cati ani aveai in 98?
4-5-6? si tu te documentezi din gsp?
vorbeste frate cu niste oameni de au fost atunci la meci... nu te mai informa din gsp.
A fost un prieten de-al meu la meci si intr-adevar asa a fost. Cu mentiunea ca foarte multi dintre moghiorii batausi earu cetateni romani.
Stiati ca:
Planurile secrete de unire dintre Romania si Ungaria
Intre Romania si Ungaria au existat mai multe planuri secrete de unire, tentativele avand loc in perioada interbelica.
Infranta si izolata dupa primul razboi mondial, cu economia ruinata si cu teritoriul redus la o treime din suprafata pe care o avea la inceputul secolului, Ungaria a incercat o apropiere de Romania.
Astfel, mai multi oameni politici maghiari din dreapta conservatoare si din grupari fasciste au propus realizarea unei uniuni dinastice intre cele doua state, scrie Romania libera .
In locul ultimului imparat austro-ungar, Carol al IV-lea de Habsburg, coroana Ungariei ar fi urmat sa ii fie acordata regelui roman Ferdinand I de Hohenzollern sau fiului sau, Regele Carol al II-lea.
Mai mult aici http://www.ziare.com/Planurile_secrete_de_...ria-432820.html