Nu prea mi se pare ca ar fi antrenor atat de bun Dorinel.Nu e antrenor rau dar nu poti sa spui ca este al doilea antrenor din tara.Si , desi e la javre eu il vad pe Andone un antrenor mult mai bun decat Piturca.
Nu prea mi se pare ca ar fi antrenor atat de bun Dorinel.Nu e antrenor rau dar nu poti sa spui ca este al doilea antrenor din tara.Si , desi e la javre eu il vad pe Andone un antrenor mult mai bun decat Piturca.
Andone mai bun ca Piturca???
Buna de tot gluma. Pana una-alta, Piturca a calificat ultima oara nationalele U21 si cea mare (de 2 ori) la ultimele turnee finale. Pe cand Andone a reusit performanta de a lua 3 de la Hajduk. Nu zic ca aia ar fi echipa slaba, dar i se vede caracterul spurcat de la o posta, iesind pe usa din dos special pentru a putea castiga titlul de campion.
Sau poate tu te referi la acele titluri si cupe castigate pe banda rulanta de dinam0 pe vremea cand Borcea detinea toate telecomenzile din Liga 1?
Voi spune acum ceva, la care multi vor rade dar imi asum tot ce se va scrie!
Fie ca vrem sau nu, trebuie sa recunoastem ca Steaua are acum cel mai puternic lot din Romania, foarte puternic...
O echipa solida cu baza formata de Piturca si continuata cu cei mai buni jucatori adusi de la Urziceni.
Cu o asa echipa in mod normal ar trebui sa defilezi pur si simplu prin Liga 1, dar singura problema este omogenitatea... ramane de vazut daca Ilie va sti cum sa scoata maxim din jucatori.
Chiar daca suna mai mult a discurs venit din Aleea Alexandru... la ora actuala Steaua nu are adversar in Romania, si spun ca vom castiga si campionatul, dar si cupa Romaniei, deoarece in acest sezon, rezervele se ridica fara probleme la valoarea titularilor. Spun aceste lucruri si vazand ca adversarele sunt modeste rau... Dinamo, care ia de la 2 goluri pe meci, Vaslui praf, Urziceni nu mai exista, CFR este si nu prea, Timisoara oscileaza in evolutii... Rapid ce mai este de luat in seama.
Deci zilele ciobanului la Steaua nu sunt inca numarate...
Pariez ca Steaua va fi campioana la finele acestui sezon, punct.
1.Ai dreptate! Chiar am ras cu lacrimi!
2.Pe cat pariezi?
Chiar daca avem un lot bun , nu avem un antrenor destul de bun sa puna in valoare.Lacatus ar fi mai bun decat Ilie Dumitrescu.
Voi spune acum ceva, la care multi vor rade dar imi asum tot ce se va scrie!Fie ca vrem sau nu, trebuie sa recunoastem ca Steaua are acum cel mai puternic lot din Romania, foarte puternic...
O echipa solida cu baza formata de Piturca si continuata cu cei mai buni jucatori adusi de la Urziceni.
Cu o asa echipa in mod normal ar trebui sa defilezi pur si simplu prin Liga 1, dar singura problema este omogenitatea... ramane de vazut daca Ilie va sti cum sa scoata maxim din jucatori.
Chiar daca suna mai mult a discurs venit din Aleea Alexandru... la ora actuala Steaua nu are adversar in Romania, si spun ca vom castiga si campionatul, dar si cupa Romaniei, deoarece in acest sezon, rezervele se ridica fara probleme la valoarea titularilor. Spun aceste lucruri si vazand ca adversarele sunt modeste rau... Dinamo, care ia de la 2 goluri pe meci, Vaslui praf, Urziceni nu mai exista, CFR este si nu prea, Timisoara oscileaza in evolutii... Rapid ce mai este de luat in seama.
Deci zilele ciobanului la Steaua nu sunt inca numarate...
Pariez ca Steaua va fi campioana la finele acestui sezon, punct.
Pariezi prost.Va gasi ciobanul o modalitate sa distruga totul.Si daca n-o va face,atunci stai linistit,Ilie Palarie nu e antrenor.Avem echipa,nu chiar de defilare,dar mai buna decat celelalte pretendente.Dar sunt multi factori care pot influenta evolutia unei echipe,si la Steaua sunt mai multi factori negativi decat pozitivi.
Voi spune acum ceva, la care multi vor rade dar imi asum tot ce se va scrie!Fie ca vrem sau nu, trebuie sa recunoastem ca Steaua are acum cel mai puternic lot din Romania, foarte puternic...
O echipa solida cu baza formata de Piturca si continuata cu cei mai buni jucatori adusi de la Urziceni.
Cu o asa echipa in mod normal ar trebui sa defilezi pur si simplu prin Liga 1, dar singura problema este omogenitatea... ramane de vazut daca Ilie va sti cum sa scoata maxim din jucatori.
Chiar daca suna mai mult a discurs venit din Aleea Alexandru... la ora actuala Steaua nu are adversar in Romania, si spun ca vom castiga si campionatul, dar si cupa Romaniei, deoarece in acest sezon, rezervele se ridica fara probleme la valoarea titularilor. Spun aceste lucruri si vazand ca adversarele sunt modeste rau... Dinamo, care ia de la 2 goluri pe meci, Vaslui praf, Urziceni nu mai exista, CFR este si nu prea, Timisoara oscileaza in evolutii... Rapid ce mai este de luat in seama.
Deci zilele ciobanului la Steaua nu sunt inca numarate...
Pariez ca Steaua va fi campioana la finele acestui sezon, punct.
M-am hotarat sa iti raspund mai detaliat.
Lotul Stelei nu este nici pe departe foarte puternic,nici nu cred sa fie cel mai bun din Romania.Valul de jucatori adusi de Piturca nu sunt mari jucatori,sunt tineri cu potential,adusi pentru un proiect pe termen lung de care s-a ales praful dupa 2 etape.Deja se vad "rezultatele".Pacurar e la "U" Cluj,Stoica e la "U" Craiova,vad ca Piturca a adus doar poentiali universitari.
Valul de la Urziceni e plin de petarzi care au confirmat doar la Unirea sub Dan Petrescu.Sa nu uitam ca la Steaua jucatorii regreseaza.
Ne putem impiedica de multi.
Avem un lot bunicel ,nu si echipa!
E o diferenta mare. Si Realul are an de an lot bun, dar mai rar reuseste sa fie o echipa .
Eu nu-i vad pe craii de la Urziceni mari jucatori.
Toti erau refuzati pe la alte echipe,i-a luat D.Petrescu si a facut cu ei o echipa solida bazata pe multa munca, daruire si spirit de invingatori.
Asta nu inseamna ca la Steaua vor juca la fel!
Presiunea e alta,pretentiile la fel, creditorul ii face praf cand nu joaca bine,nu le va fi usor!
Plus ca vin pe mana lui Ilie, Dumnezeu cu mila...
Sa mai avem rabdare pana sa vorbim de titlu,atat tam-tam se face cu jucatorii de la Urziceni,mi-e ca putini dintre ei vor confirma si la noi...Bine,Ilie a zis ca n-are nici o scuza daca nu ia campionatul.Vom vedea ce va fi,daca vom subordona sau nu adversarii! ![]()
Daca Steaua va lua titlu anul asta, o va face doar pentru ca adversarele ii vor permite. La conferinta de presa, dupa demitere/demisie, Piturca a recunoscut ca jucatorii adusi de el valoreaza foarte putin, de unde reiese si valoarea, sau mai bine zis, lipsa de valoare pe care el ar fi incercat sa o compenseze cu diverse tactici, capitol la care ii e net superior lui Dumitrescu. Nu degeaba a spus ca garanteaza titlul doar in al 3-lea an si ca trebuie lasat sa munceasca in liniste. Asadar, nu cred ca Ilie a facut sau va face mari minuni, chit ca i-au fost adusi niste jucatori care au mai facut ceva prin fotbal in ultimii 2 ani pentru ca la Steaua e o harababura colosala atat la lot cat si la nivel de conducere. Tare mi-e sa nu se formeze grupuri de jucatori si vestiarul sa fie rupt in 3, pentru ca exista 3 potentiale tabere : cei care au ramas din sezoanele trecute, in frunte cu Banel, cei adusi de Piturca si ultimii veniti.
Pe langa asta, nici adversarele nu sunt de neglijat : Dinamo inscrie foarte mult iar in ritmul asta, prin niste transferuri reusite in iarna in aparare vor face fata, rapidul se arata mai bine organizat ca in anii trecuti, vasluiul odata cu plecarea lui lopez caro, pe care personal cred ca-l sapa jucatorii, isi va reveni fiindca are un lot ce-i permite, iar Poli deocamdata n-a pierdut nici un meci, asemenea noua in campionat. Singura "dezamagire" momentan e CFR care mai mult ca sigur va reveni in frunte pe cai numai de ei stiute.
Daca Steaua va lua titlu anul asta, o va face doar pentru ca adversarele ii vor permite. La conferinta de presa, dupa demitere/demisie, Piturca a recunoscut ca jucatorii adusi de el valoreaza foarte putin, de unde reiese si valoarea, sau mai bine zis, lipsa de valoare pe care el ar fi incercat sa o compenseze cu diverse tactici, capitol la care ii e net superior lui Dumitrescu. Nu degeaba a spus ca garanteaza titlul doar in al 3-lea an si ca trebuie lasat sa munceasca in liniste. Asadar, nu cred ca Ilie a facut sau va face mari minuni, chit ca i-au fost adusi niste jucatori care au mai facut ceva prin fotbal in ultimii 2 ani pentru ca la Steaua e o harababura colosala atat la lot cat si la nivel de conducere. Tare mi-e sa nu se formeze grupuri de jucatori si vestiarul sa fie rupt in 3, pentru ca exista 3 potentiale tabere : cei care au ramas din sezoanele trecute, in frunte cu Banel, cei adusi de Piturca si ultimii veniti.Pe langa asta, nici adversarele nu sunt de neglijat : Dinamo inscrie foarte mult iar in ritmul asta, prin niste transferuri reusite in iarna in aparare vor face fata, rapidul se arata mai bine organizat ca in anii trecuti, vasluiul odata cu plecarea lui lopez caro, pe care personal cred ca-l sapa jucatorii, isi va reveni fiindca are un lot ce-i permite, iar Poli deocamdata n-a pierdut nici un meci, asemenea noua in campionat. Singura "dezamagire" momentan e CFR care mai mult ca sigur va reveni in frunte pe cai numai de ei stiute.
Steaua e favorita la titlu mai clara decat a fost in ultimii 5 ani...are si un culoar favorabil...Unirea s-a dezmembrat,la Vaslui e circ,Timisoara se va pierde pe drum,la CFR e haos total, la Dinamo apararea e praf...poate Rapid sa emita pretentii...
In legatura cu Ilie "Fantezie"...eu zic ca poate face treaba atata vreme cat este lasat,iar el a dovedit ca este o persoana foarte abila prin faptul ca a refuzat sa semneze un contract pe bani multi cu Steaua...e foarte bine asa...oricum Ciobanul nu mai spune nimic de frica...s-ar porni o adevarata revolutie daca se mai intampla ceva gen "Piturca"...sa speram ca nu va fi asa si Steaua va iesi dupa 5 ani campioana...
Dumitrescu...Ilie Dumitrescu , Dumitrescu...Ilie Dumitrescu , Dumitrescu...Ilie Dumitrescu !!!
![]()
Dom'le, Tamas si Rat spun adevarul despre Ianis Zicu, component al uneia dintre contracandidatele la titlu:
Încarcat de Nila179. - More professional, college and classic sports videos.
ce bagabonti
)
Cine a plecat de la Dinamo:
Adrian Cristea - U Cluj, N'Doye - Astra, Bratu - Gaz Metan, Garat - liber, Bazzi - U Cluj, Rus - FCM Targu Mures, Scarlatache - Khazar Lankaran, Musat - Khazar Lankaran, Andrei Cristea - Karlsruher.
Astia cu cine mai joaca? ![]()
Astia cu cine mai joaca?![]()
Nu e problema.
Are grija Lupescu jr.
Astia cu cine mai joaca?
In curand o sa vedem noi cu cine mai jucam.
MM zice ca lotul e valoros,dar prea numeros.Ne-a Jiji a spus ca Lacatus nu mai are nevoie de jucatori,iar daca va transfera vor fi doar jucatori de valoare.Adica nimic...
In curand o sa vedem noi cu cine mai jucam.
Hai mah, ca fata de ce a mai ramas din Dinamo, pot zice ca avem lot... ![]()
PS: S-a mai dus unu, Marius Niculae la Kavala.
Nu stiu,gandeste-te ca a revenit Vladut Munteanu la ei ! Pe care cica l-ar fi vrut si Bayern ! ![]()
e clar ca te-ai tacanit
Cine a plecat de la Dinamo:Adrian Cristea - U Cluj, N'Doye - Astra, Bratu - Gaz Metan, Garat - liber, Bazzi - U Cluj, Rus - FCM Targu Mures, Scarlatache - Khazar Lankaran, Musat - Khazar Lankaran, Andrei Cristea - Karlsruher.
Astia cu cine mai joaca?
Pai vor juca asa : Dolha-Rubio , Moti , Grigore , Bordeanu-Torje , Kone , C.Munteanu , Alexe - Danciulescu , Ganea...
Oricum sunt slabi in orice conditii , la ei e mai rau ca la noi ![]()
L-ai uitat pe Vladut Munteanu! ![]()
L-ai uitat pe Vladut Munteanu!![]()
Asa e , scuze ! E un jucator destul de bun , va ridica putin jocul lui Dinamo ![]()
Fratilor,suntem in moarte clinica.Sa ne vaitam de noi.
Culmea,anul asta am fost mai buni decat patrupedele din groapa si tot am pierdut.Sunt mai slabi ca noi dar le-a ramas satisfactia ca ne bat atunci cand ne prind.
Suntem o echipa de pluton,asta-i adevarul.
:(
Poate ii batem si noi pe Ghencea...deja ne rad in fata peste tot ![]()