FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor , Editia 2009-2010

«1171819202130»
danimarcu16.03.2010 19:40
Eu sper sa se califice Inter.

Si eu la fel.Pt Cristi Chivu si Mourinho,imi place de ei.Mai ales de arogantul Jose Mourinho.Sunt curios ce mai inventeaza in meciul de azi?...

Cred ca va fi 2-2

Maye16.03.2010 20:36

3 atacanti pe Stamford Bridge.

Are c0aie arogantul.

Arian16.03.2010 21:37

Optimi de finala - retur

 

Sevilla - CSKA Moscova 1 - 2

Chelsea - Inter 0 - 1

zloty16.03.2010 21:51
Optimi de finala - retur

 

Sevilla - CSKA Moscova 1 - 2

Chelsea - Inter 0 - 1

A castigat antijocul lui Mourinho ,adevarul e ca nici Chelsea nu merita mai mult la ce a jucat.Sper sa pice cu Manchester sau cu Barcelona.

Arian16.03.2010 21:59

Am prins doar ultimele 20 de minute din Chelsea - Inter. Chiar atat de prost au evoluat englezii, de nu puteau sa se apropie de poarta italienilor?

Maye16.03.2010 22:00

De data asta nu am avut dreptate.

Credeam ca si Chelsea se va califica , insa Inter a jucat foarte bine.

 

Echipele calificate in sferturi sunt :

 

-Manchester United

-Ol.Lyon

-Arsenal

-Bayern Munchen

-Inter Milano

-CSKA Moscova

 

Maine :

 

Barcelona - Vfb Stuttgart (in tur 1-1)

Bordeaux - Olympiacos (in tur 1-0)

 

In concluzie 2 din Anglia , 1 din Franta , 1 din Germania , 1 din Rusia si 1 din Italia.

Deocamdata...

 

*Alecs*16.03.2010 22:03

Daca nu pica intre ele in sferturi sau semifinale, finala va fi aceeasi ca anul trecut.

MoWeed16.03.2010 23:05

Inter a meritat sa se califice.

Surprinzatoare si victoria lui TSKA Moscova

Maye17.03.2010 00:49
Surprinzatoare si victoria lui TSKA Moscova

Cu unu ca Palop in poarta adversa as spune ca nu :))

red&blue_boy17.03.2010 05:30

Ce rezultate aseara...Arogant sau nu,a pregatit foarte bine meciul Mourinho.Meci controlat de Inter,calificare meritata...Tska Moscova a produs surpriza,iar rusii au echipa in sferturi.Fapte,nu povesti ca la noi...

gio_stgloria17.03.2010 06:57

la sevilla n-a fost nicio surpriza, a castigat echipa mai buna si in tur si in retur.

red&blue_boy17.03.2010 08:04
la sevilla n-a fost nicio surpriza, a castigat echipa mai buna si in tur si in retur.

 

 

Da,asa e...Ziceam ca surpriza avand in vedere numele celor doua echipe si campionatele din care provin.

RobYnho17.03.2010 12:58
a castigat echipa mai buna si in tur si in retur.

 

Pai n'a fost egal in tur ?

Ronnie17.03.2010 12:59
Am asa un sentiment ca se califica TSKA.

 

Uite, frate, cand sunt lefter, sunt geniu'.

Maye17.03.2010 13:24
Pai n'a fost egal in tur ?

Au ratat mult rusii in tur.

 

Rezumatele de aseara :

 

Chelsea - Inter 0-1

 

http://www.UEFA.com/uefachampionsleague/ma...p;autoplay=true

 

Sevilla - CSKA Moscova 1-2

 

http://www.UEFA.com/uefachampionsleague/ma...p;autoplay=true

gio_stgloria17.03.2010 13:27

rusii sunt taticii , se stie cu cine pica in turul urmator , sau se trage din nou ?

Ronnie17.03.2010 13:28

Se trage din nou, vineri.

Daniel-Ionut17.03.2010 15:45

Ronnie, ce ti'am spus eu saptamna trecuta despre returul Chelsea - INTER? :whistle: ca se califica Inter fara probleme...

Arian17.03.2010 22:23

Optimi de finala - retur

 

Barcelona - Stuttgart 4 - 0

Bordeaux - Olympiakos 2 - 1

MoWeed17.03.2010 22:26

Rezultate previzibile, azi n-a mai fost nici o surpriza

Alexandru H.17.03.2010 23:24

N-ai domne' ce sa ii ceri lui Messi. A inscris ambele goluri din mijlocul a 4 adversari, nu se uita nici macar la poarta cand suteaza... daca as fi fotbalist, m-ar complexa omul pana la stadiul de a ma lasa de fotbal...

Maye18.03.2010 11:18

Rezumatele de aseara :

 

Barcelona - Stuttgart 4-0

 

http://www.UEFA.com/uefachampionsleague/ma...p;autoplay=true

 

Bordeaux - Olympiacos 2-1 (Yoann Gourcuff e senzational!)

 

http://www.UEFA.com/uefachampionsleague/ma...p;autoplay=true

 

 

Astfel , echipele care se vor afla in urna de vineri de la Nyon , pentru tragerea la sorti a sferturilor si semifinalelor sunt :

 

 

-Manchester United

-Ol.Lyon

-Arsenal

-Bayern Munchen

-Inter Milano

-CSKA Moscova

-Barcelona

-Bordeaux

 

2 echipe din Anglia , 2 echipe din Franta , 1 echipa din Spania , 1 echipa din Germania , 1 echipa din Rusia, 1 echipa din Italia.

Remarc faptul ca s-a mai echilibrat competitia fata de sezoanele trecute , la modul ca au aparut si alte tari pe lista sferturilor.

De asemenea nu pot sa nu fiu surprins de urcusul fotbalului francez.

 

Previziunile mele asupra sferturilor :

 

Bordeaux - CSKA

Manchester Utd - Lyon

Inter - Bayern

Barcelona - Arsenal

 

Daca nu se vor intalni intre ele , MUTD si Barca vor juca sigur din nou finala.

vlad18.03.2010 11:32
N-ai domne' ce sa ii ceri lui Messi. A inscris ambele goluri din mijlocul a 4 adversari, nu se uita nici macar la poarta cand suteaza... daca as fi fotbalist, m-ar complexa omul pana la stadiul de a ma lasa de fotbal...

 

 

Stiai ca o fatuca de la GSP nici macar sa citesca de pe prompter nu este in stare. Auzi la ea " jucatorul Messi s-a distrat cu apararea nemtenilor".

Ar mai trebui sa dea siea o fuga pana in Nemtia.

@Maye .

Nu mai remarci nimic? Devine obisnuinta Liga in fazele superioare fara galactici.

Maye18.03.2010 11:42
@Maye .

Nu mai remarci nimic? Devine obisnuinta Liga in fazele superioare fara galactici.

Trebuia sa mai remarc si aia?

Promit ca o sa remarc cand se vor califica in sferturi.Atunci va fi ceva de remarcat. :)

RobYnho18.03.2010 14:54
Devine obisnuinta Liga in fazele superioare fara galactici.

 

 

Nu mereu investitiile foarte mari fac diferenta.

«1171819202130»