Am observat ca multa lume, inclusiv presa si comentatorii de pe National-Carbogazos TV au spus ca faultul lui Radoi a fost identic cu cel facut de Rada in meciul Rapid-Steaua. Nimic mai fals.
1. Daca in urma faultului lui Rada, Mirel s-a accidentat serios si a stat mai multe saptamani, in meciul cu Vaslui nu s-a intamplat acelasi lucru, jucatorul vasluian nesuferind nici o accidentare.
2. Chiar daca Radoi a atacat cu ambele picioare, nu a facut-o direct pe tibia adversarului si nu a intrat cu talpa(pe reluari se vede cum a lasat crampoanele in pamant cand a facut alunecarea). De altfel, nici nu e 100% ca a fost contact.
Nu vreau sa fiu subiectiv, Radoi nu trebuia sa faca acel gest, dar s-a exagerat prea mult si parerea mea este ca nu merita rosu, iar comparatia cu fault-ul lui Rada este deplasata. Nu spune nimeni ca Radoi e usa de biserica, dar capitanul are o rautate in joc care de multe ori este benefica pentru echipa. Important e sa nu se lase cu faulturi grave.
