"Au au, nea Gigi. Au au. Unde-i poponetu'? Da sa pup"
Eu ti-am dat 3 argumente si tu vii cu asta?
Si va mai intrebati de ce sunteti din ce in ce mai putini...voi, contestatarii.
"Au au, nea Gigi. Au au. Unde-i poponetu'? Da sa pup"
Eu ti-am dat 3 argumente si tu vii cu asta?
Si va mai intrebati de ce sunteti din ce in ce mai putini...voi, contestatarii.
Ma surprinde gandirea infantila a multora din cei care posteaza aici. Voi nu va dati seama ca Tanase a venit la Steaua pentru folosul clanului becalii?
Ala nu a fost adus ca cstige Steaua sau el, a fost adus ca sa poata sa il mai umfle un pic giovanii.
9-10 prezente in Europa League si Champions League, inca vreo 3-4 la "nationala", 20-30 de meciuri ca titular la Steaua chiar daca nu merita si giovanii il poate vinde pe baiat la o echipa din strainatate care sa ii asigure un comision(atentie! comision pentru giovanii!!!) acceptabil.
Logic, nici un jucator nu ar fi refuzat Bundesliga si mai ales Koln. Sa ai posibilitatea sa joci intr-un campiont extrem de puternic la o echipa in care il ai coechipier pe Podolski(un super atacant! Orice ar zice lumea de el, uitati-va la ce statistici are in nationala germaniei, cand juca atacant, ca la Bayern juca la sustinere pentru Klose sau Toni), nu e ceva putin. Si el vine la Steaua, la becalii...
Jucatorul e clar ca nu a gandit singur. Au gandit impresarii pentru el. A refuzat salariu de 300 de mii de euro/sez pentru unul de 120de mii. Hai sa fim seriosi!
Nu va entuziasmati atat ca in randurile urmatoare o sa va dau un exemplu care o sa va aduca cu picioarele pe pamant.
Acum cativa ani, tamas era anuntat ca o mare speranta a fotbalului romanesc, un fundas de viitor. Asta cu toate ca gafa in continuu si ca prestatiile lui erau ceva e cascadorii rasului. Dar stai! Baiatul a debutat la nationala. Din nimic, a debutat la nationala.
Nu au trecut 3 luni si l-a luat Galata. Iar giovanii a luat un comision sanatos.(inca se mai judeca pentru comisionul asta in dosarul "transferurilor")
Stim cu totii ce a urmat. tamas si-a aratat valoarea(mai bine zis lipsa de valoare) si a fost zburat pe rand de la mai multe echipe.
Anul asta l-a vrut Standard. O oportunitate imensa. Dar nu s-a dus. De ce? Acolo, la fel ca la celelalte echipe, lipsa de valoare l-ar fi tinut pe banca. A ales sa vina la dinam0 ca sa joace si sa "fie mai aproape de nationala".
Exact asa face si Tanase.
Inca un an la dinam0 si tamas se transfera iar la o echipa care ii da un comision bun lu' giovanii. Ca doar aerul pe care il pompeaza in juctorii astia de nimic, costa.
Tanase inca e un nimic. Nu a demonstrat nimic. Nu are rost sa fie trecut la capitolul "transferul anului".
Mai mult, are mai mari sanse sa ajunga o noua teapa, mai ales ca Steaua cam are "ochi" la tepe.
Atunci care este cel care se lamenteaza numai pe forum?
pai nu ma lamentez ma, eu am incetat de ceva timp sa ma mai gandesc la Becali. de ce sa-mi strofoc existenta pentru el ?
Sincer , la un moment dat credeam ca becalistii sunt o specie pe cale de disparitie , se pare ca m-am inselat !
Eu eram sigur ca asa se va intampla la primele meciuri bune. Pentru ca o parte semnificativa din cei care-l huleau pe Becali, il contestau din cauza lipsei performantelor. Stai sa avem 2-3 infrangeri, ca o sa dispara oile la fel de repede cum au aparut.
Si mai sunt cei gen ronrichie care apar numai dupa niste meciuri bune; la infrangeri nu mai are argumente sa-si apere stapanul
Eu eram sigur ca asa se va intampla la primele meciuri bune. Pentru ca o parte semnificativa din cei care-l huleau pe Becali, il contestau din cauza lipsei performantelor. Stai sa avem 2-3 infrangeri, ca o sa dispara oile la fel de repede cum au aparut.
Si mai sunt cei gen ronrichie care apar numai dupa niste meciuri bune; la infrangeri nu mai are argumente sa-si apere stapanul
stilul ciuperca: apar dupa ploaie ![]()
@Adrian
In mare sunt de acord cu tn, dar chiar astia la sport.ro spuneau ca un salariu de 120 000 in Romania, e tot aia cu unul de 300 000 in Germania, pentru ca acolo viata este mai scumpa. Acest lucru il spunea chiar Banciu , dupa ce auzise asta la giovani Becali si nu cred ca Banciu e tipul de om care sa-l pupe in cur pe Becali si care sa fie de acord cu o minciuna a acestuia.
Insa in mare, transferul la Steaua este o afacere pentru clanul Becali.
Ma surprinde gandirea infantila a multora din cei care posteaza aici. Voi nu va dati seama ca Tanase a venit la Steaua pentru folosul clanului becalii?Ala nu a fost adus ca cstige Steaua sau el, a fost adus ca sa poata sa il mai umfle un pic giovanii.
9-10 prezente in Europa League si Champions League, inca vreo 3-4 la "nationala", 20-30 de meciuri ca titular la Steaua chiar daca nu merita si giovanii il poate vinde pe baiat la o echipa din strainatate care sa ii asigure un comision(atentie! comision pentru giovanii!!!) acceptabil.
Oricine are un creier vede asta. Bine macar ca nu ne-am pricopsit(inca) cu expirati de afara
@gio_stgloria
Pai stiu si eu, daca esti stelist si iubesti Steaua pentru mai mult decat performantele ei, ti-ai putea strofoca existenta pentru un om care isi baga p**a in clubul tau drag(indirect, prin actiunile lui)
Gigi Becali la Sport.ro:
Reporter: Cine credeti ca ar putea fi inlocuitorul lui Goian in aparare?
Becali: Din ce-am discutat cu Cristiano, cred ca Rada.
Rada, acum ori niciodata tata. Ai indurat prea mult, intra in echipa si nu mai iesi de acolo!
Oricine are un creier vede asta. Bine macar ca nu ne-am pricopsit(inca) cu expirati de afara
pt asta exista spalatoria si vopsitoria dinamu.
"Noi astia" cum ne numesti santem majoritari.
Asa de tare o distruge el pe Steaua incat a luat tot ce e mai bun din tara, asa de tare ca are singurul proiect viabil, palpabil din Romania (in timp ce celelalte construiesc haotic), asa de tare o distruge incat e singurul care s-a ocupat de juniori si pepiniera incat a asigurat viitorul Stelei prin infiintarea Academiei (cei mai buni tineri din tara).
Sah-mat.
Asa de bine a asigurat viitorul Stelei incat vreo doua treimi din jucatorii cu care Steaua 2 a promovat au cam fost dati afara sau pierduti.
Cel mai bun exemplu e cel al lui Stratila, mijlocasul dreapta care inscria mult si care putea sa fie un pericol pentru Nicolita. Ultima dat am inteles ca a semnat cu Astra.
p.s.
Asta cu "e singurul care s-a ocupat" e o prostie. Cu ce s-a ocupat gigii? El ii antreneaza? El ii urmareste? Fii serios!
Gigi si-a adus la "copii si juniori" toti nepotii si rudele. De aia oameni ca Alibec au fost dati afara de la Steaua pe motiv ca nu au valoare. Acum e la Inter Milano. Cool!
p.p.s.
Steaua promoveaza juniori foarte slab. Uitati-va la caini. Astia scot cate 2-3 pe an si le dau sanse sa joace. Apoi ii vand cu ajutorul lui giovanii(si la noi va fi la fel). Noi la cine dam sanse sa joace?
Alex Lazar? Nu.
Alex Iacob? Nu.
Tudose? Nu.
Ninu? Nu.
Rusu? Nu.
Stratila?
O sa aibe sanse destule la Astra sau unde e.
Uitati-va pe siteul oficial al echipei la sectiunea pentru Steaua 2. Echipa e injumatatita.
gio_stgloria
Ai auzit de transfer bancar? Banii castigati in Germania ii poti trimite in tara daca esti destept si nu esti cocalar care isi cumpara masina din primul salar.
Banciu s-a referit probabil la sistemul fiscal german. Aia au multe impozite si taxe care ajung sa iti ia pana la 50% din castiguri. Poate chiar mai mult.
In mare sunt de acord cu tn, dar chiar astia la sport.ro spuneau ca un salariu de 120 000 in Romania, e tot aia cu unul de 300 000 in Germania, pentru ca acolo viata este mai scumpa. Acest lucru il spunea chiar Banciu , dupa ce auzise asta la giovani Becali si nu cred ca Banciu e tipul de om care sa-l pupe in cur pe Becali si care sa fie de acord cu o minciuna a acestuia.
=)))
Viata in Germania nu este cu mult mai scumpa decat cea din Romania. Preturile sunt aproape la fel; ba chiar la haine sau la aparatura electronica-de la masini de spalat la mobile, de exemplu, preturile sunt mai mici.
Plm, daca tu oi fi trait in germania , te cred.
Eu ti-am dat 3 argumente si tu vii cu asta?
Si va mai intrebati de ce sunteti din ce in ce mai putini...voi, contestatarii.
nu te mai pune la mintea lor ronrichie, nu o sa inteleaga niciodata ca lumea nu este alba sau neagra. ei cred ca detin adevarul suprem si cine nu gandeste ca ei este o oaie. ei sunt cei care se roaga ca Steaua sa piarda, doar ca sa vada cum o sa reactioneze Becali.
dupa parerea mea voi sunteti niste oi care behaie de vreo 2 ani degeaba, tot nu o sa schimbati nimic.
"cainii latra, caravana trece."
=)))Viata in Germania nu este cu mult mai scumpa decat cea din Romania. Preturile sunt aproape la fel; ba chiar la haine sau la aparatura electronica-de la masini de spalat la mobile, de exemplu, preturile sunt mai mici.
Viata in Germania este trista si monotona. Au cele mai urate femei, e pustiu pe strazi, toate localurile se inchid devreme, lumea este rece.
Plm, daca tu oi fi trait in germania , te cred.
Am cunostiinte.
In nici un caz viata nu este de vreo 2 ori mai scumpa ca aici.
nu te mai pune la mintea lor ronrichie, nu o sa inteleaga niciodata ca lumea nu este alba sau neagra. ei cred ca detin adevarul suprem si cine nu gandeste ca ei este o oaie. ei sunt cei care se roaga ca Steaua sa piarda, doar ca sa vada cum o sa reactioneze Becali.
dupa parerea mea voi sunteti niste oi care behaie de vreo 2 ani degeaba, tot nu o sa schimbati nimic.
"cainii latra, caravana trece."
gresit.ai 2. stai jos.
as vrea sa ia Steaua si UCL si Europa League si 5 campionate la rand, dar tot vreau sa dispara ciobanul
gresit.ai 2. stai jos.poate sa ia Steaua si UCL, eu tot vreau sa dispara ciobanul
Nu te mai chinui. Mintea becalistilor e prea redusa sa inteleaga faptul ca pe noi nu ne deranjeaza numai lipsa performatelor. Nu ai cum sa te astepti de la niste simpatizanti ai Stelei, niste oameni care iubesc rezultatele Stelei si numai atat, sa inteleaga asta. E ca si cum ai cere unui copil de 5 ani sa iti rezolve o integrala...
nu te mai pune la mintea lor ronrichie, nu o sa inteleaga niciodata ca lumea nu este alba sau neagra. ei cred ca detin adevarul suprem si cine nu gandeste ca ei este o oaie. ei sunt cei care se roaga ca Steaua sa piarda, doar ca sa vada cum o sa reactioneze Becali.
dupa parerea mea voi sunteti niste oi care behaie de vreo 2 ani degeaba, tot nu o sa schimbati nimic.
"cainii latra, caravana trece."
Da, stiu ca majoritatea suporterilor nu intra pe forum sau nu dau raspunsuri la articole pentru ca aici sunt.... ei,contestatarii, care au lupta lor cu persoana fizica George Becali, de Steaua au uitat sa mai discute.
Totusi, sunt convins ca in sinea lor ei tin cu Steaua dar odata pornit la o lupta, nu da bine sa renunti, nu mai asculti alte pareri care nu coincid cu a ta, te izolezi si.... considera ei....e jenant sa dai inapoi.
Legat de jigniri, asta este inca un motiv pentru care au ramas atat de putini.
voi nu ati inteles un lucru.sunt sanse mari ca in viitor FC Steaua sa fie redenumita in Fc Steaua.atunci ce o sa mai ziceti?
voi nu ati inteles un lucru.sunt sanse mari ca in viitor FC Steaua sa fie redenumita in Fc Steaua.atunci ce o sa mai ziceti?
Daca vine Realul sa faca poze cu Ronaldo si se pastreaza palmaresul, pentru ei poate sa puna si o oaie ca stema
as rade dar ma gandesc cu groaza ca ...orice e posibil cu dementul asta.
Da, stiu ca majoritatea suporterilor nu intra pe forum sau nu dau raspunsuri la articole pentru ca aici sunt.... ei,contestatarii, care au lupta lor cu persoana fizica George Becali, de Steaua au uitat sa mai discute.
Totusi, sunt convins ca in sinea lor ei tin cu Steaua dar odata pornit la o lupta, nu da bine sa renunti, nu mai asculti alte pareri care nu coincid cu a ta, te izolezi si.... considera ei....e jenant sa dai inapoi.
Legat de jigniri, asta este inca un motiv pentru care au ramas atat de putini.
esti fantastic omule...............pe idolul tau n o sa l iert nici daca l ar chema florentino perez si i ar transfera pe Ronaldo si kaka................asa suntem noi romanii,aceptam toate mizeriile......daca am fi altfel si situatia din Romania ar fi altfel ........dar noi suntem un popor de prosti,hoti,manelisti si curve
@AdrianIn mare sunt de acord cu tn, dar chiar astia la sport.ro spuneau ca un salariu de 120 000 in Romania, e tot aia cu unul de 300 000 in Germania, pentru ca acolo viata este mai scumpa. Acest lucru il spunea chiar Banciu , dupa ce auzise asta la giovani Becali si nu cred ca Banciu e tipul de om care sa-l pupe in cur pe Becali si care sa fie de acord cu o minciuna a acestuia.
Insa in mare, transferul la Steaua este o afacere pentru clanul Becali.
Am fost in germania si am stat 2 luni de zile acolo. Preturile sunt la fel. Ce au ei mai scup: tigarile si pretul la bere. In rest totul e la fel sau chiar mai ieftin.
Viata in Germania este trista si monotona. Au cele mai urate femei, e pustiu pe strazi, toate localurile se inchid devreme, lumea este rece.
Gresit. Sunt chiar veseli. Am vazut oameni la 60-70 de ani care o ardeau la terase si dansau pe muzica formatiilor lor. La noi la 60-70 de ani nu sti cum sa mai platesti medicamentele si datoriile.
Da, stiu ca majoritatea suporterilor nu intra pe forum sau nu dau raspunsuri la articole pentru ca aici sunt.... ei,contestatarii, care au lupta lor cu persoana fizica George Becali, de Steaua au uitat sa mai discute.Totusi, sunt convins ca in sinea lor ei tin cu Steaua dar odata pornit la o lupta, nu da bine sa renunti, nu mai asculti alte pareri care nu coincid cu a ta, te izolezi si.... considera ei....e jenant sa dai inapoi.
Legat de jigniri, asta este inca un motiv pentru care au ramas atat de putini.
Surprinzator, astia care suntem aici suntem si pe stadion. Sti ce-ti doresc. Sa vi tu, in persoana ta, in peluza si sa ne dai argumentele pro Becali. Face to face.
Pentru ce, sa sariti toti contestatarii pe mine la bataie in timp ce eu va explic cu argumente?
Nu am pretentii de la voi, nu cred ca puteti face fata la o discutie. Cred ca sariti imediat cu pumnul.
Lao bere la Intermacedonia la Iancului ar fi mai indicat.
n ai ce argumente sa dai pro Becali,nu te mai agita.