FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Handbal

«1151617181939»
red&blue_boy20.05.2010 20:59
nu disperati. prin aceeasi situatie au trecut si cei de la hochei si au razbit.

 

Sper din tot sufletul sa razbeasca si cei de la handbal...Dar va fi greu sa tina pasul cu celelalte echipe din top...Ca si cei de la hochei de ani buni nu mai reusesc sa intrerupa dominatia ungurilor...

MoWeed20.05.2010 21:09

Pacat de acele 6-7 minute in care nu am marcat. Eu zic ca acolo s-a decis meciul

f234567k20.05.2010 21:31

Macar sa ramana jucatorii cu salarii mai mici precum Cenusa sau Rapciuga.

puyol24.05.2010 18:38

mesaj postat de Obrad Ivezici pe profilul personal de facebook: la revedere Steaua MFA,bucharesti,Romania...va multumesc pentru tot!!!sper ca ne vom reintalni!

Lari24.05.2010 21:47

Shit... :wall:

puyol24.05.2010 22:21

conform spuselor lui, merge "la franca" :)

saptemai25.05.2010 19:58

franCa - c se citeste "tz" in sarba.

f234567k25.05.2010 20:06

Din cate am inteles maine la 15.00 se joaca Dinamo-Steaua la juniori, Sala Floreasca, pentru cine vrea sa mearga.

stelista_pe_viata26.05.2010 14:39
Din cate am inteles maine la 15.00 se joaca Dinamo-Steaua la juniori, Sala Floreasca, pentru cine vrea sa mearga.

 

Am citit cam tarziu...din pacate...

TURKU26.05.2010 19:38
:drunk: ce se intampla mai sustine echipa actuala conducere????vrem campionatul sezonul viitor nu se mai poate :hai_steaua:
FuNNky LowE suD26.05.2010 20:13
:steag_cruce_invers: nu imi vine sa cred cum de am avut asa o diferenta mica acasa !! la ce peluza am avut si + am pierdut acolo in ultimul hal !! n-am avut zile bune cu portaru .:|:steag_sah_mic:
f234567k26.05.2010 20:16

Sezonul acesta am pierdut foarte clar toate meciurile jucate in deplasare in Cupa Cupelor. Oricat de prost ar fi aparat Ivezic, Laufceag si Cenusa nu ai cum sa ii acuzi, ne-au scos de atatea ori din rahat.

Padrese27.05.2010 10:07

In primul rand este Laufceac, in al doilea rand portarii au fost ultimii raspunzatori pentru orice rezultat din acest sezon. Problema au fost jucatorii de 9m acolo unde a trebuit sa joace mereu cineva ca improvizatie si subtirimea lotului.

bogdanbog27.05.2010 10:12

S-a vazut ca nu a mai fost Alin Sania acolo la 9m...

red&blue_boy27.05.2010 19:11
S-a vazut ca nu a mai fost Alin Sania acolo la 9m...

 

 

Exact,altfel ar fi stat poate lucrurile cu el in echipa...Degeaba tot dam vina pe portari...

f234567k27.05.2010 20:11
In primul rand este Laufceac

 

mea culpa. de 10 ani peste tot scrie cu G.

skp28.05.2010 18:38
Din cate am inteles maine la 15.00 se joaca Dinamo-Steaua la juniori, Sala Floreasca, pentru cine vrea sa mearga.

 

Nu s-a jucat Dinamo-Steaua. Juniorii au avut turneu semifinal la Floreasca, miercuri si joi, au castigat 37-34 cu LPS Bistrita si 38-34 cu CSS Fagaras si s-au calificat la turneul final, unde au mai ramas 8 echipe.

FuNNky LowE suD28.05.2010 22:03

pacat ca am pierdut la ei acasa la noi a fost un infern ... dar nu am avut portar :)

skp29.05.2010 05:30

Pedraj Vujadinovic a semnat cu UCM Resita

f234567k19.06.2010 22:54

Acum 30 de ani am intors de la 6 goluri!

 

La Jocurile Olimpice de la Moscova, din 1980, "nationala" masculină a invins URSS-ul cu 22-19, după ce la pauză fusese 9-15.

 

 

Vasile Stinga actualul antrenor principal al reprezentativei masculine, a fost si unul dintre eroii celei mai mari rasturnari din istoria sporturilor de echipă din Romania. Era in 1980, la Jocurile Olimpice gazduite de Moscova. Venind după infringerea in fata Iugoslaviei, "nationala" avea nevoie de victorie in fata URSS pentru a mai spera la o medalie. Sovieticii au facut insă o primă repriză excelenta intrind la cabine cu un avantaj ce parea imposibil de remontat: 6 goluri (15-9). "Am intrat rizind in vestiar. Se uitau jucatorii la mine, parcă iși spuneau: «Âsta a luat-o razna!". Le-am spus, textual, "Mai baieti, ne-am facut de ris. Meciul se televizează si in tara Nu ne ramine decit să reducem scorul»", iși aminteste antrenorul Lascar Pana

 

 

După pauza totul s-a schimbat dramatic. Romanii au inceput să recupereze din diferență. De la 16-10 s-a facut 16-16, golurile in poarta sovietică curgind in serie de la Boros Draganiță, Fölker, Birtalan si Stinga Portarii Munteanu si Ionescu au aparat si ei aruncari de la 7 metri, minind si mai mult moralul adversarilor. Pină la urmă s-a terminat 22-19 pentru echipa Romaniei, scorul reprizei secunde fiind un incredibil 13-4 in favoarea alor nostri. Marcatorii acelui meci istoric: Stingă 7 goluri, Birtalan 4, Draganiță 3, Boroș 2, M. Voinea 2, Fölker 2, Vasilache 1, Voina 1. "Nationala" a cîștigat la Moscova medalia de bronz, după 20-18 cu Ungaria in finala mica

 

gsp

Padrese20.06.2010 07:25

Costel Manea si Dinescu au plecat la Bacau.

 

Si din cate am inteles a picat transferul lui Stamate in Croatia.

puyol20.06.2010 07:48

citisem la un moment dat ca Novanc a plecat la Tg. Jiu.

Padrese28.06.2010 09:46

Stavrositu a semnat cu Tg Jiu, Georgescu si Cian sunt si ei mai mult ca sigur plecati - destinatiile inca nu se cunosc, la veniri ar fi niste negocieri cu Adrian Vasile care a jucat la Debrecen si e format de noi, dar sa vedem ce se va concretiza.

 

Costi28.06.2010 12:30

cian zicea ca sunt mari sanse sa ramana la Steaua...acum sa vedem ce s-o intampla

f234567k28.06.2010 13:30

Despre juniori stie cineva ceva? Mai mult ca sigur lotul se va completa cu 3-4 juniori.

«1151617181939»