Interesant transferul lui Rafal! Din imaginile vazute la GSP cu venirea lui, nu pare deloc fitos, si pare foarte modest. Se imbraca foarte frumos, fara sa iasa in evidenta. Deci nu e un nou Dayro sau alt jucator care se vede vedeta..
De laudat acest transfer, au tacut si au facut. De laudat e faptul si ca nu au mai adus columbieni, brazilieni sau portughezi...deja mi se scarbise de ei.
Are varsta perfecta pentru un jucator, e matur, experimentat. Daca va juca cu aceeasi determinare ca golanski, cu siguranta va fi un jucator foarte bun. Polonezii nu se feresc sa se bage sau sa dribleze. E laudat ca centreaza bine, combina, dribleaza, rezistenta mare la efort... Sper sa fie asa! Si totodata golanski se va bucura ca va mai fi un polonez la Steaua 
Multa bafta la Steaua, Rafal!