FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri - Vara Anului 2009

«1181920212231»
gio_stgloria07.07.2009 07:05

sport.ro spune ca Steaua il imprumuta pe grecul Darlas de la Panathinaikos, care sa joace in locul lui Petre Marin. Mie imi surade ideea , mai ales ca stiu ca grecii sunt baieti muncitori si seriosi ( ex. Kapetanos)

 

Totusi, nu trebuie sa luam niciodata in serios ceea ce spune sport.ro .

bijoux_bz07.07.2009 07:53
Sa confirme la Steaua si sa si ramana nu cum s-a facut cu Cyrilquote]

 

 

daca da 10 goluri in tur si ofera cineva 1,5 mil pe el pleaca cu primul tren .

red&blue_boy07.07.2009 08:57

Cine stie care e adevarul cu Bibiskov.Unii ziaristi bulgari au zis ca e bun,ca e oportunist,altii ca nu prea e bun.Bine,in primul rand l-am adus ca indeplineste criteriile lui Becali:gratis si salariu pana in 120000.Totusi,zic sa avem rabdare pana-l vedem in cateva meciuri.Si mai trebuie pt un atacant sa ai si ceva mijlocasi buni,sa-l alimenteze cu mingi utile.Doar nu poate juca de unul singur.Si eu cred ca la mijloc stam cam subtire.

 

 

bijoux_bz07.07.2009 09:06

eu nu inteleg cine o sa mai fie inchizator? bicfalvi sau onicas?? sa fim seriosi. sunt buni poate dar nu la nivelul asta- nu pot face fata in europa league si in campionat in acelasi timp, nu au destule meciuri importante in picioare . tare mi-e frica sa nu fim nevoiti sa apelam din nou la Lovin

pytycrys07.07.2009 09:14
eu nu inteleg cine o sa mai fie inchizator? bicfalvi sau onicas?? sa fim seriosi. sunt buni poate dar nu la nivelul asta- nu pot face fata in europa league si in campionat in acelasi timp, nu au destule meciuri importante in picioare . tare mi-e frica sa nu fim nevoiti sa apelam din nou la Lovin

Pai joaca alternativ.

Ionescu/Toja cu Onicas/Bicfalvi

 

rareeslh07.07.2009 10:08
Pai joaca alternativ.

Ionescu/Toja cu Onicas/Bicfalvi

 

Bergodi joaca la mijlocul liniei mediane cu 2 mijlocasi...unul OFENSIV (TOJA/ionescu) si unul DEFENSIV (ONICAS/Bicfalvi)

Pe langa asta, Bergodi a zis ca are mare nevoie de un mijlocas central. Si daca nu se concretizeaza transferul, cred ca ar trebui mizat cat mai mult pe tineri, nu vad de ce Onicas sau Bicfalvi n-.ar face o figura frumoasa. GAnditi-va ca Onicas are 19 ani si Eric vreo 21, iar alti jucatori fac ravagii la varsta asta prin europa.

Sa nu uitam ca astea sunt solutii numai pentru turul de campionat, ca din iarna revine O.Petre.

ultrash07.07.2009 10:41

presa bulgara citata de prostport anunta interesul Stelei pt mijlocasul lui CSKA, Zehirov pe pare, spun ei, il vor urmari Bergodisico. la amicalul de azi

chiar mi ar placea ca bergodi sa mizeze pe onicas la inchidere,defapt vad ca chiar face lucrul asta, se zice ca e "noul Radoi" dar am mai auzit vorbe dinastea. noul Balaci,noul Hagi etc oricum la inchidere ne-ar trebui neaparat ceva

SA VINA GRATIS SAU IMPRUMUT, SA ACCEPTE SALARIU MIC...de la P*ULA 1800nu stiu cat , echipa aia croata :)

MoWeed07.07.2009 11:13
Sa nu uitam ca astea sunt solutii numai pentru turul de campionat, ca din iarna revine O.Petre.

Nu-i bai; joaca 2-3 meciuri si se accidenteaza iar...

cRiss4Steaua07.07.2009 14:07

apropo, Ov.Petre si Emeghara cand revin ? ei sunt singurii accidentati ramasi nu?

razvan2807.07.2009 14:15

Din cate stiu da...ei sunt singurii jucatori accidentati.Sper ca ambii sa revina cat mai repede.Atata Ovidiu Petre cat si Emeghara sunt jucatori foarte buni , insa e bine ca in momentul de fata pe Emeghara il inlocuieste cineva cel putin la fel de valoros ca el - Petre Marin.Onicas si Bicfalvi mie mi se par foarte buni ar trebui sa joace titulari unul din ei pentru a deveni un nume in viitor nu sa il bage in ultimele 10 minute.

Robinson Rufay Zapata07.07.2009 20:16

Da' Vâtcã nu e în lotul din cantonament?

Maye07.07.2009 20:36

@Mo

Nu joaca 2-3...ii ajunge o repriza sa se rupa iar.

@Robinson Rufay Zapata

Vatca este imprumutat 1 an la Gaz Metan Medias si momentan este in Ungaria cu echipa mediesana.

rareeslh07.07.2009 22:10

Ganditi-va ca O.Petre inainte de incidentul aboslut stupid inainte de euro nu a avut probleme cu accidentarile.

Iar daca nu dam acuma o sansa tinerilor, atunci cand?

 

Transferul grecului Darlas este ca si cazut, avand in vedere ca el castiga 250.000 euro pe sezon in grecia, ca sa nu mai spunem ca tocmai a refuzat 400 pe sezon din grecia.

Steaua, dupa cate stim, i-a oferit 120.000, plus niste prime de vreo maxim 80.000

 

:D

 

Cat despre Eme, sa speram ca va mai reveni vreodata, dar avand in vedere perioada lunga de inactivitate, plus faptul ca trebuie sa se reosibnuiasca cu echipa, cu fotbalul de nivel inalt. trebuie sa slabeasca, deoarece in ultimele poze parea dolofan rau :D . Oricum, sper din tot sufletul sa revina, deoarece Steaua are nevoie de un jucator ca el, si pentru ca si jucatorul merita asta.

 

Cat despre Vatca, chiar nu stiu de ce nu incearca Steaua sa-l vanda de tot, daca si asa n-are nicio sansa la titularizare, ar putea scoate un ban bun pe el.

bijoux_bz08.07.2009 07:13

chiar eram curios de ce nu a mai venit tiago . se pare ca asa cum banuiam din cauza conducerii clubului nostru .ne-am dat inca o data cu tesla in koae asa cum ne este noua specific; si inca o data minunata noastra conducere da dovada de profesionalism . e clara treaba pt mine. pana nu vom avea un manager care sa se ocupe de transferuri ( si evident sa fie lasat de cioban sa-si faca treaba ) poate doar cu mult noroc sa nimerim si noi un transfer bun .

zloty08.07.2009 08:49
chiar eram curios de ce nu a mai venit tiago . se pare ca asa cum banuiam din cauza conducerii clubului nostru .ne-am dat inca o data cu tesla in koae asa cum ne este noua specific; si inca o data minunata noastra conducere da dovada de profesionalism . e clara treaba pt mine. pana nu vom avea un manager care sa se ocupe de transferuri ( si evident sa fie lasat de cioban sa-si faca treaba ) poate doar cu mult noroc sa nimerim si noi un transfer bun .

Paaai nu ai vzt ca se ocupa cineva de transferuri? Dooomnul Mache Ianuli, acuma daca nici Mache nu se pricepe ....

red&blue_boy08.07.2009 10:48

Da,avem super specialisti la transferuri.Adica Sony,Philips,Panasonic etc... :rolleyes: Hai sa fim seriosi,daca Ianuli ala se pricepe...

ice_ball08.07.2009 16:25

Pare un jucator interesant.

Dejan Jakovic http://transfermarkt.de/de/spieler/77360/d...vic/profil.html

 

Nu stiu de ce nu se orienteaza pe transferuri din USA. Avand vedere momentul de fata poti gasi

jucatori medii si la preturi multa mai mici decat in Europa. Ar fi toti pe placul ciobanului.....

kaycee08.07.2009 16:49

niste amatori incompetenti Argaseala si ianuli. mare lucru ca i-am luat si pe astia 2 pana acum. ne facem iluzii de pomana ca jucatori valorosi nu vor mai ateriza pe la noi.

razvan2808.07.2009 20:40

Nu vreau sa ma laud acum dar eu si la 16 ani ai mei as fi mult mai capabil decat Argaseala si Ianuli la tot ce inseamna management.De la transferuri si pana la marketing.

Ronnie08.07.2009 20:44

Acum nu ca vreau sa iau apararea jegului de Argaseala, dar in spatele monitorului si stand cu mana-n c*r, comentand pe fcs toti suntem impresari, manageri si antrenori. Argaseala nu este decat un pupincurist care vrea din tot sufletul sa ramana la Steaua pentru ca doar aici poate avea o imagine importanta si face tot ce poate mai bun din transferuri. Cum Becali ii da fix 0$, Argaseala incearca sa caute ce e mai bun liber de contract si care accepta 120000$ sau euro, ma rog, salariu.

 

 

razvan2808.07.2009 20:47

Stau cu mana pe mouse nu in c*r :D

Daniel-Ionut11.07.2009 08:57

Negocierile pentru Darlas au intrat in impas... :no:

weeezer11.07.2009 09:06
Nu stiu de ce nu se orienteaza pe transferuri din USA.

 

Pentru ca nu se pot adapta la noul fus orar :D

steaua te iubim11.07.2009 10:31

Forza Steaua!!! :steag_sah_mic:fular-campionii

 

 

Fan FC Steaua11.07.2009 10:59

Si de ce ii vreti atat de mult pe niste jucatori despre care nu stiti nimic? Eu zic ca printre cele mai bune transferuri, e transferul lui Ochirosii, de pe banca, pe teren. Ma uitam acum la sport ro, la meciurile Stelei, iar la meciul cu roma, 2 dintre cele 3 goluri au venit dintr-un corner a lui Ochirosii si dintr-o centrare foarte buna de pe partea stanga. La fel si alte faze periculoase.

 

Daca tot se cauta un fundas stanga, de ce nu-l iau pe brandan de la Urziceni? (parca fundas stanga e, nu stiu sigur)

 

 

«1181920212231»