FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«17778798081141»
Azzido28.04.2012 07:56
Prietene, tu realiezi ca un forum are un sistem de warning care le da/scoate automat ? gen, dai "add kellerman 1 month warn, remove on date: xx/xx/2012". intelegi ?

 

Suntem in 2012... nu in epoca de piatra. aaa, faptul ca azzido nu face absolut nimic din ce i-am recomandat pe partea tehnica (nu economica, ca acolo face) atunci cand a fost smardoiala cea mare, e partea a doua.

Versiunea asta de ipb nu are asa ceva, iar daca Azzido nu face upgrade la forum, ma gandesc ca s-ar putea sa aiba un motiv intemeiat...

 

@Costi, Joga are dreptate cu reclama aia. De unde pana unde popupurile alea nesimtite ?

MoWeed28.04.2012 08:44

Dupa cum a zis si Azzido, nu exista sistem de scoatere a warn-urilor automat. A existat pentru un timp dar a fost scos din motive bine intemeiate.

Daca chiar te deranjeaza asa de mult, comporta-te civilizat, nu mai lua warnuri si atunci nu vei mai avea problema asta.

 

PS: Si pe mine ma dispera reclama aia

danimarcu07.05.2012 15:32

Cine si de ce il tolereaza pe acest individ?

 

f... familia ma-tii de aurolac, red&blue, baga-mi-as **** in mortii tai de retard, pina acum nu te vedeam asa darnic cu multumirile. Te exciti cind vezi alte nume, lua-ti-as familia in **** de labagiu ipocrit. Multa **** tie, lui Kellerman si aditza; **** **** impreuna, pina va inecati!

 

Tolerati-l in continuare, probabil ca in curand o sa ramaneti cu site-ul asta gol!

Adrian07.05.2012 19:04

Pe mine m-a injurat gratis acum cateva zile si a primit DOAR 3 zile de pauza. M-a injurat fara provocari, fara nimic. Doar ca sa ma injure. A luat 3 zile pentru ca m-a injurat pe mine. Daca ii injura pe MoWeed sau pe Azzido, primea ban pe ip. Dar asa, pentru ca ma injura pe mine, mai ca nu primeste multumiri.

 

Nu am inteles o chestie.

Mai multe persoane au primit ban permanent pe acest site pentru ca nu merg pe aceeasi directie pe care, cica, merge siteul. Ma refer la directia anti Gigi. zobulet clar nu merge antigigi dar e tolerat.

Doar pentru ca ma injura pe mine?

De aia?

Asta e cel mai jenant lucru posibil.

Asa mai bine imi dati mie ban direct si ii dati si lui si ati rezolvat totul. Aveti siteul pentru voi, nu va mai contesta nimeni, va aduceti prietenii la moderare, etc.

 

Din cate am inteles in ce am citit mai sus, zob l-a injurat pe red&blue boy pentru ca a dat un THANKS altcuiva decat lui zob. Apoi a ma injurat inca 2 persoane(printre care si pe mine, evident) pentru ca a putut.

Si a luat 30 de zile. Pe bune?

La cat de mega recidivist e asta, 30 de zile?

 

Mie imi dati sanctiuni de fiecare data cand puteti. Ca cica sunt recidivist, ca am facut prea mult offtopic si ca v-am facut scandal ca nu va faceti treaba.

Prin actiuniile voastre demonstrati ca am dreptate si ca moderarea se face preferential.

 

 

Inainte sa plec din echipa fcsteaua.ro, v-am dat o lista cu niste nume de utilizatori pe care sa ii contactati si sa ii aduceti in echipa siteului.

Ati facut asta?

NU!

L-ati adus pe Chris1978 si gata.

Cu restu' ce-ati facut? Erau mai multe nume, 4 sau 5 sau mai multe. Ce faceti toata ziua?

 

Din nou am muncit degeaba pentru un site care isi bate joc de oamenii carora chiar le pasa.

 

Acum, ca simplu utilizator al acestui site, vreau sa stiu si eu ce se va intampla cu acest zob.

Pe mine si pe Kellerman nu ne aveti la suflet. Daca ne-ar fi injurat doar pe noi, primea maxim 7 zile.

Dar cu red&blue boy?

 

Eu stiam ca pentru injuraturi de familie se primeste ban automat(nu ca ar fi primit vreodata aia care m-au injurat pe mine. Altii au primit, dar nu aia care ma injurau pe mine.). 30 de zile? Dupa ce baiatul e extrasupermegarecidivist? Cum explicati?

 

Va rog sa imi explicati. La cate am facut pentru siteul asta, macar explicatia asta cred ca o merit.

 

Si inca ceva, MoWeed. Ai o oaie in echipa. Lucru dovedit. Parca cei care erau impotriva curentului siteului luau ban automat. Acum pe asta il pastrezi moderator?

Cum vine asta?

 

Si cica pe siteul asta nu se ajunge mod pe pile...

RUSINE!

Fix in ziua de 7 Mai, RUSINE!

 

De pe siteul asta ar fi trebuit sa ne fi retras toti atunci cand s-a retras vechea garda: Armanovici, Piece of Mind, Gica Chioru, etc. Au simtit ei ce-au simtit.

*Alecs*07.05.2012 21:33

@danimarcu

 

Cred ca ai observat si tu momentul in care ai dat report cum mergea site-ul. De fiecare data cand e meci, apare o eroare ca intra prea multi. M-am chinuit o gramada pana sa ia comanda, asa ca de asta a ramas postarea mai mult timp.

 

@Adrian

 

Pana acum te plangeai ca de ce nu sanctionam progresiv. Omul a avut 3, 7, 14 zile, acum a urmat sanctiunea de 30 zile. Ca fost moderator, ar trebui sa stii ca moderatorii NU pot da ban pe IP.

Cat despre cine e cel mai hipermegasuperultrarecidivist ar trebui sa te uiti in ograda proprie.

Adrian07.05.2012 21:46

Alecs

 

Nu o sa incerc sa iti explic nimic, pentru ca nu are rost. Stiu cat poti.

Daca ma compari pe mine cu Zob, le dovedesti si celorlalti ca am dreptate.

 

Eu nu injur in stanga si in dreapta ca un dobitoc, fara motiv. Daca as face-o, sunt sigur ca as primi ban nelimitat.

Aaaaaaaaa... ai uitat ca poti sa dai asta?

Iti aduc eu aminte.

 

Ca moderator tu poti bana o persoana pe perioada nedeterminata.

Apoi, dupa ce ii blochezi respectivului contul, mergi pe topicul privat si ii zici adminului sa blocheze ipul lui. Si problema e rezolvata.

 

Majoritatea warnurilor mele au venit din certurile cu voi, moderatorii. Nu din altceva.

Nu ca m-am luat de utilizatori, nu ca m-am injurat cu x si y.

Mi le-am luat de la voi.

Ca voi, asa cum au si recunoscut unii, stati la panda si abia asteptati sa ma avertizati. Acolo unde cu unii ati fost extrem de intelegatori, pe mine m-ati ars direct cu warn, in speranta ca tac din gura si nu atrag atentia asupra faptului ca NU VA FACETI TREABA CORECT!

 

Acum va folositi de asta impotriva mea.

Daca esti un baiat bun, fa niste printscreenuri cu warnurile primite de mine, ca nu e greu. Si pune-le aici, sa se convinga lumea ca aveti dreptate voi si ca eu mint.

 

 

Domnul zob, a inceput cu jigniri din nimic de foarte multa vreme.

A inceput prin a-l jigni chiar pe red&blue buy iar voi nu ati facut nimic.

Apoi, cand v-am atras atentia asupra jignirilor lui si el a inceput sa ma injure pe mine, de atunci chiar nu v-a mai pasat de el.

Drept dovada, desi injura linistit, voi ii dati 30 de zile.

Lasa ca peste 30 de zile va reveni, voi ii veti scadea la 0 nivelul avertizarilor(ca au trecut 30 de zile) si el o va lua de la inceput.

*Alecs*07.05.2012 21:51

Nu, n-am uitat nimic. Degeaba ii dau eu pe termen nelimitat pe acel cont ca dupa o ora revine de pe altul. Si degeaba ii spun eu lui Azzido sa-i dea ban pe IP, pentru ca nu decid eu, ci toti, atunci cand se exclude un utilizator. Lui Azzido pot sa-i spun fara sa mai am nevoie de alt acord, atunci cand sesizez o clona.

Adrian07.05.2012 21:55

Alecs, te intreb si vreau sa imi raspunzi sincer. Cat mai trebuie sa injure zob ca sa poata primi ban pe ip?

 

Si asta cred ca e o intrebare la care tot siteul vrea sa stie raspunsul.

 

Cat de mult poti sa injuri si cat de grav pana sa primesti ban pe IP?

 

Ca poate si eu vreau sa injur pe cineva si sa il umilesc. Pentru 3 zile, asa cum a luat zob acum vreo 4 zile(cand m-a injurat pe mine), s-ar merita.

De injurat pot sa injur si stiu. Doar pentru ca nu am facut-o pana acum, sper ca nu credeti ca nu ma pricep.

 

Pentru 3 zile de ban, am o lista pe care vreau s-o pun pe prima pagina.

Astept cu nerabdare raspunsul, ca sa pot sa incep.

Azzido07.05.2012 21:56

pare greu de crezut, dar uneori Adrian chiar are dreptate...

 

*Alecs*07.05.2012 22:21

Nu stiu Adrian, ti-am raspuns si mai sus ca asta nu depinde de mine si nu intrebi persoana potrivita.

Eu doar am raspuns fiindca eu am dat sanctiunea si mi-a fost contestata, iar dpdv al progresivitatii consider ca am procedat corect. Mai mult nu se putea face in acel moment.

Noapte buna

Adrian07.05.2012 22:32

Vorbesti de parca esti singur pe lume.

Presupunand ca ti-a fost lene sa citesti regulamentul, ti-era asa de greu sa postezi pe forumul privat si sa ceri ajutor?

 

In fine, eu gresesc acum ca ma iau de tine. Tu nu ai facut altceva decat sa urmezi exemplul celorlalti.

 

Zob e cunoscut de moderatori si admini si e tolerat. Cei de sus ar fi trebuit sa il aranjeze de mult, ca la cat a injurat baiatul asta fara sa fie provocat....

 

 

red&blue_boy08.05.2012 05:59

Sper sa nu fie considerat offtopic, dar consider ca merit sa spun si eu ceva.

 

Daca Zob are tratament preferential pe site barem sa ni se spuna, sa stim una si buna, sa nu ne mai agitam degeaba. Daca un baiat care injura mai des decat spune buna ziua e reprezentativ pentru acest site, ce mai e de zis? Ii cautati circumstante atenuante unuia care stie doar sa jigneasca, de cele mai multe ori gratuit, pe mine, blindica, Adrian sau kellerman....

Altii au primit de multe ori ban pentru lucruri mai putin grave si pe perioade mai mari. Pai sa fi injurat altcineva cum m-a porcait Zob pe mine ieri, cred ca era imediat out de pe site.

 

Si pentru ce m-a injurat ieri? Daca i-as fi zis ceva, daca as fi avut barem o discutie in contradictoriu cu el.

N-am avut treaba cu el, nici ieri, nici altadata, nu l-am jignit cu un cuvant. Nu trebuie sa fie de acord cu mine, n-am pretins asta nimanui, dar poate sa imi raspunda in contradictoriu si civilizat, ca nu ar fi nici o problema. Nu inseamna ca daca vedem lucrurile diferit trebuie sa ne injuram ca la usa cortului. Poate nici eu nu-s de acord cu ce posteaza multi pe site, dar asta nu inseamna ca ma puc sa-i injur din senin.

Ce e mai trist ca mi-a injurat familia, de parca familia posteaza pe site...Si prin asta se vede cat poate. Barem daca ma injura doar pe mine...Imi cunoaste familia de isi permite asta?

 

 

ps Ii multumesc lui danimarcu ca a citat postarea lui Zob, altfel nici n-as fi stiut ca mi-a urat acesta de bine.

MoWeed08.05.2012 06:47

Sanctiunea lui zob a fost modificata. Are ban permanent. Pe ip nu are sens sa-i dam pentru ca i se schimba de fiecare data cand conecteaza netul.

Joga Bonito12.05.2012 15:47

UAU UAU UAU UAU UAU UAU UAU UAU

 

Gio, frate, trai-ti-ar neuronul, de cand constituie "incult" o jignire, mai ales expresia aia zisa la modul general? Daca vrei, iti pot demonstra in 60 s ca sade in tine un grad extrem de incultura. Dar mvai, n-am voie ca se usuca tenul marelui mdoerator. Sa-ti aduc o crema Nivea sau te imping sa mai deschizi o carte in afara de facebook?

 

Frate, dar pana cand mai toleram specimenele astea inculte care sterg mesajele si cenzureaza lumea dupa cum li se ridica lor glandul? Pe bune, pana cand?

 

 

MoWeed12.05.2012 17:14

Sanctiunea e una meritata. Erai off-topic si jigneai. Ca tu nu consideri ca postarea ta era jignitoare, asta e alta problema. Din fericire nu tu decizi ce e sau nu e jignire.

 

Joga Bonito12.05.2012 20:54

Stai putin, ca nu inteleg. Off-topic erau toate cele 11 comentarii, mai nou 10. Jigniri? Impartite si de tot felul. Pe de-o parte, s-au aruncat cuvinte grele asupra bucurestenilor, suporterilor de ocazie si provincialilor.

 

Eu am postat un singur rand evocativ, satiric, ironic dupa vreo 3 saptamani de inactivitate si m-am trezit cu postul sters si sanctionat cu 10%. Si asta in decurs de doar 2 minute. LOL.

 

Pai cu ce sunt eu mai deosebit de primesc 10%, in schimb ce un amarat poate fi facut albie de porci de niste personajele respective daca posteaza contra curentului. Extrem de-ampulea, nu crezi?

 

Colac peste pupaza, dupa 8 ani de fcsteaua.ro mai vine si gio in privat si-mi zice sa cant la alta masa, ca acum el e bo$$ pe site.

 

In concluzie, ia-ti copiii de la moderare daca nu trec Oltul inot si te iau la bataie. Sper ca ai prins ironia.

Joga Bonito12.05.2012 22:08

Cert e ca se modereaza aiurea. Sunt 6-7 moderatori inactivi, dar culmea, inca sunt moderatori si doi-trei copii care nu au treaba cu viata in general, dar cica tin cu Steaua. E jale mare... Eu ii inteleg, probabil sunt baieti ok si chiar as bea o bere cu ei. Dar discutii in afara de fifa si Steaua probabil ca nu as purta cu ei.

 

Dar cel mai mult ma enerveaza lipsa asta de obiectivitate. Te lasi orbit de niste orgolii tampite si te apuci sa sicanezi anumiti useri. Pai, sa-mi fie cu iertare, Mo si daca imi f***tea nevasta nu ma apucam sa-l banez in halul asta - gen sa-i inventez 10 sanctiuni fantoma si sa-i sterg jumatate din postari. E o dovada de lasitate crasa.

 

Incep sa se adune faptele. Deja s-a implinit un an de cand am pornit razboiul cu moderatorii si nimic ok nu se prevede. Cred ca e timpul pentru o schimbare!

MoWeed13.05.2012 09:13

Tu mereu ai crezut ca e cazul unei schimbari si nu te opreste nimeni sa crezi asta. Cert este ca, in afara de 3 trolli, care constant se implica in scandaluri si mereu au ceva de comentat, ceilalti useri nu fac/nu au nici o problema. Cand lipsesc acesti 3 e asa liniste si pace pe forum...

 

Asa ca scuza-ma daca efectiv nu ma intereseaza parerea unui troll. Da, esti troll pentru ca, in afara de provocari si comentarii cu privire la moderatori, nu postezi absolut nimic.

 

 

Apropo, postarile off-topic au fost sterse. Nemultumirile nu se discuta de catre tot forumul ci de catre nemultumit si moderatori.

Adrian13.05.2012 10:30

Pai eu, ca utilizator, sunt extrem de nemultumit cand vad ca niste baieti comit abuzuri grave doar de dragul de a se da smecheri.

 

Cand tu, moderatorul x, ii dai warn unui utilizator pentru ca, spui tu, a jignit dar nu ii dai nimic altui utilizator care, in aceeasi postare, jigneste, eu unul sunt nemultumit.

 

Cand tu, seful moderatorilor vii apoi si dai explicati doar de dragul de a le da, in bataie de joc, incercand sa te dai mare smecher, eu sunt nemultumit.

 

Acum ceva vreme ti-am aratat de ce nu trebuie sa fie gio_stgloria moderator. Nu ca ti-am aratat eu, ti-a aratat chiar el. Si chiar nu se poate trece peste ceea ce a facut el. Ca, cica, siteul merge intr-o directie si sunt tolerati doar cei care merg in directia aia.

Totusi, nu l-ai scos de la moderare. Sunt nemultumit de tine.

 

Tu, MoWeed, nu esti seful moderatorilor. Tu esti doar avocatul lor. Eu nu am vazut o sanctiune aplicata de tine moderatorilor tai in ultimele luni. Desi au avut loc multe abuzuri. Unul dintre ele e chiar ceea ce a reclamat Joga Bonito. Ca sa nu mai pomenesc de zob. Cand ala m-a jignit pe mine din nimic, tu i-ai dat 3 zile. Nemultumire!

 

Daca nu poti sa-ti faci treaba si zici ca nu tii neaparat de scaunul de moderator, retrage-te, frate!

 

 

Ce ti-a zis Joga Bonito mai sus e foarte adevarat. Din sutele de moderatori de pe site, sunt activi doar 2-3, din care unul e oaie si n-are ce cauta ca moderator, ca isi bate joc de tot si toate.

Dar, bai, daca e tovaras, normal ca il pastrezi, nu?

 

Cand lipsesc acesti 3 e asa liniste si pace pe forum...

 

E asa liniste pe forum in general, batrane. Ca nu se mai intampla nimic. Nu mai intra nimeni sa comenteze, nu mai sunt interesati oamenii, s-au saturat. Cred ca statisticile imi dau dreptate.

Nu ca as avea nevoie de statistici, ca pot sa vad si eu faptul ca zile intregi nimeni nu comenteaza nimic.

 

Calitatea articolelor a scazut, la fel si calitatea discutiilor. De moderat nu mai are rost sa vorbesc.

 

Voi ce faceti?

Nimic!

Unde sunt redactorii aia cu care am vorbit eu si care au cazut de acord sa scrie pentru site?

De ce nu-i contactati? De ce nu-i faceti redactori? De ce nu le dati acces?

Nu vreti pentru ca va doare-n cot de site.

Dar va place sa stati pe scaunele voastre de moderatori si sa va dati superiori.

 

Din cauza voastra a ajuns siteul unde a ajuns.

gio_stgloria13.05.2012 10:55

Te rog sa expui mai jos motivele pentru care sunt oaie , daca esti asa tare-n clanta. Inca te folosesti de o anumita neintelegere creata acum ceva timp pe care de altfel am reusit sa o explic. Neintelegerea aia nu ar fi existat daca tu nu luai propozitii din context si nu i le prezentai lui moweed asa cum ti-ai dorit. Nu exista diferenta intre tine si oamenii politici din Romania, esti facut din acelasi aluat.

 

Pana acum nu am postat niciodata vizibil tuturor pentru ca nu era normal , dar din moment ce tu ma ataci in mod repetat aici , m-am gandit ca n-ar fi o idee rea sa dam cartile pe fata aici.

 

 

Adrian13.05.2012 12:00

Ba, cand zici ca te pisi pe contestatari, e destul de clar ce fel de om esti: oaie jegoasa.

Cand dupa o zi si nu stiu cate postari vii si ne spui ca de fapt te refereai la contestatarii tai, ca moderator, de parca tu contezi si de parca da cineva doi bani pe persoana ta, nu faci altceva decat sa te afunzi si mai mult.

 

Daca te refereai la cei care te contesta pe tine, spuneai din prima. Nu dupa o zi si nu stiu cate postari in care o frecai la rece si incercai sa ascunzi mizeria sub pres.

 

Si ca sa stii si tu, eu nu am luat propozitii din context. Eu i-am dat lui MoWeed intreg mesajul tau.

Numai ca MoWeed e prea slab ca sa poata decide ceva ca un barbat.

"Sa nu se mai intample niciodata." JENANT!

 

Oricum, ma doare-n cot de asta. Ca nu esti singurul din echipa aia cu astfel de simpatii si dorinte de impacare. Si oricat de oaie ai fi, tot nu vei pati nimic. Ca tot ce conteaza in stafful fcsteaua.ro e prietenia.

 

Eu astept sa aflu de ce oamenii cu care am vorbit si care au fost de acord sa fie redactori pentru site inca nu au fost primiti in echipa siteului.

Lista cu oameni am pus-o pe topicul privat, la redactori daca nu ma insel.

Asta a fost acum cate saptamani?

gio_stgloria13.05.2012 12:15

Mie nici prin cap nu mi-a trecut ca se va intelege asa ceva din mesajul meu si mi-am dat seama tarziu de ce lumea a reactionat asa vehement.

 

Asta ti-am trimis prim pm acum ceva timp dupa ce m-ai atacat in diverse randuri fie pe forum , fie prin pm.Analizati bine forbele mele si dupa trageti conzluzia : ma refeream la contestatarii lui becali , sau la contestatarii moderatorilor ?

 

"Atat poti, atat faci. Si pe tine atat te duce capul, ce sa-ti mai zic. Nu e treaba ta de ce am vrut sa fiu moderator si sincer sa fiu ma *** pe toti contestatarii . Mai sunt vreo 2-3 tot de teapa ta, la fel de inchisi la minte. Tocmai de asta nu ti-am dat pm pentru ca esti un dobitoc care o tine pe a lui si cu care nu te poti intelege."

 

 

Ti-am explicat de multe ori ca nu ma refeream la contestatarii lui becali , ci la cei ce-i contesta pe moderatori, inclusiv pe mine. De altfel am zis ca mai sunt vreo 2-3 , ori pe forumul asta nu sunt doar 2-3 contestatari ai lui becali ci majoritatea. As putea sa-i si numesc pe aia 2-3, dar n-o voi face.

Acum spuneti si voi , este Adrian marsav , sau eu sunt un fraier care isi pierde timpul pe saitul asta promovand ceva in care nu crede ? Daca eram in aceeasi tabara cu becali si cu becalistii eram de mult timp plecat de pe forumul asta .

 

Adrian13.05.2012 12:29

Cand MoWeed iti scrie pe topicul privat ca "sa ma pis pe toti contestatarii" e impotriva politicii siteului iar tu ai nevoie de o zi si n postari sa iti dai seama ca s-ar putea sa fi inteles lumea gresit cuvintele tale, ori nu stii sa citesti, ori intelegi foarte greu, ori nu prea ai inspiratie sa gasesti minciuni destul de bune.

 

Oricare dintre cele 3 cazuri ar fi, tot nu ar trebui sa fii moderator.

 

Toti cei care au comentat treaba asta pe topicul privat au facut referire la contestatarii lui becalii.

Eu, cand am scris atunci despre tine, te faceam oaie pe fata!

In tot timpul asta tu postai scuze penibile.

De abia dupa o zi ai bagat asta cu "ma refeream la contestatarii mei".

 

"isi pierde timpul pe saitul asta promovand ceva in care nu crede ? "

 

Hai ca m-ai facut sa rad. Tu promovezi ceva pe siteul asta? :D

Ce?

Tu, la fel ca multi altii, esti aici doar pentru a socializa, pentru a discuta despre alte echipe si pentru a te juca tot felul de jocuri, echipe fantastice, pronosticuri, etc.

 

Zi-mi tu un lucru promovat de tine pe siteul asta. Te rog!

gio_stgloria13.05.2012 12:36

Se intelege din context ce am vrut sa zic si punct . Nu are rost sa mai continuam . Ce am facut eu pe saitul asta , poate am facut si eu cate ceva, acum ramane la latitudinea ta. :))

 

 

Adrian13.05.2012 12:43

Exact. Se intelege din context ce ai vrut sa spui.

Asta ziceam si eu. Ma bucur ca esti de acord :)

«17778798081141»