FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sorin Ghionea

«1236»
ADRIAN PACURAR03.10.2005 15:31

45235.jpg

 

Data nasterii : 11.05.1979

Locul nasterii : Galati

Post : fundas

Nr tricou : 24

Email : S***@***

Debut in divizia A : 07.08.1998

ADRIAN PACURAR03.10.2005 16:12

Un jucator care a crescut mult dupa ce s-a reintors acasa.Un jucator bun.

I.N.Money03.10.2005 16:24

Foarte Bun...suveran in careu..insa greseste cand te astepti cel mai putin.

P.S. : Are o pasa lunga de aur....da niste pase de adevarat conducator de joc

UltraSS03.10.2005 18:50

Nesigur cand a venit la Steaua prima data si pe inceputul asta de campionat..dar ramane in topul celor mai buni fundas din Romania

Bodanel04.10.2005 06:55

Cred ca dupa ce va pleca Radoi va face un cuplu excelent cu Goian

ulivius04.10.2005 07:16

Deja cuplul G2 l-a cam scos la mijloc pe Radoi si de tot pe Lovin. Cei doi stopperi ar putea face istorie. Imi place Ghionea, e luptator (are o fata de Terminator) e puternic si mai centreaza si bine. Cred ca ar putea executa chiar si lovituri libere.

FanSteaua4Life05.10.2005 19:46

un fundas foarte valoros...dar greseste la unele meciuri importante...trebuie lucrat la psihic...

zarboss22.11.2005 13:24

Sorin Ghionea: Sperăm ca la finalul turului să fim pe primul loc

 

Fundașul Sorin Ghionea a declarat că speră ca Steaua să recupereze cât mai repede punctele care o despart de Dinamo și a subliniat că iși dorește ca echipa din Bulevardul Ghencea să incheie turul campionatului pe primul loc.

 

"Ne dorim foarte mult să recuperăm cât mai repede cele două puncte care ne despart de Dinamo, dar ne va fi foarte greu. Trebuie să câștigăm ultimele două meciuri din acest tur și sperăm ca la finalul turului să fim pe primul loc", a spus jucătorul stelist.

 

Sorin Ghionea speră ca echipa Rapid să facă un meci bun in compania formației Șahtior Donețk, in grupa G a Cupei UEFA și nu crede că se pune problema vreunui aranjament.

 

Referitor la zvonul potrivit căruia că tehnicianul Oleg Protasov ar putea fi inlocuit cu Cosmin Olăroiu, Ghionea a apreciat că aceasta este o simplă speculație. "Protasov se descurcă din ce in ce mai bine in limba română. Vorbim și in română, și in greacă, și in engleză, ne descurcăm", a afirmat Ghionea.

 

 

--------sursa GSP------

juristcris23.11.2005 18:34

Ghionea este fundasul central cu cea mai buna tehnica din tara la ora actuala. Pacat ca nu e prea constant.

raducelbun10.01.2006 11:21

Este bun. Nu inteleg de ce nu s-a integrat prima data cand a venit la noi dar acum nici nu mai conteaza. Important este ca te poti baza pe el.

dbd10.01.2006 12:42

Ghionea este tipul de jucator de care Steaua are nevoie ... !!! bafta in continuare !!!

I.N.Money11.01.2006 01:38

Daca ne uitam atent la el in timpul meciului el este seful apararii..el zice cand sa iasa si cand sa stea baietii,chiar si pe vremea cand Radoi era in aparare.

raducelbun11.01.2006 09:37
Ghionea este fundasul central cu cea mai buna tehnica din tara la ora actuala. Pacat ca nu e prea constant.

Cred ca este mult spus inconstant. Are unele ezitari, cateodata incredibile, dar acestea caracterizeaza jocul lui. Daca vrei nu sunt o "constanta" in jocul lui!

raducelbun11.01.2006 09:38
Cred ca dupa ce va pleca Radoi va face un cuplu excelent cu Goian

Face deja un cuplu bun cu Goian.

dbd23.02.2006 21:39

ne-ai lipsit !!! :cry:

Motanu D23.02.2006 21:49

Nu Sorin a lipsit azi, Baciu a jucat foarte bine. Altele ne-au lipsit !

dbd23.02.2006 21:52

eu cred ca echipa era mai obijnuita cu Ghionea decat cu Baciu...

FANATIK RED-BLUE24.02.2006 18:35

Date oficiale:

 

Data nasterii : 11.05.1979

Locul nasterii : Galati

Post : fundas

Nr tricou : 24

Email : S***@***

Debut in divizia A : 07.08.1998

Jocuri in divizia A : 134

Jocuri la Steaua : 46

Jocuri in sezonul curent : 14

Cartonase galbene in sezonul curent : 3

Cartonase rosii in sezonul curent : 0

Minute jucate in sezonul curent : 1260

Goluri marcate : 2

Goluri marcate pentru Steaua : 0

Goluri marcate in sezonul curent : 0

Selectii la echipa nationala : 0

Goluri marcate pentru echipa nationala : 0

Selectii la echipa nationala : 5

Goluri marcate pentru echipa nationala : 0

andrei_8708.03.2006 23:21

super tare!

n-o sa uit niciodata meciu cu Besiktas!

a jucat beton atunci. cel mai mare meci al lui de cand a venit in Ghencea. plus ca a trecut peste o hepatita, lucru care nu e usor. e o dovada de ambitie si mare caracter!

DTP-Ludacris30.03.2006 23:42

yo no sa uit meciul cu Dinamo(cand a dat pe langa minge...si a dat gol..ZICU park) si meciul cu RAPID(Cupa UEFA) .... :evil: :evil:

I.N.Money31.03.2006 14:46

A gresit,asta e..si Radoi a gresit in acel 3-3 din Ghencea,Ghionea greseste,dar mereu este peste ceilalti mereu,sa ne amintim de marii atacanti care nu au miscat in fata lui..o sa vina vremea revansei lui...

AGRESSIVO198+131.03.2006 14:49
yo no sa uit meciul cu Dinamo(cand a dat pe langa minge...si a dat gol..ZICU park) si meciul cu Rapid(Cupa UEFA) .... :evil: :evil:

 

Dar meciurile din UEFA de anul trecut cand juca cu masca pe fata poti sa le uiti?

DTP-Ludacris31.03.2006 15:48
yo no sa uit meciul cu Dinamo(cand a dat pe langa minge...si a dat gol..ZICU park) si meciul cu Rapid(Cupa UEFA) .... :evil: :evil:

 

Dar meciurile din UEFA de anul trecut cand juca cu masca pe fata poti sa le uiti?

 

nu le-am uitat...dar tocmai in meciurile mari si importante a gafat... :cry:

forever_STEAUA31.03.2006 15:54

Gafa unui aparator este asemenea unei ratari imense a atacantului. De ce vedem numai vina aparatorilor? Nu e nimeni perfect, toti GRESIM. Daca Dica (pe care il admir foarte mult) nu se prostea de cel putin doua ori in fata portii, eroarea lui Ghionea era demult trecuta cu vederea.

redandblue01.04.2006 08:22

de altfel Ghionea este un stoper foarte bun...dar cine nu greseste?oricui i se poate intimpla...

«1236»