FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

George Ogararu

«1192021»
Lari12.02.2013 21:29

Ogararu are inima impartită la meciul Stelei cu Ajax. Fundasul roman a evoluat 9 sezoane in Ghencea, si 4 in curtea olandezilor.

 

Este un meci special, intr-adevar, pentru că sunt două echipe pe care le iubesc foarte tare. Bineințeles, Steaua este echipa unde m-am format și unde am avut cele mai mari bucurii și cele mai mari performanțe, Ajax-ul a fost realizarea mea ca și fotbalist, unde am petrecut momente foarte frumoase, a spus Ogararu.

 

Ogararu a ajuns in Olanda, unde va urmari de la fata locului jocul echipelor sale de suflet.

 

Ne intoarcem cu placere și, mai ales, cu entuziasm. Urmează un meci important pe care eu, atunci cand eram aici, mi l-aș fi dorit foarte tare. Chiar vecinii mei știu că imi doream un meci cu Steaua și iată că acum se intamplă și nu am ratat ocazia de a ma intoarce, a mai spus Ogararu.

Lari13.02.2013 21:54

Managerul echipei din Ghencea a aratat o totală lipsă de respect față de unul dintre cei mai iubiti stelisti, George Ogararu

 

Fostul fundaș dreapta al Stelei a tinut să fie prezent la antrenamentul oficial al echipei care l-a crescut si l-a trimis in fotbalul mare. Ogararu a luat loc in tribune, unde a stat aproximativ 20 de minute, după care a tinut să salute delegatia echipei.

 

La marginea terenului se aflau managerul Stelei, Vasile Ianuli, medicul Radu Paligora si Valeriu Argaseala iar Ogararu a coborat pentru a se intretine cateva clipe alaturi de cei care a lucrat in perioada petrecută in Ghencea.

 

Managerul Stelei n-a gustat insă gestul lui Ogararu. În momentul in care a vazut că se apropie, oficialul gruparii din Ghencea s-a intors cu spatele si s-a indreptat spre centrul terenului, pentru a evita o intalnirea.

 

Conflictul intre cei doi este vechi

 

Relatiile dintre George Ogararu si managerul Stelei s-au racit in ultimii doi ani. În cautarea unui fundaș dreapta, Ciobanul se intelesese cu "Ogă", care era dispus să renunte la bani pentru ca FC Sion să-l lase să se intoarca dar managerul echipei nici n-a vrut să auda

 

Motivul n-a tinut de valoarea lui George Ogararu, ci de relatia pe care jucatorul o avea cu suporterii. Fiind unul dintre cei mai iubiti jucatori care au fost in ultimii ani la Steaua, Ogararu a fost invitat să se inscrie in Asociatia Independentă a Suporterilor Stelisti, iar raspunsul a fost afirmativ. Numai că AISS este o organizatie infiintată de suporterii de la Peluza Sud, cei care au cerut in dese randuri ca actuala conducere să plece de la Steaua. În actiunile desfășurate de cei de la Peluza Sud, managerul Stelei a fost printre cei mai criticati si injurati, alaturi de Ciobanul.

 

ProSport

Adrian13.02.2013 23:46

Exista si alt motiv acolo. Numele sau e Gabi Matei.

 

Jegul de Meme nu l-a vrut pe Ogararu inapoi pentru ca il voia titular neaparat pe Matei. Nu degeaba au venit la Steaua jucatori gen Dananae atunci cand ala s-a rupt. Probabil ca memita are cota din transfer.

 

Cat despre comportamentul sau de curva... e un comportament de curva, ii e caracteristic, e normal pentru el.

 

Doar nu v-ati asteptat ca lui Meme Stoica sa ii creasca coloana vertebrala peste noapte.

STARforce14.02.2013 06:16

Intrebarea este alta,ce fac cei care sunt acum in AMS si au auzit despre acest gest,cum reactioneaza ei???Eu unul deja ma gandesc sa ii fac un mesaj de bun venit cartonelului dupa mostra de parsivenie servita pozandu-se langa Bishon dar apoi intorcandu-i spatele lui Oga...

Fane14.02.2013 08:04
Exista si alt motiv acolo. Numele sau e Gabi Matei.

 

Jegul de Meme nu l-a vrut pe Ogararu inapoi pentru ca il voia titular neaparat pe Matei. Nu degeaba au venit la Steaua jucatori gen Dananae atunci cand ala s-a rupt. Probabil ca memita are cota din transfer.

 

Cat despre comportamentul sau de curva... e un comportament de curva, ii e caracteristic, e normal pentru el.

 

Doar nu v-ati asteptat ca lui Meme Stoica sa ii creasca coloana vertebrala peste noapte.

 

Motivul adevarat pentru care George nu s-a mai intors in Ghencea a fost ca Meme l-a preferat pe Emeghara...crede-ma !

Adrian14.02.2013 08:22

Ca a fost Emeghara sau Dananae, tot pentru Matei a facut-o. Ar fi fost cam greu pentru iubitu' lu' Pamfile sa se impuna intr-o echipa unde s-ar fi batut cu Ogararu pentru postul de fundas dreapta.

 

Lasa, ca oricum e mai bine ca nu s-a intors George.

Adrian20.02.2013 22:10

Cred ca toti stiu ce fel de om e George Ogararu. E un om deosebit.

 

Nu stiu daca stirea asta va aparea sau nu in presa, asa ca eu o voi pune aici.

 

La invitatia lui Ogararu si a Ajax Foundation, un grup de 25 de orfani a vizitat antrenamentul Ajaxului de pe Arena Nationala.

 

Mi-ar placea sa stiu ca Steaua face astfel de invitatii inainte de fiecare meci. Ca unii oameni se bucura de astfel de invitatii. Indiferent ca sunte stelisti, dinamovisti, tineri sau batrani.

 

Asta e o palma pentru toti cei care urla ca strainii "e rai" in timp ce romanii ortodocsi heterosexuali sunt cea mai mare creatie a Lui Dumnezeu. Strainii cei rai si necredinciosi se mai gandesc si la altii.

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485...e=1&theater

 

Pe linkul de mai sus gasiti o poza frumoasa.

 

 

GRYG21.02.2013 07:37

Adriane din pacate pentru noi ...avem o lichea adica gigica,care nu ar face asa ceva decat daca ar mai fii niste alegeri ...pentru imagine.....si sa fim siguri ca langa copii ar fii el cu MM :steag_cruce_invers:

«1192021»