMAN, Tatarusanu!...pana la prima gafa majora(sper sa nu fie cazul)

Adrian07.07.2009 12:45

Sa apere cine e mai in forma. Daca trebuie, sa apere Lungu sau Vatca!

fredysteaua07.07.2009 12:53

greu de ales...FOARTE GREU ...o repriza unu o repriza unu :))

r3fl3x07.07.2009 13:01

Cred ca ar merita o sansa si Tatarusanu :)

mircea_1007.07.2009 13:12

Vatca...

 

dar daca trebuie sa aleg dintre cei doi, i-as da o sansa lui Tatarusanu

zloty07.07.2009 13:29

Sa apere Lungu :hmmm:

razvan2807.07.2009 14:18

Zapata...nu a fost in mare forma sezonul trecut , gresind de cateva ori insa a dovedit de multe ori ca este un portar foarte bun in care poti avea incredere.Avand in vedere insa ca si Tatarusanu e un portar bun eu cred ca in final cel care va fi mai in forma va apara.Daca Lungu va fi cel mai in forma poate va apara el , daca Zapata nu va fi in forma va apara Tatarusanu si tot asa.Oricum sper ca sezonul asta portarul oricare ar fi sa nu faca greseli.

liquid squad07.07.2009 14:42

zapata 100% da e cam chior merge pe mana lui zapata e un portar bun

1on07.07.2009 15:18

Votez pentru Tãtãrușanul, la început, da' dacã începe sã facã prostii mari, sã intre Zapata.

clausblaus07.07.2009 15:47

Greu de facut o alegere in momentul asta!

Tatarusanu este un tanar talentat,desi nu a rupt gura targului la Bistrita,iar Zapata are de partea lui experienta,desi a gafat destul in campionatul recent incheiat.

Deci,in concluzie,cine v-a fi mai in forma v-a apara poarta Stelei si asta o v-a sti doar Bergodi!

:steag_cruce_invers:

Daniel-Ionut07.07.2009 15:54

Hmm... grea alegere, sa joace care este mai in forma...

Ar fi un + pentru Tatarusanu, pentru ca este roman, si este tanar ;)

 

1 vot pentru Tatarusanu! :)

Marius07.07.2009 16:11

hmmm... un portar experimentat care gafeaza din cand in cand comparat cu blatistul de la Bistrita care se viseaza la nationala... hmmm, greu de ales...

Maye07.07.2009 17:07

Zapata.

Ronnie07.07.2009 17:46

Din pacate Zapata a gresit destul de urat la golul doi din meciul cu TSKA Sofia.

Lari07.07.2009 18:13

Din pacate, Zapata nu a fost ajutat aproape deloc de aparare in meciul cu TSKA. Si tot a scos 2 mingi grele...

CaTaLiNsm StElIsTu07.07.2009 18:47

Zapata,fara discutie!

1on07.07.2009 19:00
Din pacate, Zapata nu a fost ajutat aproape deloc de aparare in meciul cu TSKA. Si tot a scos 2 mingi grele...

 

Sã ieși pe sub minge la corner e mai mare rușinea. Indiferent de apãrare sau nu. ªi-mi aduce aminte de un anume jucãtor adus de MM, nu spun care.

«1237»