FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

George Ogararu

«1111213141521»
I.N.Money18.03.2007 15:27

George a fost titular azi in derby-ul campionatului olandez,PSV Eindhoven-Ajax.

Meciul s-a incheiat cu o victorie rasunatoare pentru Ajax,5-1,Oga fiind unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren!

Bogdan4Steaua18.03.2007 16:49

Putem spune ca George a devenit titular incontestabil la Ajax Amsterdam.

 

Victoria de azi conteaza foarte mult pentru suporterii lancierilor, chiar daca sansele la titlu sunt reduse in continuare(PSV are un avans de 5 puncte cu 5 etape inainte de finalul campionatului).

 

La ce meci splendid au facut azi lancierii, probabil ca echipa etapei in Olanda va cuprinde 4-5 jucatori de la Ajax, si in mod normal George este printre ei. ;)

***alex***18.03.2007 18:45

Imi pare rau ca nu am putut urmari acest meci spectaculos, ma bucur pentru Ogararu ca au reusit sa relanseze campionatul.

 

M-am uitat la meciurile pe care le mai iau cele 2 echipe si PSV are un program mai greut plus ca este calificata si sferturile Ligii.

I.N.Money01.04.2007 15:47

Ajax Amsterdam, la care George Ogararu a evoluat toate cele 90 de minute, a învins astazi acasa cu 3-0 pe Heracles Almelo, trecând pe locul 2, la trei puncte de liderul din Eredivisie, PSV Eindhoven.

Se pare ca nimeni nu il mai scoate pe George din primul 11 al celei mai titrate echipe din zona Beneluxului.

Wally01.04.2007 16:48

Spune-i asta si lui Piturca!

Bogdan4Steaua01.04.2007 22:43

George a fost din nou titular si integralist in meciul castigat cu scorul de 3-0 in fata celor de la Heracles Almelo.

Virgil05.04.2007 17:02

George Ogararu a devenit titular de drept în echipa Ajax-ului,judecând dupa numeroasele sale aparitii consecutive în primul 11.

axl2305.04.2007 17:12

O judecata dreapta. :D

c.ronaldo1705.04.2007 18:10

Nea Piti, Contra e titular din an in pasti la Getafe, iar Ogararu joaca la meciuri de gen PSV-Ajax...

Wally08.04.2007 08:10

George, George...ce mult ne lipsesti...:(

Bogdan4Steaua08.04.2007 14:28

George a fost din nou titular si integralist in meciul din deplasare cu RKC(scor 2-2). Lancierii se afla la doar 2 puncte de liderul PSV, cu 3 etape inainte de final.

Wally09.04.2007 12:51

Sper ca George sa-si adjudece primul titlu in campionatul Olandei...2 puncte in 3 etape de recuperat e realizabil...totul depinde doar de PSV...daca o sa castige tot Ajax isi ia gandul...dar in ultimele meciuri au cam pierdut tot...asa ca...Bafta, George!

Bogdan4Steaua19.04.2007 12:18

"Ten Cate: "Ogararu a fost omul nostru liber, care ne-a adus plusul dupa pauza"

 

Titular miercuri la Ajax, 3-1 pe ArenA cu RKC Waalwijk in semifinalele Cupei Olandei, George Ogararu s-a remarcat chiar la golul lui Mitea. A continuat superb actiunea "lancierilor", pasindu-i cu calciiul lui Perez, de aici mingea circulind pe traseul Sneijder - Mitea spre plasa oaspetilor. La sfirsit, antrenorul Henk ten Cate a declarat: "Dupa pauza am avut un om liber. A fost Ogararu, care ne-a adus plusul necesar"."

 

 

Sursa: GSP

valeryca19.04.2007 12:59

Cel mai bun fundas pe care l-a avut Steaua in ultimii ani si un jucator cu adevarat valoros care din pacate nu intra in gratiile "orgoliosului" domn Piturca.

Astristul22.04.2007 19:32

Ajax l-a monitorizat circa 3 ani pe Ogararu pana sa-l cumpere. Acuma joaca om de baza la Ajax, una din marile echipe ale Europei, iar Henk Ten Cate stie sa-l puna in valoare! Piturca are obsesiile lui cu Contra si din cauza asta nu il ia pe Ogararu. Daca s-a accidentat Contra il baga pe Badoi. Daca si Badoi s-a accidentat il baga pe Blay. Mai conteaza ca nu-i roman? Oricine e mai bun decat Ogararu, pare sa zica Piturca.

Bogdan4Steaua22.04.2007 23:03

George s-a accidentat in minutul 31 al partidei castigate de Ajax duminica impotriva celor de la Sparta Rotterdam. Sa speram ca nu e nimic grav.

 

Avem parte de o situatie inedita in campionatul Olandei: cu o etapa inainte de final, avem 3 echipe cu 72 de puncte fiecare: AZ Alkmaar, Ajax si PSV. Bafta George! Ar fi excelent sa iei titlul cu Ajax inca din primul an petrecut acolo.

 

Daca Alkmaar nu castiga in deplasarea de la Excelsior si Ajax castiga ultimul meci cu Willem II, trupa lui George si-ar putea trece in cont titlul.

 

ogauh3.th.jpg

 

Foto: Ajax.nl

c.ronaldo1723.04.2007 11:51

1.Cat e scrou in meciul direct dintre Alkaamar si Ajax?

2.Locul 3 in Olanda duce in preliminariile UCL?

forever_STEAUA23.04.2007 12:11

@c.ronaldo17

 

In Olanda NU conteaza scorul din meciul direct. In caz de egalitate se ia in considerare golaverajul...

Bogdan4Steaua25.04.2007 01:18

In ceea ce priveste golaverajul, avem:

 

Az Alkmaar + 53(81-28)

Ajax + 47(82-35)

PSV + 46(70-24)

 

Este practic imposibil ca Ajax sa remonteze handicapul la golaveraj, deci singura sansa ca lancierii sa ia titlul este ca Alkmaar sa piarda puncte in ultima etapa. Si PSV ar reprezenta o amenintare, in cazul in care trupa lui George castiga la diferenta de un gol, iar echipa din Eindhoven ar castiga la o diferenta de cel putin 3 goluri.

c.ronaldo1725.04.2007 10:49

Az campioana Olandei?! Bravo lor, cu atat mai mult cu cat cei de la PSV la un moment dat nici nu isi mai punea problema titlului, iar acum sunt pe locul 3.

 

Locul 3 duce in Liga?

bodanelu25.04.2007 13:34

George a declarat ca vrea sa-si incheie cariera la Steaua...

IONUTZ-CIPRIAN25.04.2007 14:35

Ca orice mare stelist crescut in Ghencea!

Astristul26.04.2007 12:18
Az campioana Olandei?! Bravo lor, cu atat mai mult cu cat cei de la PSV la un moment dat nici nu isi mai punea problema titlului, iar acum sunt pe locul 3.

 

Locul 3 duce in Liga?

Nu! Doar primele 2 locuri. E cam la fel cum o sa fie la noi la anul (adica locul 1 direct in grupe, iar locul 2 in turul 3 preliminar).

Bogdan4Steaua27.04.2007 03:46

In Olanda treburile sunt ceva mai complicate. Locul 1 merge direct in grupele UCL, iar locurile 2-9 joaca intr-un sistem play-off care determina ordinea exacta in clasament. La sfarsitul play-off-ului se stabileste ierarhia finala. Locul 2 merge in preliminariile Ligii Campionilor, iar locurile 3, 4 si 5 in Cupa UEFA.

Virgil27.04.2007 05:02

De o mai mare absurditate nu am auzit.

«1111213141521»