FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Ujpest Budapesta 2-0 (0-0)

«18910111217»
D4v1dstelist13.07.2009 18:24

Si cu Dinamo si cu CFR ne-am mobilizat. :thumbdown:

kata_roby13.07.2009 18:26

Fumigene torte ... aduce careva la meci :D ? :steag_cruce_invers:

ady_ultras13.07.2009 21:32

esti tru :)) scarbele ajung joi in Bucuresti,ultrasii, or sa vina cu trenu, nu vor fi surprize de partea lor:))

KERATOCONUS13.07.2009 22:08
Fumigene torte ... aduce careva la meci :D ? :steag_cruce_invers:

 

 

Parca n-ai fi suporter, ci jandarm. Insa emoticonul mai salveaza din situatie. Sper sa fi pus intrebarea la caterinca, ca altfel... :boxing:

 

Stie cineva cand soseste delegatia celor de la Ujpest in Bucuresti?(ma refer la staful tehnic si jucatori, nu la suporterii unguri)

mircea_1014.07.2009 06:11
esti tru :)) scarbele ajung joi in Bucuresti,ultrasii, or sa vina cu trenu, nu vor fi surprize de partea lor:))

 

hehe..si eu tot joi seara ajung si tot cu trenu :D

Virgil14.07.2009 06:21

Fata de garnitura de anul trecut ii are pe Tatarusanu, Onicas, Szekely, Razvan Ochirosii, Surdu. Titulari care in campionatul trecut erau rezerve sau imprumutati.

Apreciez puterea de decizie a lui Bergodi, care l-a trecut pe banca de rezerve pe Banel, cel care a constituit un rau in vechea garnitura.

 

 

red&blue_boy14.07.2009 10:35

@ Guardian :

Exact la asta ma gandesc si eu,sa se mobilizeze echipa,pt ca de multe ori si cand mergea rau in campionat,la meciuri in cupele Europene Steaua s-a mobilizat altfel.Forza Steaua!

Catalyn0714.07.2009 12:08

 

s-a accidenat Kaptenaos, poate intra Byby titular :))

 

 

 

returul va fi dat pe DIGI SPORT (adica doar cei care au RCS il prind )

Pisamas pe toti cablistii romani X( si pe toti conducatorii astia infecti din tara asta

Guardian14.07.2009 14:17

Eu zic ca avem echipa sa la dam macar un 2-0

kata_roby14.07.2009 14:36

v-ati facut conturi ? pentru online-ticket am facut si eu unul si nu primesk mail .. voua va mergesa va faceti ?

brasov2614.07.2009 15:16

Meciul live pe internet---->> Folosesti Internet Explorer cu SopCast Player.

 

SopCast Playert de aici----> http://sopcast.org/download/

 

Dupa ce ai installat programul(SopCast Player) deschizi Internet Explorerul si de duci la adresa

 

asta-----> http://www.livesport.cc/index.php?ugras=tv_musor

 

cauta meciul si klikk.

D4v1dstelist14.07.2009 15:31

Speram sa casigam,dar nu prea vad marcatori.

SuperstaR1814.07.2009 17:30
Speram sa casigam,dar nu prea vad maratori.

 

 

cum nu vezi? Banel marcatorul suprem ! :worthy::blink:

Ca e acuma Argaseala pe sport.ro si "se jura" ca Banel nici nu va fi vandut sau imprumutat VREODATA ! De parca se inghesuie juma` de Europa sa il cumpere ! A stai ca a jucat table Jiji la Monaco cu b0$$ii de acolo si are relatii: poate il vedem pe Banel in Ligue 1 :judge:

Maye14.07.2009 20:49

http://www.UEFA.com/competitions/uefacup/n...sid=846427.html

 

LE:Steaua nu reprezintã un interes pentru noi. Sunt slabi și la hochei, și la fotbal, așa cã interesul nostru pentru aceastã partidã a dispãrut cu desãvârșire. Janos Kurko, președinte HC Csikszereda

Te paste ungure!

ady_ultras14.07.2009 21:44

Mesajul instigator de pe site-ul oficial al clubului Ujpest - "Toatã lumea la București, reprezentãm patria. Sã mergem în România, așa cum trecutul și tradiția o cer" - i-a mobilizat la maximum pe toți ultrașii români, care abia așteaptã sosirea ungurilor.

 

Fanii români îi așteaptã pe "obraznicii" suporteri unguri cu "brațele deschise"Fiecare oprire pe teritoriul românesc a trenului ce vine dinspre Ungaria va avea un grad de risc maxim. În 14 stații feroviare, galeria maghiarã poate fi atacatã. Apogeul îl va reprezenta sosirea în București, mâine, la ora 13.59, când aproximativ 1.000 de maghiari vor pãși pe peronul Gãrii de Nord.

 

Galeria lui Ujpest e cunoscutã drept cea mai violentã din Ungaria Steaua«Câinii», alãturi de steliști

 

Pentru a le face o primire de neuitat suporterilor lui Ujpest, nu se mobilizeazã doar galeria Stelei, ci și rivalii din ªtefan cel Mare. "Le dãm foc!", strigã la unison fanaticii români, care promit cã vor face viața vecinilor noștri un iad. Oaspeții, care au plãtit 140 de euro pentru un bilet dus-întors, mai au o altã mare problemã, pe lângã opririle în cele 14 stații din România: drumul pânã la stadionul din Ghencea. Trenul de întoarcere acasã e abia vineri dimineațã, la ora 5.50. Astfel, cei din "Ultra Viola Bulldogs" vor trebui sã aștepte pe strãzile Capitalei peste 7 ore.

 

Paza, asiguratã de 700 de jandarmi

 

"Azi dupã-amiazã va avea loc ședința tehnicã cu reprezentanții celor douã cluburi și vã pot spune doar cã dispozitivul de pazã în zona stadionului și pe traseul galeriei maghiare va fi asigurat de 700 de jandarmi. În plus, fiecare oraș tranzitat de trenul în care se vor afla suporterii lui Ujpest se va afla sub alertã de monitorizare", a spus Marius Militaru, purtãtorul de cuvânt al Jandarmeriei București.

 

www.libertatea.ro

 

 

SzabiStelistu14.07.2009 22:12

doamne :)))) ce va fi aici??al 3 lea razboi mondial ???:))

MoWeed14.07.2009 22:15

Pai daca ar fi sa ne luam dupa trecut si traditie, inseamna ca la retur o sa puna Stanci o opinca pe parlamentul din Budapesta? :))

gio_stgloria14.07.2009 22:16

tot ce sper sa sa asigure bine paza jandarmeria. inteleg sa-i injuri pe unguri, da e prea mult sa-i mai si omori in bataie.

Maye14.07.2009 22:39
tot ce sper sa sa asigure bine paza jandarmeria. inteleg sa-i injuri pe unguri, da e prea mult sa-i mai si omori in bataie.

Acum fiecare cu parerea lui...

cRiss4Steaua14.07.2009 22:54
tot ce sper sa sa asigure bine paza jandarmeria. inteleg sa-i injuri pe unguri, da e prea mult sa-i mai si omori in bataie.

la hungaria - Romania romanii ce batuti au fost si fortele de ordine bozgore nu faceau nimic :hypocrite:

razvan2815.07.2009 00:04

Asa ar trebui sa faca si ale noastra...dar sigur noi ne vom arata demnitatea si vom incerca sa despartem spiritele incinse :))

Virgil15.07.2009 05:37
la hungaria - Romania romanii ce batuti au fost si fortele de ordine bozgore nu faceau nimic :hypocrite:

 

Batausii au fost in mare parte moghiori din judetele Covasna si Harghita.

Râca asta intre noi si ei tine de ceva timp. Sa tot fie cateva sute bune de ani. Sa va spun si eu o faza draguta demna de o regie semnata Stanici.

Cu ani de zile in urma, la un meci Ungaria-Romania disputat pe 23 August, cand tot romanul cu microbul fotbalului in sange dorea razbunare, s-au produs urmatoarele lucruri:

 

Stadionul care pe atunci avea gradene si nu scaune din plastic, avea o capacitate de circa 80 000 de locuri. Era o zi frumoasa si calda de vara. Cu circa 15 minute inaintea meciului tribunele erau aproape full. Doar suporterii maghiari nu venisera. Dar aveau locurile rezervate in diverse colturi ale stadionului. Cand a intrat primul grup de moghiori intreg stadionul a inceput sa fluiere si sa huiduie. Era un vacarm de nedescris. Celelalte grupuri au fost intampinate la fel de ospitalier.

Ce-a mai fost de semnalat? Ca maghiarii au avut locurile rezervate in partea de jos a tribunelor. Romanii de deasupra lor aruncau in ei cu pungi pline de fecale si urina. Se spunea ca insusi Ceausescu a dat liber ca evenimentele sa se desfasoare astfel, pentru ceea ce ne facusera moghiorii noua la Budapesta in meciul tur.

 

SuperstaR1815.07.2009 05:55

sper sa nu fiu off-topic, dar am gasit mesajul asta pe net :

'Alin a spus:

Exista in Maramures un cimitir vesel. Pe anumite cruci scrie " Nu vine nici un tren " , "liber la dreapta" " baga surubelnita aia in priza - sa repari scurt circuitul". La cativa dintre voi o sa scrie " am venit cu steagul Ungariei mari la Bucuresti".

:shutup2:

 

cam e un pic funny ;D

Virgil15.07.2009 06:02

Ei si ce ne speriem ca au venit ei cu steagul... oricum cu el pe stadion nu vor intra pentru ca Jandarmeria este avertizata si nu va permite sa se intre cu nimic din ceea ce ar putea sa ne calce pe nervi. Stiti cum e cu suporterii astia de la Ujpest? Mult zgomot pentru nimic.

bodanelu15.07.2009 06:34
la hungaria - Romania romanii ce batuti au fost si fortele de ordine bozgore nu faceau nimic :hypocrite:

 

cati ani aveai in 98?

4-5-6? si tu te documentezi din gsp?

 

vorbeste frate cu niste oameni de au fost atunci la meci... nu te mai informa din gsp.

«18910111217»