FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nemultumiri Cu Privire La Activitatea Staffului

«1112113114115116141»
Adrian31.07.2013 06:35

De cand e atac sa nu fii de acord cu cineva si sa spui ca nu are dreptate? Ma vedeti pe mine sa ma plang aici cand vine Choli sau nu mai stiu care si spun ca gresesc?

 

.in rest moderati dupa ureche, preferinte si concedii unde, pe rand, v-ati hodinit creierasele incarcate.

 

Saracutul fmariusmihet! El a trimis mesaj ca sa fiu banat, nu i-a mers, acum e suparat. Isi vrea jucaria :((

 

Sunt de acord cu LDS! Mi se pare inacceptabil ca pe acest site sa fie prezentate lucisme. Ati inceput sa spuneti de mine ca nu sunt stelist, ok. Da' voi ce sunteti din moment ce incepeti sa citati din ala?!

 

Va atrag atentia, marilor stelisti, ca unul dintre voi tocmai a spus ieri ca Steaua 2013 e a doua cea mai valoroasa echipa din istoria Stelei. Daca nici asta nu e lucism...

 

Am inteles, fiecare cu parerea lui. Dar nu sunt de acord cu dezinformarile.

SergioAguero31.07.2013 07:10
Adrian daca teoretic gandim, aflam cu stupoare ca tu ai un cui impotriva tuturor celor ce te contrazic! Eu am mai spus si ma repet: "Esti probabil un baiat bun!" Din punctul meu de vedere ai tulburari de personalitate, nu accepti niodata ca mai sunt si alte pareri din partea semenilor tai (muritorii ca noi). Nu vezi ca monopolizati opinia? Crezi ca astia de intra pe aici intra sa te vada pe tine cat de extremist esti tu sau ca acest forum este dedicat tuturor Stelistilor? Nu fac propaganda anti Adrian, dar spun ca ne indreptam cu pasi marunti intr-o directie gresita si acea directie nu are nimic in comun cu Steaua!

 

 

 

Eu pentru Adrian intru :bananadance:

Alexandru H.31.07.2013 07:18

Voi sunteti infantili, pe bune. Ce e "lucism" (ati visat termenul asta azi-noapte?) in a crede ca echipa anului 2013 e a doua echipa ca valoare din istoria Stelei? Pai sunt pe aici multi care cred ca echipa anilor 70 ca e cea mai valoroasa din istorie, sunt unii care cred ca echipa 89 e mai buna decat echipa 86 (aici ma incadrez eu), sunt unii care cred ca Duckadam e overrated... sunt toate OPINII. Mai argumentate sau mai putin argumentate. Esti mai putin stelist daca iti place de Latovlevici mai mult decat de Barbulescu?

 

Ce treaba aveti voi cu Steaua, pana la urma, in afara de faptul ca unii din voi sunt moderatori si ceilalti au gura cea mai mare? La victorii nu va bucurati, la infrangeri sunteti extaziati, orice transfer e prost, orice actiune a clubului e imbecila, toti sunt drogati, toate meciurile sunt vandute, aia care ajung pe stadion sunt oi, aia care ii apara pe cei care merg pe stadion sunt elvetieni. In schimb postati orice stire cat de mica ce are legatura cu Becali, va referiti la el in orice postare de ati ajuns sa definiti stelismul in functie de cat de tare cineva il injura pe cioban. Pai baieti, astea sunt lucisme, daca nu v-ati dat seama pana acum (sper ca folosesc corect termenul, nu am gasit cuvantul in dictionar). Ati transformat forumul asta intr-un loc de care se feresc mai toti stelistii. Nici El Luce nu putea ajunge la asemenea succes.

 

Chiar sunt curios, pe Tupac ala il mai pastrati? Omul e obsedat sa-l injure pe Reghe, sa-i injure pe jucatori, sa-i injure pe useri si nu primeste nici macar un avertisment.

MoWeed31.07.2013 07:30

Nu stiu unde mama naibii ati vazut voi ca se bucura cineva la infrangeri, ca orice transfer e prost, ca toate meciurile sunt vandute. Chiar si interpretarea cu oile si elvetienii este gresita.

drvladyk31.07.2013 08:33

El este slujitorul lui Dumnezeu pentru binele tau. Dar, dacă faci raul, teme-te, caci nu degeaba poartă sabia. El este in slujba lui Dumnezeu, ca să-L razbune si să pedepsească pe cel ce face rau.

Apostolul Pavel

Alexandru H.31.07.2013 09:18

Aha... deci bifati si indoctrinare pe langa fanatismul deja dovedit. Voi aveti idee ce inseamna cuvantul "moderator"?

Adrian31.07.2013 09:25

Ce inseamna moderator:

 

 

drvladyk31.07.2013 09:25

Internet forum moderator, a person given special authority to enforce the rules on a forum :hmmm:

Alexandru H.31.07.2013 09:52

Nu, inseamna o persoana care mediaza, care modereaza conflicte. Adica trebuie sa fie detasat de caz, detasat de cauza unuia sau altuia, precum un judecator pentru care Biblia e Legea. Un moderator vorbeste cel mai putin si de-obicei se implica doar in momentele in care discutia e narativa si mai putin discursiva. Motivul e simplu: controversa implica tabere; ori daca tabara mea e opusa taberei "moderatorilor", ce au de partea lor puterea de a pedepsi si disciplina, pornesc din start cu un dezavantaj.

 

Vedeti, voi nu prea ati inteles rolul vostru. Si nici cei care v-au numit nu au inteles asta. Sigur ca moderatorii trebuie sa asigure, printre altele, si respectarea regulamentului. Insa nu o poti face onest daca te implici in controverse si razboaie. Imi spune LDS ca daca mai indraznesc sa spun lucisme, voi fi banat definitiv; omul nu a definit ce inseamna lucism, nu mi-a dat exemplu de lucism si nici macar nu mi-a aratat paragraful din regulament ce precizeaza ca lucistii vor fi aspru pedepsiti. Pai in mod normal ar trebui sa-l bag in ma-sa:

 

a) Nu stie sa se comporte precum un moderator

b) Nu stie regulamentul (sau isi inchipuie ca ce viseaza noaptea devine lege dimineata)

c) E partinitor si uzeaza de asta in calitatea sa de "enforcer"

 

Nu il voi baga in ma-sa pentru ca ar fi motivul ideal sa ma baneze conform regulamentului. Si nu am nicio indoiala ca baietii din gasca vesela i-ar tine isonul.

Adrian31.07.2013 09:58
Si nu am nicio indoiala ca baietii din gasca vesela i-ar tine isonul.

 

 

Asta cu gasca vesela imi apartine. Eu am fost primul care a folosit denumirea. Te rog frumos sa-ti gasesti alta. Poti sa ne spui The A-Team daca vrei :)

drvladyk31.07.2013 10:01
nu mi-a aratat paragraful din regulament ce precizeaza ca lucistii vor fi aspru pedepsiti.

 

E o lege nescrisa...Aia 2 sunt dusmani ai acestui club.

Cred ca se referea la fazele alea cu 86 pt care ti-am dat eu 10%...

Eu sunt detasat, dar nici nu pot sanctiona chiar orice, cum v-ati dori voi. Recunosc, Adrian este agresiv in limbaj dar atata timp cat nu jigneste e ok. Sa-l banam doar asa ca va irita pe voi parerile lui nu e frumos.

Adrian31.07.2013 10:07

Vlad, nu-i raspunde la chestii din astea ca stie foarte bine cum sta treba. Nu-i pe site de 2 zile. Lucismul a fost taxat aici de cand lumea. Intrebati-l pe Lorimer daca nu credeti.

 

E de datoria noastra sa informam corect populatia stelista, nu sa o dezinformam sau sa prezentam aici punctele de vedere ale unor mizerii.

 

Ideea cum ca Steaua a facut performanta in 86 pentru ca era puiul favorit al PCR e una dintre legendele menite sa loveasca in aceasta echipa, legenda pe care eu vrea sa o demolez in urmatoarele luni. Si inainte sa sara unii pe aici ca sa ne dea in cap, nu e vorba ca Steaua nu a fost sustinuta in acea vreme. A fost. Dar nu asa de mult cum spun unii si in nici un caz nu la fel de mult ca altii. Aici nu ma refer neaparat la dinam0. De sustinerea statului sau a unor membri importanti ai PCR au beneficiat multe echipe, iar unele dintre ele se dau acum sfinti!

Alexandru H.31.07.2013 10:12
E o lege nescrisa...Aia 2 sunt dusmani ai acestui club.

Cred ca se referea la fazele alea cu 86 pt care ti-am dat eu 10%...

Eu sunt detasat, dar nici nu pot sanctiona chiar orice, cum v-ati dori voi. Recunosc, Adrian este agresiv in limbaj dar atata timp cat nu jigneste e ok. Sa-l banam doar asa ca va irita pe voi parerile lui nu e frumos.

 

Faceti bine si transformati-o in lege scrisa! Altfel, e nula, e zero, nu intra sub incidenta niciunei pedepse. Sigur, imi dau seama de ce nu se va intampla asta... daca ar fi pedepsit atacul la echipa din 1986, ar trebui sa fie pedepsit si atacul la echipa din 2013 (stati, ca nu am zis ca ar fi de valoare similara, insa ambele reprezinta Steaua, mai bine sau mai rau) si mai toti baietii din A-team s-ar vedea sub topor.

 

Cat despre partea cu Adrian, vezi ca iar inchizi ochii. Cel care a amenintat doi useri de pe forumul asta cu ban pentru ca "il irita parerile" lor e LDS, nu unul dintre noi. Voi sunteti cei cu gura mare si tot voi va plangeti de opresiune. Hai ca incep sa fac lista: fanatism, indoctrinare, ipocrizie, minciuna...

MoWeed31.07.2013 10:16

@drvladyk

 

Se pare ca noi suntem un fel de nazisti aici pe forum, ma :))

vlad31.07.2013 10:42
@drvladyk

 

Se pare ca noi suntem un fel de nazisti aici pe forum, ma :))

 

NO SOUP FOR YOU!

 

Nazistilor, de ce nu-l faceti si pe A.H. moderator de proba? Sunt tare curios cum va modera.

Dar sa-i restrangeti privilegiul de a intra in "sala de sedinte" a staffului ca sigur cand se va supara va scuipa tot ce se discuta acolo. Sa nu-mi ia capul domnul A.H. dar asa va face cand se va trezi iar un simplu user.

 

L-ati uns pe J.B. si nu indrazniti cu A.H.?

Ar putea fi la fel si Empyro o perioada de proba mod.

Alexandru H.31.07.2013 11:01
NO SOUP FOR YOU!

 

Nazistilor, de ce nu-l faceti si pe A.H. moderator de proba? Sunt tare curios cum va modera.

Dar sa-i restrangeti privilegiul de a intra in "sala de sedinte" a staffului ca sigur cand se va supara va scuipa tot ce se discuta acolo. Sa nu-mi ia capul domnul A.H. dar asa va face cand se va trezi iar un simplu user.

 

L-ati uns pe J.B. si nu indrazniti cu A.H.?

Ar putea fi la fel si Empyro o perioada de proba mod.

 

Mi s-a propus sa fiu moderator, am refuzat.

 

Dar daca as fi acceptat, oricum sub rezerva interimatului, as fi propus un lucru foarte simplu: sub-forum dedicat lui Jiji si interzicerea mentiunii lui in orice alta zona a forumului. Gunoiul sta intr-un singur loc, nu trebuie sa fie fortati toti stelistii sa intre in contact cu el pe forumul asta. E de-ajuns ce fac televiziunile si presa. Cine ar fi vrut sa ne prezinte stirile despre Becali era liber sa intre pe subforum si sa o faca; restul ar fi vorbit despre Steaua.

 

Daca as fi fost sigur ca as fi gasit oameni la varf dispusi sa-mi indeplineasca aceasta doleanta, as fi acceptat functia pentru perioada de tranzitie, dificila ca orice tranzitie. Nu sunt insa dispus sa-mi irosesc timpul pentru glumitele cu nazisti si apostoli, doar pentru ca scrie in dreptul meu "moderator". O functie inseamna in primul rand posibilitatea de a schimba ceva; daca stai si te bucuri ca ai autoritatea de a aplica regulamentul, inseamna ca nu stii ce inseamna sa ai puterea.

Adrian31.07.2013 11:08
si interzicerea mentiunii lui in orice alta zona a forumului.Gunoiul sta intr-un singur loc, nu trebuie sa fie fortati toti stelistii sa intre in contact cu el pe forumul asta

 

Stim si noi ca gunoiul sta intr-un singur loc. Da' nu sub pres.

 

Vrei sa transformi fcsteaua.ro in suportersteaua.ro, ca sa ignore toata lumea ce se intampla la echipa. Interesant. Propune si poate vei realiza treaba asta.

 

Intre timp biletele la peluza pentru meciul cu Dinamo Tbilisi au ajuns sa coste 20 de lei. O MIZERIE! O BATAIE DE JOC! Cum dracu' sa fie 5 euro pretul minim la un bilet pentru un meci cu Dinamo Tbilisi?! Ce zici? Asta merita comentat sau trebuie ignorat?

Empyro31.07.2013 11:12

O idee foarte buna a lui Alexandru H. Nu vad de ce n-ar fi acceptata o astfel de idee. Acolo n-ar mai intra nici elvetieni, nici oi, n-ar trebui sa mai interactionati cu persoanele care nu va plac, ati avea un forum doar pentru voi cu mult mai putine scandaluri.

Alexandru H.31.07.2013 11:17
Stim si noi ca gunoiul sta intr-un singur loc. Da' nu sub pres.

 

Vrei sa transformi fcsteaua.ro in suportersteaua.ro, ca sa ignore toata lumea ce se intampla la echipa. Interesant. Propune si poate vei realiza treaba asta.

 

Intre timp biletele la peluza pentru meciul cu Dinamo Tbilisi au ajuns sa coste 20 de lei. O MIZERIE! O BATAIE DE JOC! Cum dracu' sa fie 5 euro pretul minim la un bilet pentru un meci cu Dinamo Tbilisi?! Ce zici? Asta merita comentat sau trebuie ignorat?

 

Ma amuza ca un om ce anunta sus si tare ca nu merge la meciuri, cere celorlalti stelisti sa nu se prezinte la meci, isi doreste ca stadionul sa fie gol, e revoltat ca biletele sunt prea scumpe. Pai ar trebui sa fii incantat, sa lauzi managementul Stelei ca face exact ce trebuie. Serios, tu ai vreun moment in care sa nu te contrazici?

 

Cat despre idee... nu ar ignora nimeni ce se intampla la echipa. Doar ca discutiile despre Becali s-ar muta intr-un loc de cinste, un subforum in care sa poti injura in voie. In rest, atacam jucatori, oficiali, antrenori, suporteri ca intotdeauna... doar ca numele Becali nu ar mai polua discutiile respective.

vlad31.07.2013 11:24

Sa fii moderator este greu, trebuie sa-ti asumi raspunderea pentru toate actiunile care-i vizeaza pe ceilalti . Cel mai greu este ca nu mai poti fi liber in expirmare pentru ca ai un statut pe care trebuie sa-l respecti. Este infinit mai usor din postura de user sa intri in contradictii cu ceilalti, sa starnesti pasiuni fara a avea povara responsabilitatii. In momentul in care am devenit moderator mi s-au inclestat falcile si mi s-a ingradit libertatea de a ma contra cu "cealalta tabara". Mai usor sa fiu user. Greu pentru cei de sus.

Lari31.07.2013 11:26

@Alexandru H

Daca nimic nu se intampla la echipa fara stirea/acordul lui 2gi, unde si cum ai discuta, de exemplu, despre transferul lui Adrian Cristea? Daca in topicul lui Cristea, de pilda, s-ar scrie ceva despre 2gi, cum ai reactiona, ca mod?

Joga Bonito31.07.2013 11:31
In rest, bucurati-va de fotbal...

 

Pai asta ar insemna sa fiu elvetian / becalist / oaie, nu? Am incercat in vreo 5 randuri sa scriu o postare, ba pe prima pagina, ba la nu stiu ce jucator, ba sa initiez un topic, ba, sa-l injur pe Cristea, DAR am dat de tot soiul de discutii oligofrene initiate si intretinute de Adrian (BAI, BAIATULE, PLEACA MACAR O LUNA DE PE FORUM SA PUTEM SI NOI, RESTUL POSTA CA NE SUFOCI, MAI ULTRASULE DE ALBA IULIA! mersi)

 

Asadar, urmaresc si particip activ pe fcsteaua.ro de prin mai 2004, dar in viata mea n-am vazut forumul atat de praf. Se vede ca moldovenii de la moderare sunt poeti si cam atat.

Adrian31.07.2013 11:44
Ma amuza ca un om ce anunta sus si tare ca nu merge la meciuri, cere celorlalti stelisti sa nu se prezinte la meci, isi doreste ca stadionul sa fie gol, e revoltat ca biletele sunt prea scumpe. Pai ar trebui sa fii incantat, sa lauzi managementul Stelei ca face exact ce trebuie. Serios, tu ai vreun moment in care sa nu te contrazici?

 

Cat despre idee... nu ar ignora nimeni ce se intampla la echipa. Doar ca discutiile despre Becali s-ar muta intr-un loc de cinste, un subforum in care sa poti injura in voie. In rest, atacam jucatori, oficiali, antrenori, suporteri ca intotdeauna... doar ca numele Becali nu ar mai polua discutiile respective.

 

Si daca am trai intr-o tara civilizata, lumea ar taxa preturile ridicate. Dar traim intr-o tara de cocalari prosti.

 

Am taxat intotdeauna neregulile. Nu sunt ca altii sa ma fac ca nu vad anumite lucruri daca ma ajuta pe mine. Pretul mare e o jignire. Rahatii aia care conduc Steaua stiu ca fanii vin, ca ce altceva sa faca?!, si practic abuzeaza de ei.

 

nu ar ignora nimeni ce se intampla la echipa

 

Sunt sigur!

 

Il salut pe Joga Bonito pentru revenirea rapida pe forum. Continua, frate, lupta impotriva moldovenilor! Nu te da batut!

Alexandru H.31.07.2013 11:45
@Alexandru H

Daca nimic nu se intampla la echipa fara stirea/acordul lui 2gi, unde si cum ai discuta, de exemplu, despre transferul lui Adrian Cristea? Daca in topicul lui Cristea, de pilda, s-ar scrie ceva despre 2gi, cum ai reactiona, ca mod?

 

Off-topic. Sters/mutat mesajul in sectiunea potrivita, avertizat user-ul. Cred ca stelistii au suficiente argumente pentru a-l injura pe Cristea fara sa fie nevoie si de prezenta ciobanului acolo.

 

Si nu sunt defel ironic. Un subforum pentru Becali ar face un pic de ordine, ar omogeniza si organiza discutiile despre el. Si ar fi de la inceput definit ca un subforum anti-Becali, deci orice individ care ar intra si ar incepe sa-l laude ar fi exclus instantaneu. Si partea si mai frumoasa e ca ati scapa de orice user pro-Becali: nu ar putea sa fie parte a subforumului lui Becali (banare automata, fara nicio discutie), nu ar avea voie sa-l pomeneasca in restul forumului. Ati curata instantaneu forumul.

 

Nu uita nimeni de Becali, doar ca va exista posibilitatea sa-l ignori. Uite, exemplu: a pus Adrian declaratia aia a lui MM Stoica. Cica nu poate sa discute contractele a 4 jucatori fara prezenta lui Becali. Pe subforum s-ar discuta problema din punctul de vedere al procesului, al managementului prost becaliot etc... pe threadul despre Steaua am incerca sa vedem care sunt cei 4 jucatori, am sugera posibile destinatii ale jucatorilor, am propune jucatori noi etc...

 

E doar o idee, desigur. Nu am posibilitatea sa o pun in practica si eram constient ca nu voi putea sa o fac... dar cred ca ar trebui sa fie luata in considerare de actuala conducere. Cel putin mie mi s-a luat de prezenta lui Becali pe aici. Nu ma uit la televizor, nu citesc stirile despre el dar are grija Adrian sa ma informeze despre fiecare actiune pe care o intreprinde.

 

Si daca am trai intr-o tara civilizata, lumea ar taxa preturile ridicate. Dar traim intr-o tara de cocalari prosti.

 

Am taxat intotdeauna neregulile. Nu sunt ca altii sa ma fac ca nu vad anumite lucruri daca ma ajuta pe mine. Pretul mare e o jignire. Rahatii aia care conduc Steaua stiu ca fanii vin, ca ce altceva sa faca?!, si practic abuzeaza de ei.

 

Adi, sunt revoltat ca e asa de scumpa o masina Ferrari. Nu imi iau masina dar sunt la fel de revoltat. Intelegi de ce e aberanta pozitia ta? Lasa-i sa se revolte pe Empyro, pe choli, pe Virgil, pe cei care merg la meciuri (si eu mi-as fi dorit sa merg dar din pacate nu mai pot ajunge la Bucuresti la finalul weekendului).

Adrian31.07.2013 11:53

Alexandru H.

 

Da' de ce nu vrei tu un subforum pentru oamenii care nu vor sa aude de jeg? Si intri acolo si il moderezi si banezi pe oricare nenorocit ce se gandeste macar sa scrie beca... Nici macar nu tre sa-i scrie numele intreg.

 

Nenorocitul asta sta sa distruga Steaua. N-ai cum sa minimalizezi asa ceva. Lumea trebuie sa stie treburile astea.

 

Presupun ca, daca ar fi dupa tine, nici articole antijeg nu ar mai aparea pe prima pagina, doar in sectiunea speciala.

«1112113114115116141»