La multi ani, Sorin Ghionea! cat mai multe meciuri bune la Steaua si la nationala!
Imi pare rau ca nu joaca cu CFR, ar fi fost mai multa siguranta in aparare!
La multi ani, Sorin Ghionea! cat mai multe meciuri bune la Steaua si la nationala!
Imi pare rau ca nu joaca cu CFR, ar fi fost mai multa siguranta in aparare!
Este un bun fundas.el face parte din zidul din aparare Goian-Ghionea. :twisted: :twisted: :roll: :evil: ![]()
E grava accidentarea lui?
Cred ca daca Ghionea mai face multe meciuri ca si cel de la Lyon, in 2008 va fi pe La Milan, Chelsea sau United...
L-am vazut astazi in plaza. Era suparat, schiopata...
Accidentat in repriza a doua a meciului cu UTA, Sorin Ghionea a luat o pauza fortata, de o luna. Dupa ce s-a crezut, initial, ca are o entorsa la genunchiul piciorului drept, fundasul Stelei n-a revenit nici pâna astazi la antrenamentele echipei, el pregatindu-se doar la sala de forta.
Ghionea, desi a consultat mai multi medici, n-a aflat exact natura accidentarii sale. Unii specialisti i-au spus ca tendonul rotulian este cel afectat, altii insa au mers pe mâna ligamentelor incrucisate. Din acest motiv, Sorin Ghionea l-a sunat pe Chivu pentru a-i cere sfatul. Acesta i-a sugerat sa vina la Roma, pentru a face investigatii la clinica din oras.
Fundasul ros-albastrilor este tentat sa dea curs invitatiei lui Cristi Chivu si, mai mult decât probabil, el va pleca zilele acestea in capitala Italiei.
www.spt.ro
La finalul partidei de aseara, fundasul stelist Sorin Ghionea a afirmat ca cele 5 puncte care o separa pe Steaua de ocupanta locului al doilea nu sunt de nerecuperat. "De aceea este frumos fotbalul, unii castiga, altii pierd. Dupa asemenea esec este usor sa faci afirmatii grele, dar cele cinci puncte fata de ocupanta locului doi, CFR, nu sunt multe, dar trebuie sa ne organizam mai bine si sa strangem randurile", a declarat Ghionea.
Eu zic ca era mai frumos daca bateam.
:roll:
Pacat ca e accidentat!
S-a simtit lipsa lui azi pe teren!
Ce imi e dat sa citesc intr-un articol din prosport:
Dupa ce a aflat ca Sorin Ghionea nu va mai juca pâna la sfârsitul sezonului, Oli e în pericol sa piarda un alt fotbalist.
Probabil sunt doar niste cuvinte scrise aiurea, dar daca nu e asa, ii intreb pe cei de la Steaua: noua cand aveau de gand sa ne spuna?!
Se putea sa lasam clinica de la Bologna fara jucatori de la Steaua? S-au intors unii, pleaca altii...de parca MM si Oli ar fi facut abonament la clinica.
Pai ne-am putea face echipa in Serie A. :roll:
La multi ani SORINE! Multa sanatate, insanatosire grabnica si te asteptam sa revii!
La multi ani, Sorine! Multa sanatate si impliniri pe toate planurile!
La multi ani, Zorro!!
LA MULTI ANI! SI TOT CE ITI DORESTI! steagcruce2
La multi ani Sorine! Insanatosire grabnica si tot ce iti doresti! ![]()
La multi ani! Sorine, fa-te bine cat mai repede!
La multi ani Sorin Ghionea. Te asteptam pe teren ![]()
La multi ani si tot ce iti doresti ! steag2
La multi ani!
De parca si citeste urarile, in orice caz sa revina cat mai repede pe teren!
Iata un baiat de caracter,primul care nu se teme sa declare ce gandeste:
Sursa:Prosport
Dupa avalansa de critici a finantatorului stelist, Gigi Becali, la adresa lui Hagi din ultimele zile, fundasul stelist Sorin Ghionea indeamna la calm: "Ceea ce ma intereseaza pe mine este relatia antrenor – jucator. Reletia mea cu Hagi este una foarte buna. Am vorbit cu Gica si cred ca daca va exista mai multa liniste la echipa, lucrurile se vor rezolva. Nu cred in declaratia lui Gigi care a spus ca 5 fotbalisti de la Steaua au venit sa se planga la el din cauza ca Hagi nu este antrenor bun" a declarat Ghionea pentru TVR.
Respect,Sorine!
Hai Mirel, stim ca poti si tu!
Toata stima! Singurul jucator stelist care adopta o pozitie in tot scandalul asta stupid. Si spune clar ca e de partea lui Hagi.
Doar Dica a mai vb zilele astea referitor la scandal si a negat si el spusele patronului.
Probabil ca ei doi nu l-au auzit pe antrenor cand a zis Silenzio stampa ![]()
Caracter
si este si mai bun fundas ca finul