FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mirel Radoi

«1303132333444»
mountytoma07.11.2008 09:53
Nu il mai scoateti pe Radoi tap ispasitor. Nu a fost printre cei mai buni aseara, dar nu a jucat dezastruos. Uitati-va la Semedo, Szekely, Arthuro, Dayro...

 

Macar Mirel pune osul... cine nu munceste, nu greseste. Prefer sa vad greseli din partea lui Radoi decat sa vad indolenta lui Dayro sau Arthuro.

 

Mirel PUNEA osul. acum joaca de zici ca e balerina. si repet, el e cel ce trebuie sa traga echipa dupa el, IN SUS, nu in jos. ca in jos avem Dayro, avem Semedo, am avut Banel... uitati-va la Banel, criticile l-au ajutat, acum a ajuns unul din primii trei fotbalisti ai Stelei dupa parerea mea.

 

uitati-va din nou la golul 2 al lui Lyon. Mirel era plecat pe la jumatea terenului, in lateral, sa il cotonogeasca pe Juninho (ca prin fotbal nu putea sa ii dovedesca ca el e mai tare), urmat indeaproape de tiago, alt cocos pus sa-i dea la gioale brazilianului. care brazilian s-a ferit de amandoi si mingea a juns la ala care a patruns pe mijloc, de unde lipseau cei doi cocosi, a ajuns la 16 m fata in fata doar cu zapata care NU POATE APARA SINGUR o poarta de 7 metri! am fost portar si de fotbal, si de handbal si credeti-ma e greu si cu poarta de handbal singur cu adversarul, daramite la fotbal!

 

depinde la ce pune osul Mirel, si cum il pune. orice ati zice, nu mai e Mirel care era odata!

 

PS pe arthuro chiar nu il putem condamna pentru jocul cu Lyon. in cele cateva minute nici nu a apucat sa alerge cat Zapata! pe Dayro insa da, a avut doua sanse mari, Semedo si szekely intr-adevar au fost zero

Annie07.11.2008 16:47
cine da atatia bani pe un jucator care nu face marcaj in propriul careu dar e cu mainile pe sus sa ceara offside sau fault in atac? doar un prost ca Becali, dar nici ala nu da bani multi. mai bine o da pe nevasta-sa in leasing imobiliar decat sa dea bani multi...

 

il urasc de doua ori mai mult pe Radoi pentru ca l-am vazut pana si pe zapata, plonjand fara sanse de a ajunge mingea la un gol al francezilor, dar avand o mana ridicata sa ceara offside! e contagioasa chestia asta...

 

Radoi mi se pare ca nu e la fel de bun ca inainte..sper sa-si revina:) :steag_cruce_invers:

JDERUL07.11.2008 16:53

Poate nu este cea mai fasta perioada prin care trece Mirel.Olipsa de forma poate aparea in viata oricarui sportiv dar, spre deosebire de altii,Mirel ,,pune osul".De aici si pana la a-l acuza de rea vointa insa...e cale lunga.

Blackzie07.11.2008 23:19

@JDERUL

 

Ai mare dreptate.. Sa speram ca va trece de aceasta perioada proasta a lui.

 

 

Nu mai cita in intregime postarea anterioara

mountytoma13.11.2008 11:15

"Este o onoare pentru mine sa joc pentru acest club, sa port acest tricou si sa apar culorile Stelei. Cand vin la stadion mi se face pielea de gaina. Trebuie sa muncesc pentru echipa, este mai mult decat un club, este o legenda in Romania" a spus Radoi, citat de site-ul UEFA.com

 

daca nu-si revine si Radoi la forma din zilele lui bune, s-ar putea ca Steaua sa ramana DOAR o legenda!

 

mai zice Mirel ca "nici in 10 ani nu trecem de grupele CL". asta e ca "invatatorul" care le zice elevilor de clasa I ca degeaba invata, ca oricum nu le foloseste la nimic in viata! pai daca nici Mirel nu crede ca putem trece de grupe, ce sa mai zicem de alde arthuro, sau Semedo? Semedo cred ca e pur si simplu ingrozit ca are de jucat in Liga Campionilor!

 

un alt Mirel ar fi spus 'trebuie sa mancam jar, si la antrenamente si la meciuri, caci trebuie sa trecem de grupele CL!" dar nu mai e Mirel ala... acum e gazela, balerina, pianist...

nemilosul24.12.2008 22:18

Mirel Rãdoi se plânge cã numãrul jucãtorilor din lotul Stelei care "pun osul" este tot mai mic și spune cã majoritatea fotbaliștilor transferați în ultimul timp de formația din Ghencea au drept singur scop sã se remarce în mod personal. Fãrã sã dea nume, cãpitanul "roș-albaștrilor" lasã sã se înțeleagã cã fotbaliștii strãini din lotul vicecampioanei pun interesele echipei sub cele personale.

 

"Din pacate sunt mulți `pianiști` la Steaua, dar nu știu cât de mult mai putem sã cãrãm noi pianul. S-ar putea sã îl scãpam și sã i se rupã clapele. Suntem din ce în ce mai puțini care carã pianul și mulți care vor sã cante. Sunt fotbaliști noi care vin și valoreazã mult, dar care nu aratã nimic", a spus Rãdoi la gsptv.

 

din nou printisorul radoi ne arata viziunea lui si a nasului din loja asupra fotbalului

 

ne explica printisorul cum saracutu de el impreuna cu alde ov Petre,Lovin,Banel,Ghionea,p.Marin,arthuro ....au carat pianu si ca nu stiu cat o sa mai reziste....mai mai ca mi se rupe sufletul de saracutii de ei ca asa de bine l-au carat incat au luat 20 de goluri in Liga de la niste FOTBALISTI nu incarcatori-descarcatori ca ei

 

cam cati incarcatori-descarcatori ar dori finutu Radoi din moment ce in toate meciurile am jucat cu cel putin 2 inchizatori deci 6 jucatori defenzivi daca mai punem pe zapata si Banel sunt 8 jucatori care nu au treaba cu poarta mai punem o zi proasta a maestrului Lacatus si jucam cu 3 inchizatori se fac 9 daca mai joaca un alde Stancu si arthuro(care numai pianisti nu sunt) mai ramanem cu Dayro!!!!deci vina celor 50 de goluri luate anul asta o poarta in viziunea finutului :Dayro moreno pentru ca nu face faza defensiva...

 

finu iar revine la prostul obicei dinaintea accidentarilor:multa vorba putin fotbal

 

mai bine ar lasa aranjatul meciurilor,blamarea coechipierilor,schimbarile de antrenor,transferurile la nu stiu ce super echipe ale europei si ar juca fotbal...ca daca aveam un management competent el cu gura lui mare ar fi zburat direct la buzau

Fan FC Steaua25.12.2008 15:32

Ii doresc sa ajunga la Terek Groznîi impreuna cu tovarasii lui de blat: Florin Lovim si Pietre Marin

mountytoma26.12.2008 13:18
finu iar revine la prostul obicei dinaintea accidentarilor:multa vorba putin fotbal

 

mai bine ar lasa aranjatul meciurilor,blamarea coechipierilor,schimbarile de antrenor,transferurile la nu stiu ce super echipe ale europei si ar juca fotbal...ca daca aveam un management competent el cu gura lui mare ar fi zburat direct la buzau

 

din pacate, numai gura a mai ramas de el. acum cu stenogramele si-a cam taiat craca de sub picioare, daca nu se transfera sigur va fi suspendat pentru afirmatii nedovedite. si cu asta, s-a cam terminat cariera lui de jucator. o pauza de sase luni i-ar fi fatala, mai ales dpv al salariului!

 

felicitari "nemilosului", uite ca nu sunt singurul care a vazut ca Radoi a ajuns demn de gloria buzau :-)

c0rLe0n326.12.2008 16:28

Mirel Radoi trage in dupa el toata echipa..fare el Steaua e moarta... :hooray:

Fan FC Steaua26.12.2008 18:24
Mirel Radoi trage in dupa el toata echipa..fare el Steaua e moarta... :hooray:

 

Il confunzi cred ... Steaua o va duce mult mai bine fara el .... sper sa se care in curand...

c.ronaldo1726.12.2008 18:36

Bine, in Romania un jucator daca azi joaca prost poate sa aiba si trecutul lui Hagi ca tot este huiduit de public. Din pacate asta tine de sistemul romanesc handicapat. Ni se potriveste cel mai bine zicala "hotul striga hotii".

nemilosul26.12.2008 21:24
Bine, in Romania un jucator daca azi joaca prost poate sa aiba si trecutul lui Hagi ca tot este huiduit de public. Din pacate asta tine de sistemul romanesc handicapat. Ni se potriveste cel mai bine zicala "hotul striga hotii".

daca ar exista un singur om care intr-un 1 min mi-ar spune 5 meciuri bune facute de Radoi in decursul carierei jur ca nu as mai spune nimic de aceasta "legenda" a Stelei

 

mie nu mi-a placut niciodata fotbalistul Radoi dar mai ales omul Radoi...tare mult mi-as dori sa il vad la o echipa de afara unde nu mai e finu daca o sa se impuna in vestiar si pe teren sau o sa se intoarca cum prevad eu ca Dica cu coada intre picioare(sa speram ca pana atunci nu o sa mai fie ciobanul sa il primeaca inapoi)

bodanelu27.12.2008 00:06

@nemilosul

 

Radoi a fost cel mai bun de pe teren in urmatoarele meciuri:

Craiova - Steaua 0 - 0 cu nota 8.69

Steaua - Timisoara 2 - 2 cu nota 8.06

Otelul - Steaua 2 - 0 cu nota 5.07

Steaua - Galatasaray 1 - 0 cu nota 9.63

Sportul 1-2 Steaua cu nota 9.08

FCM Bacau 0-2 Steaua cu nota 8.71

Steaua 2-0 CFR Cluj cu nota 8.85

Gloria - Steaua 1-0 cu nota 6.26

Steaua - Middlesbrough 1-0 cu nota 9.17

Hertha 0-0 Steaua! cu nota 8.89

Steaua 3-0 Halmstad! cu nota 9.37

Jiul 1-2 Steaua! cu nota 8.60

Steaua 4-1 Sportul! cu nota 9.18

Rapid 0-0 Steaua! cu nota 8.57

Steaua - FCM Bacau 1-0 cu nota 8.29

Poli Iasi 0-1 Steaua cu nota 8.07

Rapid 2 - Steaua 0-0 cu nota 6.89

Valerenga - Steaua 0-3 cu nota 9.30

Shellbourne - Steaua 0-0 cu nota 8.33

Steaua - Dinamo 1-0 cu nota 8.78

Gloria Bistrita - Steaua 0-2 cu nota 8.24

Apulum - Steaua 1-1 cu nota 6.91

Poli Aek - Steaua 1-1 cu nota 8.19

Parma - Steaua 1-0 cu nota 8.42

Dinamo - Steaua 0-1 cu nota 9.15

Steaua - Farul 2-2 cu nota 7.88

Craiova - Steaua 1-1 cu nota 7.51

Steaua - FC Arges 4-0 cu nota 8.71

Brasov - Steaua 0-1 cu nota 8.03

Farul - Steaua 2-1 cu nota 8.18

FCM Bacau - Steaua 0-0 cu nota 8.01

Steaua - Liverpool 1-1 cu nota 9.31

National - Steaua 0-1 cu nota 8.23

Steaua - Gloria 4-1 cu nota 8.50

FC Arges - Steaua 0-0 cu nota 7.69

Chimia Craiova - Steaua 0-4 (Cupa) cu nota 7.82

Steaua - Poli 2-0 cu nota 8.02

Ceahlaul - Steaua 1-0 cu nota 7.51

Bacau - Steaua 0-1 cu nota 7.31

Steaua - Astra 1-0 cu nota 8.79

Steaua-Dinamo 0-3 cu nota 6.11

UTA - Steaua 2-0 cu nota 6.04

Steaua - Ceahlaul 0 - 0 cu nota 7.55

Craiova - Steaua 3-1 cu nota 6.38

 

Asadar, Radoi a fost omul meciului in 44 meciuri

Radoi nu a fost in nici un meci cel mai slab de pe teren

 

statistici luate de AICI

Fan FC Steaua27.12.2008 00:18

@bodanelu

 

a fost votat cel mai bun numai pt ca "este capitanul" si atunci nu se stia ca face blaturi si balbla...oricum ca fotbalist e cam de buzau..

nemilosul27.12.2008 06:27

@bodanelu

 

daca ai sti cate fetite lesinate dupa Radoi perinda siteul asta te-ai minuna

 

imi amintesc si acum ca dupa meciul cu rosenborg cand ne-a facut praf ,era al 2 lea ca nota luata pentru "daruire si sa il incurajam"

 

sunt irelevante dupa parerea mea

bodanelu27.12.2008 07:54

Radoi este capitanul Stelei. Trebuie sa i se recunoasca si calitatile si meciurile bune dar si defectele si meciurile proaste. Cum eu imi amintesc acum meciul cu rapid, 3-3 cand i-a pasat lu` niculae.

mountytoma27.12.2008 12:21

din cele 44 meciuri cand a fost cel mai bun din echipa, 9 meciuri au fost pierdute! si inca pe atatea egaluri, cu echipe jenante. in plus, a fost cel mai bun si cu note de 5 si 6, deci oricum nu e ceea ce ar trebui si ar putea fi.

Fan FC Steaua27.12.2008 12:58

Are dreptate nemilosul... majoritatea voturilor in toate meciurile sunt date de copii si de fete/femei "indragostite" de un jucator anume... La fel cum e votat Toja de copiii care au ramas impresionati de la un dribling, la fel e si Radoi votat..pentru ca e popular, e capitanul Stelei, si i-a suflat si Becali si presa in cur pana l-au facut cat DOSIA de mare... se tot vorbeste ca pleaca, ca are oferte de 20 de milioane, de 10 milioane, de 7...si mereu cand e vorba de vreun transfer...pica imediat...orica n-au mai vrut aia, ori ca ofera prea putin si nu accepta Becali, ori mai nou "daca n-a plecat la 24 de ani mai greu" ... numai minciuni sa ascunda blaturile..

SteauaB27.12.2008 14:10

Hai sa fim totusi seriosi...il iubesc pe Radoi, e capitanul Stelei. Insa adevarul este, are doar valoare de Liga...........lui mitica. N-are Radoi valoare de fotbalul mare...Este un jucator de Liga lui mitica, si cam atit....Un jucator mediocru..

redondo27.12.2008 14:52

@bodanelu

Pai cine a pus frate notele astea? Specialisti cumva ...ma-ndoiesc.La Steaua Radoi a ajuns ca un etalon si asta nu e bine deloc.Nu toti vizitatorii acestor site-uri au vreo idee despre fotbal.E un jucator normal si atat(ca sa nu zic depasit....).Iar daca ar fi sa amintim in cate meciuri ne-a ingropat cu gafe monumentale...dar n-are rost.

c.ronaldo1727.12.2008 14:54

Atunci sa stiti ca Radoi a intrat in echipa turului si in Gazeta Sporturilor si in cea a Prosportului. Si nu cred ca a fost pus acolo de ochi frumosi.

redondo27.12.2008 15:02
Atunci sa stiti ca Radoi a intrat in echipa turului si in Gazeta Sporturilor si in cea a Prosportului. Si nu cred ca a fost pus acolo de ochi frumosi.

Pai frate asta se-ntampla de peste 7 ani. E ca o kestie de promo....e normal sa-l pui pe Radoi deoarece e mereu cel mai mediatizat stelist si ziarele trebuie sa se vanda. Asa cum si Mutu e pus mereu cel mai bun fotbalist al anului....chiar si in 2006 cand Dica a avut un an fantastic iar Mutu a jucat din iunie fiind suspendat pana atunci.

Radoi va ajunge poate sef de galerie....traieste mai mult din anchete in ultimii 2-3 ani.

Steaua e mereu cea mai mediatizata echipa deoarece are cei mai multi suporteri si e normal sa nu lipseasca cel mai mediatizat jucator al ei...atat s-a vorbit de transferul lui Radoi la Inter incat este peste ani vom crede ca a si jucat acolo.

De ex. Chivu a jucat foarte putin la Inter in acest sezon dar daca Inter bate sa zicem pe Juventus,auzim la stiri....Chivu a batut pe Juve s.a.m.d.

c.ronaldo1727.12.2008 15:15

Bine, si Adrian Ilie, Ienei, Hagi samd. de ce tot il lauda pe Radoi atat de mult? Pentru ca e finul lui Becali si vor sa se puna bine cu el?!

redondo27.12.2008 15:37
Bine, si Adrian Ilie, Ienei, Hagi samd. de ce tot il lauda pe Radoi atat de mult? Pentru ca e finul lui Becali si vor sa se puna bine cu el?!

Hai sa-ti explic cum gandesc eu aici.

Majoritatea oamenilor care se uita la fotbal nu se pricep cu adevarat.Se i-au dupa stiri si atat.De ex. Dragomir care este presedinte LPF baga ceva de genul....Marica e in primii 5 atacanti ai lumii...pai frate,mai e un Messi,un Del Piero,un Ibra....da-o-ncolo de afacere. Sau....Fl Petre ar putea juca la Barca...sau Nesu la Real Madrid....iar oamenii obisnuiti cred ca asa si este deoarece a zis presedintele LPF care automat se pricepe mai bine ca toti.Ultima...Radoi facea 25 milioane daca era francez...sincer ne jigneste la toti inteligenta.

De ce face Dragomir asta? E simplu...el stie fotbal mult si stie ca e fals dar e trecut prin multe(cum de altfel si recunoaste) si stie sa se puna bine cu toti. Stie de asemenea ca patronii din Liga 1 nu se prea pricep la fotbal si ca sa se puna bine cu ei (deoarece ei il voteaza si il mentin) mai baga una de genu'...Costea e mai bun ca Tevez (iar Mititelu saracu' care nu se stie sigur daca a auzit de Tevez se bucura)...sau ...Tanase de la Pitesti poate juca la Milan (si la fel cu Penescu care nu stie nici cand este off-side).s.a.m.d. La fel si cu Radoi...ce sa zica un om normal care aude asta de la presedintele LPF?

In legatura cu Jenei...sa fim seriosi...omul e un gentleman dar e depasit de realitatile fotbalului actual....Bayern nu mai e ce a fost ?!...pai de cand ii stiu eu chiar daca mai pierd cate un campionat au fost in primele 10 echipe ale Europei....sau...Elton nu e de Champions League....poate nu e de optimile CL...dar cine e de la noi?

SteauaB27.12.2008 15:54
Hai sa-ti explic cum gandesc eu aici.

Majoritatea oamenilor care se uita la fotbal nu se pricep cu adevarat.Se i-au dupa stiri si atat.De ex. Dragomir care este presedinte LPF baga ceva de genul....Marica e in primii 5 atacanti ai lumii...pai frate,mai e un Messi,un Del Piero,un Ibra....da-o-ncolo de afacere. Sau....Fl Petre ar putea juca la Barca...sau Nesu la Real Madrid....iar oamenii obisnuiti cred ca asa si este deoarece a zis presedintele LPF care automat se pricepe mai bine ca toti.Ultima...Radoi facea 25 milioane daca era francez...sincer ne jigneste la toti inteligenta.

De ce face Dragomir asta? E simplu...el stie fotbal mult si stie ca e fals dar e trecut prin multe(cum de altfel si recunoaste) si stie sa se puna bine cu toti. Stie de asemenea ca patronii din Liga 1 nu se prea pricep la fotbal si ca sa se puna bine cu ei (deoarece ei il voteaza si il mentin) mai baga una de genu'...Costea e mai bun ca Tevez (iar Mititelu saracu' care nu se stie sigur daca a auzit de Tevez se bucura)...sau ...Tanase de la Pitesti poate juca la Milan (si la fel cu Penescu care nu stie nici cand este off-side).s.a.m.d. La fel si cu Radoi...ce sa zica un om normal care aude asta de la presedintele LPF?

In legatura cu Jenei...sa fim seriosi...omul e un gentleman dar e depasit de realitatile fotbalului actual....Bayern nu mai e ce a fost ?!...pai de cand ii stiu eu chiar daca mai pierd cate un campionat au fost in primele 10 echipe ale Europei....sau...Elton nu e de Champions League....poate nu e de optimile CL...dar cine e de la noi?

 

 

Sau pur si simplu, Mitica Dragomir e prost? Si kiar crede in tarie in cea ce zice...

«1303132333444»