FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Handbal

«1232425262739»
NICKSTELIST SI DUPA MOARTE10.01.2012 21:12

Conteaza sa venim si noi la meciuri macar aia 20-25.

f234567k11.01.2012 21:49

Parerea lui Radu Naum despre meciul cu Belarus

 

Sala e plină si foarte goală in acelasi timp. O sală veche de cind lumea, intesată de oameni, parasită de handbal. Paradox. Două echipe nervoase se bat in urletele si injuraturile multimii pentru sansa de a fi carnea de tun a vreunei marimi care are alte treburi. Europeanul 2012 e pe vine, să vină!, tinerimea romano-belarusă n-are nici o treaba iși suceste gitul in catacombele unei competitii care iși va pune turla abia peste un an. Defazaj. Meciul nostru a fost programat seara, dar de fapt s-a tinut la matineu. Atita se poate, atit se mai poate. E ca in planeta maimutelor, cineva care a lipsit prea mult de acasă n-ar mai recunoaste locurile, freamatul, clisterul si sudoarea mamii ei de viață, cind aerul se rupea in două la Steaua-Metaloplastica Sabac, cu barbosii lor si istetii nostri. Da, altă viață. Altă lume. În sală e totusi un extraterestru, Rutenka de la Barcelona, cea care a cîștigat anul trecut Liga Campionilor. Aia cu mina, nu cu piciorul. Rutenka, vizitatorul, rapus si el de promiscuitatea luptei de subsol, nervos, fitos ca un copil de bani gata venit in vacanță la tara la bunici. Nu mai are nimic special. E bun, dar nu stralucitor, parcă si mai cocosat. Dacă ar putea ar scuipa, ca Pique. El nu e el. Extraterestrii nu joacă azi, stau in tribuna Au facut burta au devenit miopi, dar poate că asa e mai bine, să nu vada Nu-i nici o drama nici o tragedie. Jucatorii Romaniei s-au luptat bine. Au cîștigat la trei goluri, tragind maxim de zeamă dintr-un meci care ar fi putut foarte usor să le scape. Bravo lor. Cinci mii de oameni i-au aplaudat in picioare. Apoi au plecat acasă in noapte, grabiti, cu micro-doza luata catre o altă zi. Cea de azi nu va lasa nici o amintire.

 

La handbal de baieti am ajuns ca la baschet. Sintem din alt film. Diferenta intre noi si Franta e aproape aceeasi cu cea dintre U Mobitelco si Dallas Mavericks. Greseli induioșătoare, aparari naive, faze derulate secvential, ca un mecanism care nu-și cunoaste rotatia. Din cind in cind apar lumini scurte, flacari de fosfor care nu dureaza Peste toate, senzatia că există mai multe feluri de handbal. Lumea recentă asta a inventat, mai multe feluri de obiecte si activități care poartă acelasi nume. Drama e că sportul nu vrea să recunoască acestă incorectitudine politica Ar vrea ca un Fiat Panda să concureze cu un Ferrari FF, că tot sunt masni, ba chiar ale aceleiasi firme. Nu. Nu se poate. Nu se mai poate. Ai atita masină cită tehnologie investesti in ea. Nu mai e ca pe vremea cind mirtoaga unui smecher putea să pacalească armasarul vreunui cavaler. Acum e vorba de cilindri. De aerodinamica Abalo taie altfel aerul decit Ghionea, care n-are nici o vina Nu-i vorba de vina E vorba de structura De edificiu. De tot. Totul joacă azi, Federatia, mini-Ministerul sportului, Guvernul, PIB-ul, Minsterul Educatiei. Toate sunt pe teren, la joc, nu la premiere. În Liga a x-a " nu chiar ca la hochei, dar nici departe. O singură bucurie, că oamenii vin, fie si la intrare gratis. Vin să vadă Romania, sau ce-a mai ramas din ea. Vor să vadă victorii, chiar si din aceastea, fară miine, sunt disperati după o farimă de succes. Romania de handbal le-a dat asta miercuri. Un codru de piine neagra Dar cozonac nu le va mai baga nimeni in traista

 

Pokerplayer14.01.2012 11:14

La facultatile din Bucuresti se mai fac selectii pentru handbal?stie cineva?

TURQOAZ21.01.2012 18:25

Maine la ora 12:00 se joaca Csm Bucuresti-Steaua !!!ar fi trebuit sa se joace azi conform frh.ro

f234567k23.01.2012 10:24

Partida CM Bucuresti - Steaua (scor 26-26), disputată ieri in etapa a 12-a a Ligii Nationale masculine, este suspectată de aranjament. Cele două formatii sunt banuite că ar fi "trantit" meciul pentru câștiguri consistente provenite din pariuri sportive.

 

 

Martori prezenti ieri la meci ne-au precizat că in repriza secunda nici Steaua, nici CSM Bucuresti nu au condus la mai mult de două goluri, fiecare avand avantaj la un moment dat. "În online, in dimineata meciului, la Bet-at-home si Bet Click, s-au jucat 400 de bilete la 5 euro fiecare. Apoi, sambata la Public Bet, in trei agentii, situate pe Strada Margeanului, Șoseaua Alexandriei si B-dul Timisoarei, s-au pariat in jur de 200 de bilete, in medie 70 per locatie, in total 5.000 de lei, pe rezultat egal. Pentru că meciul nu putea fi pariat singur s-au mai ales cateva evenimente considerate sigure, in general cu FC Barcelona si Real Madrid pe bilet", sustine Daniel Smeada, specialist in piata pariurilor. €

 

"Vreo zece persoane au stiut de rezultat"

 

Un rezultat egal intre CSM Bucuresti si Steaua a avut o cotă de 12.00, astfel că in online câștigurile ar putea ajunge spre 40.000 de euro, iar in offline in jurul a 150.000 de lei. Câștigurile pot fi insă si mai mari avand in vedere că datele nu au fost incă centralizate. "Vreo zece persoane au stiut de rezultat", a concluzionat Daniel Smeada.

 

La auzul vestii că meciul ar fi fost trucat, George Boroi, comandatul CSA Steaua, a fost socat: "Este prima oară cand aud asa ceva la echipa noastra Avem o echipă tanară de pustani si un antrenor care vrea să se afirme si nu cred că iși permit să facă asa ceva". Presedintele CSM Bucuresti, Valentin Samungi, nu a putut fi contactat.

 

prosport

TURQOAZ04.02.2012 17:47

Duminica 5 februarie ora 11:00 CSA Steaua-hc odorhei,meci greu !!!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE04.02.2012 18:44

Greu dar batem.

TURQOAZ05.02.2012 11:36

CSA Steaua 29-hc odorhei 42 :( am ramas pe ultimul loc cu DOAR 2 puncte pacat de echipa totusi CAPUL SUS !!!

sursa: handbalvolei.ro

Urmatorul meci duminica 12 februarie ora 11:00 Dinamo municipal calarasi-Steaua

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE05.02.2012 16:54

Ne da Dinamo de sare apa in noi.

TURQOAZ06.02.2012 12:37

da ce are daca le dam noi :bananadance:fularultras vom trai si vom vedea Steaua SUNTEM NOI !!!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE06.02.2012 14:54

Sanse mici.

TURQOAZ18.02.2012 19:16

Maine ora 11:00 CSA Steaua-u suceava

Clasament frh.ro

Loc Echipa J V E I GD GP + / - Pct.

1 same (1) HCM Constanta 15 15 0 0 528 380 148 30

2 same (2) Stiinta Municipal Dedeman Bacau 15 12 0 3 469 387 82 24

3 same (3) HC Odorhei 15 8 3 4 469 432 37 19

4 up (6) CS Caras Severin 15 9 1 5 403 402 1 19

5 down (4) Universitatea Bucovina Suceava 15 8 2 5 415 412 3 18

6 down (5) Energia Lignitul Pandurii Tg. Jiu 15 8 1 6 448 440 8 17

7 same (7) Dinamo Municipal Calarasi 15 7 2 6 413 409 4 16

8 same (8) Universitatea Poli. Municipal Timisoara 16 7 0 9 406 391 15 14

9 same (9) Potaissa Turda 14 6 2 6 386 385 1 14

10 same (10) CSM Satu Mare 16 5 1 10 418 472 -54 11

11 up (12) Universitatea Transilvania Cluj 16 4 2 10 427 466 -39 10

12 down (11) CSM Bucuresti 14 4 1 9 360 394 -34 9

13 same (13) CSM Ploiești 16 3 3 10 375 444 -69 9

14 same (14) CSA Steaua Bucuresti 15 0 2 13 373 476 -103 2

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE18.02.2012 21:39

Nu maine ci pe 22 februarie.

TURQOAZ23.02.2012 20:11

Steaua 32-u suceava 28 Scor final

Am mai acumulat si noi inca 2pct am facut 4 ole hai Baietii se poate Steaua suntem noi :)

Urmatorul meci Duminica 26.02.2012 ora 11:00 Stiinta bacau-Steaua meci foarte greu !!!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE23.02.2012 23:10

Meciul s-a treminat 32-38 unde ai vazut tu 32-28. :no:

gio_stgloria24.02.2012 11:07

Aduceti date exacte nu o mie de variante . De unde le luati ? :|

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE24.02.2012 11:37

Ai incredere am fost si la meci.

f234567k11.03.2012 00:07
f234567k12.03.2012 01:57
red&blue_boy24.04.2012 18:21

Dupa mai bine de 50 de ani pe prima scena, Steaua a ajuns in B ...

f234567k26.04.2012 21:16

Marius Szoke: Obiectivul principal este promovarea!

http://Steaua.ro/handbal/2012/04/27/Marius...ste-promovarea/

1on26.09.2012 19:37

Steaua i-a batut e i-a uscat pe cei de la CSM Focsani, in deplasare, acum vreo 3 ceasuri. Nu mai tin minte scorul. :)

f234567k06.12.2012 02:31

De 6 decembrie Steaua joaca cel mai important meci: CSA Steaua - INTERHANDBALL

skp13.09.2013 21:50

Steaua joaca luni in prima etapa a noului sezon la Odorhei, de la ora 18:00. Meciurile de acasa din sezonul 2013/2014 se vor juca in Sala "Lucian Grigorescu", primul pe 21 septembrie, ora 20:00, cu Potaissa Turda

f234567k16.09.2013 18:17

Bun meci a facut Steaua pana la un moment dat. Am condus cu 28-25 pe final, dar s-a terminat 28-32. Szoke e talentat, dar din cauza lui echipa a luat astazi cel putin 6 goluri. Cred ca avem potential sa terminam la jumatatea clasamentului anul acesta.

 

Odorhei-Steaua 32-28 (15-17)

«1232425262739»