Cristea a declarat la azi ca va pleca de la Steaua doar daca este dat afara.
TotalSport: Pleci de la Steaua asa cum s-a spus
Andrei Cristea: Mai am trei ani de contract. Nu cred ca exista un fotbalist care sa fie rezerva si sa fie multumit. Sunt insa bucuros ca Steaua are un parcurs excelent in campionat si in Cupa UEFA. Nu se pune problema sa plec de la Steaua. Steaua este cea mai buna echipa din Romania si orice jucator din tara isi doreste sa joace aici. Pentru mine a fost un pas urias cind am semnat cu Steaua, dar daca mi se va cere sa plec vom discuta.