FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sorin Ghionea

«123456»
axl2311.05.2006 12:39

La multi ani, Sorin Ghionea! cat mai multe meciuri bune la Steaua si la nationala!

Imi pare rau ca nu joaca cu CFR, ar fi fost mai multa siguranta in aparare!

mihaisupersteaua15.08.2006 19:12

Este un bun fundas.el face parte din zidul din aparare Goian-Ghionea. :twisted: :twisted: :roll: :evil: fular-campionii

Lavy_*_07.10.2006 07:39

E grava accidentarea lui?

c.ronaldo1703.01.2007 07:38

Cred ca daca Ghionea mai face multe meciuri ca si cel de la Lyon, in 2008 va fi pe La Milan, Chelsea sau United...

bodanelu02.03.2007 13:31

L-am vazut astazi in plaza. Era suparat, schiopata...

Virgil30.03.2007 08:37

Accidentat in repriza a doua a meciului cu UTA, Sorin Ghionea a luat o pauza fortata, de o luna. Dupa ce s-a crezut, initial, ca are o entorsa la genunchiul piciorului drept, fundasul Stelei n-a revenit nici pâna astazi la antrenamentele echipei, el pregatindu-se doar la sala de forta.

 

Ghionea, desi a consultat mai multi medici, n-a aflat exact natura accidentarii sale. Unii specialisti i-au spus ca tendonul rotulian este cel afectat, altii insa au mers pe mâna ligamentelor incrucisate. Din acest motiv, Sorin Ghionea l-a sunat pe Chivu pentru a-i cere sfatul. Acesta i-a sugerat sa vina la Roma, pentru a face investigatii la clinica din oras.

 

Fundasul ros-albastrilor este tentat sa dea curs invitatiei lui Cristi Chivu si, mai mult decât probabil, el va pleca zilele acestea in capitala Italiei.

 

www.spt.ro

c.ronaldo1707.04.2007 20:12
La finalul partidei de aseara, fundasul stelist Sorin Ghionea a afirmat ca cele 5 puncte care o separa pe Steaua de ocupanta locului al doilea nu sunt de nerecuperat. "De aceea este frumos fotbalul, unii castiga, altii pierd. Dupa asemenea esec este usor sa faci afirmatii grele, dar cele cinci puncte fata de ocupanta locului doi, CFR, nu sunt multe, dar trebuie sa ne organizam mai bine si sa strangem randurile", a declarat Ghionea.

 

Eu zic ca era mai frumos daca bateam.

:roll:

catalina patty07.04.2007 21:59

Pacat ca e accidentat!

 

S-a simtit lipsa lui azi pe teren!

forever_STEAUA14.04.2007 10:47

Ce imi e dat sa citesc intr-un articol din prosport:

 

Dupa ce a aflat ca Sorin Ghionea nu va mai juca pâna la sfârsitul sezonului, Oli e în pericol sa piarda un alt fotbalist.

 

Probabil sunt doar niste cuvinte scrise aiurea, dar daca nu e asa, ii intreb pe cei de la Steaua: noua cand aveau de gand sa ne spuna?!

focus14.04.2007 11:35

Se putea sa lasam clinica de la Bologna fara jucatori de la Steaua? S-au intors unii, pleaca altii...de parca MM si Oli ar fi facut abonament la clinica.

c.ronaldo1714.04.2007 12:14

Pai ne-am putea face echipa in Serie A. :roll:

cristian01410.05.2007 21:40

La multi ani SORINE! Multa sanatate, insanatosire grabnica si te asteptam sa revii!

Bogdan4Steaua10.05.2007 21:56

La multi ani, Sorine! Multa sanatate si impliniri pe toate planurile!

bodanelu11.05.2007 05:34

La multi ani, Zorro!!

steaua_cristina11.05.2007 06:28

LA MULTI ANI! SI TOT CE ITI DORESTI! steagcruce2

forever_STEAUA11.05.2007 07:01

La multi ani Sorine! Insanatosire grabnica si tot ce iti doresti! :)

c.ronaldo1711.05.2007 10:45

La multi ani! Sorine, fa-te bine cat mai repede!

puyol11.05.2007 15:45

La multi ani Sorin Ghionea. Te asteptam pe teren :)

mircea_zion11.05.2007 19:22

La multi ani si tot ce iti doresti ! steag2

alina_mihaela11.05.2007 19:48

La multi ani!

blindica03.07.2007 06:26

De parca si citeste urarile, in orice caz sa revina cat mai repede pe teren!

danimarcu22.08.2007 22:12

Iata un baiat de caracter,primul care nu se teme sa declare ce gandeste:

Sursa:Prosport

 

Dupa avalansa de critici a finantatorului stelist, Gigi Becali, la adresa lui Hagi din ultimele zile, fundasul stelist Sorin Ghionea indeamna la calm: "Ceea ce ma intereseaza pe mine este relatia antrenor – jucator. Reletia mea cu Hagi este una foarte buna. Am vorbit cu Gica si cred ca daca va exista mai multa liniste la echipa, lucrurile se vor rezolva. Nu cred in declaratia lui Gigi care a spus ca 5 fotbalisti de la Steaua au venit sa se planga la el din cauza ca Hagi nu este antrenor bun" a declarat Ghionea pentru TVR.

 

Respect,Sorine!

fedora22.08.2007 22:19

Hai Mirel, stim ca poti si tu!

steaua-steaua-steaua23.08.2007 00:10

Toata stima! Singurul jucator stelist care adopta o pozitie in tot scandalul asta stupid. Si spune clar ca e de partea lui Hagi.

Doar Dica a mai vb zilele astea referitor la scandal si a negat si el spusele patronului.

Probabil ca ei doi nu l-au auzit pe antrenor cand a zis Silenzio stampa :)

AmuntBoy23.08.2007 00:35

Caracter

si este si mai bun fundas ca finul

«123456»