FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mirel Radoi

«1282930313244»
AdrianUltras2504.08.2008 18:47

E singurul Stelist adevarat din lot.

 

Pt el, orice!

MoWeed04.08.2008 18:49
E singurul Stelist adevarat din lot.

 

Pt el, orice!

De acord, dar parca vad ca oierul ii va pune bete in roate(chiar daca in fata presei declara contrariul). Merita si Radoi, probabil ca nu se va mai intalni cu aceasta ocazie in viitor

SylvyuUltras26.08.2008 13:14
El e simbolul echipei,fara el,nu pre facem fata ! El parca le da putere jucatorilor ofensivi sa joace frumos ! Sper sa nu pleci de la Steaua "never" si de ce nu,sa devii ANTRENOR peste cativa ani ! :bananadance:
fansteaua4627.08.2008 20:09

Bravo ! :steagcruce: :steagcruce: :steagcruce: :steagcruce: :steagcruce:

CatalinBerceni29.08.2008 09:00

Din momentul in care a venit Radoi a fost trup si suflet pentru culori, meci de meci a dat 100% , a plecat de langa cosul sau de gunoi din vestiar pe care si-l aminteste si acum si a devenit cel mai bun jucator al Stelei in teren cat si-n vestiar. In meciul cu galata a jucat impecabil si pana ca si cei de la gazeta au recunoscut asta prin nota din ziar.

Tot stadionul l-am aplaudat la sfarsitul meciului , a fost foarte fericit si ce este de admirat la el a fost sincer prin declaratia sa.

A spus ca asteapta prima si ca pe o parte rade ca a ramas la Steaua , iar pe de alta parte plange ca putea castiga mai mult.

Parerea mea ca trebuie apreciat 100% cat mai joaca pentru noi....

 

bya9329.08.2008 17:36
fular-campionii:steag_cruce_invers: esty cel mai iubyt capitan din Romania.Forza Steaua!! :wub:
redandblue30.08.2008 07:13

@ bya93

cred ca ai gresit adresa...asta nu este site de matrimoniale sau de declaratii de dragoste, pentru asta exista OTV fetita !

 

Revenind...excelenta partida facuta de Radoi. Se pare ca anul asta si-au revenit toti la Steaua si sper ca asta sa tina cat mai mult timp de acum in colo.

Allyylla30.08.2008 22:42

da , siau revenit toti, thx god:x

Radoi a dat dovada ca stie ce face..si ca stie foarte bine:)

a dovedit tuturor ca el nu e doar "finutsul" si ca el chiar joaca fotbal;)

 

bravo Radoi...capitanul nostru;)

:x

bodrumdan_barkahan30.08.2008 23:15

hai RADOİ la GALATASARAY....ca ar face treaba buna chiar foarte buna la noi...e unu dintre cei bani bun din europa la postul lui...sa fie totul bine pentru el.ca merita...bafta RADOİ ori unde ar pleca(MAİ BİNE HAİ LA NOİ :) )

MoWeed31.08.2008 06:02

bodrumdan_barkahan

 

Ati vrea voi....

scorpyfcs31.08.2008 07:45

Full name Mirel Matei Rãdoi

Date of birth March 22, 1981

Place of birth Drobeta-Turnu Severin, Romania

Playing position Center Back/ Right Back/ Defensive Midfielder

Current club Steaua București

Number 6

Un jucator foarte important al Stelei...Poate cel mai important.Cel mai bun meci al lui a fost Steaua-Galatasaray(1-0) cand nu a facut nici o greseala si nu a trecut nimeni de el...El este consistent si in mijloc cat si in aparare...MULTUMIM Radoi!!!

Annie10.09.2008 22:04

Mirel Radoi e cel mai bun jucator al Stelei!! fular-campionii

Raduccio11.09.2008 07:34

N-am vazut meciul cu feroezii.. cat de grava e accidentarea lui Radoi?

DelPiero1011.09.2008 08:48

Se pare ca rateaza meciul cu Bayern...asta e blestem!

stelistul stelist11.09.2008 10:14
Se pare ca rateaza meciul cu Bayern...asta e blestem!

 

cum dracu sa rateze meciul...capitanul nostru e vrajit , blestemat , deocheat sau mama dracului o mai fi

Annie11.09.2008 12:11

Chiar credeam ca accidentarea de la cap va fi ultima! :noexpression: Deci cred ca e un blestem!!!

 

LARI11.09.2008 23:31

Din Gaozeta de vineri, 12 septembrie. Radoi va rata meciul cu Bayern :no: :

.......................................................

Cãpitanul din Ghencea va pierde sigur meciul cu Bayern München, iar dacã diagnosticul final va fi rupturã, va reveni abia la finalul lui octombrie

 

 

Primul diagnostic pe care medicii echipei naționale i l-au pus lui Mirel Rãdoi ime­diat dupã partida cu Insulele Fe­roe este întin­dere muscularã. Înainte de a i se pune un verdict clar însã, Rãdoi urmeazã sã efec­tueze un RMN pentru a vedea exact gra­vi­tatea accidentãrii.

 

Unul dintre cei mai buni medici sportivi din țarã, doc­torul Lucian Dia­conescu de la Spi­talul Sf. Ioan, spune cã, în func­­ție de acci­den­ta­rea suferi­tã, Rã­doi ar putea ab­sen­ta mi­ni­mum do­uã sãp­­­tãmîni și maxi­mum douã luni. ;X

 

"În cazul în care are o întindere minorã, perioada de repaus este de aproximativ o sãptãmînã, pen­tru a nu i se agrava și a nu suferi o accidentare mai gravã, la care se va adãuga o altã sãptãmînã de antre­na­mente cu echipa. Dar dacã Rãdoi are o rupturã muscularã, situația se schimbã cu 180 de grade. În funcție de gra­vitatea afecțiunii se poate sta între trei sãptãmîni și douã luni", a spus Diaconescu.

 

"Am vãzut imaginile cu Rãdoi în Feroe și cred cã nu este vorba de o rupturã mare, pentru cã dacã era așa, nici mãcar nu mai putea sã calce. Oricum, medicii care îl vor consulta trebuie sã vadã exact dacã în zona afectatã are și un hematom. Cum îl știu eu pe Mirel, chiar dacã stã 10 zile nu are nevoie de prea multã pregãtire dupã o acci­den­tare, deoarece are o capacitate de efort ieșitã din comun și ar putea reintra dupã maximum douã sãptã­mîni în cazul unei întinderi", a explicat Diaconescu.

 

Întrebare pentru Rãdoi: Ce ai învãțat din toate accidentãrile pe care le-ai suferit în ultimii ani?

Rãspunsul lui Mirel: Cã nu poți renunța la ceea ce iubești sã faci, indiferent cît de greu ți-ar fi sã revii.

 

 

"Are cel puțin întindere muscularã. Sperãm sã nu fie vorba de o rupturã, dar vom afla exact despre ce e vorba dupã ce va face un control amãnunțit"

Valeriu ARGÃSEALÃ, președinte Steaua

 

"Aceste accidentãri la coapsã sînt destul de delicate, pentru cã în cazul în care fotbalistul nu se recupereazã foarte bine imediat, e predispus ușor la recidive"

LUCIAN DIACONESCU, doctor

 

101 minute a evoluat Rãdoi în Champions League din totalul celor 1.080 de minute pe care Steaua le-a jucat în grupele Ligii în 2006 și 2007

 

 

Al treilea start de Champions League ratat

Va fi pentru al treilea an consecutiv în care Steaua nu-l va avea la debu­tul în grupele Champions League pe cãpitanul ei. În 2006, Rãdoi s-a operat la finalul lunii iunie, la genunchiul drept, și a prins pe teren doar ultimele douã jocuri din grupã, cu Dinamo Kiev și Lyon. Anul trecut, Rãdoi s-a accidentat cu o lunã înainte de startul fazei grupelor și a revenit abia dupã 5 luni.

 

 

CIFRELE GROAZEI PENTRU RÃDOI ÎN ULTIMII 4 ANI

 

 

72 de sãptãmîni a absentat Mirel din echipa Stelei din cauza problemelor medicale

 

13 accidentãri importante a avut de suportat Rãdoi

 

20 de sãptãmîni a fost cea mai lungã perioadã de pauzã pe care Mirel a avut-o în urma unei accidentãri, cea din august 2007

 

38 la sutã din meciurile Stelei, adicã 75 de partide din 194, s-au jucat fãrã Mirel Rãdoi pe teren, el absentînd de fiecare datã din cauza accidentãrilor

 

8 pãrți ale corpului lui Rãdoi au fost afectate de accidentãri: gleznã, ambii genunchi, ambele coapse, mînã, abdomen și fațã.

..............................................................

 

Vin vremuri grele rau... :death:

 

DelPiero1012.09.2008 09:48
8 pãrți ale corpului lui Rãdoi au fost afectate de accidentãri: gleznã, ambii genunchi, ambele coapse, mînã, abdomen și fațã.

..............................................................

 

Vin vremuri grele rau... :death:

Omu' asta e facut din plastilina!Are atatea accidentari pentru ca a fortat de prea multe ori,intrand nerefacut...pacat,incepea sa revina la forma ce-l consacrase...

LARI12.09.2008 14:34

Radoi are leziune musculara fibrilara.

 

Asta e comunicatul oficial:

--------------------------------------------

Capitanul Stelei, Mirel Radoi, a efectuat vineri, la Spitalul Militar Central, o prima investigatie medicala in urma accidentarii din partida Insulele Feroe - Romania, din data de 10 septembrie 2008. Avand in vedere timpul destul de scurt care a trecut de la momentul accidentarii (48 de ore), este necesar un nou examen medical, care va fi realizat la inceputul saptamanii viitoare si in urma caruia se va stabili cu exactitate diagnosticul final.

 

Diagnosticul prezumtiv este acela de leziune musculara fibrilara si cu afectarea fasciei musculare la nivelul muschiului drept femural. Dupa finalizarea investigatiilor se va stabili perioada de convalescenta a jucatorului, precum si momentul revenirii acestuia pe teren.

 

Avand in vedere informatiile aparute in mass media, specificam faptul ca Mirel nu s-a prezentat la lotul echipei nationale cu afectiuni musculare la nivelul zonei afectate in urma accidentarii din Feroe. De asemenea, toate problemele medicale ale acestuia, cat si ale celorlalti internationali ai Stelei, au fost comunicate in scris de catre staff-ul medical al FC Steaua catre staff-ul similar al Federatie Romane de Fotbal in momentul prezentarii jucatorilor la lotul national.

.....................................

 

Sa speram ca va reveni repede! Te asteptam, Mirele!!!

bodanelu12.09.2008 21:10

ce inseamna leziune? intinderE? ruptura?

Joga Bonito12.09.2008 21:23

Ce ghinion.

 

euRADOI13.09.2008 03:47
:steag_cruce_invers: MIREEEEELLLLLL RADOIIIII ,MIREEEELLLL Radoi TE VOM IUBIII MEREUUU ORI UNDE AI FI Mirel E UN jucator care MULTE ECHIPE L-AR VREA .....E UN CAPITAN IN ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI...E MAI SINGURUL care BAGA PICIORUL FARA FRIK..E CEL CE II ASEAZA IN TEREN SI ARATA PRIN CEA CE FACE ca II PASA DE Steaua ,ca IUBESTE Steaua,IUBESTE TOATA SUFLAREAA ROS-ALBASTRAA ...:*:* :x:x:x:x: Radoi NR 1 IN ROM
always'rosso'azzuro13.09.2008 10:01

dak e ruptura pierde doua meciuri de UCL sigur....si nu e de bine...sa speram ca nu e nimic grav................Radoi THE BEST!!! fular-campionii

DelPiero1013.09.2008 10:14
ce inseamna leziune? intinderE? ruptura?

Ceva intre.

STEFANEL200013.09.2008 17:36

Radoi ESTE DE 8 ANI LA Steaua NU CREDETI CA A ABOSIT JUCAND? :thumbsup:

 

IMI PLACEAU GOLURILE LUI Radoi SUNT FOARE MIIIIIISSSSTTTTOOOOO E DEMULT LA STEAU DAR DA SI EL GOLURI CA NU A IMBATRANIT steagro

 

IMI PLACEAU GOLURILE LUI Radoi SUNT FOARE MIIIIIISSSSTTTTOOOOO E DEMULT LA Steaua DAR DA SI EL GOLURI CA NU A IMBATRANIT steagro
«1282930313244»