Eu inca astept cu interes vestea despre transferul lui Camus
Mo , pacat ca s-a transferat Camus la Genk vara asta ca de nu era pe prima pagina a ziarelor.
Oricum nu m-ar mira sa apara ca la ce ziaristi avem ...
Eu inca astept cu interes vestea despre transferul lui Camus
Mo , pacat ca s-a transferat Camus la Genk vara asta ca de nu era pe prima pagina a ziarelor.
Oricum nu m-ar mira sa apara ca la ce ziaristi avem ...
O sa plece si Alibec spre una din echipele nou promovate, pentru a-si face rodajul. Cat despre Cesinha si Bozovici, sunt doi jucatori de care avem in mod imperios nevoie. Ambii sunt buni pentru Steaua si ma bucur sincer ca vor fi ai nostri.
International Curtea de Arges este de acord sa foloseasca 7 jucãtori tineri de la Steaua in urmatoarea editie de campionat: Ochiroșii, Bicfalvi, Tudose, Lițu, Ninu, Cezar Lungu și Filip.Conducerea Stelei e multumita ca ii poate roda intr-o echipa de Liga 1.
Iar ii trimitem pe la toate candidatele la retrogradare. Si apoi se vor scuza zicand ca nu au meciuri tari in picioare...
Mai bine 10 meciuri la Steaua decat 20 la Curtea de Arges....
Pacat de generatia de juniori care a jucat finala campionatului. Probabil ii va astepta o plimbare pe la toate nou promovatele pana pe la 24 de ani cand vor fi vanduti datorita lipsei de experienta la Steaua...
Cica Paraschiv merge la Urziceni!
Bah astia sunt nebuni! Cum plm sa lase sa scape un jucator ca ala!?
Cica merge gratis la Urziceni pe un salariu de 160 mii de euro pe sezon. Si noi il lasam! Baga-mi-as **** in Gigi si in bergodi.
Si si curva aia de bergodi: "performanta se face cu jucatori experimentati". E clar ca si asta renunta la tineri si o sa bage doar superjucatori ca Petre Marin.
La Steaua sunt doar dobitoci in conducere!
Paraschis asa am vazut ca o semnat deja cu Urziceni!bravo lui...se duce direct in grupele Champions League!eu cred ca daca i se da mai multa sansa lui Ochirosii ar deveni titular pe banda stanga!ii singurul stangaci adevarat!
am auzit ca vor astia sa-l de pe plesan+Lovin pentru bozovici si cecinha!!si inca 1.5 mil de euro!!!??vi se pare un pret corect?hhhm
La Steaua sunt doar dobitoci in conducere!
De cativa ani...
Mai intai sa se faca transferul. Lovin e un mare zero atat ca jucator cat si ca om. Il vreau afara de la Steaua aproape la fel de tare ca pe Banel...
Mare prostie sa-l lasi pe Paraschiv la Urziceni. Era liber de contract; placerea ciobanului
Totusi nu stiu cat de mult ar fi vrut Paraschiv sa revina la Steaua. Stia cat de dobitoc e Jiji. Sincer, cred ca ar prefera sa joace la o echipa profesionista si calificata direct in CL decat sa joace sub conducerea lui Becali
scuze de offtopic, dar merita sa destindem atmosfera ![]()
http://dracool.ablog.ro/2009-06-25/chuck-n...-de-pipera.html
am auzit ca vor astia sa-l de pe plesan+Lovin pentru bozovici si cecinha!!si inca 1.5 mil de euro!!!??vi se pare un pret corect?hhhm
In opinia mea e un pret corect.
Bozovic face 1.5 milioane euro. Cesinha aproximativ 1 milion euro.
In cazul celor doi jucatori pe care ar urma sa ii cedam, lucrurile sunt simple. Lovin 0.2 milioane euro, iar Plesan undeva la 0.5 milioane euro. In total sub 1 milion euro.
Dar aceste calcule sunt oricum facute aiurea. Nu sunt prosti nici rapidistii. Lovin ar fi linsat acolo dupa ce a facut pe milogul la "incidentul bricheta". In plus, nu are multe in comun cu fotbalul... Referitor la Plesan, sa spunem ca ar fi posibil, pentru ca, nu-i asa?, el de mic copil tine cu Rapid... ![]()
Daca ajunge Plesan la Rapid sigur va zice ca tatal lui a lucrat la CFR si ca prin acest transfer ii face o mare bucurie , el stie de la tatal sau ce inseamna sa fii rapidist adevarat ![]()
Sper totusi sa nu-i trimita pe Ochirosii , Bicfalvi la Curtea de Arges.As prefera sa stea la noi , iar Ochirosii chiar sa fie titular.Cum sa creasca acest mare talent daca e trimis la Buzau , Curtea de Arges si Juventus Baragan.Cand era MM nu era asa dezvoltat marketingul dar macar era o conducere buna si care recunostea un jucator talentat nu cum au facut "specialistii noii ere" si l-au lasat pe Paraschiv sa ajunga la Urziceni si pe Mendoza nu il oferteaza in schimb ofertam jucatori precum Dimitrov care nici nu stim cum joaca.
Mendoza cred ca ar fi cel mai reusit transfer dupa cel al lui Tiago (daca se realizeaza). Parerea mea... Din cate stiu eu Mendoza e liber de contract. Oare Gigi stie? ca oricum astia pe 0 euro ii plac lui in ultimul timp, dar nu stiu de ce nu il trage nimeni de maneca. Am citit de curand ca Andres isi doreste sa revina la Steaua.
pentru ca mendoza ar avea pretentii financiare pe masura valorii lui.
mendoza cere un salariu pe care oierul nu il da!!bine ca il da la Semedo care freaca menta!
Pai se compenseaza cu faptul ca il ia gratis. Cat poate sa ceara? Pacat ca nu a fost pastrat atunci.
pt oier di dak cere 250.000 pe an ii mult!!asa o zis...
Nu prea cred ca cere atat. Dar stie cineva cat a avut cand a fost la noi?
eu credeam ca a avut in jur de 200-300.000!asa cred!nu ii sigur!
daca nu ma insel cand a plecat de la noi a cerut 500 000 pe an...dar nu sunt sigur de asta...
Sansele ca Tiago sa mai ajunga la Steaua sunt foarte mici. Portughezul a fost cumparat de o firma de impresariat, firma numita... Servifute.
Pacat de Tiago. Acum sincer sa fiu 200.000 ar fi un salariu pe care Mendoza l-ar merita mai ales ca am auzit ca ar fi in mare forma, nu ca Pepe care nu a mai jucat deloc de cand a plecat de la Steaua.
da mai ar fi bun un mendoza...foarte bun!!da sa fie putin mai tanar ca mendoza are 31 de ani!!prea batran.avem nevoie de cineva mai tanar el are o varsta!
Cica lui Bozovici ii ofera 120 de mii si la Rapid are 140. Dus rau jijel al nostru...
nu cred ca va mai fi nici un transfer
Ce iti trebuie transfer cand il ai pe Surdu in echipa :laugh:
Inchideti topicul , nu vor exista veniri, doar plecari. Resemnati-va frate !
ai dreptate!!numai vorbe!bozovici nu mai vine:
"La revedere Bozovici. Nu ma mai intereseaza!"asta a zis Becali''oierul''!!!cecinha nu vine,NIMENI nu mai vine la Steaua in afara de Balan,tatarusanu si surdu!si astia jucatorii Stelei dati inprumutati la alte echipe si acum vin inapoi!
Becali dak nu mai ai bani sa intretii echipa mars dracu de aici!!