FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dorin Goian

«167891014»
Alex_9108.07.2007 16:31

Parerea mea este ca Dorin Goian este cel mai bun Fundasi din Divizia A . Ati vazut ca este cauta de echipe straine.

Virgil08.07.2007 18:07
Cine? Radoi sigur nu e, iar Moti nu cred! Eu cred ca el este primul!

 

 

Bogdane, discutia se purta la 5 octombrie 2005, 03:30 PM! Au trecut aproape doi ani de atunci si lucrurile s-au schimbat.

raducelbun13.07.2007 11:32
Parerea mea este ca Dorin Goian este cel mai bun fundas din Divizia A. Ati vazut ca este cautat de echipe straine...

 

Nu stiu ce au vazut altii, dar eu nu am vazut nicio echipa care sa-l caute.

 

Sper si eu din toata inima ca el sa-si revina pentru ca altfel va fi dezastru in apararea noastra.

Z3US17.07.2007 12:35

Cred ca Steaua nu va mai gasi niciodata asa un fundas ! Fara el centrul apararii e mort. Are calitati exceptionale mai ales la jocul aerian avand in vedere ca este foarte inalt. La cornere numai zic ce face...

catasteaua1318.07.2007 05:37

spre cl steagcruce2 steaua_ro

Goian e cel mai cel fundas din lume

R4218.07.2007 10:12

Este bine ca aveam un fundas de valoarea lui Goian si cand va reveni Ghionea va fi bine fularsteaua2

andyro02.08.2007 14:42

Un articol despre viata de junior/senior a lui Goian. De admirat si de comparat cu fitele existente la alti jucatori....

 

http://www.antena3.ro/sport/Povestea-dlui-..._21090_ext.html

i-m BaD...02.08.2007 17:18

nu am cuvinte ..un jucator extraordinar de care Steaua are mare nevoie

Cristocea_02.08.2007 17:32

Pai, eu cred ca Goian este printre cei mai buni fundasi din lume. Clar top 10.

 

Forza Goian.

mountytoma15.08.2007 19:51

ma intreb de ce nu il incearca pe Goian varf de atac. poate ca asa isi revine si ca fundas... si poate va fi varful care ne trebuie! ca doar la goluri se pricepe!

Wally15.08.2007 20:23

La viteza si la tehnica lui Goe cred ca ar fi foarte potrivit ca varf de atac...

cristian01415.08.2007 20:37

Ca atacant cred ca ar semana foarte tare cu Iacob.

Ca fundas are cateva defecte, este destul de lent, si nu prea le are cu 'joga bonito', dar nici nu trebuie atat timp cat nu se complica si rezolva fazele simplu. Atuul sau este lovitura de cap si ne ajuta extrem de mult venirile in careu la fazele fixe.

Deja are 2 goluri in 2 meciuri in preliminarii, tinand cont de faptul ca in Ghencea cu polonezii nu a jucat.

Tine-o tot asa !

mountytoma20.08.2007 00:54

astazi cu clujul Goe era sa ne ingroape... nu il invinovatesc ca l-a tinut pe ala, desi pentru ele bine sa se dezvete de folosirea mainilor, ci pentru ca mai intai a sarit pe sub minge.

Goe, avem nevoie de tine, caci cu rada si Radoi imi tremura picioarele si dupa ce se termina meciul!

las' ca vine Ghionea!

I.N.Money20.08.2007 00:56

@Mountytoma

 

Tare ma ma tem ca nu mai e loc pentru Sorin in actuala echipa si stii de ce spun asta,de fapt o spune altul.

mountytoma20.08.2007 01:07

 

Ghionea da siguranta apararii si sunt sigur ca si Hagi s-a saturat sa tremure de cate ori vine mingea spre careul nostru! iar langa Ghionea parca si Goian e mai sigur! ma rog, daca nu e Oli antrenor sa bage 8 fundasi in teren deodata!

I.N.Money20.08.2007 01:10

Iti impartasesc ideea ca Ghionea este cel mai bun fundas al Stelei,dar ai vazut ca vin ordine de sus ca altcineva sa ii ocupe locul in aparare alaturi de Goe.

Wally20.08.2007 09:15

De acord cu I.N. Money. Ghionea>Goian>Rada>Radoi. Cuplul de fundasi centrali cu cel mai mare randament este Goian - Ghionea, in nici un caz Goian - Radoi!

c.ronaldo1720.08.2007 09:23

Goian ar putea lipsi in meciul cu Rapid daca federatia il suspenda 3 etape. Si chiar cred ca va primi 3 etape dupa ce Neaga a primit doar una la recenta sa eliminare.

raducelbun20.08.2007 09:32

Trei etape? Pai ce a facut sa ia 3 etape? Afost doar un fault din pozitia de ultim aparator, atata tot. Fiind rosu direct cred ca va sta 2 etape. Ei, acum o sa fie si gb-ul multumit ca o sa joace Radoi fundas la marcaj.

 

Altfel, consider ca de ceva vreme randamentul lui Goian in aparare este destul de slab, norocul lui este ca se scoate cu golurile pe care le da altfel...

**alex**20.08.2007 15:05

Daca ii dau mai mult de o etapa se simte mana lui Borcea chiar si din vacanta.

c.ronaldo1720.08.2007 15:07

@2stelute alex 2stelute :)

 

Pedeapsa minima este de 2 etape cand jucatorul primeste direct rosu.

**alex**20.08.2007 16:38

@ c.Ronaldo saptesprezece

 

Pai daca Borcea a facut regulamentele ! :biggrin: :tongue:

MadFroG20.08.2007 17:08

Goian e mai mult cu gandul la faza ofensiva si uita sa se apere. Daca nu-si revine, Goe va face tusa!

raducelbun21.08.2007 11:38

@MadFroG

Ai dreptate. In ultimul timp Goian pe faza de aparare, este destul de usor depasit si ca urmare faulteaza in situatii din cele mai nefericite adica, de rosu sau de 11 m, si asta nu pentru ca ar fi cu gandul la gol. Poate ca are si probleme de sanatate, nu stiu dar trebuie sa faca ceva pentru ca in ritmul asta poate sa piarda primul 11, mai ales ca este aglomeratie mare acolo!

steaua-steaua-steaua22.08.2007 23:59

Goian a primt o amenda si suspendare numai 1 etapa de pe urma cartonasului rosu. Asta inseamna ca va lipsi cu Urziceniul, dar va juca cu Rapidul.

«167891014»