FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Handbal

«15678939»
Padrese12.02.2009 07:02

In prima etapa din retur Steaua MFA a invins pe CS H&V Pitesti cu scorul de 31-34 (14-18). Dupa acest meci handbalistii nostri raman pe locul 5 in clasament cu 16 puncte, 8 mai putin decat echipa de pe primul loc HCM Constanta.

Acest meci a marcat si revenirea in poarta a lui Steafan Laufceac indisponibil din luna mai dupa ce a fost operat la menisc.

 

Sambata militarii vor avea de infruntat la Buzau o echipa infinit mai grea, Pevafersa Valladolid, in optimile Cupei Cupelor. Meciul va incepe la ora 19 si va fi transmis de Sport.ro.

 

Inaintea meciului DSJ Buzau va arbora un banner cu chipul fostului handbalist Marian Cozma. Fotografia va avea dimensiuni de 3/2 m și va fi coborîtã pe brațe de copii din înaltul tribunei și va fi depusã preț de cîteva secunde pe teren, cît se va consuma momentul de reculegere.

 

Mai multe detalii despre marcatori si alte meciuri ale sportivilor stelisti - AICI

Daniel-Ionut14.02.2009 18:41

Steaua - Valladolid 27-33

 

Din pacate am pierdut acest meci... :( am ratat foarte mult, dar spaniolii au fost mai buni... + portarul Siera care a aparat incredibil

Valladolid merge in sferturile de finala a Cupei Cupelor...

Lari14.02.2009 19:19

Partida din Sala Sporturilor Romeo Iamandi a fost precedatã de un moment emoționant, jucãtorii celor douã echipe pãstrând un moment de reculegere în memoria handbalistului român Marian Cozma, ucis duminica trecutã în Ungaria.

 

Componenții celor douã formații și arbitrii au purtat tricouri pe care era imprimatã imaginea lui Cozma și mesajul "Handbalul va fi mai sãrac fãrã tine". În tribunã s-a aflat și Petre Cozma, tatãl lui Marian.

 

De asemenea, steliștii au avut banderole negre pe mânecile tricourilor.

Daniel-Ionut16.02.2009 10:05

Intrebare:

De ce Steaua Bucuresti nu isi joaca meciurile de pe teren propriu in Bucuresti?!

Meciurile din campionat le joaca la Chiajna, iar cele internationale la Buzau... :cursing:

Inainte macar cele internationale le jucau la Sala Polivalenta...

Marius16.02.2009 10:23

Intrebarea asta se tot pune de vreo 2-3 ani. Steaua nu joaca in Bucuresti pentru ca nu sunt sali. Polivalenta e rezervata de organizatorii de concerte si alte spectacole cu luni bune inainte, iar de foarte multe ori datele meciurilor coincid cu cele ale spectacolelor.

 

Ba chiar simpla inchiriere e Polivalentei e mai scumpa decat sala de la Buzau. Apoi, in provincie se joaca cu casa-nchisa, spre deosebire de capitala unde lumea e interesata mai mult de echipa de fotbal.

 

De aceea, evolutia handbalistilor in Bucuresti ar fi un lux, in momentul de fata chiar un lux inutil.

Virgil16.02.2009 10:43

Sunt un fan al handbalului de calitate. La baieti tin, evident, cu Steaua, iar la fete favorita mea dintotdeauna este Oltchim.

 

In meciul de duminica Steaua a intalnit in Valladolid un adversar foarte puternic, care a gresit de foarte putine ori. Steaua insa, care ar fi avut posibilitatea unui scor strans a gresit imens in faza de atac, acolo unde suturile jucatorilor sai au fost parate de bravul portar spaniol sau nu au nimerit cadrul portii. Coroborata cu faza de aparare in care stelistii au jucat neasteptat de slab, a rezultat o victorie spaniola pe deplin meritata. A nu se intelege ca stelistii nu au vrut sau nu au putut. Nu. Au vrut si ar fi putut mai mult daca nu ar fi jucat haotic, dupa prpriile lor afirmatii.

Sper in remedierea greselilor de organizare si in obtinerea unui rezultat bun in deplasare.

Recoba17.02.2009 09:43

La cat au plans inainte de meci...pacat Valladolid e o echipa buna dar putea fi batuta..asta e..a si Marius...stai linistit ca si in Bucuresti ar fi casa inchisa..adu-ti aminte de meciurile cu vardar sau sporting...

Padrese21.02.2009 22:58

Am pierdut in seara asta returul din 1/8 Cupei Cupelor fara drept de apel in deplasarea de la Valadolid scor 41-24 si nu ne ramane decat sa tragem la un loc cat mai bun in campionat si eventual castigarea Cupei.

 

Marti Steaua va juca primul meci din retur acasa, impotriva celor de la Minaur Baia-Mare de la ora 16:15 in sala din Chiajna.

redondo22.02.2009 00:39

Rezultatul este unul logic si conform cu realitatea actuala.Diferenta dintre cele doua echipe este mult prea mare.

Padrese24.02.2009 11:20

Dupa infrangerea din Spania, presedintele Constantin Cazacu i-a atacat dur pe jucatorii Stelei declarand: "Au fost efectiv parașutați în Spania. Nu au avut nicio treabã cu meciul. ªi în timpul jocului, și la pauzã, ei aveau treabã cu rudele unora. Am niște oferte pentru ei la club, venite din Papua Noua Guinee, Australia și din Argentina. Acolo este de ei, în Europa se joacã handbal adevãrat. Cred cã în pampas le-ar fi cel mai bine, este teren mult și pot sã se exprime așa cum trebuie. La handbal e terenul prea mic".

 

Este incredibil cat tupeu si cata nesimtire poate avea omul asta, dupa ce a dat fara de la Steaua 4 antrenori (Voina, Stanga, Berbece, Munteanu) si si-a facut toanele cum a vrut, acum tipa ca e vina jucatorilor de ceea ce se intampla. Se pare ca ii calca din ce in ce mai adanc pe urmele omologului sau de la fotbal, pacat ca clubul sportiv nu are atata putere financiara ca sa poata tine sectia de handbal la un nivel inalt si trebuie sa accepte asocierea cu asemenea oameni. Poate vor veni vremuri mai bune in viitor.

MoWeed24.02.2009 11:22

Nu era de ajuns un conducator de genul asta la fotbal?

 

Mai bine si-ar vedea de treaba si s-ar limita la investitii. Sa nu se bage unde nu se pricepe...

Padrese24.02.2009 12:02

Faza e ca s-a retras o data dar presedintele clubului George Boroi l-a convins sa continue pentru ca altfel probabil echipa de handbal fara sustinerea lui financiara ar fi ajuns ca cea de volei sau cea de hochei.

Din pacate se aplica foarte bine aici proverbul "rau cu rau da mai rau fara rau".

MoWeed24.02.2009 13:19

Asa e, si nici nu e ca la fotbal unde se gaseste imediat alt finantator...

Lari24.02.2009 16:55

Echipa de handbal masculin Steaua București a învins marți, pe teren propriu (la Chiajna), formația Minaur Baia Mare, cu scorul de 33-22 (15-10), într-un meci amânat din etapa a XV-a a Ligii Naționale.

 

Steaua se afla pe locul 5, cu 18 puncte. Pe primul loc see afla HCM Constanta, cu 24 de puncte, urmata de CSM Resita - 23 de puncte, de Stiinta Dedeman Bacau - 22 de puncte si de Dinamo - 20 de puncte.

Lari27.02.2009 19:24

Steaua MFA București a învins echipa CSM D&C Oradea cu scorul de 44-32 (23-14) in etapa a XVI-a.

Padrese28.02.2009 06:45

Am invins ieri la Oradea in etapa a 16 pe echipa de pe ultimul loc CSM D&C cu scorul de 44-32.

Urmeaza saptamana viitoare derby-ul cu echipa de pe locul 2 UCM Resita, probabil miercuri de la ora 19:00.

 

Mai multe detalii despre marcatori - AICI

la03.03.2009 16:17

am inteles ca sambata la 19:00 in floreasca se joaca Dinamo-Steaua?!

rezistenta_ultras03.03.2009 16:38
am inteles ca sambata la 19:00 in floreasca se joaca Dinamo-Steaua?!

ai inteles bine...

la03.03.2009 18:28

vin ceva grupuri la meci?

Padrese04.03.2009 11:47

Pana la meciul ala e altul la fel de tare in seara asta la Chiajna de la ora 19:00

Lari04.03.2009 18:57

Victorie importanta a handbalistilor!

 

Steaua MFA București, campioana en titre, a învins pe UCM Reșița, cu scorul de 27-25 (14-11), miercuri seara, la Chiajna, în derby-ul etapei a 17-a a Ligii Naționale de handbal masculin.

 

Pentru Steaua MFA au marcat: Stavrositu - 3 goluri, Cian - 1, ªania - 9, Rudic - 6, Novanc - 3, Vujadinovic - 3, V. Mazilu - 2.

 

Pentru UCM Reșița au înscris Vaidasigan - 1, Kraus - 3, I. Stan - 4, Ciubotariu - 4, Irimescu - 6, Rohozneanu - 1, Filip - 2, Pârâianu - 3, Tucanu - 1.

 

Padrese04.03.2009 21:28

Superb meci facut de Steaua in seara asta in frunte cu Sania si Ivezic, e de laudat atitudinea din teren a echipei care a luptat cu toate fortele pentru victorie. O sa pun maine cateva poze de la meci.

 

 

Dupa etapa asta clasamentul arata asa:

 

1.HCM Constanta 17 14 0 3 476-407 28p.

 

2.UCM Resita 17 12 1 4 511-444 25p.

 

3.Dinamo Baumit Bucuresti 17 11 2 4 515-493 24p.

 

4.Steaua MFA Bucuresti 17 10 2 5 534-471 22p.

 

5.Stiinta Municipal Dedeman Bacau 17 10 0 6 492-474 22p.

 

Sambata de la ora 19:00 urmeaza derby-ul cu Dinamo la Floreasca, victoria ne aduce locul 3.

cormoranul06.03.2009 08:04

Sambata, ora 19:00, sala Lucian Grigorescu (Floreasca)

 

Dinamo - Steaua !!!

Padrese06.03.2009 11:15

Si lumea o sa vina cu siguranta sa incurajeze baietii :wanker:

Lari06.03.2009 11:18

Nu fiti, mah, rai, isi pastreaza energia pentru meciul de fotbal de la Brasov, de a doua zi. N-ai cum sa bei doua zile consecutiv la doua sporturi diferite! Ce crezi, ca-s animale?!

«15678939»