Da, din pacate pentru situatia de la echipa, ironia cu Lacatus este de fapt un adevar: voi l-ati tinut pe Lacatus pe banca.
Daca Piata Iancului e sat, te astept sa bem un suc la Intermacedonia, in buricul satului.
Dar probabil preferi Obor ca sunt mai multe shaormerii prin zona, se aud manele si e o zona mai populata de profilul tipic al contestarilor: cocalari.
Ca sa vezi ce penibil esti.
Arunci doar cu vorbe in stanga si in dreapta si nu aduci nici macar un argument ca sa sustina ceea ce zici.
Daca becalii era un manager competent, nu numai ca nu il tinea pe Lacatus atata la echipa, nu il aducea in primul rand. Dar l-a adus ca lovitura de imagine, ca sa nu il huiduie lumea cand o dadea in bara. Si-a adus un antrenor incompetent si a trimis valizele sa faca treaba.
Asta e patronu' pe care il iubesti atat. Asta a luat o echipa facuta de oameni ca MM Stoica, o echipa foarte buna, de nivel european, si a distrus-o. A adus jucatori deampixu. I-a vandut pe toti cei buni la prima oferta(Thereau - 2,9 mil pe un atacant de 23 de ani care a dat 10 goluri si 5 pase de gol in 17 meciuri, Paraschiv 500de mii, Elton 500de mii-pe asta l-a dat afara ca i-a zis nu stiu cine, Bostina 100 de mii la dinam0) si tu vii si imi zici mie ca a oprit exodul de jucatori. Bullshit. Nu el a oprit exodul. Verii lui, cu care era in conflict, aia au oprit exodul. Ca toti scouterii care veneau in tara sa vada stelisti treceau intai pe la ei si ei ii duceau la alti jucatori. (Ex cel mai bun e de prin 2006. Dynamo Kiev a venit dupa Ogararu dar giovanii i-a facut sa cumpere pe panarama aia de Cristi Irimia de la dinam0. Poate nu stii cine e. Nu stii pentru ca e o panarama, dar tot l-au cumparat). Jucatorii stelisti nu au oferte bune acum. De ce? Ca a oprit becalii exodul? Trezeste-te bah!
Repet. La echipa au fost niste oameni seriosi si au facut treaba. becalii, ca un monument al prostiei ce e, a scapat de ei si a distrus tot.
Piturca a inceput totul. A format un nucleu de jucatori care au jucat mult timp impreuna(el a fost cel care s-a opus plecarii lor, nu becalii) apoi a venit Zenga, a facut niste corectari(inlaturarea pilosilor si introducerea in echipa a jucatorilor inalti) si i-a pus sa joace fotbal. Si becalii s-a bagat si atunci si a stricat. In iarna aia l-a dat afara pe Neaga si a facut varza tot returul. Iti aduci aminte cum era Zenga nevoit sa joace cu Litu si Simion din lipsa de atacanti?
Apoi a venit Protasov, cel mai bun antrenor al Stelei din ultimii 10 ani. Joc bun, performante, etc. Ce a facut becalii? L-a lasat sa plece ca sa il aduca pe Olaroiu. Si de aici s-a stricat tot.
Echipa a mers din inertie inca un an si, dupa ce a plecat MM, omul care facea treaba, a picat.
becalii a facut numai rau echipei. becalii a castigat mult mai mult de la Steaua decat a dat.
Voi becalistii sunteti ca stapanul vostru. E greeeu cu voi.
Pentru ca sunteti foarte batuti in cap, trebuie sa explic detaliat totul. Sper totusi sa intelegi si, daca esti stelist, sa iti dai seama ce e bine si ce e rau pentru echipa asta. Dar probabil ca tu nu esti stelist. Esti doar un becalist si te doare in cot ce se intampla cu Steaua atat timp cat berbecul o duce bine.
jhnb
nu am simtit nevoia sa scriu nimic aici cand se striga pentru echipa
Normal. Ai simtit nevoie sa postezi aici doar cand ai vazut ca e injurat oierul. De ce oare?!
Un oarecare altu imi spunea sa citesc istoria pe forumuri si apoi sa vin sa vorbesc, nu e nevoie, istoria ce trebuie sa o stiu e scrie in inima si tot asa multi oarecare vorbesc putin oarecare fac.
Nu prea am inteles ce ai vrut sa zici acolo dar imi dau seama ca e o prostie. Ce stii tu despre Steaua tinere? Stii cine a fost Ion Alecsandrescu? Marcel Raducanu? Ilie Savu?
Istoria Stelei a fost facuta de oameni pe care tu nici nu ii cunosti. Ce istorie ti-e scrisa in inima? Free Gigi? Valiza? Du-te si citeste frate despre ce insemna odata Steaua.
Sa fiu sincer am si uitat de la ce a pornit totul, atat de anevoios si plictisitor a devenit protestul
E clar. Daca ai zis asta e clar cat de stelist esti.
? omul are dreptate ca de nu era Becali fratii Paunescu dadeau bani ca la Rapid, dar noi nu vorbim de trecut, si nu esti sincer ori ce ar fi, vorbim de prezent.
Bine ca recunosti ca te intereseaza doar rezultatele. Da-o-n pastele ma-sii de echipa. Sa nu auzim de respect, mandrie, onoare. Tot ce conteaza e sa castigam. Indiferent cum o facem! Am zis bine?
Fotbalistii erau mandrii cand li se strigau numele, cand strigam pentru ei, ii incurajam.
Atat de mandrii erau ca nu veneau nici macar sa salute gaaleria la sfarsitul meciurilor.
sunteti vreo 5-6 care ati postat aici mereu cu aceleasi idei, fratilor ziceti EXACT acelasi lucru
Voi, becalistii, sunteti doar 2. Tu si ronrichie. Si mergeti pe aceeasi idee: sa castigam indiferent cum o facem. Mentalitatea asta machiavelica nu e de Steaua, e de becalii.
m spus ac membrii AISS si Ultrasii fac parte din aia 5-6 care i-am spus mai sus cu cateva randuri.
Aha...cu rotine!
Inainte sa vorbesti tu despre AISS sau despre Ultrasi mai bine zi-ne ce ai facut tu pt Steaua.
Ai facut vreun banner vreodata? Ai mers in deplasari? Ai dat bani de la tine, timp, nervi? Ai fost atat de obosit incat a doua zi sa adormi in scaun? Zi-ne ce ai facut tu pentru Steaua?
Pentru echipa de handbal ce ai facut?
Pentru echipa de rugby? Hochei? Sau pentru tine Steaua inseamna doar ce are legatura cu becalii?
Vreau sa aud frate cat efort ai depus ca sa faci bannere, cati bani ai dat pentru bannere sau deplasari, cate ore ai pierdut facand steaguri sau in cate deplasari ai fost.
Daca ai face si tu ce fac ultrasii pentru tot ceea ce inseamna Steaua(nu doar echipa de fotbal), mai mult ca sigur nu ai accepta ca un jeg ca becalii sa murdareasca culorile astea 2.