Draga afinogenov61,
Chiar daca Steaua a castigat impotriva banatenilor, tot in playout va evolua. Iar obiectivul, atunci cand evoluezi in playout, nu poate fi decat evitarea retrogradarii.
Draga afinogenov61,
Chiar daca Steaua a castigat impotriva banatenilor, tot in playout va evolua. Iar obiectivul, atunci cand evoluezi in playout, nu poate fi decat evitarea retrogradarii.
Draga afinogenov61,
Chiar daca Steaua a castigat impotriva banatenilor, tot in playout va evolua. Iar obiectivul, atunci cand evoluezi in playout, nu poate fi decat evitarea retrogradarii.
Vom fi in play-out dar la o diferenta mare de puncte fata de ultimele locuri,eu unul nu o sa am emotii!
Urmeaza derby-ul cu Dinamo important pentru noi in lupta pentru play-off pe 10 feb. de la ora 19:45 in sala apollo,parca vad ca va veni multi oameni si nu o-sa aibe loc in sala......
Urmeaza derby-ul cu Dinamo important pentru noi in lupta pentru play-off pe 10 feb. de la ora 19:45 in sala apollo,parca vad ca va veni multi oameni si nu o-sa aibe loc in sala......
Cred ca ne vom trezi cu mai multi dinamovisti in sala decat stelisti,bineinteles daca vin aia!Luni seara 19:45 doamne prost mai e ala care face programul
,o zi din week-end nu pot sa gaseasca!Oricum nu o sa se ingramadeasca lumea,se stie diferenta la handbal dintre noi si ei!
Este transmis de digi si in week-end este numai fotbal la ei si ce au zis decat dimineata mai bine lunea.
Am pierdut azi cu 23-19 la Caras-Severin.
Am pierdut azi cu 23-19 la Caras-Severin.
Trebuia sa castigam meciul asta,era o echipa care era sub noi in clasament,urmeaza meciul cu Dinamo,iar dupa cu Tg.Jiu in deplasare,o sa fie destul de greu urmatoarele etape! ![]()
Trebuia sa castigam meciul asta,era o echipa care era sub noi in clasament,urmeaza meciul cu Dinamo,iar dupa cu Tg.Jiu in deplasare,o sa fie destul de greu urmatoarele etape!![]()
Sa stii ca abia ii au batut cu 21-20 Dinamo acasa pe Severin,cu Tirgu Jiu jucam tot acasa.
Jucam acasa si umplem tribunele, sa-i ajutam pe baieti
Jucam acasa si umplem tribunele, sa-i ajutam pe baieti
Pai eu as veni,nu e departe sala de mine!Vine vreo peluza la meci?Ati vorbit?
Parca vad ca se ramane pe afara multi pentru ca maxim 500 de locuri are sala.
Am fost sceptic in privinta lui Mazilu, dar felul in care a organizat defensiva in meciul cu Dinamo ma face sa cred ca poate deveni un tehnician bun in handbalul nostru.
Impotriva pronosticurilor, Steaua - Dinamo 28-20 (18-10), felicitari tuturor stelistilor, cu un plus pentru cei doi portari, Laufceak si Tenghea, care i-au innebunit pe adversari cu paradele lor. In ciuda acestui scor excelent, tot de playout ne pregatim.
Steaua - Dinamo: 28 - 20 si anul incepe bine !
Daca va lega 2-3 victorii putem spera la play off.
Misulik tata tu de unde te informezi? La telefon mi-ai zis ca nu vine nimeni si cand ajung acasa, il vad pe Bogdan Punkerul pe fb in tribuna! ![]()
Nu vine nimeni?? ![]()
Cand sa intru in sala deja am fost luat in primire de o testoasa ca nu mai sunt bilete,dar am intrat pan la urma ![]()
!
Lasand deoparte faza cu biletul,chiar daca ai o echipa mai slaba decat rivala ta si in clasament esti surclasat de ei,daca iti doresti poti si asta s-a vazut aseara n-a mai contat ca Dinamo are o echipa mai buna si ca pornea ca favorita!
Felicitari pentru victorie Viorel Mazilu!Ai vazut Saramago ca se poate si cu el,chiar daca la inceput nu prea il vedeai bine! ![]()
Luni de la ora 20 va juca cu Tirgu Jiu.
Suceava - Steaua 24-29 (7-17). Steaua a rezolvat meciul in primele 25 de minute in fata posibilului adversar din primul tur al play-out-ului.
In clasament, dupa 18 etape, Steaua are 21 de puncte si ocupa locul al saptelea. Pana la locul al saselea, ultimul care asigura intrarea in playoff sunt patru puncte. Greu de recuperat pentru ca, pe de o parte, team-ul din Odorhei nu poate pierde la nesfarsit si, pe de alta parte, in ultimele patru etape Steaua intalneste atat pe HCM Constanta, cat si pe Stiinta Bacau.
Pentru o promovata este un loc bun pentru inceput.
Victorie cu 33-27 cu csm si prin victoria asta pot sa zic ca suntem 100% slavati.
Turda-Odorhei 32-26, iar Steaua a ajuns la un singur punct de playoff. Numai ca, in ultimele trei etape din sezonul regulat, elevii lui Mazilu vor juca in deplasare atat cu HCM Constanta, cat si cu Stiinta Bacau. Asa ca, e mai sigur playout-ul.
P.S.: Ca si in epoca Gatu, si in mandatul lui Dedu exista tentatia de a schimba regulile in timpul jocului. Se intrevede din nou o Liga cu 14 echipe.
In perioada 5-9 martie se va defasura cupa Romaniei unde am cazut destul de bine primul meci cu victoria Bucuresti iar al doilea daca vom batem jucam cu dunarea Calarasi sau cu csm Bucuresti si daca vom trece si de csm vom juca cu stiinta Bacau sau Dinamo,meciurile se va juca la Ploiesti.
Conform www.prosport.ro, Steaua a invins cu 39-17 pe Victoria Bucuresti si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei. In aceasta faza a competitiei, stelistii ii vor intalni pe cei de la CSM Bucuresti, care au dispus in optimi de CSM Calarasi, scor 37-33.
In ultima etapa de campionat, Steaua - CSM Bucuresti 33-27.
Conform www.prosport.ro, Steaua a cedat in sferturile Cupei Romaniei in fata lui CSM Bucuresti (echipa antrenata de ex-stelistul Bozo Rudic), scor 28-31, ratand astfel calificarea in penultimul act al competitiei.
In LNH, Steaua a obtinut doua victorii din tot atatea confruntari cu CSM Bucuresti.