Pe lângã rãul principal pe care orice stelist de bunã-credințã îl identificã acum cu ușurințã în persoana fecalei din lojã, un alt rãu, aproape la fel de nociv, este și ridicarea de cãtre anumiți fani, de bunã-credințã dealtfel, a tot felul de rebuturi tuberculoase pe soclu, dându-le un statut semi-divin, de "simboluri".
Cazul acestui Ogãraru este simptomatic. Un jucãtor bolovãnos, fãrã un pic de talent și imaginație, ușuit de la Ajax de Van Basten precum un accesoriu second-hand, a revenit sub formã de împrumut înapoi de unde unde a plecat, dupã modelul brevetat de echipa dinamoului, principala furnizoare de talente mioritice cãtre Cecenia.
La Steaua s-a remarcat doar prin episodul în care, cu un tupeu jegos de fante manelist, s-a repezit și a smuls de pe gard un banner critic la adresa echipei, și asta la un meci în deplasare pierdut (cum altfel?) cu 2-0 la Galați. Asta în vreme ce jucãtorii altor echipe de Liga Campionilor își cereau iertare în genunchi în fața fanilor.
Fecala va pleca într-o zi, dar dacã marea masã a fanilor continua sã idolatrizeze astfel de "valori", doar pentru faptul ca se decalrã "steliști de mici", au un glob și sunt "prieteni ai suporterilor", atunci lucrurile nu se vor schimba în niciun fel...