FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri - Vara Anului 2009

«1131415161731»
maye26.06.2009 07:45
Eu inca astept cu interes vestea despre transferul lui Camus

Mo , pacat ca s-a transferat Camus la Genk vara asta ca de nu era pe prima pagina a ziarelor.

Oricum nu m-ar mira sa apara ca la ce ziaristi avem ...

Virgil26.06.2009 07:45

O sa plece si Alibec spre una din echipele nou promovate, pentru a-si face rodajul. Cat despre Cesinha si Bozovici, sunt doi jucatori de care avem in mod imperios nevoie. Ambii sunt buni pentru Steaua si ma bucur sincer ca vor fi ai nostri.

MoWeed26.06.2009 07:46
International Curtea de Arges este de acord sa foloseasca 7 jucãtori tineri de la Steaua in urmatoarea editie de campionat: Ochiroșii, Bicfalvi, Tudose, Lițu, Ninu, Cezar Lungu și Filip.

Conducerea Stelei e multumita ca ii poate roda intr-o echipa de Liga 1.

Iar ii trimitem pe la toate candidatele la retrogradare. Si apoi se vor scuza zicand ca nu au meciuri tari in picioare...

Mai bine 10 meciuri la Steaua decat 20 la Curtea de Arges....

 

Pacat de generatia de juniori care a jucat finala campionatului. Probabil ii va astepta o plimbare pe la toate nou promovatele pana pe la 24 de ani cand vor fi vanduti datorita lipsei de experienta la Steaua...

Adrian26.06.2009 07:51

Cica Paraschiv merge la Urziceni!

 

Bah astia sunt nebuni! Cum plm sa lase sa scape un jucator ca ala!?

 

Cica merge gratis la Urziceni pe un salariu de 160 mii de euro pe sezon. Si noi il lasam! Baga-mi-as **** in Gigi si in bergodi.

 

Si si curva aia de bergodi: "performanta se face cu jucatori experimentati". E clar ca si asta renunta la tineri si o sa bage doar superjucatori ca Petre Marin.

 

La Steaua sunt doar dobitoci in conducere!

diflorino26.06.2009 07:58

Paraschis asa am vazut ca o semnat deja cu Urziceni!bravo lui...se duce direct in grupele Champions League!eu cred ca daca i se da mai multa sansa lui Ochirosii ar deveni titular pe banda stanga!ii singurul stangaci adevarat!

 

am auzit ca vor astia sa-l de pe plesan+Lovin pentru bozovici si cecinha!!si inca 1.5 mil de euro!!!??vi se pare un pret corect?hhhm

maye26.06.2009 08:13
La Steaua sunt doar dobitoci in conducere!

De cativa ani...

MoWeed26.06.2009 08:14

Mai intai sa se faca transferul. Lovin e un mare zero atat ca jucator cat si ca om. Il vreau afara de la Steaua aproape la fel de tare ca pe Banel...

 

Mare prostie sa-l lasi pe Paraschiv la Urziceni. Era liber de contract; placerea ciobanului

Totusi nu stiu cat de mult ar fi vrut Paraschiv sa revina la Steaua. Stia cat de dobitoc e Jiji. Sincer, cred ca ar prefera sa joace la o echipa profesionista si calificata direct in CL decat sa joace sub conducerea lui Becali

bubylac26.06.2009 08:44

scuze de offtopic, dar merita sa destindem atmosfera :gathering:

 

http://dracool.ablog.ro/2009-06-25/chuck-n...-de-pipera.html

 

 

Bogdan4Steaua26.06.2009 09:40
am auzit ca vor astia sa-l de pe plesan+Lovin pentru bozovici si cecinha!!si inca 1.5 mil de euro!!!??vi se pare un pret corect?hhhm

 

In opinia mea e un pret corect.

 

Bozovic face 1.5 milioane euro. Cesinha aproximativ 1 milion euro.

 

In cazul celor doi jucatori pe care ar urma sa ii cedam, lucrurile sunt simple. Lovin 0.2 milioane euro, iar Plesan undeva la 0.5 milioane euro. In total sub 1 milion euro.

 

Dar aceste calcule sunt oricum facute aiurea. Nu sunt prosti nici rapidistii. Lovin ar fi linsat acolo dupa ce a facut pe milogul la "incidentul bricheta". In plus, nu are multe in comun cu fotbalul... Referitor la Plesan, sa spunem ca ar fi posibil, pentru ca, nu-i asa?, el de mic copil tine cu Rapid... :notangel:

razvan2826.06.2009 10:06

Daca ajunge Plesan la Rapid sigur va zice ca tatal lui a lucrat la CFR si ca prin acest transfer ii face o mare bucurie , el stie de la tatal sau ce inseamna sa fii rapidist adevarat :clap:

Sper totusi sa nu-i trimita pe Ochirosii , Bicfalvi la Curtea de Arges.As prefera sa stea la noi , iar Ochirosii chiar sa fie titular.Cum sa creasca acest mare talent daca e trimis la Buzau , Curtea de Arges si Juventus Baragan.Cand era MM nu era asa dezvoltat marketingul dar macar era o conducere buna si care recunostea un jucator talentat nu cum au facut "specialistii noii ere" si l-au lasat pe Paraschiv sa ajunga la Urziceni si pe Mendoza nu il oferteaza in schimb ofertam jucatori precum Dimitrov care nici nu stim cum joaca.

valio26.06.2009 10:46

 

Mendoza cred ca ar fi cel mai reusit transfer dupa cel al lui Tiago (daca se realizeaza). Parerea mea... Din cate stiu eu Mendoza e liber de contract. Oare Gigi stie? ca oricum astia pe 0 euro ii plac lui in ultimul timp, dar nu stiu de ce nu il trage nimeni de maneca. Am citit de curand ca Andres isi doreste sa revina la Steaua.

mircea_1026.06.2009 11:58

pentru ca mendoza ar avea pretentii financiare pe masura valorii lui.

diflorino26.06.2009 12:18

mendoza cere un salariu pe care oierul nu il da!!bine ca il da la Semedo care freaca menta!

valio26.06.2009 12:23

 

Pai se compenseaza cu faptul ca il ia gratis. Cat poate sa ceara? Pacat ca nu a fost pastrat atunci.

diflorino26.06.2009 12:28

pt oier di dak cere 250.000 pe an ii mult!!asa o zis...

valio26.06.2009 12:30

 

Nu prea cred ca cere atat. Dar stie cineva cat a avut cand a fost la noi?

diflorino26.06.2009 12:33

eu credeam ca a avut in jur de 200-300.000!asa cred!nu ii sigur!

mircea_1026.06.2009 12:33

daca nu ma insel cand a plecat de la noi a cerut 500 000 pe an...dar nu sunt sigur de asta...

weeezer26.06.2009 12:37

Sansele ca Tiago sa mai ajunga la Steaua sunt foarte mici. Portughezul a fost cumparat de o firma de impresariat, firma numita... Servifute.

valio26.06.2009 12:46

 

Pacat de Tiago. Acum sincer sa fiu 200.000 ar fi un salariu pe care Mendoza l-ar merita mai ales ca am auzit ca ar fi in mare forma, nu ca Pepe care nu a mai jucat deloc de cand a plecat de la Steaua.

diflorino26.06.2009 14:16

da mai ar fi bun un mendoza...foarte bun!!da sa fie putin mai tanar ca mendoza are 31 de ani!!prea batran.avem nevoie de cineva mai tanar el are o varsta!

Robinson Rufay Zapata26.06.2009 14:54

Cica lui Bozovici ii ofera 120 de mii si la Rapid are 140. Dus rau jijel al nostru...

mq_messi26.06.2009 16:40

nu cred ca va mai fi nici un transfer

razvan2826.06.2009 22:54

Ce iti trebuie transfer cand il ai pe Surdu in echipa :laugh:

diflorino27.06.2009 07:13
Inchideti topicul , nu vor exista veniri, doar plecari. Resemnati-va frate !

 

ai dreptate!!numai vorbe!bozovici nu mai vine:

"La revedere Bozovici. Nu ma mai intereseaza!"asta a zis Becali''oierul''!!!cecinha nu vine,NIMENI nu mai vine la Steaua in afara de Balan,tatarusanu si surdu!si astia jucatorii Stelei dati inprumutati la alte echipe si acum vin inapoi!

 

Becali dak nu mai ai bani sa intretii echipa mars dracu de aici!!becali_inchisoare.jpg

«1131415161731»