Parerea mea este ca Dorin Goian este cel mai bun Fundasi din Divizia A . Ati vazut ca este cauta de echipe straine.
Parerea mea este ca Dorin Goian este cel mai bun Fundasi din Divizia A . Ati vazut ca este cauta de echipe straine.
Cine? Radoi sigur nu e, iar Moti nu cred! Eu cred ca el este primul!
Bogdane, discutia se purta la 5 octombrie 2005, 03:30 PM! Au trecut aproape doi ani de atunci si lucrurile s-au schimbat.
Parerea mea este ca Dorin Goian este cel mai bun fundas din Divizia A. Ati vazut ca este cautat de echipe straine...
Nu stiu ce au vazut altii, dar eu nu am vazut nicio echipa care sa-l caute.
Sper si eu din toata inima ca el sa-si revina pentru ca altfel va fi dezastru in apararea noastra.
Cred ca Steaua nu va mai gasi niciodata asa un fundas ! Fara el centrul apararii e mort. Are calitati exceptionale mai ales la jocul aerian avand in vedere ca este foarte inalt. La cornere numai zic ce face...
spre cl steagcruce2 steaua_ro
Goian e cel mai cel fundas din lume
Este bine ca aveam un fundas de valoarea lui Goian si cand va reveni Ghionea va fi bine ![]()
Un articol despre viata de junior/senior a lui Goian. De admirat si de comparat cu fitele existente la alti jucatori....
http://www.antena3.ro/sport/Povestea-dlui-..._21090_ext.html
nu am cuvinte ..un jucator extraordinar de care Steaua are mare nevoie
Pai, eu cred ca Goian este printre cei mai buni fundasi din lume. Clar top 10.
Forza Goian.
ma intreb de ce nu il incearca pe Goian varf de atac. poate ca asa isi revine si ca fundas... si poate va fi varful care ne trebuie! ca doar la goluri se pricepe!
La viteza si la tehnica lui Goe cred ca ar fi foarte potrivit ca varf de atac...
Ca atacant cred ca ar semana foarte tare cu Iacob.
Ca fundas are cateva defecte, este destul de lent, si nu prea le are cu 'joga bonito', dar nici nu trebuie atat timp cat nu se complica si rezolva fazele simplu. Atuul sau este lovitura de cap si ne ajuta extrem de mult venirile in careu la fazele fixe.
Deja are 2 goluri in 2 meciuri in preliminarii, tinand cont de faptul ca in Ghencea cu polonezii nu a jucat.
Tine-o tot asa !
astazi cu clujul Goe era sa ne ingroape... nu il invinovatesc ca l-a tinut pe ala, desi pentru ele bine sa se dezvete de folosirea mainilor, ci pentru ca mai intai a sarit pe sub minge.
Goe, avem nevoie de tine, caci cu rada si Radoi imi tremura picioarele si dupa ce se termina meciul!
las' ca vine Ghionea!
@Mountytoma
Tare ma ma tem ca nu mai e loc pentru Sorin in actuala echipa si stii de ce spun asta,de fapt o spune altul.
Ghionea da siguranta apararii si sunt sigur ca si Hagi s-a saturat sa tremure de cate ori vine mingea spre careul nostru! iar langa Ghionea parca si Goian e mai sigur! ma rog, daca nu e Oli antrenor sa bage 8 fundasi in teren deodata!
Iti impartasesc ideea ca Ghionea este cel mai bun fundas al Stelei,dar ai vazut ca vin ordine de sus ca altcineva sa ii ocupe locul in aparare alaturi de Goe.
De acord cu I.N. Money. Ghionea>Goian>Rada>Radoi. Cuplul de fundasi centrali cu cel mai mare randament este Goian - Ghionea, in nici un caz Goian - Radoi!
Goian ar putea lipsi in meciul cu Rapid daca federatia il suspenda 3 etape. Si chiar cred ca va primi 3 etape dupa ce Neaga a primit doar una la recenta sa eliminare.
Trei etape? Pai ce a facut sa ia 3 etape? Afost doar un fault din pozitia de ultim aparator, atata tot. Fiind rosu direct cred ca va sta 2 etape. Ei, acum o sa fie si gb-ul multumit ca o sa joace Radoi fundas la marcaj.
Altfel, consider ca de ceva vreme randamentul lui Goian in aparare este destul de slab, norocul lui este ca se scoate cu golurile pe care le da altfel...
Daca ii dau mai mult de o etapa se simte mana lui Borcea chiar si din vacanta.
@2stelute alex 2stelute ![]()
Pedeapsa minima este de 2 etape cand jucatorul primeste direct rosu.
@ c.Ronaldo saptesprezece
Pai daca Borcea a facut regulamentele ! :biggrin: :tongue:
Goian e mai mult cu gandul la faza ofensiva si uita sa se apere. Daca nu-si revine, Goe va face tusa!
@MadFroG
Ai dreptate. In ultimul timp Goian pe faza de aparare, este destul de usor depasit si ca urmare faulteaza in situatii din cele mai nefericite adica, de rosu sau de 11 m, si asta nu pentru ca ar fi cu gandul la gol. Poate ca are si probleme de sanatate, nu stiu dar trebuie sa faca ceva pentru ca in ritmul asta poate sa piarda primul 11, mai ales ca este aglomeratie mare acolo!
Goian a primt o amenda si suspendare numai 1 etapa de pe urma cartonasului rosu. Asta inseamna ca va lipsi cu Urziceniul, dar va juca cu Rapidul.