FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Viitorul presedinte FRF

«1678910»
reddog21.11.2005 19:35

E buna atunci mentalitatea ta. Dar daca te referi la meciul cu Argesul cand spui "recent" atunci eu cred ca ala numai aranjament nu se cheama. Si sa nu o mai luam de la capat cu aceasta polemica. Sa se joace fotbal, sa vedem spectacol, in teren, nu din prisma culiselor!

FanSteaua4Life21.11.2005 19:50

Jiji nu la ales pe Popescu din cauza verilor sai...nu a vrut sa le faca pe plac...asta e singura varianta posibila...

Bogdan4Steaua21.11.2005 20:02

Nu mai fiti atat de pesimisti. Mai bine asteptam si tragem concluziile mai incolo.

reddog21.11.2005 20:05

In sensul ca si tu esti constient ca decat Popescu mai bine acelasi inconfundabil Sandulica?

Bogdan4Steaua21.11.2005 20:21

Am mai spus-o si cu alta ocazie: prefer cuplul Sandu+Lupescu decat cuplul Popescu+clanul Becali.

Eu unul am incredere in Ionut Lupescu(in ciuda faptului ca este un dinamovist). Nu imi place deloc caracterul lui Gica Popescu, si campania agresiva a Gazetei pro-Popescu mai tare m-a intaratat.

reddog21.11.2005 20:22

Ai dreptate, dar, din pacate Lupescu a declarat ca se va implica doar "din interior". Nu a putut candida din motive stiute de toti. Lasa ca era olteanul mai destept.

FortuneTeller22.11.2005 02:20

Vad ca multi sunt tristi ca a pierdut Popescu de parca ar insemna ceva pentru Steaua. In definitiv ce credeti ca ar fi facut Popescu? Cred ca mai degraba oamenii s-au saturat de Sandu (ceea ce e corect!) decit ca ar fi gata sa-l ia in brate pe protejatul giovanului. Concluzia? Da-i naibii pe amindoi si "Hai Steaua".

sorin_77722.11.2005 07:51
Sa vedem acum ce face "noul" presedinte Sandu... Mare chiftea de om, dar tot nu inteleg ce avantaj avem noi acum fata de Rapid si Dinamo daca Argaseala este acum unde la pus practic Sandu... :?  :?  :?

 

 

Eu nu vad de ce toata lumea vorbeste doar de "ce interese" ar avea. Sa se joace fotbal, la naiba. Nu v-ati saturat de supozitii si avantaje?

 

Sunt satul reddog de toti care conduc... Daca ar fi dupa mine as pune suporterii adevarati sa conduca...

sorin_77722.11.2005 07:54
Am mai spus-o si cu alta ocazie: prefer cuplul Sandu+Lupescu decat cuplul Popescu+clanul Becali.  

 Eu unul am incredere in Ionut Lupescu(in ciuda faptului ca este un dinamovist). Nu imi place deloc caracterul lui Gica Popescu, si campania agresiva a Gazetei pro-Popescu mai tare m-a intaratat.

 

Toata media si toata presa l-a sustinut pe Popescu... si ce s-a intamplat? NIMIC!!!

 

Eu nu vad in nici unul din cazuri avantaje, numai dezavantaje vad...

Intotdeauna ma intreb daca se gaseste unul in tara asta care ar fi avut potential si ar fi putut sa fie in locul lui Sandu, agreeat de toti oamenii din fotbal...

victor22.11.2005 08:08

daca despre Sandu nu putem spune decat ca e un "derbedeu batran", Popescu nu poate fi insa modelul propus de media. un fals si penibil disident al epocilor trecute, un munte de egoism si ipocrizie(s-a retras din echipa nationala intr-un moment in care nu s-a justificat prin liberul arbitru, ci prin faptul ca nu i se oferea un hotel in proprietate), un intrigant josnic (vezi implicarea lui in transferurile / miscarile Cristea, plesan si Hagi) si un caraghios "carn" care s-a operat la nas pentru. imbunatatirea imaginii, asta este "activitatea" lui ca OM?!

 

intr-o propozitie: Gica Popescu a fost, este si probabil va ramane un dusman al Stelei! nimic altceva decat un complexat!

redandblue22.11.2005 08:10
daca despre Sandu nu putem spune decat ca e un "derbedeu batran", Popescu nu poate fi insa modelul propus de media. un fals si penibil disident al epocilor trecute, un munte de egoism si ipocrizie(s-a retras din echipa nationala intr-un moment in care nu s-a justificat prin liberul arbitru, ci prin faptul ca nu i se oferea un hotel in proprietate), un intrigant josnic (vezi implicarea lui in transferurile / miscarile Cristea, plesan si Hagi) si un caraghios "carn" care s-a operat la nas pentru. imbunatatirea imaginii, asta este "activitatea" lui ca OM?!

 

intr-o propozitie: Gica Popescu a fost, este si probabil va ramane un dusman al Stelei!  nimic altceva decat un complexat!

Ai dreptate dar nici cu Mircea Sandu nu mi-e rusine...

victor22.11.2005 08:47

despre Sandu am spus: un golan si un derbedeu batran, nu neaparat insa dusman sentimental al Stelei, cat prieten al propriului interes de moment. nu uit ca sub mandatul lui, Radoi a fost suspendat si pus la zid pe nedrept, iar Steaua tocata marunt de comisia tiganeasca a lui ursu.

 

acum insa observ ca am reusit sa intram in Comitetul Executiv, lucru ce nu s-a mai intamplat din anul 2000. pentru. Steaua aceste alegeri nu au fost o decizie intre bine si rau, ci doar o problema de oportunitate de moment. in mod sigur cu Sandu nu vom avea ceva de castigat, dar nu era posibil sa sustinem un dusman declarat precum Gica Petrescu!

Piece of Mind22.11.2005 10:51
despre Sandu am spus: un golan si un derbedeu batran, nu neaparat insa dusman sentimental al Stelei, cat prieten al propriului interes de moment. nu uit ca sub mandatul lui, Radoi a fost suspendat si pus la zid pe nedrept, iar Steaua tocata marunt de comisia tiganeasca a lui ursu.

 

acum insa observ ca am reusit sa intram in Comitetul Executiv, lucru ce nu s-a mai intamplat din anul 2000. pentru. Steaua aceste alegeri nu au fost o decizie intre bine si rau, ci doar o problema de oportunitate de moment. in mod sigur cu Sandu nu vom avea ceva de castigat, dar nu era posibil sa sustinem un dusman declarat precum Gica Petrescu!

 

"Gica Petrescu" este dusman declarat doar in mintea voastra, a celor care vedeti conspiratii peste tot!

Reamintesc celor care jubileaza ca urmare a victoriei lui Mircea Sandu ca acest gunoi a permis continuarea "Cooperativei" infiintate de "nea Mircea", a clasat celebrul caz Ceahlaul-Dinamo, iar la sedinta federala in care s-a votat mazilirea lui Craciunescu, a fost mielusel in fata lui Giovanni, care a maturat pe jos cu el!

Atat Gica Popescu, cat si Mihai Stoica(MM) au o mare problema: sunt perceputi de opinia publica ca sclavi ai familiei Becali, deoarece au permis acestora sa se foloseasca de imaginea lor si nu au avut inteligenta de a se delimita PUBLIC de actiunile lor la momentul potrivit.

Vreau sa subliniez ca in acest moment Sandu are niste datorii de platit, de recompensat pe cei care l-au votat, oameni care reprezinta insa cluburi cu interese contrare in campionat...Toate acestea, combinate cu o iminenta reactivare a Cooperativei se poate intoarce ca un bumerang impotriva noastra, pentru ca Dinamo are mai multi prieteni decat noi in acest moment. Punct.

victor22.11.2005 11:10

tati "piece of mind", nu stiu ce varsta ai, dar daca nu ai fost contemporan cu scandalul "Steaua - Gica Popescu" din 1988 nu te pronunta asupra caracterului acestui personaj si ref. atitudinea lui fata de Steaua. desi limbajul nu e prea academic, s-a comportat exact ca un taranoi si a muscat mana care i-a dat sa manance si care l-a dus intr-o semifinala europeana de Cupa Campionilor (campanie in care, fie vorba intre noi, nu prea ne-a ajutat, caci la Lisabona a sarit cat un snitel la golul doi al lui Alves). marele lui noroc a fost revolutia, ca ramanea un fante prafuit de provincie.

 

si ca sa mai dau un ex. ca Gica Popescu nu e decat un caraghios ingamfat, mai trebuie spus ca peste tot unde a jucat in Romania (Steaua, Craiova si Dinamo) a sfarsit prin a fi respins de masa suporterilor, iar acum practic nu mai aare acces la respectivele cluburi. pai daca el, un mare patriot oltean, nu se poate exprima in Craiova, ce ar mai fi de zis? sau uitam cum la Dinamo lumea ii cerea vehement sa plece dupa numai 3 luni?

 

repet: asta nu inseamna ca il sustin pe Sandu, o alta figura trista si nemernica a fotbalului nostru. dar nu e de acceptat sa sustinem schimbarea unui bou cu un sarpe! boul e macar mai previzibil in actiunile lui!

 

nu cred ca e de amestecat MM in aceasta discutie. MM nu si-a negat niciodata statutul de angajat, si intr-o astfel de pozitie el trebuie sa urmeze linia patronatului (cine are o alta opinie inseamna ca nu a lucrat inca niciodata). giga Popescu poza insa in marele independent, in marele inchizitor, in marele disident, in marele profesionist in ale conducerii, in marele reformator...., fiind insa doar un lacheu la curtea regelui giovanni!

 

parerea mea!

Piece of Mind22.11.2005 11:41
tati "piece of mind", nu stiu ce varsta ai, dar daca nu ai fost contemporan cu scandalul "Steaua - Gica Popescu" din 1988 nu te pronunta asupra caracterului acestui personaj si ref. atitudinea lui fata de Steaua. desi limbajul nu e prea academic, s-a comportat exact ca un taranoi si a muscat mana care i-a dat sa manance si care l-a dus intr-o semifinala europeana de Cupa Campionilor (campanie in care, fie vorba intre noi, nu prea ne-a ajutat, caci la Lisabona a sarit cat un snitel la golul doi al lui Alves). marele lui noroc a fost revolutia, ca ramanea un fante prafuit de provincie.  

 

si ca sa mai dau un ex. ca Gica Popescu nu e decat un caraghios ingamfat, mai trebuie spus ca peste tot unde a jucat in Romania (Steaua, Craiova si Dinamo) a sfarsit prin a fi respins de masa suporterilor, iar acum practic nu mai aare acces la respectivele cluburi. pai daca el, un mare patriot oltean, nu se poate exprima in Craiova, ce ar mai fi de zis?  sau uitam cum la Dinamo lumea ii cerea vehement sa plece dupa numai 3 luni?

 

repet: asta nu inseamna ca il sustin pe Sandu, o alta figura trista si nemernica a fotbalului nostru. dar nu e de acceptat sa sustinem schimbarea unui bou cu un sarpe! boul e macar mai previzibil in actiunile lui!

 

nu cred ca e de amestecat MM in aceasta discutie. MM nu si-a negat niciodata statutul de angajat, si intr-o astfel de pozitie el trebuie sa urmeze linia patronatului (cine are o alta opinie inseamna ca nu a lucrat inca niciodata). giga Popescu poza insa in marele independent, in marele inchizitor, in marele disident, in marele profesionist in ale conducerii, in marele reformator...., fiind insa doar un lacheu la curtea regelui giovanni!

 

parerea mea!

 

Ai concluzionat bine mai Victoras...parerea TA!

Si vezi ca atunci in semifinala retur cu Benfica de pe Da Luz cel care a marcat o dubla a fost Rui Aguas! :)))) Nu cred ca auzise nimeni de "Alves" la vremea aia....

Si pe ce te bazezi cand il faci pe Popescu "un lacheu la curtea regelui Giovanni"?...Spune-ne si noua, "lumineaza-ne"! :)))))

Teoctist22.11.2005 11:53

Popescu Gica a fost si este un lacheu al lui Ion Becali.El si Dan Petrescu si Gica Hagi.Ce ar mai fi de spus ? S-a vazut si se vede din avion acest lucru.

victor22.11.2005 12:00

(unu) - daca nu te deranjeaza as prefera sa-mi spui Victor. nu ca Victoras m-ar deranja prea tare, dar in contextul mentionat da impresia ca ne copilarim.

 

(doi) - ref. semifinala cu Banfica, foarte corecta punerea in realitate: rui aguas a marcat de doua ori. nu stiu de ce mi-a ramas gandul la alves, jucatorul cu manusi, si el coechipier al lui aguas. oricum clarificarea ta nu modifica fondul comentariului, si anume ca Popescu nu ne-a ajutat in campania respectiva, rui aguas marcand chiar de langa el!

 

(trei) - eu credeam ca totusi inainte de a raspunde citim posturile anterioare cu atentie. deja am comentat destul despre Gica Petrescu si nu cred ca merita efortul sa reluam de la inceput. de aceea, legat de relatia lui cu giovani, mentionez numai implicarea directa si oneroasa a lui Popescu in incercarea de deturnare a lui Cristea (cand numai prietenia lui Gigi cu Seche si vointa jucatorului au facut ca el sa ajunga la noi), in transferul lui plesan (pe care l-a tot ametit cu propuneri din strainatate, numai ca sa nu semneze cu noi, desi era clar ca nu are nici o varianta reala) si de negocierile din vara cu Hagi, care a renuntat sa semneze (desi ii promisese lui Gigi) si pentru. ca onorabilul cumnat s-a pus contra, insistand disperat ca pot exista si variante mult mai bune?! ca sa nu mai zic si de comentariile aprobatoare, suierate zeflemitor printre dinti, la suspendarea lui Radoi (tocmai el vorbea, care refuza convocarea pentru. motive absolut extra-fotbalistice sau conditiona prezenta la lot de inlocuirea antrenorului) si fata de sanctiunile dictate contra suporterilor (cand o tinea ca prostu' ca masurile sunt corecte, ca nu se mai poate asa!)! numai atat daca ar fi si e deja prea mult!

 

PAREREA MEA!

 

(sincer si fara nici o ranchiuna, chiar ma mir de unde asa un amor ghebos pentru. unul ca Gica Popescu?! sincer nu cred ca merita sa ne pierdem timpul cu unul ca el)

iancu dragosh22.11.2005 12:05

Pentru prima data ma simt nevoit sa fiu de acord cu Victor. Si ca sa fiu putin mai concret o sa va dau cel mai bun exemplu ca Gica Popescu este, daca nu marioneta, partener cu Ioan Becali in afacerile lui cele mai murdare. Anul acesta s-s produs cea mai mare evaziune fiscala din fotbalul romanesc. Si anume jucatori in valoare de cateva milioane de dolari,sa zicem 2 nu mai mult, au fost luati gratis de Dinamo, pe filiera Saticu, Popescu, Giovanni Netoiu. Jucatorilor nu li s-a mai platit salariul la Craiova pentru a putea fi declarati liberi de contract si a lua drumul Bucurestiului. Sincer, nu cred ca exista un microbist in tara asta care sa creada ca Dinel Staicu nu a incasat nimic la negru pentru aceasta manevra. Altfel de ce nu i-a vandut la alt cluburi interesate si cu oferte concrete? Credeti ca i s-a facut dintr-o data sila de fotbal si a lasat sa-i scape o afacere asa banoasa? Eu unul nu cred?

Asadar am stabilit ca dinel si-a luat partea. Acum va intreb. Impresarii, printre care si Gica Popescu, nu au luat nici un comision la negru? daca i-ar fi vandut pe bune, ar fi incasat si ei o parte din suma de transfer. Credeti ca au renuntat la acesti bani fara nici un motiv?

Aceasta a fost istoria unui smen de proportii importante la care Gica Popescu a fost prezent in calitate de Partener al firmei ISM&Popescu.

victor22.11.2005 12:18

implicarea lui Popescu, alaturi de fratii Becali, in transferurile lui plesan sau bucur este evidenta. ca s-au manevrat bani negri, si asta e o evidenta! ca Gica Petrescu (recunosc ma amuza analogia si o fortez) e un caracter rapace si mare iubitor numai de bani (la fel ca si cumnatu' Gica) e o alta realitate! ca nu iubeste Steaua, nici nu intra in discutie o negatie! ca e legat prin mii de fire de giovani? evident!

 

repet: ne pierdem timpul discutand despre un caraghios care si-a operat nasul ca sa arate mai bine?! nu se coboara Steaua sa analizeze un astfel de nevertebrat!

SSK22.11.2005 16:40

Victor, daca Popescu ar fi patit ce a patit cu noi in 1988, dar la Dinamo, 99% din acest site le-am fi batut cainilor obrazul cand prindeam ocazia ! Acum ai intors argumentul si vii si spui ca de fapt i-am aratat noi Europa... Daca vrei sa duci o polemica serioasa, cu argumente credibile si nu cu "ironii de capitala", poate ar trebui sa te gandesti ca dragoste cu de-a sila nu se poate. Daca Tu ai fi patit ce-a patit Popescu cu Steaua (amenintat cu arestul, nevoit sa se refugieze prin munti), nu cred ca ai fi dat prea multi bani pe faptul ca ai vazut Lisabona :oops: :roll: :oops:

 

Noi nu am facut in istoria noastra prea multe lucruri josnice cu adevarat, asa cum a facut Dinamo. Tocmai de aceea lumea ne iubeste pe noi, iar pe ei nu. Dar despre patania cu Popescu si despre cea cu Cupa haideti sa nu vorbim doar ca sa ne aflam in treaba.

montreal22.11.2005 17:46

lasa-i sa traiasca cu Sandu lor, cu Jiji, mitica si cu toata sleahta de profitori.

Ce ma?, sa-l voteze pe unul care a ridicat Cupa cu Barcelona, care a fost un adevarat model de capitan in teren pentru echipe de varf, pentru nationala Romaniei.

Sa ramana la nivel de sand(ala), experienta de Sportul Studentesc.

 

apropo prietenul nostru "Finu" a vorbit de un anumit "George" care ar vrea sa investeasca $100 mil" in Romania.

 

eu cred ca este George Steinbrenner,

celebru patron al gruparii NY YANKEES si cu actiuni in Nets si in Devils.

E PUTRED DE BOGAT,

s-ar baga la investiti riscante.

:roll:

sunt curios ce-o iesi.

Bogdan4Steaua22.11.2005 17:56

Sunt invitati Sandu si Tolontan la Miezul Problemei pe televiziunea carbogazoasa National TV. Tolontan este pornit rau impotriva Nasului.

victor23.11.2005 04:38

cine vorbeste de "problemele" lui Popescu la Steaua in 1988 este de fapt neinformat. onorabilul "se ascundea in munti" cand de fapt nu-l cauta nimeni. intamplator chiar cunosc foarte bine cazul si trebuie sa stie toata lumea ca in momentul cand nu s-a prezentat si a declarat ca nu doreste sa continue la Steaua, Valentin a spus textuazl ca personajul nu mai exista pentru. el si trebuie lasat in uitare. nici vorba de amenintari sau presiuni. ulterior, caraghiosul poza in victima a regimului ceausist.

 

observ ca multi din cei care se simt obligati sa-mi raspunda fac trimitere la stupizenia lui Sandu, de parca eu as sustine ca acesta e solutia salvatoare?! repet si sustin afirmatia: "e de preferat un bou unui sarpe!" daca de aici rezulta o imagine magulitoare pentru. Sandu, asta e!

 

tot asa observ ca nu se comenteaza direct pe text, ci se intervine cu tot felul de argumente legate de cariera internationala ca jucator a individului. sigur e simplu sa spun ca una-i fotbalul si alta-i caracterul, desi repet: Popescu ajucat in tara la 3 echipe si suporterii acestor echipe nu-l agreeaza, el parasind gruparile cu coada intre picioare. parerea mea, si acum chiar inchei, este ca Popescu nu e de cat un arivist, care in intrega cariera s-a folosit de moment si nu a creat momente. pentru. el nu exista decat interesul personal, care este strans legat de interesele fratilor Becali. ori asta e de neacceptat pentru. interesele generale ale Stelei. nealegerea lui este raul mai mic pentru. noi.

 

punct.

 

(as prefera sa inchidem polemica. am postat cateva comentarii ref. situatia bancii tehnice - vezi topicul cu Olaroiu si art. cu "Norma..." - si chiar sunt interesat sa citesc si alte opinii)

dawid23.11.2005 06:05

VOI NU INTELEGETI CA Popescu E PRO Dinamo !!!! E O CLOACA MARE FORMATA DIN Popescu NETOIU CRACIUNESCU SI GIOVANI...CE DRAQ SI ASA JUMATE DIN "DIVIZIA A" II APARTINE LUI NETOIU, CRACIUNESCU TRAGEA CUM PUTEA SI EL PENTRU PRIETENA LUI DECLARATA NETOIU, MAI VROIATI CA SI FRF SA CADA SUB INFLUENTA LUI GIOVANI ....ADUCETI-VA AMINTE CUM A FOST CU PLESAN...SI MAI RECENT CU Hagi...STITI CE A ZIS Popescu DE VENIREA LUI Hagi LA Steaua ? A ZIS CA PT EL AR FI MAI BINE SA ANTRENEZE IN STRAINATATE, OARE DE CE CAND Hagi A PRIMIT OFERTA DE LA Timisoara Popescu NU A MAI INTERVENIT ... ? BINE A FACUT Mutu CA A PLECAT DE LA FIRMA LOR...SA VA READUC AMINTE CUM SE NUMEA : "Becali & Popescu" ... SA NU-MI ZICA MIE ACUM CA NU AU NICI O LEGATURA UNII CU ALTII

P.S. Victor te sustin 100%

ghencea8923.11.2005 07:34
tati "piece of mind", nu stiu ce varsta ai, dar daca nu ai fost contemporan cu scandalul "Steaua - Gica Popescu" din 1988 nu te pronunta asupra caracterului acestui personaj si ref. atitudinea lui fata de Steaua. desi limbajul nu e prea academic, s-a comportat exact ca un taranoi si a muscat mana care i-a dat sa manance si care l-a dus intr-o semifinala europeana de Cupa Campionilor (campanie in care, fie vorba intre noi, nu prea ne-a ajutat, caci la Lisabona a sarit cat un snitel la golul doi al lui Alves). marele lui noroc a fost revolutia, ca ramanea un fante prafuit de provincie.

 

si ca sa mai dau un ex. ca Gica Popescu nu e decat un caraghios ingamfat, mai trebuie spus ca peste tot unde a jucat in Romania (Steaua, Craiova si Dinamo) a sfarsit prin a fi respins de masa suporterilor, iar acum practic nu mai aare acces la respectivele cluburi. pai daca el, un mare patriot oltean, nu se poate exprima in Craiova, ce ar mai fi de zis? sau uitam cum la Dinamo lumea ii cerea vehement sa plece dupa numai 3 luni?

 

Pai si atunci cum puteti sa sustineti ca e pro-Dinamo?????????. Mai ales ca a si declarat ca a fost cea mai neagra perioada din viata lui de fotbalist, cea petrecuta la Dinamo

«1678910»