conform gsp pepe moreno s-ar fi intors la Steaua:-?
Daca ar avea ceva minte ar pune mana pe telefon si l-ar cumpara pe Andres Mendoza.
conform gsp pepe moreno s-ar fi intors la Steaua:-?
Daca ar avea ceva minte ar pune mana pe telefon si l-ar cumpara pe Andres Mendoza.
Daca ar avea ceva minte ar pune mana pe telefon si l-ar cumpara pe Andres Mendoza.
Eu nu cred ca-l duce capu'.
Ghesepeul tureaza masina de zvonuri la maxim. Cica Steaua s-ar fi inteles cu Pepe Moreno sa se intoarca.
Ghesepeul tureaza masina de zvonuri la maxim. Cica Steaua s-ar fi inteles cu Pepe Moreno sa se intoarca.
Mda... si cica Bergodi l-ar mai vrea si pe brazilianul ala de 19 ani de la Iasi... Da Silva, si Montiel...
Eh... se vehiculeaza multe nume acum in periada asta, important este sa aduca jucatori folositori nu rezerve... ca asa ar putea sa aduca rezerve de la Steaua 2.
In perioada asta pe fiecare zi auzi de cate unul nou. Sper sa nu vina Pepe...nu mi se parea de Steaua.
Corect. Hai sa pariem cate zile mai sunt pana cand vom auzi din nou de Argenteros si Camus. Eu zic maxim 3.
As zice ca in acest moment Steaua are mare nevoie de un conducator de joc. De unu' care sa vada ce-i pe teren si sa poata pasa coechipierului aflat in cea mai buna pozitie. Marea problema e ca un astfel de jucator isi formeaza noile reflexe in luni de zile. Nu vine azi la echipa si maine paseaza cu ochii inchisi. O alta problema e faptul ca un astfel de jucator trebuie sa beneficieze de un sistem de joc corespunzator. Daca nu are cui pasa pentru ca jucatorii nu stiu sau nu pot sa se demarce atunci aptitudinile lui nu fac doi bani.
se pare ca astia cauta iar in disperare atacanti de careu. sper sa nu ia din nou vreo 4 din care 3 sa-i foloseasca mijlocasi.
Amadora anunta: 240.000 de euro pentru Tiago!, Becali nu vrea sa dea nici un ban!
Eu zic ca s-ar merita la o asemenea suma!!!
S-au platit MULT mai multi bani pe niste jucatori paraleli cu Steaua, si Tiago este chiar un jucator bun, care merita sa joace la noi...
Pentru sezonul viitor asa vreau ca Steaua sa arate : Arlauskis - Bozovici , Galamaz , Andrade , Rui Duarte - Dubarbier , Iulian Apostol , Tiago , Curtean - Costea , Kapetanos . Rezerve: Zapata , Golanski , Rada , Goian , Emeghara , Tames , Szekely , Artiom Karamian , Spadacio , Roman , Sburlea , Kone . Antrenor Dan Petrescu.
Stiu ca visez , insa cu o asemenea echipa nu stiu ce antrenor ar putea rata campionatul , in afara lui Lacatus care cu siguranta il va rata.
As zice ca in acest moment Steaua are mare nevoie de un conducator de joc. De unu' care sa vada ce-i pe teren si sa poata pasa coechipierului aflat in cea mai buna pozitie. Marea problema e ca un astfel de jucator isi formeaza noile reflexe in luni de zile. Nu vine azi la echipa si maine paseaza cu ochii inchisi. O alta problema e faptul ca un astfel de jucator trebuie sa beneficieze de un sistem de joc corespunzator. Daca nu are cui pasa pentru ca jucatorii nu stiu sau nu pot sa se demarce atunci aptitudinile lui nu fac doi bani.
Daca Steaua ar gasi un astfel de jucator, sau cineva s-ar forma, dupa maxim 5 meciuri toti adversarii ar face marcaj om la om la el, combinat cu intrari din categoria "vita scapata din grajd" la gleznele lui. Iar restul echipei ar ramane cu nedumeriri : pai acum ce facem ?
Urasc cliseele, dar poate ca expresia "fiecare jucator care are mingea e coordonator de joc" are ceva logica in campionatul nostru.
Daca Steaua ar gasi un astfel de jucator, sau cineva s-ar forma, dupa maxim 5 meciuri toti adversarii ar face marcaj om la om la el, combinat cu intrari din categoria "vita scapata din grajd" la gleznele lui. Iar restul echipei ar ramane cu nedumeriri : pai acum ce facem ?
Urasc cliseele, dar poate ca expresia "fiecare jucator care are mingea e coordonator de joc" are ceva logica in campionatul nostru.
In campionatul nostru "aproape fiecare jucator care are mingea e distrugator de joc" e mai logica si reala afirmatia. Si nu vad cat de repede se poate nega aceasta afirmatie prin evolutiile din teren a jucatorilor.
Pentru sezonul viitor asa vreau ca Steaua sa arate : Arlauskis - Bozovici , Galamaz , Andrade , Rui Duarte - Dubarbier , Iulian Apostol , Tiago , Curtean - Costea , Kapetanos . Rezerve: Zapata , Golanski , Rada , Goian , Emeghara , Tames , Szekely , Artiom Karamian , Spadacio , Roman , Sburlea , Kone . Antrenor Dan Petrescu.
Stiu ca visez , insa cu o asemenea echipa nu stiu ce antrenor ar putea rata campionatul , in afara lui Lacatus care cu siguranta il va rata.
Tu vrei sa schimbi aproape toata echipa. Zapata, Golanski, Ghionea, Goian, Tiago, Toja si Kapetanos au valoare de primul 11.
Restul posturilor sunt deficitare...
O avea valoare , dar sezonul trecut au cam dezamagit. Iar Ghionea sezonul trecut chiar a fost foarte slab , dupa parerea mea.
PS: La multi ani , Bogdane!!! ![]()
se pare ca astia cauta iar in disperare atacanti de careu. sper sa nu ia din nou vreo 4 din care 3 sa-i foloseasca mijlocasi.
In ultima vreme am avut impresia ca la Steaua ca sa fii folosit pe postul de atacant trebuie sa ai peste 1,90 m,si Dayro Moreno juca varf la Once Caldas si era chiar golgheter. Probabil daca l-am fi avut si pe Tevez, in jumatate de sezon de reprofilari ar fi ajuns si el un jucator mediocru.
Daca Steaua ar gasi un astfel de jucator, sau cineva s-ar forma, dupa maxim 5 meciuri toti adversarii ar face marcaj om la om la el, combinat cu intrari din categoria "vita scapata din grajd" la gleznele lui. Iar restul echipei ar ramane cu nedumeriri : pai acum ce facem ?
Adevarat. Dar daca macar doi adversari i-ar face marcaj ar mai scadea densitatea alora care stau calare pe atacanti. Conditia ar fi ca playmakerul sa se mai si miste pe teren, in asa fel incat sa-si traga marcajul cat mai departe de zona in care se afla mingea. O alta conditie ar fi ca unul dintre atacanti (caz 4-4-2) sau unul dintre mijlocasi (caz 4-5-1) sa-i preia o parte din atributii si sa intre in combinatii cu aripile. Ma rog, s-ar putea spune ca fac teoria chibritului. Un antrenor stie mai bine ce are de facut. Dar mi se pare cam exagerat sa li se ceara lui Lovin, Nicolita sau chiar Ov. Petre sa faca macar jumatate din treaba unui conducator de joc. E adevarat, Boloni, Tudorel Stoica si Majearu indeplineau pe rand acest rol. Dar ce tehnica aveau 'batranii' si ce tehnica are Banel ?
sper ca bergodi sa-si dea seama de Dayro ca e un varf si nu are treaba cu creatia. si in primul rand sper sa transferam dracu un mijlocas veritabil si sa lasam atacantii ca acem destui. daca mai vine si pepe e suficient.
Baaah nu inteleg, au stat in fiecare pauza dupa Camus si Armenteros sa ii transfere si pa Tiago care s-a integrat ,il stie toata lumea cum joaca , da 250 de mii ,la noi la club prostia e la ea acasa.
sper ca bergodi sa-si dea seama de Dayro ca e un varf si nu are treaba cu creatia. si in primul rand sper sa transferam dracu un mijlocas veritabil si sa lasam atacantii ca acem destui.
Da,si eu sper la fel.
Baaah nu inteleg, au stat in fiecare pauza dupa Camus si Armenteros sa ii transfere si pa Tiago care s-a integrat ,il stie toata lumea cum joaca , da 250 de mii ,la noi la club prostia e la ea acasa.
l
Steaua nu are nevoie de nici un jucator strain,sa ramina toti cei care-i avem,acum avem antrenor,Bergodi este antrenor,sa dispara MAGARUL DINTRE OI.El cu timpenia lui a stricat Steaua,a facut din Steaua o echipa de stresati care nu mai pot juca numai de frica.Bergodi are marea dificultate de a construi o echipa de stresati si de a le reda placerea de ajuca si dorinta de a face performanta.Daca reuseste veti vedea adevarata valoare a jucatorilor de la Steaua.D-zeu sa-i ajute.
Da,si eu sper la fel.
Destui ? Acuma depinde de definitie. OK, sa zicem ca Stancu, Dayro Moreno ( presupun ca o sa ramana la final ), Kapetanos si Pepe Moreno ( presupunand ca vine ) sunt atacanti. Toti 4. 4 atacanti pentru un sezon nu-i chiar extraordinar de mult daca te gandesti cate meciuri sunt de jucat.
Bine, in socoteala asta pot interveni alte variabile gen Surdu ( atacant ?? ) sau juniori adusi de la Steaua II.
Steaua nu are nevoie de nici un jucator strain,sa ramina toti cei care-i avem,acum avem antrenor,Bergodi este antrenor,sa dispara MAGARUL DINTRE OI.El cu timpenia lui a stricat Steaua,a facut din Steaua o echipa de stresati care nu mai pot juca numai de frica.Bergodi are marea dificultate de a construi o echipa de stresati si de a le reda placerea de ajuca si dorinta de a face performanta.Daca reuseste veti vedea adevarata valoare a jucatorilor de la Steaua.D-zeu sa-i ajute.
cu Bergodi sau nu, ci gibonu la echipa sau nu... Tiago Gomes este un jucator de exceptie, si trebuie sa facem tot posibilul sa il luam inapoi. ar fi cea mai mare pierdere pentru Steaua ratarea acestiu jucator. sper ca gibonul sa ne lase odata pentru totdeuna...
a revenit PEPE MORENO :>
E oficial : http://www.steauafc.com/ro/articole/pepe_m...re_18iunie2009/
Am inceput bine perioada asta de mercato... ![]()
Am inceptu bine pe dracu!
Pepe e un atacant slab. A fost slab cat a stat la Steaua si e si mai slab acum. Vorbim totusi despre un atacant care nu a jucat nimic un an intreg. Si, spre deosebire de Kapetanos, asta nu a fost accidentat. Asta nu a jucat pt ca nu a avut valoare pe unde a fost.
Sper sa ma insel dar acest transfer nu il vad cu ochi buni.