FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nicolae Dica

«1262728293040»
strezahuzum30.08.2007 09:57

Dica ne arata in fiecare meci ca, ce-a zis Goian - "Ar trebui sa-i multumim lui Dica in fiecare zi" - nu era prea departe de adevar... Are si executii surprinzatoare si mai si da niste pase formidabile. Singurul "fuoriclasse" al nostru. fularsteau2

Virgil30.08.2007 10:48

Dica e mai bun decat Mutu! Afirmatia apartine presedintelui Iuliu Muresan de la CFR Cluj-Napoca.

glow30.08.2007 12:34
Dica este unul dintre cei mai mari jucatori din Romania... daca nu cel mai mare... sezonul trecut a luat trofeul Niculescu sau cine l-a luat pentru ca Dica a fost accidentat... ca de nu era, facea furori! :happy:

dica10

 

 

Deacord intru-totu'!

 

Dica e cel mai bun jucator din campionatul intern si cred ca roman la ora actuala, personal il vad peste Mutu. De aceea cred ca trebuie sa facem cu totii eforturi sa-l pastram in Ghencea pe geniul nostru, DICAnhio! dica10

AGRESSIVO198+130.08.2007 13:13
Trebuie sa fii putin sarit de pe fix sa spui despre Dica ca e un jucator indolent, lenes, care nu pune osul.

 

Eu cred ca el e simbolul Stelei, un jucator tehnic, cu sclipiri. Mai esti cica si stelist infocat, las-o balta.

 

 

Nu mai abera, Steaua are un singur simbol, Marius Lacatus!

TRI-k16.09.2007 03:11

El poate sa joace majoritatea meciului slab, dar e destul o sclipire și face difirența.

 

Jucator de superclasã. steagro

steaua-steaua-steaua16.09.2007 21:24

De cate ori am revazut lovitura aia de cap din prima repriza, parca tot speram sa intre in plasa... Mai avea asa de putin...

 

O sa inscrie cu Praga.

 

dica10

blindica27.09.2007 07:43

Cred ca e putin obosit. Meciul cu FCM Bacau a fost primul pe care nu l-a jucat de la inceputul sezonului. Sa tinem cont si de prestatiile de la echipa nationala.

axl2302.11.2007 12:03

Ma uitam pe niste filmulete de pe iutub si brusc realizez ca Dica este unul dintre cei mai buni fotbalisti romani cand vrea el. Si, mai nou, cand vrea Lacatus.

Wally02.11.2007 20:27

@Axl

 

Abia acum ai realizat?

mihaid8506.11.2007 16:41

S-a cam plafonat si nu va mai face mare lucru la Steaua pentru ca doreste si el ce vor toti: mai mult cascaval; cu ofertele care ii zumzaie pe la urechi credeti voi ca se gandeste la meci? Ia sa-i zica Becali: bai, Dica nu joci, nu pleci!... sa vezi atunci ce moartea caprioarei vedeti pe teren. Stima si respect pentru toti suporterii adevarati!

:steagcruce:

sp3ct3r11.11.2007 19:46

Dica este de 36 de ori omul meciului, asa ca nu mai avem ce sa comentam!

 

Are peste 30 de goluri pe legitimatie!

Recoba11.11.2007 22:05

Da, da... mare jucator... dar, din pacate dovedeste iar un caracter infect... d'aia in minutul 90 s-a gasit el sa comenteze spre Sud cand se striga "jucati fotbal"... baiatul isi cam rupe craca de sub picioare, avand in vedere ca nu e prima oara...

AlinforSteaua16.11.2007 14:25

Un jucator foarte bun, cu simtul golului si "vinclului portii"!

 

Pacat ca nu a intrat in poarta sutul acela de la mijlocul terenului in meciul cu Arsenal de acasa!

Pacat! dica10

M@RI@27.11.2007 18:23

Pacat ca pleaca Dica... insa daca dorinta lui este sa joace la un club din Europa! :sad2:

 

Nu ineleg insa, de ce toti jucatorii vor sa mearga la alte cluburi cand si cu Steaua joaca in CL sau CU...

dica10

yo_marius27.11.2007 18:26

@m@ri@:

 

 

Pentru salarii de 1-2-3 mil pe an plus o conducere non-paranoica(si restul apelativelor lui Jiji)...

 

Crezi ca Dica si Goian nu s-au saturat de "primul cioban al tarii"?

Dani200529.11.2007 10:02

Steaua a jucat in prima repriza deoarece a jucat si Dica. In cea de-a doua, cand Dicanio n-a mai reusit decat vreo 2 pase, Steaua a cazut si ea... din pacate, mie mi se pare ca suntem dependenti de el!

Wally29.11.2007 14:52

Steaua nu e dependenta de nici un jucator din lotul actual...

steaua_gloria05.12.2007 18:41

Jucatorul care va ramane in inima mea mereu. Acum traveseaza o perioada proasta si ma deranjeaza foarte mult ca vorbiti urat despre el.

Bogdan4Steaua12.12.2007 15:43

Dica a facut multe pentru Steaua, si aceste lucruri nu se uita. Ar fi cazul sa se transfere la o echipa de top, pentru a-si arata adevaratul potential, pentru ca este greu sa combini inteligent cu Lovin sau Banel Nicolita.

Evident ca atunci cand echipa nu merge, colegii nu te ajuta, exprimarea ta in joc are de suferit, deci forma sportiva si eficienta scad drastic.

stelistu4ever31.12.2007 18:42

Un jucator CU MARE EXPERIENTA!

stelistub31.12.2007 23:59

Da, dar anul asta a semanat cu o...

mike76alx02.01.2008 09:41

De plecat cred ca o sa plece, e sansa lui, dar la o echipa de top nu cred ca ajunge, greu se pleaca din campionatul nostru la echipe puternice.

steauaaa02.01.2008 19:18

Din pacate pentru Steaua si pentru decarul stelist, anul asta Nicolae Dica nu a mai avut prestatiile din sezonul trecut cand ajunsese sa fie ofertat de BORO la suma de 10 milioane $!

 

Valoare sa de piata a scazut la 5 milioane de euro, si deocamdata nu e luat la nici o echipa.

 

Forma slaba a lui Dica s-ar putea datora si accidentarii suferite anul trecut, cand a stat pe bara tot returul.

john_8617.01.2008 21:17

Gesepeii il transfera peste tot. Mai nou este jucatorul Valenciei.

stelistu_617.01.2008 21:23
Gigi Becali la Realitatea TV: "Dicã e aproape de Valencia"

 

Iar se baga berbecu'!

«1262728293040»