Mergi in pace Florine si ia-l si pe Ovidel cu tine!
Mergi in pace Florine si ia-l si pe Ovidel cu tine!
"Deaconu,opreste meciul ca ne conduc si ne pica bine un 3-0"
Tu nu esti stelist!
Lovin o duce bine la nemti. Antrenorul su jucatorii il lauda pe acesta dupa primele meciuri.
"Trebuie sa apari la locul potrivit si la momentul potrivit. Am fost norocosi ca s-a certat cu patronul! Altfel nu poti sa iei jucatori de un asemenea calibru.
Lui ii mai trebuie sa fie calm atunci cand da pasa decisiva, iar pe teren face totul cu o viteza maxima. Si daca e un fir de par intr-o supa, Lovin il va vedea, atat e de atent"
Ewald Lienen, antrenorul lui TSV Munchen
Astia chiar sunt uimiti de Lovinache ![]()
Si? Bravo lui ca se descurca acolo unde e si face imagine buna jucatorilor romani...

Se pare ca deja si-a gasit un loc de titular la Munchen...
A jucat 90 de minute in victoria cu 2-0 din prima etapa.
Bafta mai departe! ![]()
Kenny Cooper 1-0 vs TuS Koblenz - MyVideo
Pasa de gol data de Lovin pt 1860.
Nu stiam ca Kenny Cooper e atacant la 1860 Munchen. Si-au facut nemtii echipa buna. Cred ca vor promova.
Kenny Cooper e un atacant american, tanar, care a mai jucat la juniorii lui Man Utd. Era la un moment dat o mare speranta a fotbalului american.
Lovin o arde in mega glam in Germania. Se pare ca ii prieste.
Asta nu dadea o centrare la 10 meciuri la noi si acolo da din prima pasa de gol.Plus ca a dat o pasa inainte ![]()
Tot cu capul in pamant. Exasperant!
Se uita sa nu dea cu piciorul in pamant ![]()
Tot cu capul in pamant. Exasperant!
ce dreaq ca a dat-o perfect
Tot cu capul in pamant. Exasperant!
Lasa-l ma ca e joga bonito in Germany ![]()
Important este ca joaca, si o face bine...
Ahh... ce dor imi este de centrarea lui "a la Ronaldo" din meciul cu Sevilla ![]()
Trebuie sa iti gasesti locul in echipa.Si Bundesliga II nu e Liga I.
Douã sãptãmâni a durat euforia în jurul echipei lui Ewald Lienen, iar Florin Lovin este unul dintre cei mai criticați jucãtori ai lui TSV Munchen. 0-0 cu ultima clasatã din 2. Bundesliga este un scor care-l face pe antrenor sã-și avertizeze jucãtorii tot mai vehement.
Dupã meciul pierdut cu Rostock, vinovatul s-a numit Ghvinianidze, iar dupã cel cu Karlsruhe a venit rândul lui Lovin. În partida de pe Allianz Arena, fostul mijlocaș defensiv al Stelei nu a fost disciplinat tactic. Cu Ahlen, Lovin s-a aflat pe teren pe întreaga duratã a partidei, dar situația s-a repetat, iar Lienen a vorbit din nou.
"Dacã mai joacã așa este posibil sã ia loc pe bancã", cuvinte care au fost rostite și dupã meciul pierdut acasã cu Karlsruher SC, scor 1-3.
TZ scrie cã doar timpul poate aduce îmbunãtãțiri în jocul și în rezultatele echipei. ªi asta cât mai repede, pentru cã pe TSV o despart doar patru puncte de locurile care duc în 3. Bundesliga.
prosport
Se pare ca incep si ei sa-si dea seama ce teapa au luat cu Lovin
au trecut 2 saptamani...dupa 3 saptamani il trimit la echipa a doua , iar dupa o luna...liber de contract.
au trecut 2 saptamani...dupa 3 saptamani il trimit la echipa a doua , iar dupa o luna...liber de contract.
Il cheama Jiji la Steaua...liber de contract.
Tot ii place lui de borcica,de ce nu ar face la fel?
asta vine inapoi ma :-J
panarama de jucator
mai stie cineva ceva de Lovin, joaca la echipa care a plecat??
Parca s-a accidentat grav si sta vreo 5-6 luni.
E accidentat pana in martie. Nu puteam avea noi norocul sa se accidenteze inainte sa plece de la Steaua ![]()
Nu e bine sa-i doresti altuia raul, mai ales atata timp cat juca pentru Steaua!
Stiu ca nu e bine sa doresti asta dar, din pacate, impunerea nulitatilor ca Lovin si Banel in primul 11 m-au adus in starea asta. Ii doream raul pentru ca stiam ca, oricat de prost ar juca, numai o accidentare l-ar fi scos din primul 11
Lovin nu era o nulitate! Si spre deosebire de Banel, statisticile sunt in favoarea lui! ![]()
Nulitati sunt jucatorii care nu se vad pe teren. Lovin facea ce facea si mai baga un sut in peluza, mai un tackling de rosu. Si cand toti erau impotriva lui, baga o fenta de isi rupea coloana si devenea idolul tribunelor.