FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mirel Radoi

«1111213141544»
xtinutza30.04.2006 07:52

Mirel Radoi e cel mai bun jucator din Romania cred ca il intrece si pe Chivu...a jucat cel mai lucid in jocul cu Middlesbrough...aia au avut noroc...dar oricum castigam campionatul 8)

alinush8930.04.2006 08:02

De unde naiba asa asa lucid....a jucat prost,nu astiut sa-si dirijeze apararea.mai mult a incurcat-o,in momentele acelea trebuia sa fie la inaltime,el trebuia sa ii dirijeze.

Poate este doar o impresie proasta,dar in unele meciuri decisive si foarte importante,Radoi se cam pierde,cu danemarca,larssen a dat de langa el,cu rosenborg a gresit ,cu boro' nu a fost la inaltime.

Este totusi cel mai bun jucator din Romania si capitanul nostru

xtinutza30.04.2006 08:13

mda a fost mai lucid pt ca el nu a jucat ca Iacob sau nush cine..el a incercat cel mai mult sa nu mai primeasca Steaua gol...oricum putea si mai mult

steauafans.tk30.04.2006 08:35

Forza Radoi,Foraza Steaua!!

 

Nu poate sa prinda mereu meciuri perfecte.....

 

BV Radoi pt ce faci la Steaua!

iancu dragosh30.04.2006 09:57

nU este vorba de greseli sau meciuri perfecte, ci despre o atitudine impardonabila la un capitan. Nu credeam ca o sa spun asta despre Raoid insa in meciul cu Boro s-a speriat si a jucat la alibi. A fost primul care s-a retras si de acolo a inceput dezatrul

redandblue04.05.2006 17:01

mi-am adus aminte de o faza din meciul cu Pandurii in care Mirel a alergat tot terenul dupa o minge respinsa de apararea noatra in timp ce atacantii stateau si se uitau la el...

bravo Mirel...!!!

spre_2404.05.2006 22:49
mda a fost mai lucid pt ca el nu a jucat ca Iacob sau nush cine..el a incercat cel mai mult sa nu mai primeasca Steaua gol...oricum putea si mai mult

niciodata sa numai faci asta ! adika: sa zici de unii ca sunt prosti si de unii ca sunt buni ! nu asa esti suporter ! daka ai avea 2 copii ce ai face? ai zice: hmm ala mic e mai prost..asta mare e destept il iubesc..pala mic cred ca-l dau la tzigani..=))

tanti06.05.2006 23:34

mirele, mama, da` cu geamu ce-ai avut? da` cu mine care cand am vazut atata sange deja ma gandeam la vene sectionate, te si vedeam iesind cu picioarele inainte din spital... brrrr, ptiu, piei drace... si Victoras... doamne, cat sange... bai baietii astia is normali la cap?

dar probabil si in ei zace la fel de multa frustrare ca si in noi... asa cum noi ne spunem zi de zi aici pe forum, sau in minte, sau in oglinda "trebuie sa fim alaturi de ei, pentru ca nu le mai trebuie si presiunea suporterilor", asa si in echipa sunt, probabil, lucruri nespuse, nervi reprimati, reprosuri nerostite... iar astea, chiar daca ar face rau in momentul in care ar fi spuse pe fata, fac cel putin la fel de mult rau daca sunt tinute inauntru... rod, macina si ies la iveala in momente precum cel de la Bistrita...

Mirel si Victoras au luat geamurile la pumni, fara sa se gandeasca ca ar putea rata niste meciuri din cauza asta... stiu ca o taietura la mana nu te impiedica sa alergi pe teren, dar... clar la echipa e nevoie de un psiholog... si de niste sedinte de hipnoza, sa-i faca sa uite cosmarurile din ultimele doua saptamani...

si sa ofere consultatii gratuite si suporterilor, ca reparatie morala dupa ultimele meciuri... poa` sa aiba bonus si un ekg :wink:

forever_STEAUA07.05.2006 11:59

Trei săptămâni de pauză pentru Rădoi

 

Căpitanul echipei Steaua, Mirel Rădoi, ar putea avea nevoie de o pauză de trei săptămâni după ce a fost supus unei intervenţii chirurgicale pentru a i se sutura un tendon secţionat superficial şi alte plăgi suferite după ce a a lovit cu pumnul într-un geam la finalul meciului cu Gloria Bistriţa.

 

Medicul Ovidiu Giurgiu, aflat în gardă la secţia Chirurgie a Spitalului Judeţean Bistriţa-Năsăud, sâmbătă seara, în momentul în care Rădoi a fost adus pentru a primi îngrijiri, a fost şi cel care l-a operat pe căpitanul stelist şi a estimat că acesta ar putea fi indisponibil trei săptămâni. "Rădoi a avut multiple plăgi tăiate la nivelul antebraţului, una dintre ele fiind mai profundă. Intervenţia a durat 45 de minute pentru că a trebuit să facem sutura plăgii respective. Rădoi va necesita o imobilizare a antebraţului de trei săptămâni, dar i-am recomandat să consulte un specialist în chirurgie plastică, pentru ca acesta să-şi exprime părerea în privinţa imobilizării sau dacă îşi poate relua antrenamentele", a precizat medicul Ovidiu Giurgiu.

 

Acesta a menţionat că atacantul Victoraş Iacob, un alt jucător al Stelei care a ajuns la spital după ce a lovit cu pumnul într-un geam, "prezenta doar nişte plăgi superficiale, care nu prezentau pericol".

 

"Ambii fotbalişti erau calmi, liniştiţi, nu ne-au creat probleme. Nişte băieţi simpatici şi echilibraţi", a subliniat medicul Ovidiu Giurgiu.

Surse medicale susţin că hemoragia puternică prezentată de cei doi fotbalişti ai Stelei a fost cauzată de faptul că li s-a acordat greşit primul ajutor prin aplicarea unui garou, metoda indicată în astfel de cazuri fiind aplicarea unui pansament pe toată suprafaţa rănii.

DTP-Ludacris07.05.2006 12:15

Din pacate pt voi nu il mai vetzi vedea asa..javrelor !

I.N.Money07.05.2006 12:35

Acum daca si pe noi ne-ar duce capu cum ii duce pe ei am pune o poza cu mormantul lui Haldan,dar noi nu suferim cum sufera altii de sindromul "IQ=0" .

spre_2407.05.2006 12:50

dai dreq ca sunt prosti rau..caini spurcati..de ... sa ne luati ! si ne veti loa mereu

Mirel_Radoi07.05.2006 13:26

ai naibi ei de nenorociti(scuzati expresia) cum indraznesc ca le tai gatu javrelor.

Motanu D07.05.2006 13:28

Sa privim partea buna a lucrurilor: Mirel si in postura perzentata mai sus joaca fotbal mai bine decat toata echipa lor la un loc. E greu sa accepti asta...

 

Oftopic: Culmea ironiei: cand arbitrul a tras in nesimtire cu ei, vezi meciul cu Jiul, oficialii dinamovisti au laudat arbitrajul...

Mirel_Radoi07.05.2006 13:29

macar lipseste decat 3 saptamani

spre_2407.05.2006 16:46

io am auzit ca lipseste 1 sapt ! si ca joaca la meciu cu sportu :>

Dj07.05.2006 23:06
io am auzit ca lipseste 1 sapt ! si ca joaca la meciu cu sportu :>

 

nu se stie inca nimic sigur.aflam maine..poimaine

Bogdan4Steaua07.05.2006 23:14

Luni dimineata Mirel va fi supus unui control medical amanuntit si se va stabili daca poate sau nu juca in meciul cu CFR Cluj.

Ionutdal08.05.2006 01:51

Sa speram ca nu este nimic grav si va juca duminica cu CFR Cluj .

 

Sfat pt Radoi : CALM , TU ESTI CAPITANUL , DACA TU ESTI CALM VOR FI TOTI .

forever_STEAUA08.05.2006 16:54

"Conform unor martori oculari, intr-o discutie pe care a avut-o cu Sabau, Radoi i-a marturisit tehnicianului Gloriei ca atit el, cit si colegii sai se afla cu moralul la pamint. "Nelutule, nu mai pot! Simt ca am obosit. Nu mai gasesc solutii pe teren, nu ma mai pot concentra asa cum trebuie. Simt ca presiunea pe care o am pe umeri ma depas este. Tot incerc sa caut solutii ca sa iesim din aceasta criza, insa nu ma descurc", i-ar fi spus stelistul Motului. Sabau i-a recomandat sa nu mai puna totul la suflet, pentru ca este, totusi, un copil. "

 

sursa: spt

 

 

Daca e adevarat atunci e belea mare. Pt ca de vina suntem toti. Incepand cu Gigi si Meme si terminand cu fiecare stelist... Pt ca ne-am gandit in primul rand la fericirea noastra... Si prea putin la starea psihica a jucatorilor, in special a lui Radoi. Haideti sa le cerem sa joace din placere... asa cum au mai facut-o. Asa cum numai ei stiu. Haideti sa le luam presiunea de pe umeri. Incurajandu-i. Si fiind mereu alaturi de ei.

antonika09.05.2006 06:03

ne trebuie un psihiatru sau psiholog la echipa, nu preot!!!!

spre_2409.05.2006 20:54

ne-ar trebui mai multi psihiatri..si buni.. dar cel mai mult ne trebuie un antrenor care sa stie sa vb cu ei !

swat_ultras8910.05.2006 11:12

Mirel Radoi e cel mai valoros jucator din diviza A,cotat pe piata transferurilor la o suma intre 3-6 milioane de euro si cred ca asta spune f multe despre valoarea sa.Are calitati de lider,spirit razboinic si il iubim ca e capitanu nostru :wink:

razvan9311.05.2006 07:02
Mirel Radoi  e cel mai valoros jucator din diviza A,cotat pe piata transferurilor la o suma intre 3-6 milioane de euro si cred ca asta spune f multe despre valoarea sa.Are calitati de lider,spirit razboinic si il iubim ca e capitanu nostru :wink:

Care 3-6 milioane de euro......cota lui este de peste 10 milioane de euro..... :D:D:D:D

Virgil11.05.2006 07:31

Cine il vrea pe Radoi ?

La ora actuala, Mirel este un jucator foarte curtat de cluburile mari din Europa, impedimentul major in calea transferului constituindu-l pretul prea piperat pentru un fotbalist care nu va juca la CM din Germania. Dintre echipele interesate de el, citeva au avansat chiar o suma de transfer, mai mica insa decit pretentiile lui Gigi Becali, de minimum opt milioane de euro.

 

Echipele si sumele oferite (milioane euro)

 

Real Madrid 6

Dinamo Kiev 5

MARSEILLE 5

BAYERN MÜNCHEN 4

PALERMO 2

INTER MILANO necunoscuta

Chelsea necunoscuta

TOTTENHAM necunoscuta

BOLTON necunoscuta

EVERTON necunoscuta

 

Sursa : http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20...20&articol=8618

«1111213141544»