Suspendat nu e, accidentat nu e, exclus din lot nu e... De ce sa ne lipseasca?
Suspendat nu e, accidentat nu e, exclus din lot nu e... De ce sa ne lipseasca?
Poate e in perioada aia a lunii.
Suspendat nu e, accidentat nu e, exclus din lot nu e... De ce sa ne lipseasca?
Din cate stiu eu e suspendat...sau iar dezinformeaza cei de la Prosport & Gazeta?
@Wally
Abia a fost suspendat la meciul cu Dinamo. Din cate stiu, ieri nu a luart rosu ca sa fie suspendat.
Dorin Goian va putea juca cu CFR Cluj deoarece nu a fost avertizat cu "galben" de cãtre arbitrul Victor Berbecaru chiar dacã senzația a fost cã fundașul Stelei a primit cartonaș.
Dacã ar fi fost avertizat, Goian nu ar fi avut drept de joc pentru meciul cu CFR Cluj.
[site din caracatita Gazetei Sporturilor]
auzi la ei frate: ''snezatia''... ce tareeeeeeeeeeeeeee !!!! :lol:
Oricum, chiar daca primea, el putea evolua cu CFR. Nu au cei de la gsp ce stiri sa mai dea...
Dorin Goian va putea juca cu CFR Cluj deoarece nu a fost avertizat cu "galben" de c?tre arbitrul Victor Berbecaru chiar dac? senza?ia a fost c? funda?ul Stelei a primit cartona?.
Dac? ar fi fost avertizat, Goian nu ar fi avut drept de joc pentru meciul cu CFR Cluj.
[site din caracatita Gazetei Sporturilor]
auzi la ei frate: ''senzatia''... ce tareeeeeeeeeeeeeee !!!! :lol:
Au dreptate, deoarece in ciuda faptului ca Goe nu a primit galben, grafica celor de la Antena 1 a indicat acel cartonas in dreptul lui la acea faza. Cei de la Antena(sau Rapid Channel) si-ar fi dorit ca Goian sa fi fost avertizat. Si-au tradat simpatiile. ![]()
Cred ca in meciul de la Cluj, Goian a fost cel mai bun de pe teren,in ciuda autogolului! Cand baiatul asta merge bine,apararea isi face treaba. Ma rog,pana apare Baciu prin zona...
La faza autogolului, mingea oricum intra in poarta pentru ca era acolo un jucator feroviar.
Daca avea noroc mingea se lovea de el si se duce in spate sau pe lateral... Dar de-acuma devenim penibili cu "daca" si "parca"...
Citesc pe forum stiri BOMBA cum lui Goian i s-ar fi anulat cartonasul galben luat in meciul cu Otelul, ceea ce mi-e mi s-ar parea o chestie fara scrupule din partea LPF, FRF sau cum s-o mai chema. Nu vad ce motiv ar avea sa i se anuleze acel galben. A gresit, sa fie sanctionat.
@c.ronaldo17
Unde ai citit tu pe forum ca i s-a anulat cartonasul lui Goian?
@c.ronaldo17
Si scrie acolo ca i s-ar fi anulat un cartonas galben? NU. Doar ca are 6, nu 7 cum a sustinut presa...
@forever_STEAUA
Dorin Goian va absenta cate o partida la fiecare cartonas galben primit. Deci 6,7,8... 23,24 de cartonase, nu mai conteaza ce zicea presa si ce zice.
Gafe meci de meci pentru Goian. Cred ca ar trebui scos din primul 11 o perioada, are noroc ca nu avem solutii acum.
Nu chiar scos din meci, dar ar trebui sa intre in repriza 2, dar a dat si un gol care a fost anulat.. ![]()
Nu avem nevoie de fundasi care sa dea goluri, pentru asta s-a inventat postul de atacant.
Bine bine, nu avem nevoie, dar de multe ori fundasii au dat singurele goluri.
Nu avem nevoie de fundasi care sa dea goluri, pentru asta s-a inventat postul de atacant.
Din acest punct de vedere, conceptia ta despre fotbal este gresita. Vrei sa iti dau exemplul lui Palop in meciul cu Sahtior? Tocmai in asta consta farmecul jocului.
Bogdane, Palop nu greseste. Vrei sa-ti amintesc cate gafe face Goian? Daca Goian ar fi atent in defensiva, atunci normal ca mi-ar placea sa stea in primul 11. Crezi ca eu nu-mi doresc ca fundasii sa de-a gol daca au posbilitatea? Dar in primul rand eu nu trebuie sa greseasca in defensiva.
Cine imi explica ce s-a intamplat cu Dorin Goian?! Unde este fundasul de alta data?! Nu are voie sa oboseasca, ce sa mai zica Nicolita la cat alearga? Iar Iacob este ca un urs, abia se intoarce, daca este cu spatele la poarta cand primeste mingea atunci e ca si pierduta, exemple ca astea mai sunt dar ma opresc aici, semneaza: suporter adevarat(vad si binele si raul din "ograda").
Bogdane, Palop nu greseste. Vrei sa-ti amintesc cate gafe face Goian? Daca Goian ar fi atent in defensiva, atunci normal ca mi-ar placea sa stea in primul 11. Crezi ca eu nu-mi doresc ca fundasii sa de-a gol daca au posbilitatea? Dar in primul rand eu nu trebuie sa greseasca in defensiva.
Nu m-am referit la gafele pe care le face Goe. Ele exista si din pacate s-au inmultit in acest retur. Dar gafele nu sunt consecinta faptului ca Dorin mai si inscrie din cand in cand. Lipsa lui Ghionea se simte, pentru ca, cei doi fundasi formeaza un cuplu sudat, se completeaza unul pe celalalt. Daca e depasit Goian la faza X, repara greseala Ghionea; chestie valabila si invers. Baciu nu se ridica la nivelul lui Ghionea.
Sunt sigur ca pauza aceasta ii va prinde bine. Din pacate, "marele" Olaroiu a demonstrat ca nu judeca, renuntand la Panait(jucator care a prins un retur excelent la Vaslui); in aceste conditii, l-am auzit plangandu-se la Fanatik Show ca nu are fundasi centrali disponibili. Am ramas masca. Facand o analogie, este ca si cum ai avea o sticla cu apa rece in desert, ai arunca-o si apoi ai urla in gura mare ca ti-e sete.
Goian este un fundas extrem de bun... mai ales cand joaca langa Ghionea... sper sa fie in forma la inceputul sezonului...
Eu cred ca deja e. Nu prea are el jocuri multe in picioare la Steaua, dar cand va avea,v a fi numarul 2 in Romania pe postul sau.Primul loc stie toata lumea al cui e.
Cine? Radoi sigur nu e, iar Moti nu cred! Eu cred ca el este primul!