Managerul echipei din Ghencea a aratat o totală lipsă de respect față de unul dintre cei mai iubiti stelisti, George Ogararu
Fostul fundaș dreapta al Stelei a tinut să fie prezent la antrenamentul oficial al echipei care l-a crescut si l-a trimis in fotbalul mare. Ogararu a luat loc in tribune, unde a stat aproximativ 20 de minute, după care a tinut să salute delegatia echipei.
La marginea terenului se aflau managerul Stelei, Vasile Ianuli, medicul Radu Paligora si Valeriu Argaseala iar Ogararu a coborat pentru a se intretine cateva clipe alaturi de cei care a lucrat in perioada petrecută in Ghencea.
Managerul Stelei n-a gustat insă gestul lui Ogararu. În momentul in care a vazut că se apropie, oficialul gruparii din Ghencea s-a intors cu spatele si s-a indreptat spre centrul terenului, pentru a evita o intalnirea.
Conflictul intre cei doi este vechi
Relatiile dintre George Ogararu si managerul Stelei s-au racit in ultimii doi ani. În cautarea unui fundaș dreapta, Ciobanul se intelesese cu "Ogă", care era dispus să renunte la bani pentru ca FC Sion să-l lase să se intoarca dar managerul echipei nici n-a vrut să auda
Motivul n-a tinut de valoarea lui George Ogararu, ci de relatia pe care jucatorul o avea cu suporterii. Fiind unul dintre cei mai iubiti jucatori care au fost in ultimii ani la Steaua, Ogararu a fost invitat să se inscrie in Asociatia Independentă a Suporterilor Stelisti, iar raspunsul a fost afirmativ. Numai că AISS este o organizatie infiintată de suporterii de la Peluza Sud, cei care au cerut in dese randuri ca actuala conducere să plece de la Steaua. În actiunile desfășurate de cei de la Peluza Sud, managerul Stelei a fost printre cei mai criticati si injurati, alaturi de Ciobanul.
ProSport