Multumim, Di Canio pentru ca ti-ai facut si tie, si noua cel mai frumos cadou in seara de azi: un gol splendid, ca toate celelalte pe care le-ai marcat in meciurile din Liga! ![]()
Multumim, Di Canio pentru ca ti-ai facut si tie, si noua cel mai frumos cadou in seara de azi: un gol splendid, ca toate celelalte pe care le-ai marcat in meciurile din Liga! ![]()
"Sînt dispus să pornesc imediat tratativele cu Steaua pentru a-l achiziţiona pe Dică. Este un jucător care corespunde perfect stilului nostru din ziua de azi. Un jucător care m-a impresionat şi în această seară"
Jean-Michel Aulas, preşedinte Lyon"
Sursa: GSP.ro
Ar fi cu adevarat un pas extrem de important pentru Dica. Din pacate Steaua ar avea mult de pierdut in urma unei astfel de mutari. Ramane de vazut daca se va concretiza ceva.
multumin pt superbul gol pe care ni l-ai facut cadou atat noua cat si tie! BRAVO!!!!
Nu se batea Gigi cu pumnii in piept ca nu il vinde pe Dica la nimeni nici cu 20 mil E ????
Frumos meci , frumos gol dar....mi-e teama ca o sa plece.... :?
Felicitari Dica!Ai facut fericitzi pe totzi suporterii stelisti.Dica e un jucator foarte bun si iar si-a demonstrat valoarea.Acum o sa primeasca multe oferte si probabil ca o sa plece de la Steaua in caz ca ii va da Gigi Becali.Becali ar putea sa nu-l dea pentru ca el are nevoie de echipa nu neparat de bani,dar pe de o parte si Dica isi doreste sa joace la o echipa mai buna si cred ca ar fi superb pentru el ca sa joace la o echipa asa mare ca si O.Lyon.Dar si sa se duca acolo,sa joace cateva meciuri la inceput si apoi sa-l bage rezerva...Oricum pana atunci ar trebui sa ne bucuram ca Dica face parte din Steaua.Sper sa joace si in meicul cu U.Craiova.Imi pare bine ca de ziua lui si-a facut cadoul pe care il astepta
.Si cu faza de dupa gol(desi a cam fost fluierat de francezi)a fost chiar funny
).Bravo Dica!Esti cel mai tare!!!
"Sînt dispus să pornesc imediat tratativele cu Steaua pentru a-l achiziţiona pe Dică. Este un jucător care corespunde perfect stilului nostru din ziua de azi. Un jucător care m-a impresionat şi în această seară"Jean-Michel Aulas, preşedinte Lyon"
Sursa: GSP.ro
Ar fi cu adevarat un pas extrem de important pentru Dica. Din pacate Steaua ar avea mult de pierdut in urma unei astfel de mutari. Ramane de vazut daca se va concretiza ceva.
Ar fi intradevar cea mai mare prostie din istoria Stelei...NU MAI VINDETI JUCATORI !!! Am castigat destui bani din CL ( 8 mill E) ca sa ne mai gandim s amai vindem...HAI SA FACEM BUGETUL MARE CU CL !!! si sa imbunatatim echipa..vara sa vindem vreun jucator..
cred ca are dreptate dupa ce ca am scos destui bani din cl acum mai trebuie sa plece si alti jucatori cred ca lotul actual ar fi ff bun si doar Carlos ar trebui sa fie vandut ![]()
Vassy ai dreptate.Nu ar trebui sa mai vanda jucatori ca sa ne facem si noi o echipa cat mai buna.Gigi zicea ca el vrea ca Steaua in catziva ani sa poate sa se compare cu Real si cu alte echipe mari..bine poate chiar asta nu os reuseasca totusi mai au mult de munca,dar oricum ar trebui sa pastreze jucatorii de valaore ca si Dica.Dar totusi Dica chiar vrea sa joace la o echipa mai mare si probabil ar fi o onoare pentru el ca sa joace la Lyon si daca el isi doreste,mai ales ca ii expira contractul,nu cred ca Gigi poate sa-l oblige sa ramana la Steaua.Pana si Radoi a zis ca din pacate nu crede ca Steaua o sa-l mai pastreze pe Dica:(.O sa-i simtzim lispa...dar inca nu e nimic sigur.Nici macar nu au aparut ofertele si oricum cred ca daca e sa plece o sa plece la vara nu acum.Gigi a zis ca in iarna nu o sa dea nici un jucator poate la vara ,eventual acum doar sa cumpere un fundas.
Sper din tot sufletul sa nu plece Dica! Avem mare nevoie de "brazilianul" nostru in continuare.
Eu sper din tot sufletul ca Dica sa plece pentru ca:
1. merita o echipa mai buna
2. suporterii Stelei (carcotasi in marea majoritate) merita sa vada cum e fara el
@sorin_g
Nu mai spera tu atat. Steaua sa-l pastreze pe Dica, sa castige Cupa UEFA si apoi sa-i dea drumul. In Liga, decarul nostru a inscris 4 goluri din 7, asta inseamna mai mult de jumatate din golaverajul Stelei, iar fara el o sa ne fie foarte greu sa marcam. In mod normal ar trebui sa fie lasat sa plece, dar numai la o echipa mare, nu cum se vehiculeaza in presa de St. Etienne. Si dupa eventuala sa plecare Dica va fi iubit de fanii Stelei, si nu mi-ar placea sa ajunga ca Neaga in Coreea, ca Raducanu sau ca cine stie ce alta petarda de fotbalist.
Avem un retur in fata si niste obiective de indeplinit.
Dica o sa lipseasca mult Stelei,si in momentul cand o sa fie la alta echipa atunci o sa realizele si suporterii care l-am huiduit la Galatzi si in alte meciuri ce jucator de valoare e.Oricum cred ca e sigur ca Becali nu o il lase sa plece acum in iarna.Eventual la vara.Oricum pana atunci mai e pana pleaca Dica si mai are multe meciuri de jucat si goluri de dat;)
Dica o sa lipseasca mult Stelei,si in momentul cand o sa fie la alta echipa atunci o sa realizele si suporterii care l-am huiduit la Galatzi si in alte meciuri ce jucator de valoare e.Oricum cred ca e sigur ca Becali nu o il lase sa plece acum in iarna.Eventual la vara.Oricum pana atunci mai e pana pleaca Dica si mai are multe meciuri de jucat si goluri de dat;)
stai tu linistita si milanului ii lipseste Sevcenco si lui Mancester Beckam ... asa este in fotbal ..
una peste alta nu as fhi de acord sa plece acum in iarna .. as prefera in vara cu tricoul de campion sa il vad plecat la Lyon ...
Aici nu e de comparat Steaua cu Manchester sau cu Milan...pt ca ei nu au doar 2-3 jucatori in echipa care fac furori de fiecare data cand intra pe teren, ei au toata echipa formata din astfel de jucatori.
E o mare prostie sa ai 1-2 jucatori tari care reusesc prin prestatia lor sa ridice moralul restului echipei si sa-i vinzi cum ai primit o oferta mai imbelsugata, da domnule luam bani pe jucatori, cum a fost si cu Ogararu, dar am pierdut un jucator f bun, si acum ma luati cu faze de genu : "Ce? Thereau nu e bun? sau Ov Petre si Stancu nu si-au demonstrat calitatiile?"...Da e adevarat dar ganditiva cum ar fi fost sa il mai avem inca pe Ogararu, pe langa lotul actual. Banii pt transferuri se fac in CL, si ca sa ajungi acolo ai nevoie de jucatori precum Dica! Vindeti pe cei care nu au demonstrat ca merita sa ramana la Steaua, chiar daca nu primiti atatia bani pt ei, folositiva de bani primiti de la UEFA pt transferuri! Daca nu, ne invartim in cercuri ca prosti: Ne chinuim 3-4 ani sa aducem un jucator la o anumita valoare si il vindem, in loc sa aducem tot lotul la valoarea unui asemenea jucator.
Forza Steaua!
Cu intarziere +mii de scuze LA MULTI ANI Nicolae Dica.
Ps.Multumim Dica,ca ne-ai facut fericiti in meciul cu Lyon. :?
Fotbalistul anului: Dica!Avem nevoie de tine si noi si echipa!
Fotbalistul anului I!
Mutu a iesit fotbalistul anului !
:arrow: Pentru suporterii stelisti , Dica este jucatorul anului!
Dica ( alaturi de Niculescu :roll: ) au iesit fotbalistii anului in campionatul intern. Mutu este fotbalistul anului! :evil:
Mutu este abonat la aceasta distinctie. Prietenii stiu de ce. ![]()
Oricum, pentru noi Dica este de departe jucatorul anului.
Prietenii lui sau ai tai ? ![]()
Din "pacate" nu am deosebita onoare de a fi prieten cu Nicu Gheara & Co. ![]()
Sunt in schimb mai marii fotbalului românesc.Gala a fost organizata pe cheltuiala marelui om de afaceri,caruia momentan îi e teama sa vina in România pentru a nu fi arestat.
Felicitari Dica!Chiar merita premiul ista!!!Bravo!!Oricum pentru stelisti tu esti jucatorul anului!Forza Dica!!!!