La multi ani Dica! Bine ai revenit!
La multi ani Dica! Bine ai revenit!
Cat de mult mi-a adus aminte prima faza a lui Dica din meciul cu Ceahlaul de cea a golului contra lui Dynamo Kiev.
Dica as vrea sa stiu daca vei mai juca si la nationala? Cu tine in teren vom ajunge in Champions League, sunt sigur ca in meciul cu National, daca vei juca vei da ori unul ori doua goluri.
Dica fara nici o indoiala este cel mai bun stelist! Pune osul la treaba si se vede asta! In meciul cu National el nu a ezitat sa traga sau sa dribleze, iar cei de la National intrau foarte urat!
Forza Steaua!!!!
steagcruce2 ![]()
![]()
Nicolae Dica va fi diseara la ora 22.00 la Special, la TV Sport.
Dica a dat o declaratie aiurea, a zis ceva de genul: daca nu semnam cu Steaua cand eram la Arges puteam sa merg si la Dinamo. Oare avem un nou Oprita intre noi? Nu cred ca Dica s-ar vedea la Dinamo dupa atatea bucurii in tricoul Stelei dar se vede ca nu stie sa spuna vorbe pentru suporteri.
Suporterii in general vor sa creada ca, cei din tricoul echipe favorite sunt trup si suflet pentru culori, nu ca ar pleca la si rivali daca ar avea o oferta mai buna. Cum ar fi sa-l auzi pe Rooney spunand ca ar fi putut la fel de bine sa plece la Liverpool, sau mai rau, la Manchester City... oare suporterii lui Manchester nu s-ar supara?
Inca o declaratie de-a lui Dica: "nu putem sa-l oprim pe Jiji Becali sa-i dea pe Elton si Thereau".
Nimeni nu poate sa-l opreasca pe cioban sa-i vanda dar asta imi arata inca o data cat de frica le e jucatorilor de Jiji.
Ce-l durea gura pe Dica sa zica "n-ar trebui sa fie vanduti pentru ca sunt jucatori foarte buni si cred ca ar putea ajuta echipa, dar daca vor pleca asta este". Asa ar fi avut o pozitie neutra.
Acum a aratat ca nici el nu ar zice ceva impotriva ciobanului, la fel cum si Goian si Victoras stramba din nas cand ii intreaba reporterii ceva de Jiji, le e frica sa nu se interpreteze ceva impotriva ciobanului.
Thereau a zis clar "Nu plec si gata" iar ciobanul cred ca a fost surprins placut de atitudinea francezului, si-a zis "ia uite ma uite unul care ma sfideaza chiar daca il platesc, are tupeu francezul".
Parca ciobanul testeaza jucatorii care vin, spune ceva de ei si apoi vede cum reactioneaza. Nu reactioneaza inseamna ca poate sa face ce vrea din ei, iar daca reactioneaza au personalitate deci trebuie dati afara din Ghencea.
Jiji este adevaratul dictator din aceasta tara si din pacate este in curtea noastra. Doamne cand o pleca de la echipa, jur ca prefer sa jucam in B decat sa mai stea acest cioban la cea mai frumoasa echipa din Romania. Sigur ca trebuie sa-ti respecti seful dar relatia sef-subaltern nu este egala cu cea de stapan-sclav. Pentru Jiji asa trebuie sa fii, sclav.
Toti care se afla la Steaua acum nu indraznesc sa spuna un lucru impotriva curentului becalian, daca Jiji zice ca e bine asa este si basta, iar asta e grav, foarte grav...
Cu speranta ca vom iesi din mocirla in care ne-am afundat spun atat:
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Ciudat...
Trebuia sa declare ca daca nu il lua Steaua, se retragea la Arges !
Baiatu' a recunoscut, cred ca trebuia apreciat pentru asta... eu nu il vedeam un stelist 100 %, de fapt nu cred ca mai e vreunul din echipa.
Decat sa declare ca s-a nascut stelist si dupa niste ani il vezi la Dinamo sau Rapid, mai bine e sincer de la inceput!
Cel mai bun jucator dintre cei care stiu cu mingea din actuala echipa!
Sper ca Dica sa isi revina la forma de dinainte de accidentare, cand era golgheterul Stelei, era si inca mai e cel mai bun din echipa... Pacat ca nu mai aduce Steaua jucatori atat de buni...
Este un bun executant de lovituri libere. Chiar ar trebui sa-l numim noul David Beckham.
Dica - bun executant de lovituri libere? NU mi se pare... a dat si el 2 goluri din lovituri libere si atat! In schimb Dica e un foarte bun executant al loviturilor de la 11 m... nu-mi aduc aminte sa fi ratat vreo lovitura in afara celei de la Pitesti de acum vreo 3 ani in minutul 90...
[...]
Eu cred ca inainte de toate, Dica e cel mai lucid jucator al Stelei...
Cand te astepti mai putin, atunci te surprinde cu cine stie ce executie!
... si invers
... din pacate
Numai de bine!
Dica e cel mai bun jucator al Stelei cu toate ca s-a accidentata si-a revenit repede si acum joaca foarte bine! ![]()
steagsimplu
A jucat bine in amicale dar acum trebuie sa-l vedem la treaba in meciurile oficiale, ca amicalele nu-s asa importante.
A jucat bine in amicale dar acum trebuie sa-l vedem la treaba in meciurile oficiale,ca amicalele nu-s asa importante.
Trebuie sã avem încredere pentru cã e cel mai valoros jucãtor din lotul actual al Stelei... nu degeaba a fost nominalizat printre cei mai buni jucãtori din CL!
Nicu e in forma... sau cel putin asa pare... daca ar tine-o tot asa bine ar mai fi... totusi ma ingrijoreaza Rica, cu ratarile sale...
Dica este cel mai valoros jucator din lotul Stelei.. dica10
![]()
Dica... exact ca Inzaghi... omul potrivit la locul potrivit... si vesnic pomanagiu!
Vesnic pomanagiu? ![]()
"Noul impresar al lui Nicolae Dica, Ana Maria Prodan, a declarat pentru Fanatik ca este asaltat de mai multe cluburi puternice din strainatate, < Dupa meciul cu BATE vreau sa merg la Becali si sa-l intreb daca vrea sa-i dea drumul in strainatate > "
Sursa: Gsp.
Toate proastele au devenit impresare... cred ca are comisionu foarte mare de vrea atata sa-l vanda pe Dica... sa faca si Becali un lucru bun sezonul asta si sa nu fie de acord cu vanzarea lui Dicanho!
Ma intreb cu cati s-a culcat Prodan asta ca sa ajunga sa-l impresarieze pe Dica!
Dica trebuie sa ramana la Steaua. Orice club care joaca in cupele europene are un jucator sau 2 care fac diferenta. Cu siguranta la Steaua acel jucator este Nicolae Dica. El trebuie sa ramana la Steaua! Steaua nu a mai avut un asemenea jucator de multi ani. Ati vazut in ce criza a intrat Steaua fara el sezonul trecut. Trebuie sa ne opunem plecarii lui si sa il rugam sa ramana la Steaua.
dica10
Ar fi vrut Inzaghi sa aiba tehnica lui Dica. Gandeste-te la ce goluri a dat in CL anul trecut. Toate au fost executii de geniu. Inzaghi are doar viteza si noroc cu carul.