Mihai Stoichita despre Radoi, in Adevarul:
"Fãrã Rãdoi, Steaua ar arãta absolut la fel. Au mai plecat și alți jucãtori buni și nu s-a schimbat mare lucru la echipã. Rãdoi nu este și nici nu poate fi emblema Stelei, atâta timp cât nu va obține mari performanțe cu echipa. Jucãtori emblemã ai Stelei sunt Marius Lãcãtuș ori Adrian Ilie, în niciun caz Mirel Rãdoi, așa cum antrenori emblemã sunt Emerich Ienei și Anghel Iordãnescu, nu Mihai Stoichițã".

