FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri - Vara Anului 2009

«1222324252631»
andrey_ptm_steaua06.08.2009 13:09

tanase la Steaua...Goian la palermo...merita si Goian sa plece...bafta dorine

BNQ06.08.2009 13:15

Dacã e adevãrat, am pierdut baza apãrãrii, cît de cãscat nu ar fi fost și chiar daq nu exceleazã la capitol vitezã, este cel mai bun fundaș central din România !

 

Baftã Goe.

 

P.S. cu aceastã ocazie Rada are șansa sã fie trecut mãcar pe foaia de meci :) Oricum se va insista cu prãpãditul de Baciu.

The Game06.08.2009 13:17

Da' ce ne facem cu gaura din aparare?O fi bine pentru Goian,dar nu stiu daca pentru noi suporterii,si pentru echipa,e bine in vreun fel.Personal in Baciu nu am incredere,nu a aratat cine stie cat a lipsit Ghionea,in Rada nici atat(aduceti-va aminte cate injuraturi isi lua inainte sa fie trimis la echipa a 2-a),iar Tudose nu stiu cat poate misca.

 

Clanul infectilor ne distruge echipa,inca un motiv sa le luam famiilile-n ****..

strezahuzum06.08.2009 13:19

Daca e adevarat, ma bucur pentru Goian. Sa fim realisti, din 2007 incoace numai la asta se gandea. A ajuns in Italia, la o echipa unde concurenta nu e foarte mare. Probabil, era un fel de "ultimul tren".

 

Pacat totusi ca nu a plecat la Portsmouth. Anglia i s-ar fi potrivit mai bine.

Ronnie06.08.2009 13:19

E bine ca Goian pleaca. Are si el o varsta si merita sa joace si la o echipa care il plateste bine.

 

Tanase este un jucator bun care sper sa ne ajute.

 

Mult succes tuturor!

weeezer06.08.2009 13:22

Iata ce ziceam: "Tãnase poate sã joace peste tot. Eu aș vrea sã îl vãd pe banda stîngã. Vreau sã joc și cu Tãnase și cu Ionescu" (by Gigi).

BNQ06.08.2009 13:25
Anglia i s-ar fi potrivit mai bine.

 

susțin

razvan2806.08.2009 13:28

E bine ca a fost adus Tanase.E un jucator bun care sper ca va face cuplu in centru cu Onicas.Nu vreau sa-l mai vad pe Toja in echipa.Cred ca vom avea un mijloc cu Szekely - Tanase - Onicas (defensiv) - Grzelak.

Cat despre Goian imi pare rau ca pleaca dar merita sa plece.Merita sa mearga si el intr-un campionat puternic.Palermo nu e o super echipa , anul trecut abia s-au salvat de la retrogradare dar sper ca alaturi de Zenga sa reuseasca sa fie surpriza campionatului si sa aiba o clasare de 6-12.

Multumim Goe...Respect !

fredysteaua06.08.2009 13:32

sa ma pis in toata conducerea echipei.

Stryker06.08.2009 13:39

Chiar ma gandeam de unde o sa vina banii de tanase ... uite ca am aflat, desi nu cred ca e vreo surpriza ...

 

Goian merita sa plece , dar 2 mil este cam jumate din valoare lui de piata , s-a pacalit bisnitarul , inca o data ... si a mai si cheltuit banii pe un jucator umflat , care mai are inca multe de demonstrat ...

 

 

ronrichie06.08.2009 13:39

Tanase a semnat cu Steaua!

Bravo Gigi Becali!

 

 

Acuma sa vad daca contestatarii stiu sa apecieze o fapta buna.

Dj06.08.2009 13:41

ti a spalat si tie creierul ma cu transferul asta?

Fan FC Steaua06.08.2009 13:41

Nici eu nu vreau sa-l mai vad pe toja, dar nici pe onicas .. mi se pare un jucator mediocru, bun pentru buzau ... e d-ala de-i sufla presa-n cur sa-l umfle, la fel cum au facut cu Radoi...

 

mi-ar placea o echipa asa:

 

------------------- Tatarusanu --------------------

-

-- Tudose -- Ghionea -- Rada -- Ninu --

-

-- Szekely - Ionescu - Tanase - Ochirosii --

-

----------- Stancu -------- Surdu ------------

 

Numai Români :D

 

Desi mi-ar placea daca Bergodi ar insista mai mult cu antrenamentul la suturi pentru Surdu, pentru ca am vazut ca nu prea nimereste mingea....

Ronnie06.08.2009 13:41
Multumim Gigi Becali!

 

Unde e gaurica nea Gigi, unde este, unde este? Te lingem in fundulet pana vom muri!

strezahuzum06.08.2009 13:42
Tanase a semnat cu Steaua!

Bravo Gigi Becali!

 

 

Acuma sa vad daca contestatarii stiu sa apecieze o fapta buna.

 

Da, uite cand ma duc la meciul cu CFR am sa-l injur pe JJ doar 89 de minute in loc de 90.

Dj06.08.2009 13:43
Unde e gaurica nea Gigi, unde este, unde este? Te lingem in fundulet pana vom muri!

 

n`ai cu cine ma...n`ai cu cine...

ronrichie06.08.2009 13:45

Pt contestatari, nu pt toata lumea:

 

Sa inteleg ca va dati arama pe fata si il urati in nume personal pe Gigi si nu pt activitatea lui de la Steaua ?

 

Practic asta se intelege daca nici acuma nu e de apreciat, dupa perfectarea transferului celui mai vanat fotbalist din Romania.

MALDINI06.08.2009 13:50

Sper ca acum sa il vad pe Rada in echipa

bodanelu06.08.2009 13:50

daca era cel mai vanat din Romania era plecat de mult. Surprinzator.. oare de ce n-am luat si alt jucator din Romania?

 

si astept si eu suma adevarata de transfer. asta e prea umflata.

Fan FC Steaua06.08.2009 13:52
Pt contestatari, nu pt toata lumea:

 

Sa inteleg ca va dati arama pe fata si il urati in nume personal pe Gigi si nu pt activitatea lui de la Steaua ?

 

Practic asta se intelege daca nici acuma nu e de apreciat, dupa perfectarea transferului celui mai vanat fotbalist din Romania.

 

Nu, nu! Nu discriminam oamenii prosti, ca nu-i frumos. Vrem sa dam jos nuca stricata din pom, si poate vor cadea si celelalte nuci stricate odata cu ea.

 

PS: Oare Becali are creierul mai mare decat o nuca?

ronrichie06.08.2009 13:53
daca era cel mai vanat din Romania era plecat de mult. Surprinzator.. oare de ce n-am luat si alt jucator din Romania?

 

si astept si eu suma adevarata de transfer. asta e prea umflata.

 

 

Pai in afara de el si Costea, alt material pentru proiectul Stelei bazat pe tineri romani nu prea era...

 

 

Costea era intangibil, la fel parea si Tanase(Penescu zicea peste 5 mil).

 

 

Si totusi, cum necum, l-am luat pe Tanase....e cam exact ce ne lipsea.

gio_stgloria06.08.2009 13:54

Ba da ce plm vreti voi ma , l-a luat pe asta tot nu va convine ?mai taceti in plm odata.Daca nu va convine de Becali duce-ti-va la el si dati-i una in cap, daca nu , nu mai aberati atat pe aici.

Dj06.08.2009 13:59

plm ma ..il vrem plecat din Ghencea...ce e asa greu de inteles

ronrichie06.08.2009 14:01

E, normal ca suporterii stelisti apreciaza venirea lui Tanase...care contureaza noul proiect Steaua (cei mai buni tineri romani la echipa + academie).

 

Contestatarii mai sunt putini dar si acestia daca continua vor fi marginalizati de societate(grosul suporterilor) acum cand se vede ca la Steaua chiar se face treaba si e un proiect viabil.

gio_stgloria06.08.2009 14:03
plm ma ..il vrem plecat din Ghencea...ce e asa greu de inteles

 

atunci fa ceva pentru asta. daca nu poti face nimic, las-o mai moale. v-ati transformat din suporterii Stelei in dusmanii lui Becali. vad ca pana si acum cand a facut un transfer bun, voi tot partea negativa o vedeti. ca sa vezi, ca nu-i bun , ca nu l-a luat la pretu cutare, ca nu stiu ce ...

«1222324252631»