FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri - Vara Anului 2009

«13456731»
redondo08.06.2009 11:06

Nesu era printre cei mai contestati,un fel de Lovin si acum il vreti inapoi...asta dovedeste clar ca habar n-aveti ce vreti.

Adrian08.06.2009 11:07

De cine era contestat Nesu mah?

De tine si de restul iubitorilor lui Petre Marin, poate.

Vorbesti prostii, iar.

redondo08.06.2009 11:17

Parca sa zic ca i se zicea...oaie capiata...Si sincer vorbesti tu prostii daca il compari cu P.Marin.

Adrian08.06.2009 11:27

La voi poate, intre suporterii universitatii Craiova. poate ca acolo i se zicea asa.

Si da, nu merita sa il compar cu Petre Marin. Petre Marin e varza pe langa el.

redondo08.06.2009 11:31

Nu....Nesu e varza pe langa P.Marin.Iar faza cu "oita capiata" apartine suporterilor stelisti.

A propos...incarcand mereu sa ma ataci cu faza cu Universitatea nu faci decat sa-ti arati frustrarile si incapacitatea de a te contrazice prin argumente. Orasul tau face parte din categoria a treia a fotbalului romanesc.

Adrian08.06.2009 11:35

Argumente la ce?

 

Ca esti suporter al universitatii? Aia ai recunoscut tu?

 

Ca i se zice lu' Nesu oaia nu stiu cum?

Pai hai sa vedem. Sa ridice mana sus cel care ii zicea lu' Nesu asa. Sa vedem. De la Bichon la Oaie capiata e destul de lunga calea.

 

 

Tu pornesti atacuri impotriva stelistilor aici pe site si eu ar trebui sa stau cu mana in san?

 

Si ce legatura are orasul meu cu discutia noastra?!

MoWeed08.06.2009 11:48

Gata baietilor, aveti mesagerie privata pentru certuri. E valabil atat pentru redondo cat si pentru Adrian

ultra_ss08.06.2009 12:17

un transfer bun la Steaua ar fi vinderea lui Jiji

KERATOCONUS08.06.2009 12:21
Nesu era printre cei mai contestati,un fel de Lovin si acum il vreti inapoi...asta dovedeste clar ca habar n-aveti ce vreti.

 

Te inseli amice! Nesu era unul dintre cei mai apreciati fotbalisti de la Steaua. Chiar daca mai gresea, suporterii il apreciau pentru daruirea lui din teren. Tin minte ca dupa fiecare tecling a lui Mihaita, tribunele il rasplateau de fiecare data cu aplauze, ca-n Anglia. Nu stiu de unde ai scos-o p-asta, ca Nesu era la fel de contestat precum este Lovin acum. Eu nu-mi aduc aminte ca bishon-ul sa fi fost fluierat pe Ghencea. Si crede-ma ca nu am mai ratat un meci pe Ghencea de zece ani.

redondo08.06.2009 12:32

Ce repede uita oamenii...In fine, mi-aduc aminte de meciul cu Betis la care am fost si la care l-a fluierat tot stadionul.

strezahuzum08.06.2009 12:52
un transfer bun la Steaua ar fi vinderea lui Jiji

 

Si cine l-ar cumpara ?

 

Nu de alta, dar tot threadul asta e pus doar asa, de dragul discutiei. Realistii stiu de mult ca nu vom transfera nici un jucator cat de cat valoros, optimistii vor vedea asta in curand.

redondo08.06.2009 12:55

Pai daca a spus omu' ca va vinde,acum normal este sa apara si eventualii cumparatori,nu? Unii dintre voi ati spus ca in momentul in care va spune ca vrea sa vanda vor aparea si acesti cumparatori.Astept sa vad cine apare.

Adrian08.06.2009 13:02
Si cine l-ar cumpara ?

 

Nu de alta, dar tot threadul asta e pus doar asa, de dragul discutiei. Realistii stiu de mult ca nu vom transfera nici un jucator cat de cat valoros, optimistii vor vedea asta in curand.

 

Dreptate mare. Nu o sa dureze mult si threadul asta o sa devina loc de postat glume.

 

Hai sa va zic parerea mea in ceea ce priveste transferurile Stelei:

 

1. Antrenor de rahat, supus si sclav. Poate Bergodi, poate Pãtraținii, poate Gigi(de ce nu?!) sau poate iar Lacatus(chiar nu e gluma. nu m-ar mira ca ciobanul, ca sa nu mai fie huiduit, sa recurga la o astfel de marlanie).

In conditiile in care Boloni abia asteapta sa vina la Steaua, cei de la conducere trag de antrenori de rahat, ieftini, etc. Si cica vor sa faca performanta. ahahahhahahahahhahh :(

 

2. Juctorii de la Steaua 2 or sa vina la prima echipa. Totul va functiona dupa logica: joci bine in Liga 2, o sa joci si in liga1.

Steaua 2 o sa joace la anul in Liga 2 asa ca...

 

3. Vor pleca jucatorii cu salarii mari, peste 150 de mii de euro pe sezon(poate chiar peste 100 de mii). Vor fi vanduti si jucatorii care primesc oferte considerate bune.(pt un om ca Zapata, de ex, o oferta de 1 mil euro o sa fie considerata fabuloasa desi e cu mult sub valoarea lui si va fi dat afara in secunda doi. doar Banel nu va pleca pentru ca el e coloana vertebrala.)

 

4. Vor mai veni jucatori liberi de contract si care nu cer salarii prea mari.

Dupa cum s-a si vazut, Steaua considera pretul de 500 de mii de euro prea mare pentru un jucator tanar si bun ca Tiago, un jucator care s-a integrat deja la echipa.

 

5. Vor fi transferati si niste suporteri noi. Preferabil din zonele unde cocalarismele, pitiponcismele, manelismele si meltenismele sunt considerate arte. Acestia vor veni in fiecare sfarsit de saptamana cu autobuzele puse la dispozitie si vor primi tricouri cu "free Gigi" sau "Gigi libre" la intrarea in stadion.

Bogdan4Steaua08.06.2009 13:30

Subscriu in totalitate!

D4v1dstelist08.06.2009 14:04

Si kapetanos a venit gratis.Si Hamutovski la ceva pret de nimic.Deci,parca mai exisa o luimnita....Sau nu?!?

Bogdan4Steaua08.06.2009 14:23

Chiar nu exista luminita. Ok, Kapetanos a venit gratis... dar uita-te la pozitia din clasament. Mie personal imi place grecul, dar cu jucatori veniti gratis nu poti lua titlul.

 

Fara investitii nu poti sa faci performanta.

 

Nu mai visati cai verzi pe pereti, nu mai visati Barcelona estului. Chestia cu juniorii reprezinta praf in ochi. Nu poti face performanta bazandu-te pe jucatori care au jucat pana acum doar in Liga a treia.

 

Am spus acum 2 ani ca ne ducem in jos. Am terminat pe 2, ne-am facut de ras in UCL. Am spus si la inceputul acestui sezon ca ne ducem in jos, unii m-au contrazis. Terminam pe 6 sau 7. Mai vreti sa treaca un an, sa ajungem pe locul 10? Cu Becali si cu actuala conducere tehnica si administrativa nu putem sa facem performanta. Titlul devine un lux pentru o echipa precum Steaua si asta e trist.

ktalyn08.06.2009 14:27

 

 

I-as vrea pe Tanase si pe Roman :D ...

maye08.06.2009 14:57

Steaua nu va transfera fotbalisti.Va transfera doar sclavi si petarde!

strezahuzum09.06.2009 14:13

Daca tot e thread de bancuri, iata pe ce pozitii cred eu ca avem nevoie mare de forte proaspete :

 

- lunetist autorizat, cu sarcina de a face curatenie prin club ;

- specialist in deratizare, expert in scotocirea cluburilor si barurilor, incepand cu bamboocha ;

- baiat cu minte putina dar pumni mari care sa bage inapoi in cap mintile vedetelor gasite de specialistul in deratizare ;

- jucatori de fotbal, nu maimutoi cu plete si creme.

LeGenD10.06.2009 10:06

Sunt de acord cu voi, Kapetanos a fost adus liber de contract si joaca ceva, dar o plesneala ca asta se nimereste o data la 5 ani. Dar nu transferurile sunt problema si in mare parte nici jucatorii, incompetenta cea mai agravata zace in conducere si in Staff-ul tehnic, in lipsa totala de profesionalism si de creativitate.

Daca tot se discuta despre transferuri,hai sa spun si eu ce as vrea sa vad la Steaua.Repet, as dori jucatori ca Pantilimon, Tatarasanu, de ce nu chiar si Roman, Deac, un atacant gen V.Iacob, un Tiago mai rapid si mai agresiv si chiar si o revenire a lui Nesu m-ar incanta, dar nu se va intampla. Un executant bun de faze fixe ne-ar fi de mare folos. Acum ma gandesc putin, un atacant ca si V.Iacob ar putea fi Rusu, Ochirosii seamana binisor cu Roman ca stil de joc, Al.Iacob sau Bicfalvi ar putea inlocui pe Deac ... si deci iata ca avem jucatori si in propria ograda dar ei se "nasc" si "mor" extrem de repede.

Daniel-Ionut13.06.2009 08:27

Planul lui Bergodi: Bozovic si Cesinha, la Steaua? :hmmm:

Dj13.06.2009 09:59

nu mai visati :P

redondo13.06.2009 10:27

Pai de cand e ma un vis sa vina acestia 2? Sunt asa mari fotbalisti? Eu ma tem ca vom pierde un fotbalist cu niste calitati extraordinare,dar caruia Lacatus nu i-a dat nici-o sansa...Pedriel.

Robinson Rufay Zapata13.06.2009 10:30

Multi vad ca vor sa plece Pedriel si Bicfalvi. De ce? Ca sunt tineri si nu au fost incurajati si nici sanse nu au avut? De asta? La fel si cu Stancu. Omul isi face meseria. Da goluri. De ce sa plece? Pe unii chiar nu va inteleg. Scrieti doar ca sa va aflati in treaba. O treba prost facuta.

redondo13.06.2009 11:06

S-a vazut ca Ionescu e fotbalist in meciul de la Urziceni.II mai avem pe Pedriel si Bicfalvi,2 tineri de valoare carora insa nu li s-au dat sanse. Tanjim dupa transferuri mereu fara sa ne dam seama ca aveam in curte fotbalisti de valoare. Sa plece Semedo in primul rand.

«13456731»