Dica ne arata in fiecare meci ca, ce-a zis Goian - "Ar trebui sa-i multumim lui Dica in fiecare zi" - nu era prea departe de adevar... Are si executii surprinzatoare si mai si da niste pase formidabile. Singurul "fuoriclasse" al nostru. fularsteau2
Dica ne arata in fiecare meci ca, ce-a zis Goian - "Ar trebui sa-i multumim lui Dica in fiecare zi" - nu era prea departe de adevar... Are si executii surprinzatoare si mai si da niste pase formidabile. Singurul "fuoriclasse" al nostru. fularsteau2
Dica e mai bun decat Mutu! Afirmatia apartine presedintelui Iuliu Muresan de la CFR Cluj-Napoca.
Dica este unul dintre cei mai mari jucatori din Romania... daca nu cel mai mare... sezonul trecut a luat trofeul Niculescu sau cine l-a luat pentru ca Dica a fost accidentat... ca de nu era, facea furori!dica10
Deacord intru-totu'!
Dica e cel mai bun jucator din campionatul intern si cred ca roman la ora actuala, personal il vad peste Mutu. De aceea cred ca trebuie sa facem cu totii eforturi sa-l pastram in Ghencea pe geniul nostru, DICAnhio! dica10
Trebuie sa fii putin sarit de pe fix sa spui despre Dica ca e un jucator indolent, lenes, care nu pune osul.
Eu cred ca el e simbolul Stelei, un jucator tehnic, cu sclipiri. Mai esti cica si stelist infocat, las-o balta.
Nu mai abera, Steaua are un singur simbol, Marius Lacatus!
El poate sa joace majoritatea meciului slab, dar e destul o sclipire și face difirența.
Jucator de superclasã. steagro
De cate ori am revazut lovitura aia de cap din prima repriza, parca tot speram sa intre in plasa... Mai avea asa de putin...
O sa inscrie cu Praga.
dica10
Cred ca e putin obosit. Meciul cu FCM Bacau a fost primul pe care nu l-a jucat de la inceputul sezonului. Sa tinem cont si de prestatiile de la echipa nationala.
Ma uitam pe niste filmulete de pe iutub si brusc realizez ca Dica este unul dintre cei mai buni fotbalisti romani cand vrea el. Si, mai nou, cand vrea Lacatus.
@Axl
Abia acum ai realizat?
S-a cam plafonat si nu va mai face mare lucru la Steaua pentru ca doreste si el ce vor toti: mai mult cascaval; cu ofertele care ii zumzaie pe la urechi credeti voi ca se gandeste la meci? Ia sa-i zica Becali: bai, Dica nu joci, nu pleci!... sa vezi atunci ce moartea caprioarei vedeti pe teren. Stima si respect pentru toti suporterii adevarati!
![]()
Dica este de 36 de ori omul meciului, asa ca nu mai avem ce sa comentam!
Are peste 30 de goluri pe legitimatie!
Da, da... mare jucator... dar, din pacate dovedeste iar un caracter infect... d'aia in minutul 90 s-a gasit el sa comenteze spre Sud cand se striga "jucati fotbal"... baiatul isi cam rupe craca de sub picioare, avand in vedere ca nu e prima oara...
Un jucator foarte bun, cu simtul golului si "vinclului portii"!
Pacat ca nu a intrat in poarta sutul acela de la mijlocul terenului in meciul cu Arsenal de acasa!
Pacat! dica10
Pacat ca pleaca Dica... insa daca dorinta lui este sa joace la un club din Europa! :sad2:
Nu ineleg insa, de ce toti jucatorii vor sa mearga la alte cluburi cand si cu Steaua joaca in CL sau CU...
dica10
@m@ri@:
Pentru salarii de 1-2-3 mil pe an plus o conducere non-paranoica(si restul apelativelor lui Jiji)...
Crezi ca Dica si Goian nu s-au saturat de "primul cioban al tarii"?
Steaua a jucat in prima repriza deoarece a jucat si Dica. In cea de-a doua, cand Dicanio n-a mai reusit decat vreo 2 pase, Steaua a cazut si ea... din pacate, mie mi se pare ca suntem dependenti de el!
Steaua nu e dependenta de nici un jucator din lotul actual...
Jucatorul care va ramane in inima mea mereu. Acum traveseaza o perioada proasta si ma deranjeaza foarte mult ca vorbiti urat despre el.
Dica a facut multe pentru Steaua, si aceste lucruri nu se uita. Ar fi cazul sa se transfere la o echipa de top, pentru a-si arata adevaratul potential, pentru ca este greu sa combini inteligent cu Lovin sau Banel Nicolita.
Evident ca atunci cand echipa nu merge, colegii nu te ajuta, exprimarea ta in joc are de suferit, deci forma sportiva si eficienta scad drastic.
Un jucator CU MARE EXPERIENTA!
Da, dar anul asta a semanat cu o...
De plecat cred ca o sa plece, e sansa lui, dar la o echipa de top nu cred ca ajunge, greu se pleaca din campionatul nostru la echipe puternice.
Din pacate pentru Steaua si pentru decarul stelist, anul asta Nicolae Dica nu a mai avut prestatiile din sezonul trecut cand ajunsese sa fie ofertat de BORO la suma de 10 milioane $!
Valoare sa de piata a scazut la 5 milioane de euro, si deocamdata nu e luat la nici o echipa.
Forma slaba a lui Dica s-ar putea datora si accidentarii suferite anul trecut, cand a stat pe bara tot returul.
Gesepeii il transfera peste tot. Mai nou este jucatorul Valenciei.
Gigi Becali la Realitatea TV: "Dicã e aproape de Valencia"
Iar se baga berbecu'!