FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mirel Radoi

«1313233343544»
Fan FC Steaua27.12.2008 16:20

Dupa cum va spuneam...valorea lui Radoi e doar pe foaie...pe teren e dezastru ca jucator... mereu cand apare ceva rau despre el, apare mitica, apare Hagi, sau cineva, sa zica ca e jucator mare si ca ar valora muuuulte milioane....

 

Ia sa vedem..

Rãdoi spune cã valoreazã 6 milioane de euro..

Giovanni Becali: "Dacã Rãdoi nu a plecat la 24 de ani, acum e mult mai greu"

Rãdoi: "Îmi doresc un transfer în 2009, dacã nu, probabil cã nu voi mai pleca niciodatã"

Mourinho a anunțat cã Inter nu mai face transferuri. Rãmâne Rãdoi la Steaua?

Rãdoi: "Cred cã voi mai juca fotbal la nivel înalt vreo 3-4 ani"

Dorinel Munteanu: "În acest moment, Rãdoi este de neînlocuit"

Dorinel Munteanu: "ªtiam mai demult cã Rãdoi vrea sã plece, el considerã cã și-a fãcut treaba"

Mirel Rãdoi: "Principalul meu obiectiv? Sã mã transfer!"

Rãdoi: "Mi-am dorit foarte mult sã ajung la Inter"

Mirel Rãdoi, pe prima paginã din Corriere dello Sport (EFECTUL PRESEI DIN Romania)

Giovanni Becali: "Transferul lui Rãdoi poate fi fãcut la iarnã sau în vara viitoare"

Gigi Becali: "Transferul lui Rãdoi la Inter Milano este ca și rezolvat"

Jose Mourinho s-a întâlnit astãzi cu Rãdoi!

Gigi Becali: "Voi discuta cu Mourinho despre transferul lui Rãdoi"

 

 

ETC ... De ce nu se vorbeste la fel de mult si despre alt jucator de la Steaua? Deh, asa se fac afacerile ... presa-i sufla-n cur sa-l umfle, apoi daca e umflat asa, ajunge si prin alte ziare, apoi vin alte echipe sa-l vada... si cum vine cineva de la o echipa, apare in ziar...Radoi ajunge la Milan..Radoi ajunge la mama naibi... aia vin sa-l vada, si n-au ce..un jucator mediocru..apoi pleaca...si apare in ziar "Radoi a ratat transferul" .. si baga si o d-aia romaneasca "din cauza pretului prea mare cerut de oier" ...

 

mai nou:

Dragomir: "Dacã Rãdoi se nãștea în Franța, valora 25 de milioane de euro"

 

Cate laude d-astea au aparut? SUTEEEEE ...

Cate oferte de transfer a avut Radoi? zeci

 

E umflat cu valoare...ca un balon...oricum nu pleaca, pentru ca stie ca e cartof....si s-ar face de ras...

bodanelu27.12.2008 16:42

@fan Steaua, doar o intrebare... pe tine te multumeste ceva?

Fan FC Steaua27.12.2008 16:46

@bodanelu

 

La ce te referi?

bodanelu27.12.2008 16:52

pai de cand esti pe site-ul asta critici tot, dar tot legat de Steaua. nu te-am vazut sa zici un cuvant bun...

Fan FC Steaua27.12.2008 17:03

Merita ceva laudat in aceasta perioada? Ma multumeste doar evolutia lui Zapata...un jucator care mi-a placut de cand a venit la Steaua.

 

Dar cum sa laud niste jucatori paraleli doar pentru ca sunt "stelisti" ? Aia sunt stelisti doar cu buzunarul, nu si cu inima sau sufletul... Asemenea jucatori nu merita laudati, iar evolutia echipei in ultimul timp, si atitudinea unor jucator alunga orice posibila lauda din partea unui om realist.

 

Lasa, nu le mai purta tu de grija, ca au buzunarul destul de mare..incap si bani, incap si critici...

 

Fotbalul s-a transformat intr-o afacere, iar astfel de curve de lux aka. jucatori, trebuie sa dispara... Noi, suporterii, am ajuns sa-l platim pe Becali sa ne arate niste curve de lux care iubesc cu buzunarul... daca se dedicau Stelei cum o face Ogararu, cum o face Nicolita, si cum o face Zapata, chiar daca e strain, Steaua merita laudata..chiar daca mai pierdea...

 

L-am laudat pe Nicolita, pentru ca merita...am mai laudat jucatori...mi-am exprimat parerea despre Steaua...vreau bine la echipa, vreau performanta, nu vreau numai iubire...cu iubiri d-astea si aparand unii jucatori doar pentru ca sunt pupati in cur de presa, ne paste retrogradarea cum pasc oile lui Becali...

 

PS: Poza de la semnatura ta seamana cu emblema de la câinamo

Adrian27.12.2008 17:41
pe tine te multumeste ceva?

 

Iertati-ma ca ma bag in discutia asta dintre voi doi.

Dar am si eu o intrebare.

 

Ce lucru de la Steaua ar trebui sa ne multumeasca in zilele astea?

Robinson Rufay Zapata27.12.2008 18:28

toate ar trebui sa ne faca sa fim multumiti , avem antrenor care demisioneaza ca nu a reusit sa faca nimic la Steaua , dar revine sa o cufunde de tot , avem patron care desi cred ca are bani nu are minte si tot ceea ce face , face prost...

SteauaB27.12.2008 19:42

Fan FC Steaua//

 

Hai ca esti prea dur cu Radoi. Ai dreptate, este un jucator mediocru, insa nu este jucator varza asa cum zici tu. A facut mult pentru Steaua....si merita tot respectul.

 

 

Romania, in timp 10 ani, n-a scos ceva remarcabil(Chivu si Mutu, nici ei nu sunt mari jucatorii). Poate doar Alin Stoica, care intra-devar, la doar 16 ani facea instructii cu cei de la Real Madrid..Altfel, Romania n-a scos, fiindca talentul practic, s-a dus. Juniorii talentati au disparut din Romania, si ne-a ramas copii manelisti si copii drogatii. Eu nu cred ca Florentin Matei e noul Hagi, eu nici nu cred ca e noul Dica...

 

Bogdan Stancu dupa 4 goluri la Unirea, ajuns sa fie poreclit noul Ilie...Si pac, Steaua a cazut in capcana..

 

Din pacate, Bogdan Stancu reprezinta cam 90% din juniorii romanii de ziua de azi... Fara talent, fara technica si fara ABC:ul fotbalistic....

Fan FC Steaua27.12.2008 19:58
Din pacate, Bogdan Stancu reprezinta cam 90% din juniorii romanii de ziua de azi... Fara talent, fara technica si fara ABC:ul fotbalistic....

 

Ai dreptate! Nimic de comentat, nimic de contrazis..purul adevar.

 

Ce sa le faci...au invatat fotbal la FIFA 2000...

c.ronaldo1727.12.2008 20:28
De ce nu se vorbeste la fel de mult si despre alt jucator de la Steaua?

 

Exact. De ce Ronaldinho a ajuns cunoscut in lume abia dupa ce a inceput sa devina super-jucator? De ce Messi este atat de mediatizat in presa? De ce C.Ronaldo apare in fiecare zi in presa britanica? Oare nu pentru ca sunt cei mai buni jucatori?

Adrian27.12.2008 20:45

Prieteni, nu va suparati, dar nu prea stiti ce vorbiti.

 

Vad aici cum isi dau unii cu parerea cum ca Radoi e jucator slab.

FALS!

 

In momentul de fata, cu inca 2 jucatori ca Radoi, Steaua ar defila in campionat.

 

Doua lucruri trebuie remarcate la Radoi:

1. E un jucator care face diferenta(cand el joaca bine, de cele mai multe ori toata echipa joaca bine iar cand el greseste, de cele mai mult e ori e decisiv)

2. Joaca bine pe mai multe posturi.

 

Nu e usor sa faci asta.

 

Si nu va mai luati de el ca a vandut meciuri si alte prostii.

Radoi a fost implicat in "Valiza" pt ca e capitanul Stelei.

Nu ai cum sa stai langa becalii si sa nu te murdaresti. Trebuie sa intelegeti asta.

La fel cum trebuie sa intelegeti si faptul ca, cu siguranta, Radoi nu a mers la becalii sa ii zica sa dea bani u-istilor.

 

Cat despre ceilalti tineri jucatori de care vorbiti, trebuie sa stati si sa priviti intai intreaga situatie.

Nu va luati de Stancu pt ca nu e vina lui ca a ajuns in forma in care a ajuns.

 

Baiatul a pornit in vara intr-o forma superba. A dat goluri la nationala de tineret si si la Steaua, in amicale.

Dar nu a prins primul 11 niciodata datorita lui Lacatus.Si cand l-a prins, l-a prins ca mijlocas ofensiv, nu atacant.

Stancu e un atacant de acelasi profil ca si Danciulescu. Ii plac pasele lungi care sa ii puna in evidenta viteza, ii plac pasele pe jos, ii place sa stea cu fata la poarta, ii place sa finalizeze.

Cand tu il pui sa stea cu spatele la poarta si sa devieze mingi, il distrugi.

 

Asa s-a intamplat si cu el.

A fost in forma, nu a fost folosit, cand a fost folosit a fost pus unde nu trebuia si incet, incet a intrat intr-o forma foarte proasta. Asa distrugi un atacant.

Asa s-a intamplat si cu Badea, atacant de acelasi profil.

Pe vremea lui Oli dadea goluri pt ca juca cu fata la poarta. Lacatus l-a facut insa pivot.

Si asa a ajuns in grecia.

c.ronaldo1727.12.2008 20:48

Bai Adriane, cand sa citesc si eu un post cu placere de-al tau ai dat-o cu muci-n fasole la ultima parte. :wall:

bodanelu27.12.2008 21:43
Merita ceva laudat in aceasta perioada?

 

PS: Poza de la semnatura ta seamana cu emblema de la câinamo

nu, nu merita sa lauzi nimic. Pentru ca asta nu este Steaua noastra.. este Steaua lu` Becali.

Legat de curve de lux, arata-mi o echipa in lume unde toti jucatorii sunt dedicatii 100% echipei. Da, exista echipe unde jucatorii stiu cu adevarat ce inseamna fanii, simt care o parte din jucatorii stelisti nu-l au. Nu au respect.

 

Poza este un semn de interzis peste o goarna.

 

Ce lucru de la Steaua ar trebui sa ne multumeasca in zilele astea?

Suporterii. O parte!

 

Baiatul a pornit in vara intr-o forma superba. A dat goluri la nationala de tineret si si la Steaua, in amicale.

Dar nu a prins primul 11 niciodata datorita lui Lacatus.Si cand l-a prins, l-a prins ca mijlocas ofensiv, nu atacant.

Stancu e un atacant de acelasi profil ca si Danciulescu. Ii plac pasele lungi care sa ii puna in evidenta viteza, ii plac pasele pe jos, ii place sa stea cu fata la poarta, ii place sa finalizeze.

Cand tu il pui sa stea cu spatele la poarta si sa devieze mingi, il distrugi.

Pe vremea lu` Oli era un Bostina sau un Dica care pasau. Tu ai zis-o in alt post. Acum nu mai exista pasatorul. Deci, cum sa-l ajute pasele pe jos, cu fata la poarta, cand ele nu exista?

 

PS: suntem pe topicul dedicat lui Radoi. Sa lasam discutiile despre altii. Considerati ca nu mai raspund la alte discutii decat legate de Radoi, pe acest topic.

mountytoma27.12.2008 22:49
Prieteni, nu va suparati, dar nu prea stiti ce vorbiti.

 

Vad aici cum isi dau unii cu parerea cum ca Radoi e jucator slab.

FALS!

 

In momentul de fata, cu inca 2 jucatori ca Radoi, Steaua ar defila in campionat.

 

Doua lucruri trebuie remarcate la Radoi:

1. E un jucator care face diferenta(cand el joaca bine, de cele mai multe ori toata echipa joaca bine iar cand el greseste, de cele mai mult e ori e decisiv)

2. Joaca bine pe mai multe posturi.

 

Nu e usor sa faci asta.

 

adriane, Radoi AR PUTEA FI un jucator bun, daca nu ar juca atat de prost. noi stim ce ar putea juca el, din amintiri, dar din pacate nu mai joaca de mult timp asa. el nu mai face diferenta decat in favoarea adversarului Stelei, iar acele mai multe posturi pe care joaca sunt doar doua. la meciul cu urziceniul desi trebuia sa joace fundas dreapta, numai pe acolo nu a stat. ca el e Radoi, joaca unde vrea muschii lui. si pentru ca el e Radoi, nimeni nu are curajul sa spuna ca gafele lui Radoi au costat Steaua mai mult decat gafele lui Carlos! mult mai mult! rosenborg, Dinamo, norvegia, etc

 

va intrebati de ce scriu ziarele numai de Radoi? numai de Mutu?

 

eu stiu de unul Cristea, fost la Sportul Studentesc cu multi ani in urma, care dupa meci chema ziaristii de la (ziarul) "sportul" si le platea mese zdravene la restaurant, iar a doua zi cand citeai cronica meciului ziceai ca a jucat ca maradona. asa i-a pacalit si pe Dinamo, care l-au transferat pentru a constata ca e o fleasca de jucator!

 

eu sunt sigur ca

- Mutu da bani la ziaristi si mai ales lui Dragomir, bani pentru care Dragomir il sustine oriunde si oricand pe prizant

- Mutu nu e singurul care face asta, iar Radoi il admira pe Mutu si deci s-ar putea sa il si copieze

- ziaristii din tara asta sunt mai corupti chiar si decat judecatorii si politicienii!

 

redondo27.12.2008 22:59

@mountytoma.....bravo...asa e

Adrian27.12.2008 23:31

Greselile lui Radoi le puteti numara la degetele de la o mana.

De asta le stiti toti atat de bine.

 

Vad ca tot vorbiti despre forma lui de altadata.Pai nu inteleg ce vreti?

Vi se pare ca Goian joaca la fel de bine ca anul trecut?

Cate goluri a dat pt Steaua in acest sezon?

Da' Banel? Joaca la fel de prost ca anul' trecut?

Da' Zapata, la fel de bine?

 

Exista perioade bune si rele in viata oricarui jucator.

Diferenta intre Radoi si restul e faptul ca la el perioadele rele sunt foarte scurte.

Omul are 28 de ani si a trecut prin n operatii la picioare.

Toate aceste operatii au fost facute pt ca omul s-a accidentat pe terenul de fotbal, in meciuri de fptbal, pt Steaua si pt nationala Romaniei.

 

Nu s-a rupt ca si Chivu pe nu stiu ce trepti si nici nu e alb la nas ca anumiti oameni pe care nasii lor ii fac "jucatorul anului" in fiecare an.

 

Radoi joaca bine pe 2 posturi.

2 nu e un numar mare dar e cu 50% mai mare decat numarul de posturi pe care pot juca la fel de bine 90% din fotbalistii din lumea asta.

Pe mutulica l-a mutat Piturca de la pomanagiu la extrema si l-a terminat.

 

Pai daca Radoi da bani la presa sa scrie doar lucruri bune despre el, de ce scriu astia lucruri rele?

De ce e acuzat tot timpul ca schimba antrenori sau ca da afara jucatori?

De ce a zis nu stiu care ca isi bate joc de sora-sa?

 

Astea sunt presupusuri fratilor.

La fel ca asta:

 

Radoi il admira pe Mutu

 

Mutulica o fi idolul lui Radoi.Cand Radoi era mic, voia sa ajunga la fel de mare si de alb la nas ca si mutulica.

 

Radeti si bateti-va joc cat vreti voi de Radoi dar, pana una, alta, in acest sezon a fost cel mai bun stelist.

redondo27.12.2008 23:36

@Adrian

Tu spui lucruri frumoase,dar pana la urma e o kestie de parere. Eu chiar cred ca e umflat de presa deoarece il vad pe teren ca desi vrea mult,joaca slab.Eu nu stiu unde ai vazut tu sa fie Radoi cel mai bun stelist in acest sezon....bine,e greu de spus ca a jucat vreunul bine in aceasta jumatate de sezon.Dar la tine...prea vorbeste mai mult stelismul din tine decat ratiunea in acest caz.

Adrian27.12.2008 23:44

Pai stiu mai Redondo ca e o chestiune de pareri.

Parerea ta se trage din niste povesti auzite de la niste jucatori de la dinam0, jucatori care nu au boala pe Radoi(s-a vazut cum a incercat margaritescu sa il rupa acum o saptamana la meciul ala amical de la pitesti. Se vede ca sunt prieteni buni si ca cei de la dinam0 il respecta pe Radoi si deci, cand vorbesc despre el, vorbesc doar adevaruri. Atat il respecta margaritescu de mult pe Radoi ca mai, mai l-ar fi scuipat in fata.) si e, asadar, cea mai corecta.

 

Parerea mea vine de la simpla vizionare a meciurilor in care a jucat Radoi.

Mai ales in ultimele 2-3 luni, cand ofensiva Stelei soma, s-a vazut ce stie Radoi. Nu am castigat meciuri, dar macar nici nu le-am pierdut pe toate.

 

Ca a jucat fundas sau inchizator, Radoi si-a facut treaba.

 

Imi pare rau, acum, ca el nu joaca atacant si nu iasa asa de mult in evidenta.

Dar ce sa ii faci?!

De aia castiga Cristiano Ronaldo n milioane de euro pe an si Rio Ferdinand doar vreo 5-6.

redondo27.12.2008 23:50

Faza cu Margaritescu e doar un subiect de stiri pentru o saptamana....nu e nici un razboi cu Dinamo aici.Se mai duc reporterii...ii mai imbraca pe straini in Mos Craciun...mai fabrica o stire...Despre caracterul lui pana la urma nu-mi pasa....dar pe teren mie mi se pare slab,iar aici nu am nevoie sa-mi bage altii ceva in cap.

PS Esti naiv daca tu chiar crezi ca fotbalistii se urasc intre ei precum suporterii.Ce ura am mai baga si noi cu dinamovistii daca am castiga si noi mii de euro...

MoWeed27.12.2008 23:59

Din pacate multi au ajuns sa-l vada pe Radoi un jucator slab doar pentru faptul ca nasul lui e Jiji.

redondo28.12.2008 00:01
Din pacate multi au ajuns sa-l vada pe Radoi un jucator slab doar pentru faptul ca nasul lui e Jiji.

Poate,desi pentru mine nu are asta nici-o legatura.

SteauaB28.12.2008 00:43
Din pacate multi au ajuns sa-l vada pe Radoi un jucator slab doar pentru faptul ca nasul lui e Jiji.

 

Nu este un jucator slab, insa nu este nici un jucator "de Real Madrid". Este un jucator de Liga lui mitica, si cam atit.

mountytoma28.12.2008 08:48
Parerea mea vine de la simpla vizionare a meciurilor in care a jucat Radoi.

Mai ales in ultimele 2-3 luni, cand ofensiva Stelei soma, s-a vazut ce stie Radoi. Nu am castigat meciuri, dar macar nici nu le-am pierdut pe toate.

Ca a jucat fundas sau inchizator, Radoi si-a facut treaba.

Imi pare rau, acum, ca el nu joaca atacant si nu iasa asa de mult in evidenta.

 

parerea mea vine tot din vizionarea meciurilor, si nu la TV (stiu ca tu nu vezi meciurile Stelei la TV!), acolo unde iti arata aia ce vor ei si comentariile sunt partinitoare.

 

as fi cel mai bucuros ca Radoi sa fie asa cum zici tu, dar eu personal il vad pe Radoi mai mult cu ochii la arbitru, indeosebi la cel de linie (adversarul scapa spre poarta si Mirel ce face? ridica mana sa ceara offside :wall: )

 

si eu as vrea ca Mirel sa joace cat mai departe de poarta noastra, asa nu va mai da asa multe pase de gol adversarilor :-)

Adrian28.12.2008 10:48
Faza cu Margaritescu e doar un subiect de stiri pentru o saptamana....nu e nici un razboi cu Dinamo aici.Se mai duc reporterii...ii mai imbraca pe straini in Mos Craciun...mai fabrica o stire...Despre caracterul lui pana la urma nu-mi pasa....dar pe teren mie mi se pare slab,iar aici nu am nevoie sa-mi bage altii ceva in cap.

PS Esti naiv daca tu chiar crezi ca fotbalistii se urasc intre ei precum suporterii.Ce ura am mai baga si noi cu dinamovistii daca am castiga si noi mii de euro...

 

Faza cu Margaritescu nu e subiect de stiri.Faza cu Margaritescu am vazut-o live.

 

Si hai sa iti zic eu ceva.

Tu esti cel naiv daca chiar crezi ca in ziua de azi fotbalistii, chiar si cei din aceeasi echipa, sunt prieteni.

 

Oare Ganea cand i-a rupt piciorul acelui scotian a avut cele mai bune intentii in cap?

Sau Rada, cand vede ca Ghionea e folosit titular desi gafeaza in continuu, crezi ca se roaga pt el sa isi revina?

 

Normal ca Margaritescu nu e prieten cu Radoi si normal ca il uraste.

Gandeste-te doar ca Radoi a fost titular pe postul de inchizator la nationala la euro.Rezerva lui era chiar margaritescu.

 

In ziua de azi nu mai merge cu prietenii din astea.(doar in cazuri speciale ca Dica si Coman, prieteni de o viata de la pitesti) In ziua de azi totul e pe bani si, cand castiga unul, celalalt pierde de obicei.

 

Si in anii 90 era la fel.

Ganditi-va numai cat de greu se intra in nationala Romaniei atunci. Trebuia sa pice un membru al generatiei de aur ca sa poata intra un om nou. Si si intre membrii generatiei de aur erau probleme.

Hagi si Dorinel de exemplu.

 

Notiunea de "Fair play" a fost lasata pe undeva prin anii 80.

 

SteauaB

Daca vrei jucatori de Real Madrid, uita-te la Real Madrid.

E o copilarie sa ceri jucatori de Real Madrid la Steaua in conditiile in care fotbalul romanesc e acolo unde e.

 

Mountytoma

Dar cand scotea goluri ca si facute din picioarele adverarilor era bun?(in meciul cu Lyon din franta a scos vreo 3 goluri ca si facute.Nu ca ar fi ajutat, dar totusi...)

Incercati si voi sa fiti mai realisti si sa nu cereti imposibilul.

Si Cannavaro a dat-o in bara in fata lui Messi.

mountytoma28.12.2008 11:13
Dar cand scotea goluri ca si facute din picioarele adverarilor era bun?(in meciul cu Lyon din franta a scos vreo 3 goluri ca si facute.Nu ca ar fi ajutat, dar totusi...)

Incercati si voi sa fiti mai realisti si sa nu cereti imposibilul.

Si Cannavaro a dat-o in bara in fata lui Messi.

 

cand scotea goluri ca si facute facea ccea ce trebuia sa faca. Radoi nu e un jucator slab, e un jucator bun (nu insa un mare jucator) care insa joaca prost de cam prea multa vreme. nu ii cer imposibilul, ii cer sa joace ce juca tot el candva, si eventual un pic mai bine, ca doar e in legea firii sa vrei mai mult si mai bine, nu?

 

si mai am o intrebare: cum e sa spui despre tine insuti ca valorezi x milioane de euro? eu zic ca e cel putin jenant, dar in orice caz e definitoriu pentru actualul Mirel Radoi, finul lui Becali...

«1313233343544»